Treci Svetski Rat

Brate tommy , bice sigurno ... svi imaju neke nuklearke i hvale se sa njima ... najvise se bojim osvete KOSOOKIH za HIROSIMU i NAGASAKI ... oni to AMERIMA nisu nikad zaboravili ... Rusi su uplaseni , njima daj hleb i neki dolar i oni cute , jadni oni koga Rusi brane ... to smo videli i `99 !!!! :)
 
ako dodje do III svetskog rata to jednostavno mora da se vodi na nasoj teritoriji jel smo ipak u svakoj corbi mirodjija.... i verovatno cemo se ovaj put pokaciti sa celim svetom a oni ce onako odusevljeno da nas zgaze jer svima smetamo..... i onda kad nas nato izbombarduje radicemo kao robovi u kini praveci kisobrane i nike patike a ko se bude suprotstavio bice poslan u ruske gulage u sibiru.... naravno salim se :D
 
whitenicky:
Brate tommy , bice sigurno ... svi imaju neke nuklearke i hvale se sa njima ... najvise se bojim osvete KOSOOKIH za HIROSIMU i NAGASAKI ... oni to AMERIMA nisu nikad zaboravili ... Rusi su uplaseni , njima daj hleb i neki dolar i oni cute , jadni oni koga Rusi brane ... to smo videli i `99 !!!! :)
a zasto bi nas branili???? sta oni imaju od nas osim nevolje????
 
ja sam u novinama procitao da ce biti uspon fasista,da ce rusi da bace atomku na amere...E da da ce muslimani preplaviti evropu!A ovo sto ameri dzaraju mecku kod irana,oni sta ih ceka.Jer iranci i iracani nisu isto.iranci se vise ubijaju za veru,svi pa i deca!ne znaju oni skim imaju posla!
 
Slusaj Rade,nije Srbija izazvala prvi pre svega zato sto smo tek bili izasli iz 2 balkanska rata i poprilicno izmoreni,Srbija nije htela taj rat i pokusala je da ga izbegne.Nije nam odgovarao jer je prepolovio populaciju pre svega...
 
Za to da ce se voditi nekoliko "nafatskih ratova" se slazem. Ali za nekih 50 do 100, nece ni biti vise nafte, i ona nece biti koriscena kao izvor energije.

Inace ja sam razvio jednu prilicno kompleksnu teoriju o tome kako ce buducnost izgledati. Detalji su previse dugacki, a i nisu za ovu temu, ali u sustini krajnost je sledeca:
- Jedan: Uspostavice se delimicni "mir na zemlji", neobnovljivi resursi ce biti potroseni i privreda ce se bazirati na alternativnim izvorima kao sto je No. 1 solarna energija, voda, ali mozda i nuklearna ciji ce se otpad izvoziti daleko od zemlje.
Svi moderni ratovi(ali ne samo moderni) su pocinjali upravo zbog resursa. Najvise ratova ce se voditi zbog tada jedinog vrednog resursa - vode. Ali ako bude pameti i ako ne dozvoli monopol ili oligopol nad vodom ni to nece biti problem.
- Drugo resenje je da ce Zemlja biti unistena kada rezerve resursa(nafte, gasa i ostalih neobnovljivih) zaskripe. Tada ce najvece svetske sile(prvenstveno USA), cija se eknomija zasniva upravo na iskoriscavanju tih resursa, biti toliko ugrozene da ce biti da granici propasti. Tada moze da dodje do Treceg(Konacnog) Svetskog Rata u pokusaju da se odrzi dominacija nad svetskom ekonomijom.
- Trece moguce resenje je da ce ekonomija na svetskom nivou ujediniti u neki tip federacije. Nesto kao EU samo u mnogo ekstremnijem obliku. Tada ce zivot ljudi biti u potpunosti u kontroli velikih kompanija. Iako ce zivot na prvi pogled izgledati fino, apsolutno svaki korak ce biti pracen i analiziran od strane sacice na vrhu.

Znaci verujem da postoji sansa za "happy ending", verujem da postoji mogucnost da ljudi postnu "pametniji" i da se stvori jedan sistem koji ce trajati jako, jako dugo(da ne kazem doveka). To bi bila stavka 1. Mada mnogo je veca mogucnost da buducnost nece biti previse lepa, jer ljudi nista nisu naucili za nekoliko hiljada godina, samo sto imamo mnogo ubitacnije oruzje...
 
UrosWasHere:
Ok Edge sada me samo molim te prosvetli odakle te "tvoje informacije"
Sada Americka privreda prezivljava zahvljujuci ekonomskom suficitu sa Kinom.
Samo da ti skrenem pažnju!! američka privreda nije u suficitu, nego u deficitu i to baš zbog toga što su dosta od proizvodnje( firmi) preneli u zemlje gde je jeftina radna snaga.. Na taj način profitira bos, vlasnik firme( ili više vlasnika), ali država gubi...
 
Neće biti hepi- endinga.. jer u ljudskoj svesti se, nikada, neće ništa promeniti: čovek je zver- amin( a ne humano biće).. A živo me interesuje kako će da opstanu sjedinjene države kada se iscrpe svi naftni izvori, jer oni niskom cenom benzina kupuju socijalni mir( isto što je radio milošević sa hlebom i mlekom).. A da će biti rata biti će, to je neminovno i to velikih razmera.. Čeka se samo da ameri dođu do Sibira..
 
Guru 42:
Samo da ti skrenem pažnju!! američka privreda nije u suficitu, nego u deficitu i to baš zbog toga što su dosta od proizvodnje( firmi) preneli u zemlje gde je jeftina radna snaga.. Na taj način profitira bos, vlasnik firme( ili više vlasnika), ali država gubi...

Procitaj malo bolje sta sam napisao...
Suficit sa Kinom, ne ukpne privrede... Napisao sam da Americka privreda prezivljava sada zahvaljujuci Kini.
Inace veoma dobro poznajem Ameriku privredu i eknomiju, to studiram.
 

Back
Top