SINUSI?

koka:
himoral forte je najaci lek za upalu sinusa! moze i neki antibiotk uz njega ali i nemora. dobri su jos i vreli jastucici od morske soli.
Chymoral forte ima svoju strogu primenu i nije ga preporucljivo uzimati na svoju ruku!!!
Rekli smo da na forumu nema koriscenja naziva lekova koji se ne smeju uzimati bez lekarskog saveta.
Ovo je opomena ,ako se ponovi brisem post>
 
Zivka:
Metod lecenja je krajnje primitivan. Pregled koji deda obavi kada stignete je da on proveri, tj. "cuje" kako disete na obe nozdrve (znate ono, prvo zapusi jednu stranu, naculji uvo i slusa kako izduvavate vazduh, pa onda to ponovi i sa drugom). Da li to utice na ono sto sledi, ne znam, ali on kao ustanovljava stadijum u kojem se nalazite (meni je dao dijagnozu da sam "zacepljena ko burence").
Prostorija u kojoj se nalazite se sastoji od dva stola i pet stolica sa kantom pored svake stolice. Sablasno. Na jednom stolu su kapi, a za drugim sedi deda. Stolice su sve zauzete, ne mozete verovati koliko ljudi je bilo i otislo za tih par sati koliko smo se mi (obavezno krenite sa nekim, jer posle terapije sigurno necete biti u stanju da vozite) zadrzali tu. Ja sam cekala najmanje pola sata na slobodnu stolicu.
Odmah moram da vam kazem da to boli, ali boliiiiii. Meni to nisu bas pojasnili dobro pre nego sto sam otisla.
Elem, posle pregleda i "dijagnoze", deda vam stavlja kapi u obe nozdrve. Za to vreme vam drzi glavu zabacenu unazad jedno minut. Ali taj minut traje kao 10. Boliiiiii. Kanta, pretpostavljate za sta sluzi? Nisam verovala da toliko sekreta moze da stane u jednu malu glavu kao sto je moja. Postupak se ponavlja tri puta, i odmah da napomenem da je svaki sledeci manje bolan. Na kraju popijete nesto i spremni ste za povratak kuci.
Deda insistira na tome da kada dolazite kod njega ponesete pakovanje salveta od 100 kom, i to one tanke nase proizvodnje, nikakve "paloma" ili sl. Ja sam to pakovanje potrosila negde na pola puta do Beograda, a jos jedno za par sati nakon toga. Ne mozete da verujete sta se sve izbaci iz sinusa.
Postupak se ponavlja jos jednom, tako da sam posle par dana otisla ponovo kod dede na terapiju. Zaista sam se mnogo bolje osecala vec posle prvog puta, toliko dobro da sam bez mnogo razmisljanja otisla i drugi put. Bolelo je neuporedivo manje, a i sekreta je bilo manje. Deda mi je na "rastanku" rekao da se sigurno vise necemo videti zbog mojih sinusa. I zaista je tako, baz za sada.
Samo cu da napomenem da je kod dede bilo i dece, a i sama cinjenica da sam se podvrgla tome odmah nakon operacije, govori da nije bas toliko strasno.
Dedini podaci:
A sto se operacije devijacije nosa tice, Srdjane mogu samo da ti kazem da mi sam postupak nije bas poznat (bila sam uspavana), ali se svodi na to da ti oslobadjaju hrskavicu ili kost nosne pregrade koja je deformisana (zatvorena). Pretpostavljam da su mi strugali (necu da te plasim ali sam cula da su ranije to radili dletom, a da postupak nije drugaciji ni danas) kost nosne pregrede koja je posle preloma preprecila levu nosnu supljinu. Sve bih ti lakse nacrtala, zato sto imam snimak stanja pre i posle operacije. Uglavnom, nakon operacije te tamponiraju (po jedno 10 m gaze u obe nozdrve) i to drzis najmanje 3 dana. Osecaj dok to imas je kao kada prstima zapusis nos, i progutas pljuvacku. Vakuum. Ali brzo se naviknes na to, tako da posle cak i jedes sa tim. Onda sledi deo (za mene najgori) kada ti vade te tampone iz nosa. Ja sam jako krvarila, ali ne mora da znaci jer devojci iz moje sobe su to radili dan ranije i ona nije pustila ni kapljicu. Kod mene je to trajalo.
Ali, kada sve to prodje imas neverovatan osecaj da dises. Po prvi put na obe nozdrve. Isplati se. Postooperativni proces je individualan. Ta devojka je trljala nos vec peti dan, a meni je trebalo najmanje godinu dana da onako socno protrljam nos. Sve zavisi.
Sa mnom su lezale i dve devojke koje su pored operacije devijacije septuma radile i korekciju nosa. Ne mozes verovati koja je razlika lica pre i posle operacije. Otkricu ti jednu malu tajnu, pre mene je u sobi lezala Ksenija Mijatovic (ona pevacica) koja je kao i ostale devojka izvrsila operaciju i devijacije i korekcije. Verovatno i sam vidis razliku na njoj.
Ne znam iz kog razloga te sve ovo zanima, ali ako imas slicnih problema, bez oklevanja odradi to. Iako mi to nije mnogo pomoglo za sinuse, isplatilo se zbog milion drugih stvari.
Slobodno me pitaj sve sto te zanima.
Da li mi mozete reci gde ste operisali nos- ili gde je Ksenija Mijatovic izvrsila operaciju? Videla sam njen nos i jako mi se svidja kako je intervencija izvrsena.. Hvala..
 
