vantjelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kasalovic

Početnik
Poruka
5
Zdravo,ja sam prvi put na forumu.Nekoliko puta sam radila IVF i to kod dr.Milacica i djelim misljenje ostalih o njegovom karakteru i radila sam u Ljubljani na KC-gin.klinika.Jedna ucesnica je pitala koliko to kosta u Sloveniji,pa ja sam platila 1100EUR+900EUR terapija.Nije to najgore,zivot u Sloveniji je jako skup pa vam treba vise za period dok boravite tamo nego za ono zbog cega ste otisli. Kod njih je dobro za njihove pacijente jer im socijalno placa 4 puta IVF a poslije toga jos 4 puta spontani ciklus,sto je isto samo bez hormonske terapije.Uspjesnost je manja ali nema odvratnih hormonskih inekcija.Mislim da je u cjeloj stvari najgori psihicki faktor a uspjesnost je svugdje ista,20-30%,pa cak i kod dr.Vlaisavljevica.Kod nas zene puno idu u Maribor i ako koga interesuje moze da mi se javi da dam brojeve telefona i njegove u Mariboru odnosno sestre preko koje ide kontakt i prof.Tomazevica iz Ljubljane.Ali mislim da netreba ici ni iz Bgd dalje jer opet kazem to je svugdje isto.Za mene je stres bio jednak i poslije spontanag u Beogradu i poslije neuspjele IVF u Ljubljani.Svi ljekari su optimisti kada dodjete docekaju vas sa osmjehom a kasnije postajete broj.Ja sam zadnje upoznala jednu doktoricu u Bgd Ljiljanu Milasinovic koja je pazljiva,njezna,temeljita clan ju grupe za fertilitet i moze da radi sve sto rade i u Sloveniji.tamo vam zarodke prenose 5 dan u fazi blastociste sto se smatra da ima veci uspjeh,ali kako i ona sama kaze borba je kako materica da zadrzi ono sto bi trebala da bude nasa beba.
nasla sam i jednu kliniku u Kijevu i oni su mi na moja pitanja odgovorili da uzrok moze da bude imunitet ili endometrium.Dosta sam se raspitivala o imunoloskim testovima pa eto mozete i vi malo insistirati kod svog ljekara.Ako nekoga interesuju ljekari do kojih sam dosla neka mi se javi pa cu dati telefone.Mislim da je najbitnija psiha a dr.Milasinovic je ukljucila i psihologa koji vam pomaze da ispraznite svoj bol i zal za izgubljenom mogucom trudnocom i svojom bebom.
Zelim vam svima uspjeh i da sto prije postanemo mame
 
Zdravo,lijepo si nam sve objasnila ali jos te molim da kazes nisam bas razumjela jel se kod te doktorice embrioni vracaju 5 dan?Zamolila bih te da mi das njenu adresu i da mi kazes kakva su iskustva drugih zena koje su bile kod nje-ako znas naravno.Nikad mi niko nije spominjao imunoloske testove niti endometrijum-mozes li malo da objasnis o cemu se radi?Mnogo sam citala na temu IVF ali zaista nemam pojma o tome,gdje mogu da se urade ti testovi i sta oni obuhvataju.Ja sam takodje prvi put na forumu i upravo juce sam dobila negativan nalaz drugog pokusaja u Beogradu.Mislila sam mozda da idem dalje ko zna gdje ali poslije tvog pisma sam odustala.Hvala ti na iscrpnim informacijama meni si mnogo pomogla.
 
Hvala puno na ovim informacijama i započetoj temi.
Vidim da si radila IVF kod Dr Milačića. Ja se
spremam da odem kod njega na svoj prvi IVF. Molim
te ako ti nije teško reci mi malo više o postupku
kod njega i šta je problem kod Milačića.

Volela bi to da čujem iz prve ruke. Vrlo mi je
važna ta informacija. Planirala sam Jevremovu, ali
je puna pa sad već razmišljam o BEFES-u, Milačićevoj
klinici. Da li si tamo radila?

Željno očekujem tvoj odgovor.
 
