CATIA V5
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 102

Tema: CATIA V5

Početnik
    Učlanjen
    12.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano CATIA V5

treba mi neko da mi pomogne da dodjem do dobre knjige za ucenje programa catia v5

Zainteresovan član tehnicar1 (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: CATIA V5

Reci mi da li vec radis u CATIi i da li imas taj softver?

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Cao,

i mene je interesovalo da li može da se dođe do neke knjige na našem jeziku o Cati-i.
    Jedino što sam našao je prevod knjige:
    CATIA V5 , orginalni naslov: Using CATIA V5
    od autora: Keram Fred i Klajsmit Charls
    a u prevodu Nikole Korunovića.
    Knjiga je izdata 2004.god. od strane Kompijuterske biblioteke, Čačak - edicija Stvarni svet. Obim knjige je 398 strana i najvažnije može da se nađe u Narodnoj biblioteci Srbije!
    Ako nekog interesuje sam softver može da me kontaktira putem e-maila.

Zainteresovan član tehnicar1 (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio G10
    Cao,

i mene je interesovalo da li može da se dođe do neke knjige na našem jeziku o Cati-i.
    Jedino što sam našao je prevod knjige:
    CATIA V5 , orginalni naslov: Using CATIA V5
    od autora: Keram Fred i Klajsmit Charls
    a u prevodu Nikole Korunovića.
    Knjiga je izdata 2004.god. od strane Kompijuterske biblioteke, Čačak - edicija Stvarni svet. Obim knjige je 398 strana i najvažnije može da se nađe u Narodnoj biblioteci Srbije!
    Ako nekog interesuje sam softver može da me kontaktira putem e-maila.
    Odlicno mene interesuje softver G10, da li ga imas ili mozda znas mesto gde se moze naruciti. Koji ti je e-mail ako hoces da se dogovaramo preko njega?

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Za tehnicara1, a i druge:

stevanradovic@yahoo.com

Pošalji mi e-mail pa ćemo se dogovoriti.

Nov član
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: CATIA V5

Help u katiji je dosta dobar.

Knjige uglavnom opisuju samo modeliranje (crtanje), dok napredne metode kao sto su strukturna analiza, generisanje NC koda mozes nauciti samo iz helta CATIA-e. Knjigu sam vidjao cak i na masinskom fakultetu u prodaji,( ako se ne varam, oko 1000 din), mada je u kopirnici S mozes naci za manju svotu novca, ali to je nelegalno :razz: .

Ja trenutno imam CATIA V5R14 dok je izaslo i sledece izdanje CATIA V5R16 sa modulima za bolje iskoriscenje 64b-tnih procesora .

P.S. Ako si stvarno pocetnik u svemu tome, moj ti je savet da prvo pogledas SOLIDWORKS zato sto ima fenomenalan help (doduse na engeskom), iz koga se moze mnogo toga nauciti (za veoma kratak vremenski period). Ta dva programa su ajko slicna i Solid je dosta manje zahtevan od ktije. To se vidi kada imas proizvode od preko 500 delova :-(.

Nov član
    Učlanjen
    06.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Postovani,
    Softver koristim vec 3 godine, i iz licnog iskustva Vam ne preporucujem aktuelne helpove, narocito ako ste pocetnik ...Zvuci iluzorno, ali verujte da helpovi poput knjige Freda Karama i Charles Kleismita, pocetnika vise zbunjuju nego sto mu koriste...Rad u CATIA V5 programu zahteva rutinu, mnogo toga mozete sami nauciti ukoliko vezbajuci budete odradjivali sto vise konkretnih primera...Ako ste apsolutni pocetnik, potrazite prijatelja koji zna da koristi program kako bi Vas uveo u radno okruzenje i dao osnovne smernice pri radu sa njim.Korisnicko okruzenje je takvo da i laiku nudi mogucnost brzog kapiranja stvari...Ako vec insistirate na helpu preporucio bih jedino CATIA on line help, instalira se posebno, a mislim da se instalacija ovog helpa dobija u z instalaciju softvera...Ja trenutno koristim CATIA V5R14 i posedujem solidno znanje u radu sa skoro svim modulima i veliko mi je zadovoljstvo u pruzanju pomoci pocetnicima.Ako imate bilo kakav problem vezan za koriscenje ovog ili bilo kog drugog programa za modeliranje i NC Manufactoring, ako imate dovoljno iskustva pri radu sa istim rado cu ga razmeniti sa Vama...mozete me kontektirati putem e-meila: miloscirovic@kg.ac.yu

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ko nema prijatelja da mu pokaze, a daleko mu Kragujevac.
    U BG-u ima firmu(projektantski biro) "CAD-CAM Data" pa za mnogo novca moze da dobije solidno znanje. Dobra varijanta je ako vam firma hoce platiti tu obuku.
    Preko gore pomenute firme mozete kupiti i legalan softver. Pa ko voli nek kesira
    Puno pozdrava.

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Knjiga CATIA v5 od autora : Freda Karama i Charles Kleismita kosta oko 1100 dinara i moze se naci u bolje snabdevenim knjizarama.

