Kako zastititi stranicu u excelu?

san

Početnik
Poruka
21
Da li neko moze da mi odgovori, kako se moze zastititi stranica u excelu?.. naime, zeleo sam da u svoj rad ubacim vodeni zig ili tekstualni deo sa imenom autora, koji ne moze da se obrise a moze se vidi prilikom stampe svake stranice... dakle, ne zelim da ostalim korisnicima onemogucim da koriste filtere i dobijaju potrebne podatke, vec samo da se zna ko stoji iza tog rada (nije sebicno, zar ne:)?)… na netu sam saznao da watermark nije predvidjen u excelu (koristim W. XP Professional i Office 2003) i da se umesto njega koristi word arta, ali posto bih morao da ga kopiram na svaku stranu (kojih ima podosta) a i nisam nesto zadovoljan providnoscu, mislio sam da je jednostavnije da u zaglavlja ubacim pomenuti tekst sa naznakom autora....e tu sad nastaje problem, jer i kada lozinkom zastitim list u excelu, dozvolivsi da se koriste filteri ali ne menjaju podaci, upisani tekst u zaglavlju se moze lako obrisati i sve pada u vodu… da li neko moze da mi kaze kako ovo da izvedem?

Unapred se zahvaljujem!

Goran
 
Колико знам не може да се могу мењати подаци, а да ти остане позадина..., ебига не помже и туфте и муфте..

Али ако ти не треба да се мењају подаци, у Office-u 2003 може да се закључа у read only мод, тако да се може само читати, али и копирати, тако да ти је најбоље да ставиш у .пдф формат
 
Angelico_Payne:
Колико знам не може да се могу мењати подаци, а да ти остане позадина..., ебига не помже и туфте и муфте..

Али ако ти не треба да се мењају подаци, у Office-u 2003 може да се закључа у read only мод, тако да се може само читати, али и копирати, тако да ти је најбоље да ставиш у .пдф формат


Pazi, sve sto stavis u PDF ja recimo mogu da otpakujem u neki od Office programa, tako da to nije rjesenje za ovog sto pita..
 
tab503:
ako sam te dobro shvatio ti zelis da zaglavlje bude zasticeno i nepromenljivo a sheetovi da mogu da se menjaju (mislim menjaju podaci)? ili da se kompletan zastiti od prepravljanja?

Hteo bih da se zaglavlje zastiti, jer bih tu postavio ime autora a nije mi toliko bitno da li ce neko menjati podatke u stanici jer su moji podaci merodavni i svi ih od mene traze i priznaju kao takve... sto se tice PDF formata, skinuo sam sa neta program kojim se ubacuje watermark ali ja ne znam kako se prebacuje excel u taj format i da li je to moguce.. tako da ne bih eksperimentisao sa necim sto ne znam:)

Hvala na odgovoru!
 
Nisam znao da prebacivanje excela u PDF fajl izgleda kao pregled lista pre stampe i to mi se bas svidelo, ipak problem je sto si pri tome gube filteri, uz pomoc kojih se mogu traziti potrebni upiti a jos jedna ideja, da u jednu od celija upisem ime autora dokumenta, nije celishodna jer se koriscenjem filtera ona gubi, osim ako se u svim celijama radne liste ne ubaci isti podatak, sto bas ne izgleda privlacno:)... drugim recima, mislim da je najbolja kombinacija ubacivanje podataka o autoru u zaglavlja stranice, jer se ti podaci ne gube koriscenjem bilo kog filtera, …na zalost, koliko sam uspeo videti, nije predvidjeno zastititi i zaglavlja od brisanja , tako da me zanima da li neko zna da li se to moze izvesti i kako?
Pozdrav!
 
Hvala ti na odgovoru, iskreno, nemam predstavu o cemu pricas:) (mislim na taj VBA kod?), pretspostavljam da za tako nesto treba poznavati programiranje a ja to ne znam... ovo sto sam uradio nije nista spektakularno, jednostavna tabela sa dosta podataka i filtera, dakle nije nikakva vojna tajna i sl, ali posto su mnogi poceli da koriste tu tabelu i ''preskacu me'' (posto im sada nije vise potrebna moja pomoc), mislio sam da na neki nacin oznacim da je to moje delo (s obzirom da zbog cestih promena podataka, moraju da dolaze na update:)).. meni se najvise svidela mogucnost upisivanja autora, tj. sluzbe u kojoj radim u zaglavlju, dopustajuci ostalim korisnicima da barataju svim filterima (nije mi uopste cilj da im bilo sta tu ogranicim jer oni sigurno nece zeleti da menjaju ili ispravljaju neke podatke, s obzriom da su moji podaci validni i jedino merodavni), ali iznenadio sam se kada sam ustanovio da i sa zasticenim radnim listom , moze se ladno obrisati sadrzaja zaglavlja.... pa me zanima da li ti znas da li sa tim kodom ili nekom drugom cakom (tako nesto nisam pronasao na netu) se moze zastitit zaglavlje, jer mi je to najelegantnije resenje za ubacivanje pomenutih podataka.. sve ostalo.. vodeni zig, koriscenje word arta u istoj svrsi mi se ne svidja..
Pozdrav!
 

Back
Top