Doktorica o kojoj sam pisala zove se Ljiljana Milasinovic a ordinacija Femini,tel 011/2435-822 a nalazi se u Ul. Kneginje Zorke 24 u blizini Slavije.Neznam kakva su iskustva drugih pacijentica osim sto djele misljenje da je temeljita i ne obecava uspjeh sto govori o njenoj ozbiljnosti i poznavanju problema kako sa medicinske strane tako i sa strane nas pacijenata ,kako mi na to gledamo.
O imunoloskim testovima sam saznala trazeci na krstarici pojam sterilitet ili neplodnost pa se svasta nesto pojavi,tekstovi nekih ljekara ili institucije koje se bave sterilitetom a oni pisu o tome sta treba raditi ukoliko IVF neda rezultate.
na adresi www.senjak.co.yu/neplod.htm imaju navedeni dijagnosticki metodi koje navodno ta ordinacija radi.
Kada sam zvala njih oni to vise ne rade ali mi je informacija o metodama dala jedno saznanje.
Malo sam o tome pitala doktoricu i rekla mi je da neke od tih metoda se primjenjuju nakon spontanih pobacaja neizvjesne prirode,znaci kod zena koje normalno zanose,ali meni je preporucila da uradim nalaze hormona FSH,LH,Estradiol,Prolaktin,Testosteron 2 ili 3 dan ciklusa i 21. dan progesteron i antispermatozoidna anti tjela za oboje jer u sterilitetu postoji mogucnost da krv jednog od partnera nosi tzv.NK celije (ubice) koje ubijaju spremu odnosno smatraju je stranim tjelom i tu se ukljucuje odbrambeni mehanizam krvi od zaraze.O tome je pisao dr.Bubanovic Ivan-neka ordinacija iz Nisa pa potrazite na Krstarici njegovo ime mozda odmah prikaze njegove radove,ako ne pod sterilitet ce sigurno izaci.Tamo svasta nesto pise.To netreba da bude jedini izvor,vec samo nesto sto treba upitati svog ljekara kako vas nebi vodao kroz tamni vilajet.
Dakle svi nalazi koji bi se eventualno mogli raditi zavise od svakog individualnog slucaja.
Doktorica Milasinovic radi transfer ukoliko vi to zelite u fazi blastociste,znaci 5-ti dan.
Sto se tice Milacica kod njega mi se nije svidjelo sledece: kad sam dosla na prvi razgovor,rekao je da ukoliko se odlucim za IVF treba uraditi laparoskopiju pa eto da se mi javimo.A dobili smo popis ljekova i nacin primanja tih ljekova kao da smo se vec odlucili za postupak.Koja od nas prvi put o IVF-u razmislja glavom?Samo srcem de ce postati majka. Dok u Sloveniji doktorica mi jednostavno nije dala mogucnost da sama odlucim.Rekla je da postupku prethodi niz drugih zahvata i da to moram sve proci da bih dosla do IVF-a.Nakon 3 godine kada se vidjelo da nista drugo ne daje rezultat konzilij ljekara mi je odobrio IVF. Dakle,smatram da Milacic ne brine mnogo o tome dali se moze prethodno uraditi jos nesto ili je vantjelesna zadnja i jedina solucija.Malo vise misli o parama a ne o pacijentima.
Treba znati da IVF-u prethodi HSG ili laparoskopija u kojoj oni urade i taj HSG,pa tek u zavisnosti od laparoskopije ide se sa daljnim postupcima,opet kazem u zavisnosti od individualnog slucaja.
Svako treba sam da odluci kome ce od ljekara da pokloni svoje povjerenje.Moj cilj javljanja na ovaj forum je naravno bio da razmjenim misljenja sa ostatkom svjeta koji ima probleme kao i ja ali i da onima koji se prvi put susrecu sa postupkom dam do znanja da prvo treba dobro da se raspitaju,trezne glave da razmisle i ne trose suvisne pare a za uzvrat dobiju tugu jer im postupak nije uspio.Ja sam bila u teskom psihickom stanju dva mjeseca,proradila mi je i stitna zlijezda i svasta nesto poslije zadnjeg neuspjeha.
Dali su iskustva drugih takva ili ja nisam u redu?
Puno srece svima a ako nisam na neka pitanja odgovorila vi slobodno pisite ja sam na raspolaganju.
 
