kontracepcija?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: kontracepcija?

jaoštoježivotkomplikova
    Guest

Podrazumevano kontracepcija?

Imam neredovan ciklus, aknoznu kožu, bolne menstruacije i preporučeno mi je da koristim hormonsku kontracepciju. Na ultrazvuku mi je sve bilo ok. Imam 23 godine i seksualno još nisam aktivna, ali je doktorka rekla da bih mogla da ih koristim ako želim . Cula sam da postoje neki neželjeni efekti tipa promena raspoloženja, jutarnja mučnina, gojaznost na početku korišćenja tih tableta i sl. Kako seksualno nisam još aktivna, ne znam zašto bih ih koristila pošto su meni problem aknozna koža i bolne menstruacije. Šta mi vi savetujete? Da li će mi se stanje kože popraviti ako budem koristila te tablete? Da li će mi menstruacije biti manje bolne? ops:

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Da,hoces imati manje bolne menstruacije,koza ce ti biti cistija,neces imati bubuljice.Kontraceptivi novije generacije imaju malu dozu hormona,tako da kod jako malog broja ljudi daju nezeljena dejstva a na trzistu ih ima toliko da mozes da nadjes one koje ce tebi odgovarat.Kontraceptivi se ne uzimaju samo kad si seksualno aktivna vec se siroko koriste u tretmanima problematicne mladalacke koze a i kod starijih radi regulisanja ciklusa.Izbor je na tebi.To je zapravo nacin da se tvoji hormoni dovedu u red,da se napravi jedna ravnoteza i time rese problemi koje imas.
    Pozdrav!

Guest

Podrazumevano

Koje da koristim? Meni su rekli da uzmem Logest? Šta mi vi savetujete?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Nisam ginekolog i ne bih da ulazim u tu problematiku.Logest jesu poslednja generacija koja se pokazala kao jako dobra,sa malo nezeljenih dejstava i to vrlo retkim tako da poslusajte ginekologa.
    Pozdrav!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.09.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Negde sam vec pisala o tome (bolne menstruacije ili nesto sl.), pa cu ti ponoviti samo u kratkim crtama.
    Zao mi je sto ranije nisam pristala na to, nego sam sve sto si spomenula trpela do pre 6 meseci, kada sam pocela i sama da pijem tablete "Diana 35".
    Naravno, ginekolog je taj koji ce ti odrediti koje ces da koristis, ali veruj mi, preporodices se.
    Zelim samo da te ohrabrim, i posavetujem da u svakom slucaju probas, naravno uz uputstva koje ce ti dati tvoj ginekolog.
    Srecno!

škorpija
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Koje da koristim? Meni su rekli da uzmem Logest? Šta mi vi savetujete?
    Logest je kontracepcija novije generacije i ja sam ga probala, ali iskreno nije mi puno pomogao: glava me je užasno bolela od njega, grudi su me bolele, menstruacije su i dalje bile bolne i nije mi zaustavio pojavljivanje cisti na jajnicima! Zapravo ja sam imala pet operacija do sada od kojih su četiri bile zbog ciste na desnom jajniku a peta zbog vezanih creva. Ništa nije moglo da zaustavi pojavljivanje cisti. Svaki put posle operacije neprođe ni šest meseci ona se opet pojavi i sve iznova nikakvi lekovi mi nisu pomagali i na kraju su mi izvadili desni jajnik da bi mi se posle toga pojavila cista na levom jajniku i uklonili su mi i pola levog jajnika. Rekli su mi da moram da pijem kontracepciju i da moram da rodim za najviše dve godine. Kako mi nikako ne odgovara da rodim odlučila sam se za kontracepciju i rekli su mi da uzimam Stediril D. Koristila sam ga sve do skoro ali njega više nema i sad koristim Mycrogynon i mogu ti reći pomaže mi. Nemam više bolne menstruacije a ciste su prestale da se pojavljuju. Ne znam dokle će mi to pomagati ali možeš i ti da ga probaš ali naravno pre toga se obavezno dogovori sa svojim ginekologom oko toga predložiu mu/joj ovaj lek pa vidi šta će ti reći. U svakom slučaju meni je mnogo pomogao nadam se da ćeš i ti njime uspeti da rešiš svoje probleme. Ako ti zatreba neki savet oko toga slobodno me pitaj veruj mi znam puno toga jer sam sve to prošla!

Pozdrav i puno sreće

Slične teme

1. Kontracepcija
    Autor ivANAqueen u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 10.01.2010., 20:38
  2. Kontracepcija...
    Autor worm u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 16.10.2006., 13:29
  3. Kontracepcija
    Autor Markoni_kv u forumu Zdravlje