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Timski rad u softveru CATIAV5

Po struci sam diplomirani inzenjer masinstva i pozdravljam sve ucesnike ovog foruma,a po-
    sebno one koji su zainteresovani za ovu temu.Naime duze vremena se bavim projektovanjem
    masina u drvnoj industriji(masina za produzenje drveta,masina za ciscenje daske i dr),a takodje i raznih transportnih uredjaja,takodje se podrazumjeva i svih masinskih elemenata
    i raznih drugih masinskih uredjaja.Ovladao sam dosta dobro projektovanje u ACAD-u,tako da mogu uraditi slozene projekte na A0 formatu.Nazalost u ACAD-u nisam radio 3D-crtanje.
    Medjutim shvatio sam da program CATIA ima vece mogucnosti(tu bi iskljucio projektovanje aviona i automobila jer se time ne mislim baviti).Sto se tice tog programa tu sam pocetnik
    i vrlo malo znam sto se tice rada u njemu.Volio bih nauciti rad u tom softveru i zato bi zamolio
    one koji o tome nesto znaju,a voljni su da pomognu da to i ucine.Zamolio bih takodje i one koji su kao i ja pocetnici da se ukljuce u ovu temu pa da pokusamo zajednicki rad u softveru
    CATIA od jednostavnih dijelova do slozenih projekata.

Pozdrav
    .

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Rad u softveru CATIA

Zamolio bih nekoga od ucesnika ko poznaje rad u ovom softveru da mi preporuci koje bi mi
    kao pocetniku u ovoj oblasti bile potrebne knjige da bih mogao da pocnem da radim u ovom
    programu.Zahvaljujem.

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I mene interesuje rad u softveru CATIAV5.Softver imam ali sam pocetnik sto se tice rada u njemu.
    Interesuje me zna li neko za druge knjige iz CATIE osim gore navedenih autora koje kako rekoste
    pocetnika dosta zbunjuju.Takodje me interesuje nacin na koji bi mogao doci do njih obzirom da sam
    ja iz BiH.

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Rad u softveru CATIA

Zamolio bih da mi ova tema Rad u softveru CATIA bude izbrisana posto ima druga tema pod nazivomTimski rad u softveru CATIA koju sam ustvari prvu napisao,a ovu drugu sam napisao jer sam mislio da prva nije prihvacena.Takodje bih zamolio da posle brisanja navedene teme i ovaj tekst(koji
    upravo pisem)- bude izbrisan.

Pozdrav

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5638

Idite na torente. Tamo sam nasao dosta tutoriala za catia-u.

Inace ta knjiga sto se prodaje je ziva glupost. Imao sam je u ruci i mogu reci da je uzasno odradjena. Verovatno je samo prevodjena bez provere i doslo je do gresaka. Secam se svojevremeno kad sam jedan deo radio po njoj na kraju nisam dobio ono sta je trebalo :shock:
    Katastrofa.

Premda CAtia kod nas po mom misljenju nema buducnost. Koliko sam upoznat jedino FMP ima Pro Engineer legalan. Sad ce po fabrikama i projektnim biroima krenuti ozbiljnija provera legalnosti softvera a Catia je ekstremno skupa a ona je suvise jaka za potrebe 99% firmi koje sada nju imaju u upotrebi.
    Moje misljenje je da je u nasim okvirima SolidWorks buducnost jer je porizvod iste kompanije Dasault System, ima 80% mogucnosti Catia-e a mnogo je jeftiniji.

E da.
    Otvoren je nov forum namenjen kompjuterskoj grafici
    http://forum.krstarica.com/forumdisplay.php?f=151
    gde isto mozete razmenjivati iskustva vezana za 3D modelovanje u CAD/CAM programima a i da pokazujete vase radove.
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 10.01.2008. u 11:52
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nemam softver SolidWorks,ali bih poceo i tako da radim.Imam softver Catia V5R16 i u njemu sam pokusao da radim neke najjednostavnije stvari tako da je moje poznavanje tog programa najvise
    2 do 3 procenta.Ipak sam zakljucio da je to jedan veoma mocan program.Daleko mocniji od npr
    programa AutoCad koji poznajem dosta dobro.Kao sto rekoh ja bih poceo i od SolidWorks-a ali
    ne bih definitivno odustajao od CATIA-e nego bih kad dobro ovladam SolidWorks-om isao na to
    da ovladam dobro i CATIA-om koja bi vjerovatno tada bila laksa.Ostaje da vidim kako da dodjem
    do softvera SolidWorks.Zamolio bih ako neko ima par primjera uradjenih u SolidWorks-u sa objas-
    njenima na srpskom,hrvatskom ili bosanskom jeziku.Bio bih mnogo zahvalan.

Pozdrav

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5638

Citat Original postavio Hamza_Mujanovic Pogledaj poruku
    Ipak sam zakljucio da je to jedan veoma mocan program.Daleko mocniji od npr
    programa AutoCad koji poznajem dosta dobro
    Oni se ne mogu ni porediti.
    ACAD je vektorski dok je CATIA, SW. ProE... parametarski program
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Početnik
    Učlanjen
    11.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja imam dosta video tutorial-a za Catiu, kao i ponesto za Solidworks. Imam takodje i dosta pdf knjiga za obuku.
    Video tutoriale bih posebno preporucio jer se na taj nacin mnogo brze skapira nego citajuci knjigu.

