Kukurigu siti-dnevne novine

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Mesto za teme iz gradskog zivota- jeli jednooka koka konacno nasla muza, jel komsiji konacno crko traktor i te stvari. Navali narode, besplatno je, u boji, sochno, sa sve svim zachinima!!! Ko shta ima neka kaze!!!
Evo- ja cu prva:
Deda mi umro pre godinu dana, a pre neki dan sam isla kod brata na ispracaj. Tj. bilo nas je puno- nas 150. E, sad, jedan drugi moj brat se toliko napio da mu je bilo uzasno loshe i reshio chovek da ode do moje babe i tamo da "opruzi noge" (eeej, kod MOJE BABE!!!). Otishao on kod nje i jos s vrata zakukao: "Bako, loshe mi je, umrecu!!!" A baka ni pet ni shest nego lepo odvali:
"Ako, sine, ako- idi si kod dede!!!"

Zamislite ove novine kao priche iz jedne male varoshice, gde se svi odreda znaju i poznaju...
Trebamo izmisliti i poznata varoshka mesta gde ce se dogadjaji odvijati, izmisliti likove...
 
otac moje shefice se skrshiio u petak...tj pao i polomio qk...ima preko 80god i nepokretan je...mislim ono kao mozhe al kolko iz sobe u sobu i to uz nechju pomotj...u petak se u njegovoj glavi skovao suludi plan da ovlada svetom tako shto tje saqpiti armiju pasa i machaka lutalica...krenuo...i skrshio se...shalim se ne znam zashto je starac ustajao al znam da sam ja danas na poslu imo rough dan...povratak je bio mala avantura...krenem ja...a ono metjaaavaaaa...samo bije...i onako sav znojav i iznerviran...zapalim u kolima jix a nisam iz grada izisho...i krenem ja a sneg paaadaaaa...bilo napeto uleteo mi neki u makazice...uzlupalo mi se srce frka panika tresem se...i ondak kao ajde udahniiiii iiiizdahniiii...i tako desetak puta i smirih se te bezbedno stigoh qtji...danas dolazi gocha tj vecheras i verovatno tjemo magica...gocha je falio i magic bez goche nije isti...on je sirovina...ok i pajo je al i gocha chesto ume biti...petar tje navratiti verovatno ranije da mi neshta epohalno pokazhe a i ja njemu neki scenario...doshla slaja s posla chuo sam vrata...nestalo mi osvezhivacha a pushio sam lulu...ima dana kad tako zabodem dok je zadana...i tada ne stajem...mislim tad pada na svakih sat...al planiram kasnije da legnem i tush ovo ono...pa kad se probudim bit tju ko nov...sad sam kao polovan i sve...e provalio sam da vam je svima lepo...bole vas...sve vas na forumu...eh moje muke niko ne zna...al netju ih deliti s vama...ko na pochetq neko tje da iskoristi pa da me zlostavlja i zloupotrebljava kako mu volja...krche mi creva jutros sam reshio da prekinem s palachinkama za doruchak...naime otvorila se neka palachinkarnica i slichne su kao u pinokiu...i ja svako jutro po 2!!...malo li je...i tako skoro ceeele zime...mislim tome se mora stati na put...i jutros sam haso djevre(ke) i pashtete...joj u sushtini nisam nishta postigao sem promene...mislim i dalje su 2 djevreka pashteta jogurt...mora da organizujem sve to nekako...mislim i previshe jedem...a i previshe mi kesha svako jutro 150d za doruchak...il popodne pa kao da neshto glocnem...a navuko sam se i na brazilski orah...onako mi nekako masan i sve...ceeeo dan pevushim hare krishna...hare krishna...krishna krishna...hare hare...hare rama...hare rama...rama rama...hare hare...heh shumadinac me pogledo u fazonu "shta to pevash koji ti je q"...al je pretjuto...a ja samo motam...hare hare...love love love love love...drop out drop out drop out drop out...be in be in be in be in...ok je ovaj dan...uprkos obamrlosti koja me spopala malochas...pa dobro mislim shta sad...beads flowers freedom happiness...
 
