chiste sheqlacije
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: chiste sheqlacije

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano chiste sheqlacije

recimo neka giga mega ludilo kompanija odluchi da...krene da objavljuje stripove...recimo krenu vechernje novosti da prodaju stripove sredom za 200din...kao ovo shto sad knjige...i svi tako krenu...krene da se pricha o stripu na tvu...da se reklamiraju izdanja...da se prave izlozhbe s medijskom podrshkom...da se zvoni na sva zvona...recimo da se to dogodi i masa pochne da qpuje stripove masovno(shto je karakteristichno za masu)...shta mislite dal bi se strip srozao ili napredovao?

moje skromno mishljenje je da bi propao...tj za moj neki uqs...

ovo chisto eto kao imamo novu temu shta nas bole uvo...besciljno u sushtini al ovaj podforum je super i meni je stalo...
    Voistinu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: chiste sheqlacije

ne verujem da bi propao. naprotiv.
    bachi pogled ovde: http://www.upps.org.yu/forum/viewtopic.php?t=250

Iskusan frozen1982. (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Naravno da bi propo.Cim privuces veliku masu komercijalizacija sroza kvalitet na opsteprihvatljiv nivo.Tako je sa svakim vidom umetnosti koja se komercijalizuje.

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Sigurno je da bi komercijalizacija srozala kvalitet. Ali, da se ne lažemo, prosečan kvalitet stripova koji se sada objavljuju na teritoriji Ex-Yu i nije nešto visok - ako se uzme u obzir da većinu izdavaštva čine Bonelijevi stripovi... Tako da ne možemo mnogo da izgubimo... A autorski strip ionako funkcioniše manje-više nezavisno od komercijalnog i ima drugu publiku; ako nije propao do sada, neće ni tada.
    Naravno, sve je ovo hipotetički, jer ne verujem da će se naći neko ko će zaista da uloži svoje pare u masovno strip izdavaštvo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

pa, vec imas Beli put koji stampa najvrednije i najcenjenije naslove americke produkcije, u americkom formatu, na kvalitetnom papiru i u tirazu od 2000 primeraka, duplo jeftinije nego sto kostaju americki originali koji se stampaju i desetinama hiljada.

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

u je kakav link...mislim ovo bash baca moju temu u zapetjak (:
    mala shala...nego ja ipak mislim da bi ga srozalo...ubrzo bi pravili stripove sa tematikom "kako zhivi britni spirs" il tako neshto...

e znam ja lika(tj znam ga iz vidjenja imamo zajednichke prijatelje)...koji izdaje stripove...radnije je izdavao lavirint ako se neko setja...chuo sam da tje ove godine da izda par albuma za neke amere...mozhda neko i zna dekaru...
    shta izdaje beli put?...neshto mi ti ameri ne znam...ja neshto tripujem da su francuzi u stripu krem...mada nemam pojma shta to oni konkretno izdaju...al kao zograf za francuze...pa kao onaj sht je crto van gogha za francuze...al ne znam konkretno jerbo nit sam video ta francuska izdanja stripa...a i da sam vido ne bi imo kesha da pazarim
    Voistinu.

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Već postoji strip sa tematikom ''kako živi Toše Proeski''. Ili tako nešto. A čini mi se da je postojao strip o Kseniji Pajčin...

A inače, svaka čast za Beli Put, ali to nije masovna produkcija kakvu smo pominjali... Tih 2000 primeraka oslanja se na proverenu publiku: strip kolekcionari, strip ljubitelji, plus nešto malo mladih snobova u potrazi za urbanim identitetom.

Ističe se luckastalutkica (avatar)
    Učlanjen
    08.10.2005.
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio AntunTun
    recimo neka giga mega ludilo kompanija odluchi da...krene da objavljuje stripove...recimo krenu vechernje novosti da prodaju stripove sredom za 200din...kao ovo shto sad knjige...i svi tako krenu...krene da se pricha o stripu na tvu...da se reklamiraju izdanja...da se prave izlozhbe s medijskom podrshkom...da se zvoni na sva zvona...recimo da se to dogodi i masa pochne da qpuje stripove masovno(shto je karakteristichno za masu)...shta mislite dal bi se strip srozao ili napredovao?

moje skromno mishljenje je da bi propao...tj za moj neki uqs...

ovo chisto eto kao imamo novu temu shta nas bole uvo...besciljno u sushtini al ovaj podforum je super i meni je stalo...
    Ja bih napravila strip u kojem cu ja sacekati da se brzo ozene svi koje poznajem i onda cu lepo da nadjem novog decka.Ali to je nestvarno,moze samo u stripu tako.

To je jedna moj fantazija.Kako bi bilo super kad bi se oni ozenili...To sam pomislila mnogo puta vise nego nesto kao "kako bih volela da se udam za njega" ili "kako bih volela da imamo decu i kucu i psa"...

Strip bi bio fantastican.
    Poslednji put ažurirao/la luckastalutkica : 12.02.2006. u 14:23
    luckastalutkica

Domaćin dan555 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

AntunTun, već smo imali tu situaciju (u starim dobrim vremenima).Više jakih izdavača koji su štampali razne strip-revije, albume...
    Bilo je mesta za sve.I za kvalitet i za šund.Strip je tada napredovao.Ili što rekoše dijalektičari: kvantitet prelazi u kvalitet.
    Kamo lepe sreće da se desi tako nešto, pa da mesečno mogu da kupujem 4-5 strip-revija, plus albume, plus časopise... 8)

marlowe, da znaš da se ne osećam ugodno na UPPS :-D ;-) (šalim se naravno).
    Čitam stripove od malih nogu, ali tek pored vas vidim da ništa u stvari ne znam.Osećam se ko' mali Perica tamo. :-D
    Odličan sajt i forum, još kada bude poneka tabla stripa...
    Preporučujem svima.

luckastalutkica, voliš da ideš na svadbe, a? :smile:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Thumbs up Re: chiste sheqlacije

Citat Original postavio dan555
    AntunTun, već smo imali tu situaciju (u starim dobrim vremenima).Više jakih izdavača koji su štampali razne strip-revije, albume...
    Bilo je mesta za sve.I za kvalitet i za šund.Strip je tada napredovao.Ili što rekoše dijalektičari: kvantitet prelazi u kvalitet.
    Kamo lepe sreće da se desi tako nešto, pa da mesečno mogu da kupujem 4-5 strip-revija, plus albume, plus časopise... 8)

marlowe, da znaš da se ne osećam ugodno na UPPS :-D ;-) (šalim se naravno).
    Čitam stripove od malih nogu, ali tek pored vas vidim da ništa u stvari ne znam.Osećam se ko' mali Perica tamo. :-D
    Odličan sajt i forum, još kada bude poneka tabla stripa...
    Preporučujem svima.

luckastalutkica, voliš da ideš na svadbe, a? :smile:
    dan, nemoj, bre, da zezas. to samo tako deluje jer svako prica o onom sto zna.
    ali onda u medjusobnoj interakciji covek nesto novo i pokupi. drago mi je da ti se svidja sajt & forum.
    slazem se da kvantitet stvara kvalitet, i ne volim defetizam. kad se radi, kad se udruze snage, onda se nesto i uradi. zato iznad svega cenim ovo sto radi beli put.
    a ima i nekih informacija da bi ove godine i sa drugih strana moglo da dodje do pozitivnih pomaka u izdavastvu i ponudi stripa kod nas. biche sve bolje.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •