Da li se drugačije ponašate kad je dijamant na ruci

Nikada nisam imala dijamant :wink:
Od mojih sam dobila prsten za 18. bio je posebno pravljen za mene i bio mi je drag upravo zbog toga, mešano je žuto i belo zlato i bio je stvarno ogroman, imao je slovo m ali je više ličio na mesec - stalno sam se igrala s njim na prstu i izgubila ga na jednoj žurci u ,,Dugi''
Tražila sam ga ispod stolova cimala ljude okolo da se podignu - ali ništa.
Posle sam plakala kao kreten na sred kluba i od tad ne nosim ništa od nakita, ništa, ništa, ništa - ništa što imam mi i nije drago kao što je bio taj prsten.
 
Tuzni_patak:
Utiče li dijamant na ruci na vaše ponašanje....


Nije stvar u dijamantu , može biti bilo šta ogromne vrednosti....

Može li prisutna vrednost povećati vašu želju da uvećate sopstvenu vrednost....

Не. Увек се исто понашам, било да сам наређала мамине брилијанте на прсте, било да сам у нечему што сам пазарила на распродаји.
 
Pa mislim da dosad nisam nosila nista bas extra vredno, da me boli glava. Ne verujem da bih onda digla nos, verovatno bi me malo i opterecivalo ako bih znala koja je to lova i sta ako mu se nesto desi.

@majcheki, potpuno te razumem, ja se isto vezujem za svoj nakit, svaki je drag poklon, i ima neku svoju pricu. Mislila sam skoro da sam izgubila jednu ogrlicu, i muka mi je bilo! Nasla sam je srecom... Steta za taj prsten!
 
Izgubila sam prsten pre nedelju dana, nisam ni osetila gde je i kada je spao. Dusa me boli, obozavala sam ga, ne zato sto je imao neku veliku vrednosti, iako je bio veliki i tezak, nego zato sto sam ga nosila deset godina bez prestanka i ne smem ni da pomislim da sam ga zaista izgubila i da ga nikada necu pronaci, jer mi svaki put kad pomislim da ipak nije negde u stanu, u nekom cosku, krenu suze. To je to, mislim da mi ni neki ne znam koliki dijamant ne bi bio toliko bitan i drag.
 
Koliko god nesto na meni bilo vredno to nece uticati na moje ponasanje u stilu: "Vidi me ja sam sada faca, sad sam bolja od drugih, oni su luzeri, nemaju dijamante, markiranu odecu itd".
S druge strane ako se ja ne osecam dobro u svojoj kozi, ako zbog necega nemam samopouzdanja, neke stvari mi mogu pomoci da se osecam bolje, ali ne mislim toliko na skupe stvari, vise nesto u stilu da se nasminkam, lepo obucem.
 
Eeee Larra... ma zato i neću da ih nosim, šta mi trebaju suze krokodilske, pojaviće se valjda neko nekad ko će to znati da čuva bolje od mene. Uopšte mi nebi predstavljalo problem da celu kutiju jednog lepog dana uhvatim i poklonim :wink:
Drago mi je da si našla ogrlicu, tačno znam kako ti je bilo kad si primetila da je nema :(
Ja sam i postavu od mantila odšila i sve sam pretražila - ništa... Sve kao gajim neku nadu da nije ostao u tom lokalu nego da je negde ovde a da nisam dobro potražila i ako ima od tad dosta vremena.
 
ih...ko da svi zivite u budistickom manastiru pa kako god da se pojavite, nista se ne menja :)
utice, nazalost...probaj da se dovezes bugattijem i peglicom bilo gde pa ces videti da li nista ne menja kad na sebi (oko...bla bla) imas nesto od jako velike vrednosti...
a i ne znam da li bi iko bio imun na reakciju...

a kako se to objasnjava, nemam pojma...mislim da ljudi vrlo lako registruju moc, to ne moze da prodje neopazeno...nesto jezivo skupo i predstavlja odredjenu vrstu moci...mislim, mozes da ostanes ladan i da te ne dotice ali sigurno ces registrovati...
 
Meni ova tema uopste nije jasna. Da li nesto od OGROMNE vrednosti na nama utice na nase ponasanje, a onda da li nam povecava zelju da uvecamo sopstvenu vrednost? :?
Ne moze covek da vredi vise od onog sto vredi, pa sta god da natakne na sebe. Tesko da materijalna stvar stimulise razvoj sopstvenih vrednosti. Na ponasanje sigurno da utice i nosenje stvari od ogromne vrednosti je pitanje za prave bogatase, gde to ima nekakvo znacenje i smisla u krajnjoj liniji.
Mislim, ja imam samo jedan starinski prsten koji sam dobila od jedne stare dame kojoj je moja majka bila prakticno cerka, vredi bas, bas mnogo, i osim sto ima sentimentalnu vrednost, nemam potrebu da ga nosim.
Al' cinjenica je da se lepse osecam u kvalitetnijim stvarima, koje su obicno i skuplje. To jeste trip, al' deluje. :-D Al' to opet nisu stvari od ogromne vrednosti. I opet vise volim da se vozim boljim kolima, nego krsem starim 20 godina i da se stalno pitam hoce li da upali na -10. A opet mogu da se vozim i krsem, a i gradskim prevozom, nije problem, necu da placem zbog toga.:lol:
I opet ne znam sta je patak hteo da pita.:|
 
da li se osecas i ponasas isto kad odeca na tebi ukupno vredi 50 ili 500e?ili 5000e?

tacno je, ti si ti..ali u trenerici i patikama, dok se vracas sa dzoginga ne zracis bas harizmom:lol: :lol: :lol: :lol:

medjutim..u skupoj haljini, visokim stiklama i bundi...izlazeci iz besnih kola, sve sa brilijantima na prstu:p :p :p , sasvim drugo drzanje, stav...pogled..osmeh...:wink:

hm?tako sam ja ukapirala pitanje:roll:
 
SINDI:
medjutim..u skupoj haljini, visokim stiklama i bundi...izlazeci iz besnih kola, sve sa brilijantima na prstu:p :p :p , sasvim drugo drzanje, stav...pogled..osmeh...:wink:

Pa rekla sam da taj trip deluje, osecas se lepse, medjutim, mene buni ono "uvecavanje sopstvene vrednosti". Da li je mislio da je uvecavamo tako sto se pokondirimo ili nesto drugo.:-)
 

Back
Top