Imam i originalne softvere, najnovije verzije, kao i jos dosta softvera vezanih za masinstvo.

Koga zanima nesto od navedenog neka me kontaktira na PM ili mail: marko_skg@yahoo.com

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za pocetnike preporucujem Schroff-ove knjige, izbanredne su:

http://www.schroff.com/

Za naprednije korisnike (cak i za specijaliste), pored originalnog CATIA Help-a, do sada najbolje sto sam video bili su tutorijali National Institute For Aviation Research koje je izdao Wichita State University.

Bacite pogled na ovaj site:

http://www.cadcamlab.org/

Video sam i veom pristojne (nisam se udubljivao) nemacke knjige, ali zbog neznanja jezika nisam ih nabavljao.

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ahti Pogledaj poruku
    Ja imam dosta video tutorial-a za Catiu, kao i ponesto za Solidworks. Imam takodje i dosta pdf knjiga za obuku.
    Video tutoriale bih posebno preporucio jer se na taj nacin mnogo brze skapira nego citajuci knjigu.

Imam i originalne softvere, najnovije verzije, kao i jos dosta softvera vezanih za masinstvo.

Koga zanima nesto od navedenog neka me kontaktira na PM ili mail: marko_skg@yahoo.com

Imas li slucajno FiberSim ili SysPly, ne mogu nikako da ih pronadjem?

Početnik
    Učlanjen
    11.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne, sorry.

Nov član
    Učlanjen
    01.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li neko mozda ima knjigu na srpskom za UNIGRAPHICS NX verziju

Početnik
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Voleo bi da radim u programu CATIA. Završio sa osnovni kurs kod ovlašćene firme CAD CAM data u Beogradu i modul za programiranje CNC mašina. Dosta toga radim sam pošto nemam sa kim da radim ko to dobro zna niti prilike da se usavršavam. Da li u Srbiji postoje firme i koje su to gde bi čovek mogao da nauči i savlada kroz posao CATIA-u ili da se sa nekim uortačim ko to radi pa onda da napredujem uz njega. Ovaj softwer mi se jako dopada i modućnosti su mu ogromne. Imam dosta modela koje sam sam uradio radi vezbe i rutine ali sada mi treba neko bolji.
    Neću više da budem šef proizvodnje ili odrzavanja dosta mi je toga i mase majstora i radnika koje treba da vodim, hoću da radim nešto pametno i interesantno.
    Pomagajte i unapred hvala!

Nov član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sevaljevic miladin Pogledaj poruku
    Voleo bi da radim u programu CATIA. Završio sa osnovni kurs kod ovlašćene firme CAD CAM data u Beogradu i modul za programiranje CNC mašina. Dosta toga radim sam pošto nemam sa kim da radim ko to dobro zna niti prilike da se usavršavam. Da li u Srbiji postoje firme i koje su to gde bi čovek mogao da nauči i savlada kroz posao CATIA-u ili da se sa nekim uortačim ko to radi pa onda da napredujem uz njega. Ovaj softwer mi se jako dopada i modućnosti su mu ogromne. Imam dosta modela koje sam sam uradio radi vezbe i rutine ali sada mi treba neko bolji.
    Neću više da budem šef proizvodnje ili odrzavanja dosta mi je toga i mase majstora i radnika koje treba da vodim, hoću da radim nešto pametno i interesantno.
    Pomagajte i unapred hvala!
    Ćao. U istom sam problemu! Ako hoćeš javi mi se na mail paralaxa4you@gmail.com
    Sve najbolje...

Početnik
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Drago mi je da ima još neko ko slično razmišlje vezano za ovu temu i interesuje me kakva su tvoja iskustava sa poslom gde se primenjuje Catia, da li se negde radio i koliko dugo već radiš Catia u kojim modulima i da li ima ponude za ovu vrstu posla i da li se moze raditi privatno normalno sa nekim zajedno ko ima dosta iskustva i znanja pa da se nešto i nauči?

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ima dosta ljudi koji pousavaju da nauce, ali malo njih koji su usli duboko u znanje i rutinu, kao i koji su uspeli to da naplate.

Sto se modula tice, mislim da je najbitnije da dobro poznajes Part Design, Assembly Design, Generative Shape Design, Generative Structural Analysis, Knowledgeware (barem osnovno) i ponesto iz NC Manufacturinga....ako hoces da se bavis vazduhoplovstvom dobro bi ti dosao i Abaqus za CATIA i FiberSim, samo ne znam gde ces ovo poslednje da nadjes (ja ga trazim dve godine).

Slične teme

1. CATIA i AUTOCAD!!!!
    Autor pavle78 u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.12.2015., 18:14
  2. Kurs za Catia i ProE u Beogradu?
    Autor zokij u forumu Softver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11.05.2009., 22:27
  3. Catia, Pro/Engineer, SolidWorks...
    Autor nikola987 u forumu Softver
    Odgovora: 2