Duga veza i seks

Nico

Zainteresovan član
Poruka
293
Kakav je vas seksualni zivot u visegodisnjoj vezi/braku?
Neki parovi kazu da seks vremenom postaje sve bolji, dok kod drugih dolazi do postepenog gasenja pocetne strasti i sve se svodi na povremeno "odradjivanje posla", ili cak na totalnu apstinenciju...
Kakva su vasa iskustva? Kako (ako) osvezavate sex zivot, kako se borite protiv eventualne rutine i monotonije? Kad se u obzir uzmu svi ometajuci faktori (preopterecenost poslom, problemi s novcem i ko zna sta sve ne), ima li sanse da seks (pa i ljubav) ne postane samo jos jedan izvor frustracije, umesto da bude zadovoljstvo?
 
Da se nadovezem na ovu perverziju... Ne znam sta se tacno skriva iz tih slova, ali postoje razlicita pomagala... ako je doslo bas do te tacke. Dakle, viagre, lisice, bicevi, kojekakvi kozni "sorcici"... Odaberes nesto sto odradjuje posao i vozis dok te to drzi, kada i to postane dosadjikavo, ponadjes neki novi izvor razonode i energije. I tako redom, u krug... kako god, zivot i nije preterano dugacak tako da te nece dugo muciti takvi problemi.
 
sorry za format al baguje mis e imageshack...

strip_trenje1.jpg
 
@Nikodim
Ma ne muce me nikakvi problemi, samo sam radoznala


Pokrenula sam ovaj topic delimicno zato jer mi se desilo da mi moja najbolja drugarica predlozi cetvorku - sa njenim i mojim muzem. Bili smo svi zajedno, opusteno caskali i pili vino, i onda ta ponuda...koja mi se nije nimalo dopala...swinging sa nepoznatima, ako se vec hoce, deluje mi kao mnogo bolje resenje.
Ipak, zanima me sta drugi ljudi misle i cine u svojim zivotima. Stvari su individualne, mada se linija manjeg otpora visoko kotira kod nase vrste
 
U svakom slučaju, mislim da seks ne treba da bude tabu tema u dužoj vezi ili braku...

Zato od prvog dana treba pričati o tome, a najkasnije ako/kad bar jedna interesna strana primeti da negde škripi. Najlakše je dići ruke. Ako ima imalo ljubavi i poštovanja, treba se potruditi da se i seks unapredi.
E, sad, neko voli trojku, svingerske fore i sl. Mislim da je sve to ljudski dok je na dobrovoljnoj bazi svih učesnika.
Postoje i razne igrice, pomagala...

Ko šta voli, nek izvoli :D
 
Nico:
@Nikodim
Ma ne muce me nikakvi problemi, samo sam radoznala


Pokrenula sam ovaj topic delimicno zato jer mi se desilo da mi moja najbolja drugarica predlozi cetvorku - sa njenim i mojim muzem. Bili smo svi zajedno, opusteno caskali i pili vino, i onda ta ponuda...koja mi se nije nimalo dopala...swinging sa nepoznatima, ako se vec hoce, deluje mi kao mnogo bolje resenje.
Ipak, zanima me sta drugi ljudi misle i cine u svojim zivotima. Stvari su individualne, mada se linija manjeg otpora visoko kotira kod nase vrste


Nije da se hvalim... ali jos nisam stigao do toga da dolazim u situacije da mi je potrebna pomoc "trece vrste" (da je tako nazovem). Sa druge strane potpuno sam iskljuciv, dakle nikako ne bih pristao na neku takvu "drugarstinu", ne zelim reci da sam konzervativan... ali ne bih napustao neke normalne granice (za moje poimanje stvari).
Pre bih pristao na pomoc strucnjaka nego na kojekakve experimente... Masta je nenadyebiva, dozvoli joj da te ponese i izlazis iz okvira realnosti, pokusas li od toga napraviti stvarnost... definitivno gubis razum.
Ipak, postoje razliciti stimulativni "preparati" i "naprave"... ako vec dodje do toga, neka seva bic... ili liscice ("Vezi me")... bolje je da me bije moja zena, nego necija.... ako je vec stiglo do toga. :|
 
nikodim:
Sa druge strane potpuno sam iskljuciv, dakle nikako ne bih pristao na neku takvu "drugarstinu", ne zelim reci da sam konzervativan... ali ne bih napustao neke normalne granice (za moje poimanje stvari).

Slazem se s tobom. Negde se staje, samo je pitanje sta je granica.
 
Nico:
@Nikodim
Ma ne muce me nikakvi problemi, samo sam radoznala


Pokrenula sam ovaj topic delimicno zato jer mi se desilo da mi moja najbolja drugarica predlozi cetvorku - sa njenim i mojim muzem. Bili smo svi zajedno, opusteno caskali i pili vino, i onda ta ponuda...koja mi se nije nimalo dopala...swinging sa nepoznatima, ako se vec hoce, deluje mi kao mnogo bolje resenje.
Ipak, zanima me sta drugi ljudi misle i cine u svojim zivotima. Stvari su individualne, mada se linija manjeg otpora visoko kotira kod nase vrste
Ej pa 4 ili 3 to je najbolje! Ti si LUDA ako to ne probas sestro...jedino to daje svezinu vezi ! To ili flasa pa ti vidi!!! ;)
 

Back
Top