LILIT

kao kraba

Zainteresovan član
Poruka
111
Skoro sam otkrila da mi je lilit u trecoj kuci u biku pa ako moze neko da mi kaze sta bi ti znacilo bila bih mu zahvalna.
pisite i sta ko zna o lilitu,sta pretstavlja itd...
 
:twisted: Lilith je najlakse razumeti kao varijantu zenskog Plutona! Predstavlja pobunu, spram svega sto tradicija namece zenama: radjanje , sluzenje muzu, ulogu supruge i majke, bavljenje zenskim poslovima i uopste jaka lilit se namece pre kao muskarac nego zena. Cak i kao zena svoju seksualnost prosto namece, agresivna je , napadna , nosi jaku sminku, izazovnu odecu. Ne ceka da bude zavedena vec se namece direktno ili indirektno.
Najbolje je opisuje mit po cemu je i dobila ime. Naime, Lilith je po prvoj varijanti Biblije bila prva Adamova zena koja se pobunila protiv njegove moci i dominacije. Cak je i odbijala da u snosaju bude ispod Adama. Nije bila odusevljena idejom da mu radja decu. Naljutila je Boga i on je Adamu stvorio novu zenu Evu! Lilith se silno naljutila!Sklopila je pakt sa djavolom, postavsi njegova ljubavnica, ne bi li zajednickim snagama stvarali razdor izmedju muskaraca i zena i na taj nacin izazivali i samog Boga predstavljajuci mu pretnju!
Lilit je ostala simbol odbacene i osujecene zene kojoj je jedini cilj osveta. Stvara probleme zenama jer simbolise tamnu stranu njihove licnosti i seksualnosti, a muskarce zavodi ne bi li ih posle odbacila i tako im se osvetila.
U natalnoj karti je Lilith jaka, posebno ako je u konjukciji sa licnim planetama: Mesecem, Suncem, Venerom itd. To su opasne zene koje nikada zaista ne prihvataju muskarce i ovaj polozaj govori o losim odnosima sa njima, usled nasih sopstvenih frustracuja!
U tvom slucaju govori o nezadovoljstvu , pritajenu zavist i mrznju spram brata ili sestre, posebno ako budu imali bolje imovno stanje od tebe i sve sto simbolizuje znak Bik. Ovo bi u krajnjem slucaju moglo i govoriti o tamnoj strani tvoje seksualnosti ( a imamo je svi, jer svi imamo Lilit u horoskopu) kroz zelju za mladjim partnerima ( III polje) iskljucivo kada je seks u pitanju, zatim snaznu seksualnu radoznalost koja bi mogla preci granice dobrog ukusa kao i cesto menjanje partnera opet usled histericnog zadovoljenja radoznalosti i zelje za stalnom promenom, sve sto je u simbolici III polja horoskopa.

P. S. Nemoj ovo shvatiti bukvalno, nisam ti htela reci da si sumljivog morala, :oops: vec je to pravac u kojem se moze razvijati tamna strana tvoje licnosti kada ne bi postojale norme u ponasanju , vaspitanje itd ili kada te to ne bi doticalo!
 
Neptunijanka:
Cak i kao zena svoju seksualnost prosto namece, agresivna je , napadna , nosi jaku sminku, izazovnu odecu. Ne ceka da bude zavedena vec se namece direktno ili indirektno.
U natalnoj karti je Lilith jaka, posebno ako je u konjukciji sa licnim planetama: Mesecem, Suncem, Venerom itd. To su opasne zene koje nikada zaista ne prihvataju muskarce i ovaj polozaj govori o losim odnosima sa njima, usled nasih sopstvenih frustracuja!

pa ja se nimalo ne pronalazim. a da li tebi izgledam kao neko ko ima Lilith - Crni Mesec u konjunkciji od 1 stepena sa Mesecom koji je vladar Asc, u VI polju - na radnom mestu a pored toga i Duporovu Lilit u konjunkciji sa natalnom Venerom, koja je vladar Sunca? agresivna i napadna jaka sminka, izazovna odeca? leleeeeee... nagrdi me...
 
Mady:
pa ja se nimalo ne pronalazim. a da li tebi izgledam kao neko ko ima Lilith - Crni Mesec u konjunkciji od 1 stepena sa Mesecom koji je vladar Asc, u VI polju - na radnom mestu a pored toga i Duporovu Lilit u konjunkciji sa natalnom Venerom, koja je vladar Sunca? agresivna i napadna jaka sminka, izazovna odeca? leleeeeee... nagrdi me...


