LICEMERJE

Pa ako ulazis u igru, njihovu, vaze njihova pravila.
Cesto to iziskuje i od tebe da budes licemeran.
I premazan. Jel' premazan nuzno znaci i licemeran?
Ako si prinudjen da saradjujes sa njima zbog svog dobra, podrzavam premazanost. :)
 
divlja u srcu:
Pa ako ulazis u igru, njihovu, vaze njihova pravila.
Cesto to iziskuje i od tebe da budes licemeran.
I premazan. Jel' premazan nuzno znaci i licemeran?
Ako si prinudjen da saradjujes sa njima zbog svog dobra, podrzavam premazanost. :)

NE...mogu imati iskustva,mogu biti premazan,ali licemerje nije to...pre bih rekao igra...pa ko ume dobija...i ne saradjujem sa licemerima...narochito kada shvatim da jesu licemeri...kada udjem u igru otvorena srca...a onda pochnu da se javljaju pravila i pravila...koja pokrivaju samo jedno...a to je njihovo licemerje...nisam za takvu igru...shvati sve moze biti recheno i uradjenno javno ili tajno...ali ne i licemerno...nije isto...kod mene
 
Meni je moj decko rekao da sam licemer zato sto ne volim nase komsije i kazem da imaju promaju u glavi i da bih radije gledala u plafon nego zvala ih na kafu... ali kada mi nesto treba uopste se ne ustrucavam da trazim od njih pomoc... opet i ja njima pomognem ako treba, ali necu da se druzim...
a ja sam njemu rekla da je licemer sto se druzi sa njima samo zato da ga ne bi bilo sramota da od njih trazi ono sto mu treba

i na kraju ne znam ko je licemer u toj konkretnoj situaciji
 
етотако:
Meni je moj decko rekao da sam licemer zato sto ne volim nase komsije i kazem da imaju promaju u glavi i da bih radije gledala u plafon nego zvala ih na kafu... ali kada mi nesto treba uopste se ne ustrucavam da trazim od njih pomoc... opet i ja njima pomognem ako treba, ali necu da se druzim...
a ja sam njemu rekla da je licemer sto se druzi sa njima samo zato da ga ne bi bilo sramota da od njih trazi ono sto mu treba

i na kraju ne znam ko je licemer u toj konkretnoj situaciji
i ja radim kao ti.mada retko trazim pomoc,to vise moj muz koji je vise dobar s njima.juce dosao neki lik i pita gde je stan "vilatte" a ja stanujem u zgradi 2 i po god i nisam znala ko su oni,mada znam da postoje,videla na sanducetu.inace ne znam ime ni jednom komsiji.
licemerno je druziti se sa nekim samo zato sto imate stan u istoj zgradi,za druzenje je potrebno mnogo vise slicnosti
 
Licemerje shvatam kao nekakav trajniji oblik neiskrenosti ili lazi.
Ta neiskrenost bilo prema sebi, drugima ili oboje moze prerasti u naviku, ili jos vise, u osobinu licnosti, pa cak moze postati i centralna odlika neke osobe pa mozemo reci da je taj neko licemer.

Npr kada neki muskarac zavlaci devojku pricama da je voli a to ne oseca.
Ili kada neka devojka govori da je za ravnopravnost i emancipaciju, ali ipak zeli i misli da joj decko i dalje treba po difoultu placati pice u gradu.
Ili kada kaze da pristajanjem na seks mnogo vise cini decku nego on njoj tokom tog cina, a u sebi jedva potajno uspeva da skrije radost sto je uknjizila karu.

Osoba iznosi ili postaje jedno na manifestnom nivou a drugo na realnom, a ako je licemerstvo primarno usmereno prema sebi onda ta manifestna poza sve vise potiskuje realni deo nas u nesvesno, da na kraju vise ni ne znamo ko smo izvan poze koja je progutala nasu pravu licnost...
 
ja sam zla iskljuchivo jer mi nije jasno shta radim u zivotu. zato sam zla. zato sam i luda. :I ne mogu neke stvari da odbacim i vucem ih sa sobom i od toga ludim tj mogu da ih odbacim ali ih vucem. ionda poludim i to se odrazi na jadne ljude a i na mene. ne znam sta sledim, mislila sam da mogu sve ali samo mi se cini da gubim razum

ali nije to. naravno. jer iza svake poruke stoji nesto, pa niko nije lud da cita reci, nego ce da trazi skriveni smisao, pa na taj nacin mozete da srusite sagovornika. u stvari je sve ok
 
a cemu te etikete?.... nadji konkretan problem ....

mada lepo zvuci...nekom zveknesh da je licemer... odma si ga blokirala u startu.. kod nekih to pali ; )

a svi ponekad, ili svi stalno jedno mislimo a drugo radimo a trece .... nekad svesno a cesto i nesvesno !?!?! ?!?!? pa zar se moze bez toga?! licemer je dvolichnjak po nekoj definiciji, osoba koja jedno misli a drugo govori? pa alo ljudi moze li drugacije?!
 
cini mi se da postoji jedno pravilo .... kako sejesh, tako zhanjesh

cini mi se da je to univerzalno .... ako ti neko smeshta... he

kao...imam slinav nos i ne znam shto niko nece sa mnom da se druzi? :I

ali i ovo je okrutno zar ne? sta smo uradili time...nista

da da licemeri su zli su :I pa boriti se machem
 
divlja u srcu:
Koje pravilo, nismo ustanovili nikakva pravila?
Nekad od njih zavisi tvoj napredak, sta onda?


ignore
na poslu ionako to nije važno (šta te zabole, mislim? jesi tu da odradiš svoje ili da se družiš? :P )
ako ti baš smeta tj. ako se po bilo kom osnovu suštinski ne uklapaš - menjaš firmu, to je neko osnovno pravilo.
 
random_cloud_form:
Licemerje shvatam kao nekakav trajniji oblik neiskrenosti ili lazi.
Ta neiskrenost bilo prema sebi, drugima ili oboje moze prerasti u naviku, ili jos vise, u osobinu licnosti, pa cak moze postati i centralna odlika neke osobe pa mozemo reci da je taj neko licemer.
....
Osoba iznosi ili postaje jedno na manifestnom nivou a drugo na realnom, a ako je licemerstvo primarno usmereno prema sebi onda ta manifestna poza sve vise potiskuje realni deo nas u nesvesno, da na kraju vise ni ne znamo ko smo izvan poze koja je progutala nasu pravu licnost...
Otprilike ovako.

Nisam licemer, i eliminišem licemere iz svog bliskog okruženja koliko god mogu.
Na poslu sa tim nemam problema. Rukovodim poslom drugih ljudi, i cene me upravo zato što im govorim ono što mislim, a radim po onome što pričam, ma koliko to nepopularno bilo u datom trenutku.
 

Back
Top