Anonymous:
Zdravo,lijepo si nam sve objasnila ali jos te molim da kazes nisam bas razumjela jel se kod te doktorice embrioni vracaju 5 dan?Zamolila bih te da mi das njenu adresu i da mi kazes kakva su iskustva drugih zena koje su bile kod nje-ako znas naravno.Nikad mi niko nije spominjao imunoloske testove niti endometrijum-mozes li malo da objasnis o cemu se radi?Mnogo sam citala na temu IVF ali zaista nemam pojma o tome,gdje mogu da se urade ti testovi i sta oni obuhvataju.Ja sam takodje prvi put na forumu i upravo juce sam dobila negativan nalaz drugog pokusaja u Beogradu.Mislila sam mozda da idem dalje ko zna gdje ali poslije tvog pisma sam odustala.Hvala ti na iscrpnim informacijama meni si mnogo pomogla.
Neznam ko ti je ljekar i sta je razlog tvog steriliteta ali u krvi jednog ili oba partnera mogu da postoje odbrambene celije tzv.NK celije ubice koje ukoliko se pojavi neko strano tjelo(a odbrambeni mehanizam smatra spermu stranim tjelom) imunologija djeluje i ubija to strano tjelo.Zamisli paradoks,kod nekoga te celije postoje.A kontrola endometrija je kontrola kako sam i ja shvatila materice koja kaze dali ce se zarodak uspjeti odrzati u materici ili ne.
 
Bila sam u klinici Papic zbog lecenja steriliteta. Predlozena mi je vantelesna oplodnja. Zanima me ako ima neko da je tamo radio vantelesnu da mi se javi ili napise par reci o svom iskustvu tamo. Jako mi je vazno.
Zanima me koliko su oni dobri u tom procesu i u ostalom sve sto zna o njima.
 
Mozda imam informaciju koja ce nekima od vas biti od koristi.
Naime i ja sam radila IVF tri puta do sada.Jednom kod dr.Radulovica u Gospodar Jovanovoj ul.a dva puta kod proferora Dinulovica u Jevremovij.Na zalost sve je bilo bezuspesno.
Moja dijagnoza je da su obe tube neprohodne.Radila sam 5 puta HSG.Posle prvog HSG-a laparoskopiju u Narodnom frontu,pa zatim ponovo HSG itd.itd punih 11 godina pod nekom ispitivanjima,analizama i ...
Prosle godine (2003) u aprilu mesecu ostala sam posle 11 godina braka u drugom stanju ALI trudnoca je bila vanmatericna -u desnom jajovodu.Mozete li da zamislite prvo srecu kad sam saznala da sam trudna pa odmah zatim svo razocarenje a da i ne pominjem bol i patnju zbog toga sto sam naravno morala biti operisana (jajovod je uklonjen) i sve ono sto sledi posle operacije.Zelim da naglasim da sam neposredno pre toga koristila terapiju naseg fitoterapeuta Slobodana Tesica i sigurna sam da se uz naravno bozju a i njegovu pomoc nesto pokrenulo u mom organizmu sto je dovelo do te vanmatericne trudnoce ali na zalost u nedovoljnoj meri. ( sa terapijom sam nastavila i dalje po izlasku iz bolnice)
Merdjutim..izgleda da sam malo oduzila i skrenula sa teme tj.onoga sto sam htela da vam kazem a i onoga sto i sama planiram da uskoro uradim.
Radi se o tome da cu pokusati IVF jos jedanput ali u Turskoj... Pitate se zasto tamo.E pa ovako: 4 zene koje ja licno poznajem i koje su imale slicne probleme kao i ja su to pokusale tamo i uspelo je svima iz PRVOG puta.To je nemacka klinika u Istanbulu sa velikim uspesima u svom radu i sa malo drugacijim metodama nego sto se radi kod nas.Kontaktirala sam njihovog lekara Teksen Qamlybel dobila neka upustvai potrebno je tamo ici dva puta.Prvi put sa zadnjim nalazima(HSG) i na dogovor a sledeci mesec na program.Jeste da je malo skuplje nego kod nas (5000 eura ce vas kostati sve:put, boravak, terapija,zahvat i sve ostalo) ali bolje je jednom platiti sa vecom nadom u uspeh nego placati vise puta manje svote a sve neuspesno,sto vam na kraju dodje na isto ili cak gore ako nema uspeha. Ako ste zainteresovane adresa klinike je:
BAHCECI KLINIGI
Abdi Ipekci caddesi no: 44
MACKA, Istanbul
Telefoni su: (0212) 230-0809 / 231-8628 / 232-8415 / 232-3998 ili www.jinemed.com.tr
Naravno sve je na turskom ali se se lekaru mozete obratiti putem maila ( ima ga na site) ili na telefone na engleskom
jeziku.On ce vam sigurna sam odgovoriti (na englskom) sve sto vas interesuje.E pa sad nije lose raspitati se i imati informacije za svaki slucaj jer ja licno iskreno govoreci nisam uopste zadovoljna nasim tj. pristupom nasih lekara.Svi te gledaju kao da si samo gomola novca i mole boga da im dodjes sledeci put.Zalosno ali istinito.
Srec
 