Kolezinice, pa lepo se kaze da to deluje, u odredjenim slucajevima i kada skinemo nogu sa kocnice! Ako zna sta cuci tamo u tebi :razz: Znas da je Lilith jedan od detalja u 'oroskopu a ne fatalna crta licnosti. To su faze kroz koje svi prodju u nekim momentima zivota. Sta znam mozda si kroz to vec prosla , a mozda ces tek proci :twisted:

Npr. ja sam prosla fazu sa jakom sminkom, crnim lajnerom oko ociju i bordo karminom ( ko bi reko), a u tom periodu sam bila spolja djavo iznutra andjelko!!! :roll: Ko zna sta mi godine donose ?! Eto ti !
 
Neptunijanka:
To su faze kroz koje svi prodju u nekim momentima zivota. Sta znam mozda si kroz to vec prosla , a mozda ces tek proci :twisted:

...vala bolje da ne prolazim...

Ostavi podatke o rodjenju Oliji, pa cemo ti napisati gde je sta. Hvaaa-laaa.
 
Domicil Lilit bi trebao biti znak Škorpiona, egzaltacija u Jarcu, izgon je u Biku a pad u Raku.
Kao Kraba nema potrebe da se tražiš kroz te negativne konotacije, ima Lilit jako dobre osobine kao što su nezavisnost i fleksibilnost i radije forsiraj njih. Ako ti padne na pamet da na posao kreneš u mini suknji - znaćeš šta je u pitanju ali koliko ja pratim sebe (kao što rekoh imam jaku Lilit) i neke-oko-sebe (sa identičnim uplivom) to uopšte nije pravilo.
 
Horoskop Bila Klintona je primer kako moze Lilit da ubrlja, odnosno natusov slab karakter.
Covek je Lav - Vaga sa Lilitom u X -om polju - zena loseg morala ( a nije ni on boljeg ) mu je upropastila karijeru kada je bila u vrhuncu (mislim karijera :-P ).
Tumacenje Nikole Stojanovica.
 
Oliji:
Evo,evo podataka :)))))
28.01.1980. u 16h20 Beograd
Hvala unapred:))))
POzdrav
Oliji:))))

Crni Mesec Lilit na 7 Device u konjunkciji sa Rx Jupiterom u II polju.
Duporova Lilit ili Tamni Mesec LIlit na 16.8 Ovna, na samom kraju IX, neposredno pri Mc-u.
Asteroid Lilit na 2 Škorpiona u IV polju.
 
A kod Klintona je raspored sledeci
Crni Mesec Lilit na 27 Strelca
Tamni Mesec na 1 Skorpiona
Asteroid Lilit na 14 Strelca.

Jedino ga mozemo kriviti sto mu je tako slab Mars na samom Asc pa covek ide "glavom" bez obzira... ili ne misli glavom vec... i jaka konjunkcija sa Neptunom na Asc bice da pored dobrih namera ima i los vid pa se ne seca gde je bio i sta je radio dok na pres konferenciji nisu objasnili posledice ucinjenog. Nije ni rec o njegovom moralu, pa ni o njenom, nisu im namere bile lose, zaboga, samo se se malo zaneli u ljubavi.
 
Mady:
A kod Klintona je raspored sledeci
Crni Mesec Lilit na 27 Strelca
Tamni Mesec na 1 Skorpiona
Asteroid Lilit na 14 Strelca.

Jedino ga mozemo kriviti sto mu je tako slab Mars na samom Asc pa covek ide "glavom" bez obzira... ili ne misli glavom vec... i jaka konjunkcija sa Neptunom na Asc bice da pored dobrih namera ima i los vid pa se ne seca gde je bio i sta je radio dok na pres konferenciji nisu objasnili posledice ucinjenog. Nije ni rec o njegovom moralu, pa ni o njenom, nisu im namere bile lose, zaboga, samo se se malo zaneli u ljubavi.

Pa gde u horoskopu pise koje nase delo dolazi tacno od kojeg aspekta, to je teze dokazivo. Lilit "vuce" na neku nase podsvesnu zelju za samounistenjem u odredjenom aspektima naseg zivota. To i jeste njegova slabost, nije moja.
 
Mady:
Crni Mesec Lilit na 7 Device u konjunkciji sa Rx Jupiterom u II polju.
Duporova Lilit ili Tamni Mesec LIlit na 16.8 Ovna, na samom kraju IX, neposredno pri Mc-u.
Asteroid Lilit na 2 Škorpiona u IV polju.

