droga je propast

T

Tuzna...

Gost
Volim jednog momka koji se nazalost drogira...ne pricamo nikada o tome, ali ja znam da on ponekad "smrce" iako se pravi da je sve u redu. Vreme cini svoje, kazu, ali kao droga nista ne uzima maha. To vec dugo traje, dosta njegovog drustva, cak i ozenjeni, uzimaju. Zivim u kosmaru, ne mogu da ga ostavim, jer ga obozavam, i znam da on mene voli, ali sve cini da mi se ogadi da bih ga ostavila, a meni ne pada na pamet.
Imam drugaricu ciji se brat godinama leci, ali bezuspesno, odnosno bez volje i hrabrosti.
Ja licno nikad nisam ni cigaretu zapalila, ali mislim da je droga beg za one ljude koji ne mogu da se suoce sa pravilima u zivotu...
Tako i moja ljubav, koju obozavam.
Neka mi neko kaze ko se razume, kako to sve utice na organizam, interesuje em bukvalno sve, mada i sama mogu da zakljucim dosta stvari.
Mi smo razgovarali o tome, ali... Postoji dosta stvari izmedju nas, oko nas, sve je to jedan veliki splet, veliki.
Ja se uzasno osecam jer en mogu vec duze vreme da izadjem iz svega, nikako ne zelim da ga ostavim zbog toga...
 
Nazalost, ti apsolutno nishta ne možeš da učiniš.. Ni ti, ni bilo ko drugi..S ve dok on sam ne reši da batali tu vrstu sporta..
Žao mi je, ali je to tako, pogotovo ako je heroin u pitanju... :(
 
Najgore je to sto se njegova okolina ne razlikuje mnogo od njega (odnosi se na njegovo drustvo) i sto to nije samo trenutna faza, nego navika koja traje godinama.
Mozda ces ti pre ostaviti njega, nego on svoju losu naviku?
Cuvaj se!
 
da se samo nadovezem na pricu. znam kako je kad si u vezi sa nekim ko je na tim glupostima... bio mi je to najkosmarniji deo zivota. ubije se od tih gluposti pa me emotivno zlostavlja preko telefona... to je nemoguce ostaviti dok si u krugu ljudi koji to koriste. mnogo sam propatila uz njega, i iz iskustva ti kazem batali ga. ovaj moj je isto bio predivan i sve to, ali kad se uradi, a radio se cesto, bio je pravi monstrum. vec godinama nismo u vezi a ja i dalje muku mucim da isqliram sve sto sam od njega prezivela kad je bio na trodonima...

stisni zubice, i izadji iz te price, pre nego sto tebe uvuce u nju. srecno...! ako hoces registruj se i javi mi se na private da pricamo o tome...!
 
malecka:
da se samo nadovezem na pricu. znam kako je kad si u vezi sa nekim ko je na tim glupostima... bio mi je to najkosmarniji deo zivota. ubije se od tih gluposti pa me emotivno zlostavlja preko telefona... to je nemoguce ostaviti dok si u krugu ljudi koji to koriste. mnogo sam propatila uz njega, i iz iskustva ti kazem batali ga. ovaj moj je isto bio predivan i sve to, ali kad se uradi, a radio se cesto, bio je pravi monstrum. vec godinama nismo u vezi a ja i dalje muku mucim da isqliram sve sto sam od njega prezivela kad je bio na trodonima...

stisni zubice, i izadji iz te price, pre nego sto tebe uvuce u nju. srecno...! ako hoces registruj se i javi mi se na private da pricamo o tome...!



Javicu ti se rado, hvala ti!
 
Zasto ne pricate o tome?!Kazi mu sta ti mislis o tome, pricajte otvoreno i pokusaj da mu dokazes (mada on to zna) koliko je droga stetna i sta moze da napravi od coveka. Ja licno mislim da njemu itekako treba pomoc od nekoga ko ga voli, ti mu zato pomogni da prodje kroz pakao i vrati se u stvarni svet. Pokusaj da ga shvatis i zahtevaj da on shvati tebe. Ljudi koji se drogiraju nisu monstrumi...Mislim da mu najvise od svega treba tvoja pomoc, dokazi mu kako je zivot lep i bez toga. Ako ga stvarno i iskreno volis, ne ostavljaj ga nego mu pomogni i budi uz njega.
 
