Postovanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Petar_Pan

Iskusan
Poruka
6.907
Primetih jedan problem vrlo cest u danasnje vreme. Niko nikog ne postuje. Svako u svakom gleda samo nekog nebitnog lika, nekog glupavog sa zilion (istinitih ili izmisljenih) mana. Pogotovo je to izrazeno kod ljudi koji se ne poznaju dovoljno.
I onda se covek nadje u situaciji da bude u prisustvu nekih osoba kod kojih je to skroz obrnuto, gde se to postovanje oseca, gde je vrlo prijatno biti u tom okruzenju i gde se osecaju one ljudske iskonske osobine... biti covek...

Sta vi mislite, koliko vi postovanja pruzate drugim osobama? Da li bi vi bili sa nekom osobom koja vas ne postuje? Da li i koliko vam je to bitno uopste? Da li se to uci vremenom?

------------------------------------------------------------
A posto ovde vole i primere sad cu izmisliti neki:
Na primer pricam sa devojkom i ona mi kaze da sam pedofil. :shock: I sad ja kao treba da se lozim na nju, da je muvam, da budem sa njom... a ona ima takvo misljenje o meni... Mislim nekako ne ide to...
 
postovanje je osnov svakog odnosa...prijateljskog, ljubavnickog..kakvog oces..ako nema postovanja, pravog, ljudi su samo objekat kojim zadovoljavamo svoje potrebe...pitanje je samo sta smatras postovanjem..da ti kazem, e postujem te, a demantujem to svakim svojim postupkom...
i da li mozes da postujes nekog koga ne poznajes...prema onom koga ne poznajes, mozes imati elementano postovanje koje treba da imas prema svakom coveku, i pristojnost...

cudno je to medju ljudima..nekog sto poznajes duze, to ga vise postujes..i onda jednog dana dodjes do tacke kad kazes-e, izuzetan covek(zena):)
nekog drugog pak, postujes sve manje..pa nestane i onaj min...

ps..izem ti primere:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Petar_Pan:
Primetih jedan problem vrlo cest u danasnje vreme. Niko nikog ne postuje. Svako u svakom gleda samo nekog nebitnog lika, nekog glupavog sa zilion (istinitih ili izmisljenih) mana. Pogotovo je to izrazeno kod ljudi koji se ne poznaju dovoljno.
I onda se covek nadje u situaciji da bude u prisustvu nekih osoba kod kojih je to skroz obrnuto, gde se to postovanje oseca, gde je vrlo prijatno biti u tom okruzenju i gde se osecaju one ljudske iskonske osobine... biti covek...

Sta vi mislite, koliko vi postovanja pruzate drugim osobama? Da li bi vi bili sa nekom osobom koja vas ne postuje? Da li i koliko vam je to bitno uopste? Da li se to uci vremenom?

------------------------------------------------------------
Pero...poshtovanje je osnova ma koje veze i tu je pochetak i kraj priche...
 
istrazivach:
Sta vi mislite, koliko vi postovanja pruzate drugim osobama? Da li bi vi bili sa nekom osobom koja vas ne postuje? Da li i koliko vam je to bitno uopste? Da li se to uci vremenom?

------------------------------------------------------------
Pero...poshtovanje je osnova ma koje veze i tu je pochetak i kraj priche...
Nda.. to je jasno... ali ne odgovaras na druga pitanja... Da li bi ti bio sa osobom koja te ne postuje? Da li postovanje treba da se nauci?
 
Kad_LupimLupim:
Da, zasto bi to bilo lose? Sta fali znati realnu sliku o sebi? Plasimo se sebe, bezimo od sebe, lazemo sebe i tako nam je do jaja... pa jeste, al' to je tapkanje u mestu (:
dooobro, sam si kriv. jel ovo tvoja licna fotka? ako jeste, stvarno bi bilo 10 puta bolje bez bradice.
zasto se osecam kao da sam ispala...jesam ispala...ovo nije toja fotka! ili jeste? reci da jeste i da se ne ljutis za coment

i dobar je ovaj tvoj za moju temu
 
Da, to je moja fotka i u profilu i u avataru... a veruj mi na rec, iskreno, bradica je tu da bi mi prikrila mali bug u genima... a to je da mi je donja vilica malo uvucena i da to shugavo izgleda... tako da ce bradicu imati jedino vojska cast da skine i niko vise do daljnjeg (:
I ne ljutim se za koment ;)
 
Petar_Pan:
Primetih jedan problem vrlo cest u danasnje vreme. Niko nikog ne postuje. Svako u svakom gleda samo nekog nebitnog lika, nekog glupavog sa zilion (istinitih ili izmisljenih) mana. Pogotovo je to izrazeno kod ljudi koji se ne poznaju dovoljno.
I onda se covek nadje u situaciji da bude u prisustvu nekih osoba kod kojih je to skroz obrnuto, gde se to postovanje oseca, gde je vrlo prijatno biti u tom okruzenju i gde se osecaju one ljudske iskonske osobine... biti covek...

