UML

?

Elita
Banovan
Poruka
15.014
ne mogu da shvatim IDEF0 dijagrame !!!!! citala sam po netu nesto ali ne pomaze

upomoc !!!!! to su tokovi neki dijagrami ali ja ne mogu to da skontam. kao procesi, kao neki proces se rasclanjuje na sitnije procese ali ja ne umem da to nacrtam

meni je u vezi baza, treba da napravim bazu za neki sistem, ali se to koristi za bilo koji proces, pominju za biznis procese. nisam jasna, nije mi jasno, ali ako ima neko pametan divno !!!!!
 
Probaj da nabavis neki program kao sto je Sybase Power Designer ili Rational Rose. Imas tamo potrebne vrste dijagrama. To ti je ok alat za kreiranje baze preko komceptualnog, pa fizickog modela. (Mislim da ProcessAnalyst je zasebni deo, to ti je za procese)
 
ok :)
samo ti dijagrami i ne moraju za programe nego mogu za bilo koji proces :I

ja bih pravila dijagram za sam proces, pa na osnovu toga program..a ne kako radi program, ne algoritam?
npr ako je vodjenje turistichke agencije u pitanju...trba da crtam u stvari evidenciju, posto to radi komp
ili ceo postupak vodjenja... prijava biranje ovo ono
 
Ako poznaješ baze i u sistemu si možeš sam pronaći entitete i definisati optimalnu strukturu intuitivno.
Ako radiš za druge na osnovu inputa korisnika i eksperata. njihova slika je iskrivljena jer neznaju teoriju baza. Oni znaju šta njima treba. tvoj cilj je da složiš podatke kakvi jesu sami za sebe a da svako upitima dobija ono što im treba.
Zato moraš prvo "uhvatiti proces" odnosno aktivnosti unutar procesa. U idef 0 aktivnosti su blokovi a povezuju se tako da se vosi računa o ulazu izlazu kontroli i mehanizmu, na taj način poslovna pravila ulaze u tkanje modela. Linije koje povezuju aktivnosti predstavljaju podatke koji kolaju procesom. Znači
Linije postaju kanditadi za atribute
Grupisane linije postaju kandidati za entitete
 
vala bas

potrazi alempija veljovica, ima par knjiga, nesto je dostupno i na internetu. ove godine na rafu je prilicno lepo drzao upravljanje projektima i objasnio bas to sto ti treba

objasnio bih ti bez problema samo malo je nezgodno preko neta, treba da se crta. najbolje je negde uz pivo
 

Back
Top