rebeca:
Zasto ne pricate o tome?!Kazi mu sta ti mislis o tome, pricajte otvoreno i pokusaj da mu dokazes (mada on to zna) koliko je droga stetna i sta moze da napravi od coveka. Ja licno mislim da njemu itekako treba pomoc od nekoga ko ga voli, ti mu zato pomogni da prodje kroz pakao i vrati se u stvarni svet. Pokusaj da ga shvatis i zahtevaj da on shvati tebe. Ljudi koji se drogiraju nisu monstrumi...Mislim da mu najvise od svega treba tvoja pomoc, dokazi mu kako je zivot lep i bez toga. Ako ga stvarno i iskreno volis, ne ostavljaj ga nego mu pomogni i budi uz njega.

Znam, u pravu si, ali on misli da sve zna najbolje i da mu ne treba pomoc, jako je tvrdoglav, a i cinjenica da je stariji od mene malo vise mu daje za pravo da zna sta radi...Mada se upleo dosta u sve to i pre nego sto smo poceli da se zabavljamo... :roll:
 
Tya:
Nazalost, ti apsolutno nishta ne možeš da učiniš.. Ni ti, ni bilo ko drugi..S ve dok on sam ne reši da batali tu vrstu sporta..
Žao mi je, ali je to tako, pogotovo ako je heroin u pitanju... :(

Ne moju VELIKU zalost, mislim da je ovo potpuno tacno. moj bivsi decko iz srednje sole je imao slican problem, medjutim on je - navodno - izasao iz svega toga. Poenta je da nije nista vredelo sto sam mu govorila, dok nije sam odlucio da se mane toga.
Sada (3 godine kasnije) se jos uvek ponekad cujemo, sve je kao ok, ali ja zaista - ali zaista - nemam vise snage da o tome sa njim razgovaram. Pljujte me, verovatno zasluzujem, ali sustina stvari je u tome - ponovicu - nista ne vredi dok on to sam ne odluci. A kad odluci, onda je pravo vreme za podrsku.
 
Tya:
Nazalost, ti apsolutno nishta ne možeš da učiniš.. Ni ti, ni bilo ko drugi..S ve dok on sam ne reši da batali tu vrstu sporta..
Žao mi je, ali je to tako, pogotovo ako je heroin u pitanju... :(

Ne moju VELIKU zalost, mislim da je ovo potpuno tacno. moj bivsi decko iz srednje sole je imao slican problem, medjutim on je - navodno - izasao iz svega toga. Poenta je da nije nista vredelo sto sam mu govorila, dok nije sam odlucio da se mane toga.
Sada (3 godine kasnije) se jos uvek ponekad cujemo, sve je kao ok, ali ja zaista - ali zaista - nemam vise snage da o tome sa njim razgovaram. Pljujte me, verovatno zasluzujem, ali sustina stvari je u tome - ponovicu - nista ne vredi dok on to sam ne odluci. A kad odluci, onda je pravo vreme za podrsku.
 
Draga moja, ne bih da te plasim i suvise ali u pitanju su ozbiljne stvari.Poznajem jedno takvo drustvance kao sto ga ima tvoj dragi.To su ljudi koji drugacije gledaju na svet.Ne vide ga kao mi ostali.Ne mogu da budu objektivni.Medju njima ima mnogo pametnoh,lepih,cak i obrazovanih.Prosto grehota.Koliko tvoj dragi ima godina?
Poznajem ljude koji su bili na spricu pre izvesnog vremena,navukli neke bolesti i sada ne konzumiraju cak ni alkohol.Poznajem ljude koji su na granici,leceni su,a svakog trenutka izgleda kao da ce ponovo pasti u provaliju.Poznajem one koji su se izlecili i skoro vencali,pa srecno zive.Takodje poznavala sam one koji ,na zalost, vise nisu sa nama zbog toga.Poznajem i njihove devojke. Upustila si se u ozbiljne stvari.Mada ti to jos uvek ne izgleda tako.Da li si bas toliko jaka? Vazno je koliko ima godina,da bi znali koliko je kasno.Jednom davno bila sam na tvom mestu.Pozdrav
 
evo ovako;probala sam sve moguce droge jer sam bila radoznala.i sada s vremena na vreme uzmem po nesto.nisam zavisna,znam kada trebam da stanem.tvome decko ne moze niko pomoci dok on sam ne odluci da stane.to ce biti tezak korak za njega i pitanje je da li ce stati.znaci sve zavisi od njega!mozes razgovarati o tome sa njim ali bice bezuspesno.jos jednom ponavljam;sve zavisi od njega!!!ne mozes mu pomoci.kada budes razgovarala sa njim reci ce ti:umem da se kontrolisem,nije to tako strasno,prestacu....prazne price!ne veruj u to!sta vise da ti kazem sem srecno!!!
 