Hvala ti puunooo Mady!!:)))

Jel mozes bar u kratkim crtama da mi objasnis sta to znaci?:)

Oliji
 
Neptunijanka:
Pa gde u horoskopu pise koje nase delo dolazi tacno od kojeg aspekta, to je teze dokazivo. Lilit "vuce" na neku nase podsvesnu zelju za samounistenjem u odredjenom aspektima naseg zivota. To i jeste njegova slabost, nije moja.

Hajde, ponovicu - koja se od tri navedene Lilit kod Klintona nalazi u X polju? Koju ti Lilit komentarises i svojim opisom podrzavas, posto ja tako nesto ne vidim pa ako ti to nije preveliki problem da mi pojasnis? Ovu iz Winstara? Iz Duporove knige? Asteroid Lilit?

Ja govorim o Marsu u Vagi na Asc. Mars ukazuje na seksualnost. Neptun mu daje opciju "Verujem da cu ostati u tajni, da cu se uspesno sakriti."
Kako je vladar Asc u svom domicilu - Venera u Vagi - ovaj covek nije slabog morala, nije zao, nije los. Ali je Venera u I polju poput Venere u Ovnu, pa se eksponira kroz taj eksplicitni dogadjaj - javna seksualnost.

Mozda se to tumacenje odnosilo na Algol u X polju. Ne vidim drugu Lilit tamo ali ako neko zna nesto vise molim neka me uputi... tko zna - mozda gresim...
 
Mady:
pa ja se nimalo ne pronalazim. a da li tebi izgledam kao neko ko ima Lilith - Crni Mesec u konjunkciji od 1 stepena sa Mesecom koji je vladar Asc, u VI polju - na radnom mestu a pored toga i Duporovu Lilit u konjunkciji sa natalnom Venerom, koja je vladar Sunca? agresivna i napadna jaka sminka, izazovna odeca? leleeeeee... nagrdi me...

to vise lici na mene,hihihihi
8-) ;)
 
Neptunijanka:
Kolezinice, pa lepo se kaze da to deluje, u odredjenim slucajevima i kada skinemo nogu sa kocnice! Ako zna sta cuci tamo u tebi :razz: Znas da je Lilith jedan od detalja u 'oroskopu a ne fatalna crta licnosti. To su faze kroz koje svi prodju u nekim momentima zivota. Sta znam mozda si kroz to vec prosla , a mozda ces tek proci :twisted:

Npr. ja sam prosla fazu sa jakom sminkom, crnim lajnerom oko ociju i bordo karminom ( ko bi reko), a u tom periodu sam bila spolja djavo iznutra andjelko!!! :roll: Ko zna sta mi godine donose ?! Eto ti !

meni je ta faza trajala 3 meseca, novembar, decembar, januar
i sad je prosla...
trenutno se ne sminkam,nemam ni frizuru, kosa mi je zavezana u repic na vrh glave
i cisto me to vise ne zanima:)
ali mozda dodje opet:))))
 
E bebo, da li bi nam zelela biti pokusna mishica u ovom slucaju? da vidimo koja je to tranzitna Lilit napravila promenu u nacinu oblacenja... je li to bilo sada u novembru 2005 do januara 2006? podseti me na tvoje podatke, pls - imam ih na kucnom kompu a sada sam na poslu :(
 
Mady:
E bebo, da li bi nam zelela biti pokusna mishica u ovom slucaju? da vidimo koja je to tranzitna Lilit napravila promenu u nacinu oblacenja... je li to bilo sada u novembru 2005 do januara 2006? podseti me na tvoje podatke, pls - imam ih na kucnom kompu a sada sam na poslu :(

bila sam sva u crnom ajlajneru:)))
karmin boja mesa, rozkasto na smedjkasto, tamno sive obrve i crvena kosa sa rogchicima pozadi:))
al to sve vise nemam,hhahahahaha
trenutno izgledam ko da me je poplava izbacila;)
 
Evo i tvojih natalnih polozaja
Asteroid Lilit je na 19 Lava, u VI polju
Tamni Mesec Lilit je na 3 Device, u VI polju
Crni Mesec je na 9 Riba u XII polju

Asteroid Lilit tranzitira retrogradnim hodom 27 stepen Vage i koliko vidim u period ukoji navodis je pravio trigone sa tvojim natalnim Venerom do Marsa i kvadrat sa konjunkciojom Sunce/Jupiter. Moze to biti delimican uticaj... sad, ubih se trazeci na netu Sefarijelove efemeride za Dark Moon. I ne mogu da nadjem... nastavice se, dakle...
 

Back
Top