Sta vi mislite, koliko vi postovanja pruzate drugim osobama? Da li bi vi bili sa nekom osobom koja vas ne postuje? Da li i koliko vam je to bitno uopste? Da li se to uci vremenom?

------------------------------------------------------------
A posto ovde vole i primere sad cu izmisliti neki:
Na primer pricam sa devojkom i ona mi kaze da sam pedofil. :shock: I sad ja kao treba da se lozim na nju, da je muvam, da budem sa njom... a ona ima takvo misljenje o meni... Mislim nekako ne ide to...
Postovanje je biti iskren prema drugome.Iskrenost u vezi nacina na koji ga vidite.Postoji razlika izmedju postovanja i bahatosti koju neki mesaju.
Ne bi bio sa bahatom ili onom koja me ne postuje.
Postovanje je i stvar zrelosti,ali mislim i odraz karaktera,dobrote osobe,tako da je krajnje individualno.
A za primer,pa Pero sta da ti kazem,nemoj vise da pises PP raindogu,ona je iskrena do bola. :lol:
 
frozen1982.:
Postovanje je biti iskren prema drugome.Iskrenost u vezi nacina na koji ga vidite.Postoji razlika izmedju postovanja i bahatosti koju neki mesaju.
Ne bi bio sa bahatom ili onom koja me ne postuje.
Postovanje je i stvar zrelosti,ali mislim i odraz karaktera,dobrote osobe,tako da je krajnje individualno.
A za primer,pa Pero sta da ti kazem,nemoj vise da pises PP raindogu,ona je iskrena do bola. :lol:

bez ove zadnje recenice, svaka cast, k'o za pismeni!
 
Kad_LupimLupim:
Da, zasto bi to bilo lose? Sta fali znati realnu sliku o sebi? Plasimo se sebe, bezimo od sebe, lazemo sebe i tako nam je do jaja... pa jeste, al' to je tapkanje u mestu (:
Haha, kako ti vuces za jezik... ali ajd ja nisam tako swinja pa da ti kazem sta mislim o tebi... cisto da bi imao realnu sliku o sebi...

Inace ako kazem da ne volim matorke, i da mislim da su mladje bolje to ne znaci da sam pedofil. Jer pedofil je valjda onaj koji spava sa decom... do ne znam ni ja koliko godina... valjda 16... a sa takvima se bas ne bakcem...
 
frozen1982.:
Postovanje je biti iskren prema drugome.Iskrenost u vezi nacina na koji ga vidite.Postoji razlika izmedju postovanja i bahatosti koju neki mesaju.
Ne bi bio sa bahatom ili onom koja me ne postuje.
Postovanje je i stvar zrelosti,ali mislim i odraz karaktera,dobrote osobe,tako da je krajnje individualno.
A za primer,pa Pero sta da ti kazem,nemoj vise da pises PP raindogu,ona je iskrena do bola. :lol:
Uf da o njenom postenju sam se uverio milion puta... :roll: pogotovo kad sebe opisuje... :lol:
PS Ne diraj lava dok spava... tako i ja ne diram raindog...
Ostatak posta je ok...

Iskrenost jeste postovanje, a neiskrenost nepostovanje... Mada mislim da se (ne)postovanje izrazava i kroz mnoge druge aspekte a ne samo kroz (ne)iskrenost, to jedan celokupni odnos... koji te u principu cini da se pored nekoga osecas prijatno ili ne...
 
Nema vise postovanja !!!! Nigde!!! *ebi ga , al je tako...
A i muskarci ne postuju devojke kako treba , tako da nemaju prava da se ljute ako smo i mi bez dlake na jeziku!!!
A ti Petre, ako ona kaze da si pedofil, onda znaci da je lepo ne zanimas , i sta vise da se prica...
Nema tu nikakvog filozofiranja, lepo produzis dalje, pa ako negde upali , upali...
Ali pazi ,,, pitanje je dal je bila u pravu ? ! ?
 
Kad_LupimLupim:
Pero, kad sam rekao da je devojka samo bila iskrena, nisam time hteo da kazem da se i slazem sa njenim misljenjem.
Pa da imas malo mozga u glavi shvatio bi da si upravo rekao jednu veliku kontradiktornost...
Ali dobro ona kontam da je imala neke predrasude o meni, ali jos gora stvar je imati predrasude o sebi...
I sto ste se zakacili samo za taj primer... ima tih primera jos zilion...
 