iskrenost:
Draga moja, ne bih da te plasim i suvise ali u pitanju su ozbiljne stvari.Poznajem jedno takvo drustvance kao sto ga ima tvoj dragi.To su ljudi koji drugacije gledaju na svet.Ne vide ga kao mi ostali.Ne mogu da budu objektivni.Medju njima ima mnogo pametnoh,lepih,cak i obrazovanih.Prosto grehota.Koliko tvoj dragi ima godina?
Poznajem ljude koji su bili na spricu pre izvesnog vremena,navukli neke bolesti i sada ne konzumiraju cak ni alkohol.Poznajem ljude koji su na granici,leceni su,a svakog trenutka izgleda kao da ce ponovo pasti u provaliju.Poznajem one koji su se izlecili i skoro vencali,pa srecno zive.Takodje poznavala sam one koji ,na zalost, vise nisu sa nama zbog toga.Poznajem i njihove devojke. Upustila si se u ozbiljne stvari.Mada ti to jos uvek ne izgleda tako.Da li si bas toliko jaka? Vazno je koliko ima godina,da bi znali koliko je kasno.Jednom davno bila sam na tvom mestu.Pozdrav

On ima 35 god., a ja mislim da sam jaka da mu pomognem, mada on to itekako "odbija" indirektno...
 
Tužno je kad vidim koliko u mom gradu ima ljudi barem na nekoj drogi.Ja mislim da nema nitko da barem jednom nije uzeo nešto.I to one osobe za koje nikad ne bih pomislila da se drogiraju.
Znam tj.hodam sa momkom koji je prije bio u dodiru sa tim sranjima.Nikad nije bio pravi ovisnik da je morao krasti da dođe do novca,ali se kretao u tom krugu gdje svako uzimao nešto.I tako dok sam sebi nije rekao da neće više ili će otići u ponor.
Tvoj momak mora sam odlučiti da se očisti,naravno da mu je potrebna potpora bližnjih ali tu odluku mora sam donijeti i mora imati jaku volju.To što čini svašta namjerno čini da bi ga ostavila(jer zna da ti s njim nema neke svjetle budućnosti).A ti se zapitaj da li si spremna živjeti i svoju mladost žrtvovati radi nekoga tko će možda jednog dana sav svoj novac trošiti na drogu,kojem će droga biti draža od tebe i koji će jednog dana možda biti jedan od onih tipova koje vidimo na ulici praznog pogleda.Nemoj se ljutit zbog možda oštrih riječi.
 
munja trans:
jednom narkoman uvek narkoman
Piiiip!
Wrong!
Ne generalizuj, molim te! Sto ljudi, sto cudi! Kad se neko dobro opece, taj vise ne gura ruku u vatru. Samo se treba bas dobro dobro ispeci.
Svako moze ostaviti drogu, samo treba imati jaku volju, zelju io motivaciju. Nije lako ali izvodljivo je i te kako!!!!
 
lepo je to shto toliko xotjesh da mu pomognesh, to znachi da ga bash wolish, ali ako on SAM ne sxwati da treba da se lechi, weruj mi, netjesh mu nishta olakshati, samo tjesh se ti osetjati loshe...a uz to, budi pametna i ne dozwoli da i tebe uwuche u to!!! pozzz xD
 
devojko BEZI iz te veze.nemas ti sta tu da trazis.koliko god zvucalo grubo,to je ziva istina-IZLECEN NARKOMAN JE MRTAV NARKOMAN...mislim da ti je sve jasno.nazalost oni su bolesni i treba da se leče,ukoliko sami to odluce...jedno vreme sam ih sazaljevala a posle vise nisam,jer oni sami ne znaju za prepreke kada je dop u pitanju i kad treba da se urade.misle samo na sebe i ni na koga vise.njihova jedina misao sa kojom pocinju i zavrsavaju dan je kako doci do droge...znaci devojko za tebe u njegovom zivotu nema mesta,a i cini mi se da ti nisi dovoljno jaka da sve to ispratis i izneses na svojim ledjima
 

Back
Top