Zivka:
Metod lecenja je krajnje primitivan. Pregled koji deda obavi kada stignete je da on proveri, tj. "cuje" kako disete na obe nozdrve (znate ono, prvo zapusi jednu stranu, naculji uvo i slusa kako izduvavate vazduh, pa onda to ponovi i sa drugom). Da li to utice na ono sto sledi, ne znam, ali on kao ustanovljava stadijum u kojem se nalazite (meni je dao dijagnozu da sam "zacepljena ko burence").
Prostorija u kojoj se nalazite se sastoji od dva stola i pet stolica sa kantom pored svake stolice. Sablasno. Na jednom stolu su kapi, a za drugim sedi deda. Stolice su sve zauzete, ne mozete verovati koliko ljudi je bilo i otislo za tih par sati koliko smo se mi (obavezno krenite sa nekim, jer posle terapije sigurno necete biti u stanju da vozite) zadrzali tu. Ja sam cekala najmanje pola sata na slobodnu stolicu.
Odmah moram da vam kazem da to boli, ali boliiiiii. Meni to nisu bas pojasnili dobro pre nego sto sam otisla.
Elem, posle pregleda i "dijagnoze", deda vam stavlja kapi u obe nozdrve. Za to vreme vam drzi glavu zabacenu unazad jedno minut. Ali taj minut traje kao 10. Boliiiiii. Kanta, pretpostavljate za sta sluzi? Nisam verovala da toliko sekreta moze da stane u jednu malu glavu kao sto je moja. Postupak se ponavlja tri puta, i odmah da napomenem da je svaki sledeci manje bolan. Na kraju popijete nesto i spremni ste za povratak kuci.
Deda insistira na tome da kada dolazite kod njega ponesete pakovanje salveta od 100 kom, i to one tanke nase proizvodnje, nikakve "paloma" ili sl. Ja sam to pakovanje potrosila negde na pola puta do Beograda, a jos jedno za par sati nakon toga. Ne mozete da verujete sta se sve izbaci iz sinusa.
Postupak se ponavlja jos jednom, tako da sam posle par dana otisla ponovo kod dede na terapiju. Zaista sam se mnogo bolje osecala vec posle prvog puta, toliko dobro da sam bez mnogo razmisljanja otisla i drugi put. Bolelo je neuporedivo manje, a i sekreta je bilo manje. Deda mi je na "rastanku" rekao da se sigurno vise necemo videti zbog mojih sinusa. I zaista je tako, baz za sada.
Samo cu da napomenem da je kod dede bilo i dece, a i sama cinjenica da sam se podvrgla tome odmah nakon operacije, govori da nije bas toliko strasno.
A sto se operacije devijacije nosa tice, Srdjane mogu samo da ti kazem da mi sam postupak nije bas poznat (bila sam uspavana), ali se svodi na to da ti oslobadjaju hrskavicu ili kost nosne pregrade koja je deformisana (zatvorena). Pretpostavljam da su mi strugali (necu da te plasim ali sam cula da su ranije to radili dletom, a da postupak nije drugaciji ni danas) kost nosne pregrede koja je posle preloma preprecila levu nosnu supljinu. Sve bih ti lakse nacrtala, zato sto imam snimak stanja pre i posle operacije. Uglavnom, nakon operacije te tamponiraju (po jedno 10 m gaze u obe nozdrve) i to drzis najmanje 3 dana. Osecaj dok to imas je kao kada prstima zapusis nos, i progutas pljuvacku. Vakuum. Ali brzo se naviknes na to, tako da posle cak i jedes sa tim. Onda sledi deo (za mene najgori) kada ti vade te tampone iz nosa. Ja sam jako krvarila, ali ne mora da znaci jer devojci iz moje sobe su to radili dan ranije i ona nije pustila ni kapljicu. Kod mene je to trajalo.
Ali, kada sve to prodje imas neverovatan osecaj da dises. Po prvi put na obe nozdrve. Isplati se. Postooperativni proces je individualan. Ta devojka je trljala nos vec peti dan, a meni je trebalo najmanje godinu dana da onako socno protrljam nos. Sve zavisi.
Sa mnom su lezale i dve devojke koje su pored operacije devijacije septuma radile i korekciju nosa. Ne mozes verovati koja je razlika lica pre i posle operacije. Otkricu ti jednu malu tajnu, pre mene je u sobi lezala Ksenija Mijatovic (ona pevacica) koja je kao i ostale devojka izvrsila operaciju i devijacije i korekcije. Verovatno i sam vidis razliku na njoj.
Ne znam iz kog razloga te sve ovo zanima, ali ako imas slicnih problema, bez oklevanja odradi to. Iako mi to nije mnogo pomoglo za sinuse, isplatilo se zbog milion drugih stvari.
Slobodno me pitaj sve sto te zanima.