SINDI:
postovanje je osnov svakog odnosa...prijateljskog, ljubavnickog..kakvog oces..ako nema postovanja, pravog, ljudi su samo objekat kojim zadovoljavamo svoje potrebe...pitanje je samo sta smatras postovanjem..da ti kazem, e postujem te, a demantujem to svakim svojim postupkom...
i da li mozes da postujes nekog koga ne poznajes...prema onom koga ne poznajes, mozes imati elementano postovanje koje treba da imas prema svakom coveku, i pristojnost...

cudno je to medju ljudima..nekog sto poznajes duze, to ga vise postujes..i onda jednog dana dodjes do tacke kad kazes-e, izuzetan covek(zena):)
nekog drugog pak, postujes sve manje..pa nestane i onaj min...

ps..izem ti primere:lol: :lol: :lol: :lol:
E ebi ga sve neki primeri...
Paz sad ovaj...
"Ti si glupi balkanac... aj sa mnom na pice" :lol:
Mislim ne mislim.... :lol:
 
Ne slazem se sa time da danas niko nikog ne postuje. U tom slucaju se negira i vrednost svake prave i iole duboke veze. Mislim, ipak, da ne treba mesati iskrenost sa postovanjem jer mozete postovati nekog koga ne poznajete dovoljno, ali ako ste potpuno i bolno iskreni sa takvom osobom to je onda vec nepristojno. Ako cemo sa primerima: ako bi meni prisla neka osoba koja me ne poznaje dovoljno i rekla mi :"Sto su ti grozne te farmerke!" To bi mozda bilo iskreno, ali bi bilo nepostovanje. Ili se ne slazete?
 
Petar_Pan:
Pa da imas malo mozga u glavi shvatio bi da si upravo rekao jednu veliku kontradiktornost...
Pero, ako neko kaze neko misljenje to ne znaci i da je tacno... jel tako?
Dakle ona je tebi rekla da si pedofil.
Ja u tome samo konstatujem da je devojka imala muda da kaze na keca tako nesto, da je izrazila svoje vidjenje tebe. A to nikako ne znaci da ja delim njeno misljenje.
Znaci ja nisam izrazio nikakvo misljenje o tebi nego o njoj.
 
Kad_LupimLupim:
Pero, kad sam rekao da je devojka samo bila iskrena, nisam time hteo da kazem da se i slazem sa njenim misljenjem.
Ajd ovako kad bas moramo matematicki da analiziramo, da bi ja shvatio sopstvenu recenicu.

Ti kazes:
"ona iskrena" - sledi -> Ja pedofil
"ti se ne slazes sa njenim misljenjem" - sledi -> Ja nisam pedofil

I tu si izrazio i jedno i drugo... sto jednostavno ne moze biti... Kapiras?
 
Kad_LupimLupim:
Pero, ako neko kaze neko misljenje to ne znaci i da je tacno... jel tako?
Dakle ona je tebi rekla da si pedofil.
Ja u tome samo konstatujem da je devojka imala muda da kaze na keca tako nesto, da je izrazila svoje vidjenje tebe. A to nikako ne znaci da ja delim njeno misljenje.
Znaci ja nisam izrazio nikakvo misljenje o tebi nego o njoj.
Otkud ti ideja da je "na keca" to rekla? Mozda se znamo i duze vremena.... Mozda se i neznamo uopste... to nije pominjano... Al ebi ga neko ima i vecu inteligenciju od neke normalne pa moze da provali neke stvari... koje su inace prosecno inteligentnim smrtnicima neprovaljive... :lol:
A tek o njoj ne bih raspravljao ovde, jer to nije tema, i ne bi da kojekakvi likovi ispiraju usta o nekom o kome nista ne znaju... Tema je postovanje, a ne analiza pojedinih licnosti....
 
U svijetu postoji jedno carstvo
U njemu caruje drugarstvo
U njemu je sve lijepo
U njemu je sve nježno
U njemu se sve raduje
Tamo su kuće od čokolade
Prozori su od marmelade
Tamo svatko radi ono šta hoće
Tamo raste svako voće
Kocka do kocke kockica
Kroz prostor i kroz vrijeme
I uvijek nova pitanja
I uvijek nove teme
I tako dan za danom
Pred kockastim ekranom
Tatatatira
 
yeyaa:
Ne slazem se sa time da danas niko nikog ne postuje. U tom slucaju se negira i vrednost svake prave i iole duboke veze. Mislim, ipak, da ne treba mesati iskrenost sa postovanjem jer mozete postovati nekog koga ne poznajete dovoljno, ali ako ste potpuno i bolno iskreni sa takvom osobom to je onda vec nepristojno. Ako cemo sa primerima: ako bi meni prisla neka osoba koja me ne poznaje dovoljno i rekla mi :"Sto su ti grozne te farmerke!" To bi mozda bilo iskreno, ali bi bilo nepostovanje. Ili se ne slazete?
Slazemo se, lepo napisano i uoceno... samo sto ne znamo kakve su ti farmerice...pa da ti iskreno kazemo sta mislimo... :lol: Ima jos zilion takvih situacija... npr ja necu nekom kolegi reci da je ruzan do bola... isto mozda necu ni nekoj devojci reci da mi se svidja... al opet ne znaci da nemaju moje postovanje....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top