MOJ KOMENTAR JESTE,POVEDITE RACUNA O FAZAMA MESECA U KOJIMA PRISTUPATE TELESNOJ OPLODNJI JER PO TEORIJI KOJU SAM VEC TOKOM DESETOGODISNJE PRAKSE PRIMENILA NA SVOJIM PACIJENTIMA DA ZENA OSTAJE TRUDNA U FAZI MESECA KOJA SE PONAVLJA U TRENUTKU NJENOG RODJENJA UTVRDILA SAM VISOK PROCENAT TACNOSTI.TE SE FAZE PONAVLJAJU DVA DO TRI PUTA GODISNJE I VRLO JE VAZNO UHVATITI IH BAS U TRENUTKU PRISTUPA IMPLANTIRANJU PLODA.SPREMNA SAM DA DAM SVE INFORMACIJE MLADJENOVIC@PTT.YU.023 545198
 
Puno pozdrava za sve i skoru trudnocu! :D
Ja sam se odlucila da ivf radim u Ljubljani pa me zanima zasto je tvoje iskustvo sa njima tako lose i zasto si tako nezadovoljna ,ja sam pre par dana bila u Ljubljani na dogovoru i delovali su mi jako korektno za razliku od nasih lekara.Prof.Tomazevic jeste malo grublji pri pregledu ali mi uliva poverenje .....pa ako mozes da mi napises nesto tvom iskustvu!
Sto se klinike Papic tice mislim da je treba izbegavati jer sam bila i kod njih na razgovoru i dr me je pitala kad mi je sledeci ciklus ja sam odgovorila za 4-5 dana a ona meni ladno:"Dodjite pocinjemo sa procesom ivf!"sto mi je pokazalo da je to klasicna otimacina para jer nisu imali ni moj hormnalni status vec samo suprugov los spermgram :(
Mozda moje iskustvo sa Papickom nije merodavno ali mislim da se treba posavetovati na jos nekom mestu!
Veliki pozdrav :D !
 
Zdravo.
Obracam se svima na forumu da li je kome uspjela vantjelesna oplodnja ICSI kod Mehmedbasića u Sarajevu.
Ja sam radila tri puta zadnji pokusaj je bio vanmatericna trudnoća.
Razlog je nepoznat, a sto se tice steroliteta muski je faktor, sad sam u dvoumici da li da idem opet kod njega ili u tuzli gdje su tek poceli sa radom u klinici Balić, gdje dolazi dr. Reljić iz Maribora pa molim vas moze li mi neko reci nesto i za Reljića i njegove uspjehe i da li ih uopšte ima a takodje i za Mehmedbašica... ?
Jedina prednost kod Mehmedbašića je sto je niza cijena a i procedura je jednostavnija!

Zahvaljujem se unaprijed.
U iščekivanju na brz odgovor.
 
Zdravo svima,mozda me se neki sjecaju a neki ne.MI smo se borili sa neplodnoscu 2 god.i uspjeli smo ja sam sad u 34 nedelji trudnoce......zelim naglasiti da je kod supruga spermogram bio oligospermija i asthenospermija,nemojte dozvoliti da vas zavara nalaz spermograma jer poslije uradjenog hsg ja sam ostala u drugom stanju.Usput smo pili terapiju Slobodana Tesica ali nemam pojma da li je ona pomogla..Moj savjet nemojte nikad da odustanete jer vase cedo ce doci uz boziju volju..Veliki pozdrav od MOSTARACA......
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top