Pitanje:

Interesuje me gde ste radili operaciju nosa-ili gde je Ksenija Mijatovic radila, videla sam njen nos i jako mi se svidja kako je estetski uradjen? I da li je jako neprijatno nositi tampone u nosu tih par dana? Hvala..
 
koka:
himoral forte je najaci lek za upalu sinusa! moze i neki antibiotk uz njega ali i nemora. dobri su jos i vreli jastucici od morske soli.


Uzimala sam ga po preporuci lekara i to uz antibiotik i nije mi pomoglo...a posle uz neke kapi koje mi je orl preporucio... na kraju sam promenila orl ( ovo prvo je bilo privatno posle sam isla po preporuci tj preko veze u jednu drzavnu insitiuciju i na kraju se tek izlecila)... ja se vec trevu zimu patim sa sinusima.... Uvek ide uz onu debilnu temperaturu od 37.2.... na kraju sam zavrsila sa dve upale srednjeg uva i 4 kutije antibiotika sam ispila... fizioloski u nos... strajfna u uvu... itd.... a to je samo ove godine... sam zavrsila na inekcijama... i tako svake zime....

sto se tice tog dede cula sam za njega da je umro i da je njegova cerka nasledila recepturu.... ja licno nisam isla, nesto me frka ne znam zasto.... malo sam skeptik.... ali sam slusala price ljudi koji su bili....
 
Reklamiranje je zabranjeno, sto korisnici foruma znaju (jer su procitali uvodne lepljive teme) pa ce na ovo pitanje, ukoliko se radi o privatnim ustanovama, morati da ti odgovore na PP inace ce poruke biti obrisane. Pozdrav
 
ja imam hronicnu upalu sinusa par godina i u zadnje vreme kada se stanje pogorsa zamagli mi se jedno oko i skoro uopste ne vidim na njega.kada sam se pozalila svojoj doktorki ona me je slala kod oftamologa gde su svi nalazi bili u redu i nista nije preuzela u vezi toga.interesuje me da li se jos nekome ovo desilo i sta im je njihov lekar rekao u vezi toga?
 
Ja sam se godinama lecio od sinusa.

