treba mi dokaz (cistoca naroda -naucna analiza)

srbinXP

Zainteresovan član
Poruka
115
Evo jedna mala matematicka analiza koja govori da nema cistog Srbina/Hrvata/...

molim iskusne matematicare i istoricare/genealoge da isprave ako ima koja greska u analizi.

neka je neko cisti Hrvat.Tada u prvoj generaciji predaka cistih Hrvata njegovih predaka je bilo 2(njegovi roditelji)Dalje u generaciji drugoj dakle djedovi i babe bilo ih je 4(od majke 2 od oca 2).Neka je u 100 god se izmjene 3 generacije(znaci ako je on rodjen npr.1981 cale mu je 1951 deda 1921. pradeda 1891 itd...) za 1000 god 30 generacija dakle 2^30 cistih Hrvata,
2^30 = 16^27 > 10^27 = 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000. cistih Hrvata.

Ali da uzmo da nisu svi preci razliciti,tj.da njegov otac i majka imaju nekog zajednickog pretka ajd da uzmemo tek negdje na 6 koljenu unazad.
Dakle na svakom 6 koljenu treba prepoloviti broj ljudi.
Tih 6-tih koljena u 30 koljena ima 5 puta,da kazemo 5 puta,
a to znaci nije dakle pre 1000 godina bilo 2^30 nego ajd da kazemo 2^25 cistih Hrvata.Dalje ajd da izbacimo jos eventualno 5 koljena koja su mozda visak jer nisu sva djeca rodjena u 30. godini majke,nego nekada je bilo i manje od 3 koljena po vijeku(doduse, nekada i vise),pa ajd da uzmemo otprilike 20 koljena za 100 god. znaci 2^20 cistih Hrvata.
2^20 = 16^17 > 10^17 = 100.000.000.000.000.000= 100 miliona milijardi cistih Hrvata,
sto je vece od danasnjeg broja ljudi oko 20 miliona puta.
Toliko nema ni ljudi na zemlji danas,a kamoli prije hiljadu godina.

Dakle za cistu krv treba ti oko 100 miliona milijardi cistih Hrvata da je bilo 1000. godine.
Isto vazi i za Srbe i ostale.
A ljudi iz BiH?A ex-Habzburskih provincija?

I zato se trebamo zapitati,ako neki nalozeni nacionalista recimo Hrvat kaze:Ja sam cisti Hrvat! moji su uvijek ratovali protiv Srba,...bla,bla,
to nije tacno,jer je neki njegov predak sigurno bio Srbin ili neki drugi,
Bolje receno on je kao rezultat mijesanja zadesio se tu sa takvim uvjerenjem trenutno,a krv stalno tece i mijesa se kao materija u prirodi.
 
E, Srbine XP, moram malo da ti pokvarim posao. Razmišljanje ti je simpatično, u duhu tolerancije, matematički manje-više korektno, ali nikako ne može da odgovara istini. Po toj logici, da bi se bilo koji čovek danas rodio (bio on nacionalno čist ili nečist ), po tvom računu potrebno je da je on pre 1000 godina imao 100.000.000.000.000.000 predaka. To naravno ni u kom slučaju ne odgovara istini.

Matematički gledano, da bi se danas neko rodio, dovoljno je da je pre hiljadu godina imao samo dva pretka, pra-oca i pra-majku, recimo. Oni dobiju sina i kćer, koji između sebe opet dobiju sina i kćer i sve tako trideset puta. Naravno, u međuvremenu bi kod potomaka nastajale takve mutacije genetskog materijala da to sa te strane ne bi bilo moguće. Ipak za neku početnu, zatvorenu populaciju od 10000-20000 ljudi, a možda i manju, sasvim je realno da izgura 30 i više generacija bez genetskih mutacija. Pogledaj recimo Islanđane, kojih danas ima negde oko 270000. Dokazano je da se oni praktično ni sa kim nisu mešali preko hiljadu godina i da se za njih može reći da su nacionalno potpuno “čisti”. Po teoriji koju si ti naveo, oni danas ne bi ni postojali.

Sa tvojim konačnim zaključkom da ovde niko nije nacionalno čist se potpuno slažem. Mada, ako to Hrvatima toliko znači, pa neka žive ljudi u iluziji, njihova stvar. Eto, tako, a ti porazmisli malo o svojoj teoriji pa ćeš sigurno i sam uvideti gde si pogrešio.
Pozdrav.
 
naravno da sam pogresno stepenovao dakle imamo broj 2^24 oko 16 miliona je,a ne onaj veliki broj,mada je i to poveliko.A neki matematicari rade sada analize pa kada zavrse okacicu i to.


Evo malo iz "Istorije Srba" od Corovica
izvor: http://www.rastko.org.yu/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/6_3.html

"...Са овим сеобама проширило се знатно српско етничко подручје. У националним погледу Срби су под Турцима добили изузетан значај, далеко већи него, на пр., Бугари. Они су, истина, изгубили слободу, страдали су доста и физички и материално, давали су тежак порез у крви, али су, ипак, напредовали. Они су имали велику животну снагу, способност сналажења у ситуацији, и у доброј мери потпору својих муслиманских сународника, који су се у Турској попели до високих части. Српска насеља допирала су до иза Будима на северу, до Липове и Арада на истоку, до Жумберка и Книна на западу. Она нису била у етничком континуитету, расплинула су се и с тога многа временом и ишчезла, али су хватала главне прометне и трговачке тачке и допринела привредном и културном развијању извесних наших средина.