Danas bila sahrana vina. Milioni litara nashli su se na bunjishtu proshlosti, kao i milioni ljubavi do sad ijosh toliko u buduce. Na mestu uvelih cvetova procvetali su novi, a dokle ce da traju to zavisi samo od toga koliko ce biti "vlazna" godina, tj. koliko ce poljubaca proci ove godine i koliko suza radosnica. Moj telefon danas odmara. Jesam ja promenila broj, ali isam valjda uklela fon pa da mi ni za dan vina ne stigne nijedna poruka ukoliko ja nekome ne poshaljem pa stigne odgovor u stilu "Hvala takodje". Evo, preko novina objavljujem da sam ljuta na sav mushki rod (chast izuzecima, znaju koji su) i da vishe nikada necu da im obracam paznju koliko sam im obracala do sad! Nisu zasluzili i kvit!!!
Idem sad da lepo popijem josh koju i da sahranim bezbrojnu po redu flashu vina. Za mene je danas Sv. Trifun Zarezan i nishta vishe!!!

A shto se tiche novina chucete ih kad se budem vratila sa puta, moram malkice da ih osmislim, uredim i tako to.
 
"Cujem da je u komshiluku bilo vruce- Komshinica Maca viche na muza (od 21.03.h bivsheg muza, po ko zna koji put) da ce da ga oduva na kraj sveta. A njega (po ko zna koji put) boli uvo- sve mu crveno, ali ne od boli shto ga je komshinica klepila vechernjim novostima, vec pio vino sa nekom ribom pa kad muz njen doshao sa puta on cho'ek da pobegne pa tresnuo uvetom o otvoren prozor...i tako...bezeci kroz prozor ribe naglavacke izleteo i iz sopstvene kuce. Al znam ja, opet ce taj da se vrati- buket ruza, flasha vina i gotovo. Maca ce da zamjauce ko malo mache... A dobar komshija, dobar, samo da nije petn'es' godina stariji muv'la bi ja njega, al 'vako ne isplati se bolan muchiti se ok' njega- od staro fajde nem'. Kad ja budem 'tela u shetnju njemu ce se geldat' televizor, kad ocu one neke druge kerefeke on ce vec da bidne ushao u peti san..."- vajka se tako meni Kikica, a decko joj par meseci mladji od komshije... Tako ti je to u Kukurigu sitiju- godine su neka treca dimenzija. Sta li ce samo baka Bisenija reci na to... E, Biso, Biso, kolko si ti jada videla od onog tvog sina, al sta ces, takva ga treska uhvatila... More te plave ochurde i crna kosa- da mi nije Mace i ja bih ga pogledala!!! :lol: :lol: :lol:

Za danas toliko od urednice dnevnih novina. Samo da znate, moje ime ovde je Mirka!!! :wink:
 
Evo neshto... iz shkolskog zivota...

Profesor matisha se isprepadao, dolazi inspekcija...
...i kaze on svojim malim (m)uchenicima... ''Kada postavim zadatak, podignite svi ruke... oni koji znaju, desnu, oni koji ne - lijevu''...
Doshao taj dan... profesor pishe komplikovanu postavku - svi podizu lijevu ruku...

...''Ahem... pa ovo je prelako za vas... idemo na sledeci zadatak''...

Bjeshe prije 4 godine... pa se prisjecaju pred inspekciju koja nas tek treba da docheka...
Ah... kakvi ce to izlivi pameti biti...
 
Osmanovici danas mal' mi glavu ne uzeshe!!! Jedan seo do profesora i samo ga nagovara da me ovaj pita nesto o njemu i njegovom narodu... A mojih Srbobrana iz 1829. nigde neeemaaa. E da znate da sam lagala na Osmanoviceve oci! Prichala i shto bilo i shto ne bilo samo da se otaljiga i taj ispit!!! Profa na kraju bio zadovoljan, pisao mi odlicnu ocenu, a Osmanovic nem da nemiji ne moze biti!!! Ustajem ja sa klupe, krecem prema izlazu, okrecem se unazad da pozelim svima prijatan dan, a od Osmanovica ni traga ni glasa!!! Smazala sam ga znachi!!!
 

Back
Top