Bio sam i kod tog dede i jos mnogobrojnih travara i vidara..nista od njih.

Oklepan sam za lovu na novom BG-u u jednoj ordinaciji u JBC_u koja takodje prodaje "cudotvorni lek"

Sve je laz i ne pecajte se dzaba.

Sta sve nisam probao.
Na kraju sam operisao krajnike i nikad vise nije bilo problema sa sinusima.
 
Evo i ja se patim od kad znam za sebe =)
Bio sam kod milion strucnjaka, jedni mi kazu polipi - obavezna operacija, drugi kazu ni slucajna operacija, treci mi pricaju o naelektrisanju u vazduhu a dobro poznati ### koji je sad u penziji mi je za dijagnozu dao (zamislite) nafazol kapi za nos ?! vrlo mudro...
Sad zivim vec 5 godina na kapima za nos. Kljuceve i novcanik zaboravljam, ali kapi nikad!
Sto se tice tog dede iz okoline Zrenjanina, zao mi je ali on vise nije ziv =(
Sad radi njegova cerka... Znam to jer sam ja iz tog mesta, skoro sam im komsija... Ali verovali ili ne ne usudjujem se bas da odem tamo... Receno mi je da ostecje krvne sudove... Ali ipak mnogi se hvale kako im je pomoglo... Smesno, dolaze ljudi iz drugih drzava kod nje, a ja koji sam udaljen par kuca... ***
 
pa ***, tako bar disem... desi se da ne stignem da kupim kapi i da nemam da stavim pred spavanje... tad ne spavam.... znate, smucilo mi se da 5-6 godina uzaludno trcim od jednog doktora do drugog.
Koristim vec duuugo sprej Olynth, a sprej Fixonase me odvikne od Olyntha... A kad se odviknem, sto je jaaako tesko, obavezno spavam na ledjima, maramice uvek pri ruci, jedna nozdrva konstantno zacepljena... ko uspe da me izleci dao bi mu sta god pozeli! neko bi zeleo da zivi na Havajima, neko da se ozeni sa Jessicom Albom, neko da vozi Ferrari 330 TRI/LM, a ja bih samo bar na nekoliko godina da disem normalno.... =) tuzno zar ne....
 
Beograd, Novi Sad, Zrenjanin... Mada nista konkretno poput operacije, vraca itd =)
Kazem, niko nije znao sta je... Niko nije znao ni da preporuci nekog... Svi su mi davali dijagnoze onako da me skinu s vrata, oni koji su obracali nesto paznje obicno su lupetali jer nisu bili sigurni sta je... Posle raznoraznih inhalacija, turanja raznih gaza u nos, raznih antibiotika, kapi, sprejeva, masiranja lica i zlezda, stavljanja nekakvih spravica.... cisto izgubim volju za daljim traganjem izlecenja... Trpao sam jadnim roditeljima na grbacu da traze i traze... I njima se smucilo cak i vise nego meni. Tacno bih otisao ne neku operaciju ne znam ni koju, samo da je operacija, jer cim se kaze operacija meni odmah sine u glavi neko poboljsanje, jer je to nesto konkretno... Verovatno gresim, ali to je sve u nedostatku ideja. I naravno sve gorih i gorih simptoma poput, usled slivanja, pusackog kaslja (mada u zivotu nisam zapalio). Cak mislim i da mi je malo otecen nos (sinusi).
Kad bih ti pisao tacan odgovor na pitanje morao bih da uzmem sve silne papire, trazim i da kucam milion adresa =) Bilo bi mi drago da mi neko ukaze bar na neku ideju sta da radim, cak i ne mora da bude prava, cisto samo da imam nadu... So..?
 
Pa vidis ne bi bilo lose znati sta je pisalo na tim papirima, tvoja prica je jedno a nalaz je nesto sto meni znaci.
Jesi li bio na klinickom centru Srbije?
 
Jel? Izvini sad, ali moram da postavim glupo pitanje... Odem u studentsku i gde onda? =)
Sta se od toga placa?
Znam samo, kada sam bio na sistematskom, zalio sam se ljudima u poliklinici za sinuse i oni su odmahnuli rukom govoreci: "A, to se ne moze izleciti!!"...
 

Back
Top