Значај ових сеоба треба истакнути и са још једног гледишта. Биолошко јединство југословенске расе, које несумњиво постоји и поред свих ускогрудих племенских реакција, донекле се било помутило животом у посебним политичким јединицама, јер је у њима долазило до мешања са другим расама не само несловенским, него и неиндоевропским. Услед ових сеоба оно се обновило. Нема данас ниједне југословенске области, у којој није дошло до мешања становништва, а врло је мало братстава и породица у којима није било крвне заједнице."
 
srbinXP:
naravno da sam pogresno stepenovao dakle imamo broj 2^24 oko 16 miliona je,a ne onaj veliki broj,mada je i to poveliko.A neki matematicari rade sada analize pa kada zavrse okacicu i to.


Evo malo iz "Istorije Srba" od Corovica
izvor: http://www.rastko.org.yu/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/6_3.html

"...Са овим сеобама проширило се знатно српско етничко подручје. У националним погледу Срби су под Турцима добили изузетан значај, далеко већи него, на пр., Бугари. Они су, истина, изгубили слободу, страдали су доста и физички и материално, давали су тежак порез у крви, али су, ипак, напредовали. Они су имали велику животну снагу, способност сналажења у ситуацији, и у доброј мери потпору својих муслиманских сународника, који су се у Турској попели до високих части. Српска насеља допирала су до иза Будима на северу, до Липове и Арада на истоку, до Жумберка и Книна на западу. Она нису била у етничком континуитету, расплинула су се и с тога многа временом и ишчезла, али су хватала главне прометне и трговачке тачке и допринела привредном и културном развијању извесних наших средина.

Значај ових сеоба треба истакнути и са још једног гледишта. Биолошко јединство југословенске расе, које несумњиво постоји и поред свих ускогрудих племенских реакција, донекле се било помутило животом у посебним политичким јединицама, јер је у њима долазило до мешања са другим расама не само несловенским, него и неиндоевропским. Услед ових сеоба оно се обновило. Нема данас ниједне југословенске области, у којој није дошло до мешања становништва, а врло је мало братстава и породица у којима није било крвне заједнице."

Ma nisi stepenovao pogrešno, već ti je početna pretpostavka loša! Statisktika i verovatnoća su veoma moćne ako ih pravilno upotrebiš, a ovako, izneo si zaključke na osnovu pogrešnog promišljanja i to je to! Ništa to ne valja, ali već sam ti objasnio... Malo više prouči matu pre nego je opet zloupotrebiš!!!
Srdačan pozdrav
 
Ovako: siguran sam sasvim da cisto u rasnom smislu (i nacionalnom) "nije cisto" u genetskom smislu (i duhovnom). Naime, ko se ponosi svojom cistocom ponosi se sopstvenim siromastvom genetskog (i duhovnog) materijala, a to je mora se priznati, glupost (i daleko od realnosti, naravno). Ja sam ponosan sto nisam cist Srbin, a jesam Srbin i ponosan sam sto pripadam tom nacionu, ali sam uveren da u meni ima puno toga iz drugih naciona i to je bas ono cime bi se mogli ponositi svi mi Srbi zato sto smo na razmedji istoka i zapada i sto smo imali priliku da se mesamo (i sto smo bili otvoreni za mesanje). To je nasa snaga i bogatstvo. (ima to veze sa naukom: ono: dominantni i recesivni geni i sl.), ali bitno je da kada poredjas deset Srba vidis koliko su njih deset razlicitih, a kada poredjas deset Islandjana vidis koliko su isti. Meni se vise dopada ova nasa razlicitost...I ne samo da mi se dopada vec je to i snaga u svakom smislu.
 
E hvala ti Srbine XP sto si poceo ovu temu. Odma sam otrcao i kupio karkulator, tako kad naguzim ovu moju Ravijojlu, onako matematicki, mogu tacno da znam koliko cu cisto etnicki da joj uvalim, za 100 godina jedan milion predaka ili za devet meseci jedno,dvojke, trojke ili nedaj boze nesto vise pa da mi se deca vrljaju po inostranstvu i zagadjuju tudji etnicki razvoj. Ako ostanu u zemli ostavicu im moj karkulator u naslestvo da i dalje kontrolisu etnicku cistocu.
 
Pise "ako bog da"... pa pitam se od kada li to Muslimani vjeruju u
Boga?
Па шта, Срби у РС говоре турске речи: "машала" (кад се неко роди, дете порасте, оздрави), а требали би рећи "благодарим", то је исправније. Или у Србији кажу "алал ти вера", што је сасвим ружно кад Србин изговори.

Што се тиче теме. Важнија је вера од нације. Ближи ми је Палестинац,Американац православне вере,
него ли Србин атеиста. Скинхедси имају супротно мишљење, њима је битнија нација од вере, што је погрешно. Најбоље је бити и Србин и православац ако је могуће, само Икс Пеов прорачун тврди другачије :)
 

Back
Top