proteus mirabilis

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Majutak1

Početnik
Poruka
39
u 1 ml urina nađeno je 5.000.000 klica proteus mirabilis u antibiogramu jedne laboratorije piše da su klice osetljive na cephalexin a u antibiogramu druge laboratorije piše da nisu osetljiveisto važi i za gentamicin, pipemidin, trimethoprim... o čemu se radi ... inače od amikacina, cephalexina nema koristi, infekcija i dalje postoji ... kod kog beogradskog urologa otići šta preduzeti...
dali neko ima savet :cry:
 
Citiram sa jednog sajta:
Broj posjeta privatnicima koji prakticiraju neki vid komplementarne alternativne medicine u Europi zapravo nadmašuje posjet lijecnicima, i to cak dvostruko.

Znaci, treba da gledas u pasulj koja je "prava" ili da tipujes, a za tipovanje ti treba bar jos jedna ;) ovako si na 50:50%
p.s. da ne gresim dusu, mozda su klice u medjuvremenu postale rezistentne
 
A sto mora da bude u krugu dvojke?
Tvoje zdravlje je u pitanju, pa i ako treba da se malo proseta sta ima veze. U gradu postoji svega par laboratorija koje rade kako treba taj mikrobioloski deo.
 
Zaboravila sam, izvinjavam se. :oops:
Nadam se da imas nekoga ko moze odneti uzorak urina u laboratoriju,toplo preporucujem laboratoriju instituta za mikrobiologiju i imunologiju medicinskog fakulteta, ljudi stvarno znaju svoj posao.
Njihovi nalazi urinokulture i antibiogrami uvek pokazuju pravo stanje stvari.
Kad je ovako veliki broj bakterija bojim se da se tu mora ici sa injekcijama plus oralna antibiotska terapija,plus uroantiseptik.
Lecenje s jednim antibiotikom od 5 dana ne daje rezultate.
 
Dobro veče, upravo sam doživela svoj prvi susret sa Proteus mirabilis. Naime, pre nekih 5-6 godina imala sam prvu i jedinu urinarnu infekciju - e.colli, koje sam se jedva otarasila, i uopšte nije bilo prijatno - krv u mokraći, bolovi, često mokrenje...
Dakle od tada, kad i najmanje posumnjam odmah idem dati urin na analizu.
Tako se desilo i pre nedelju dana. Nešto mi je bilo sumnjivo već par dana. Nikakvih posebnih problema, ali prosto osetim da nešto nije kako treba, malo sam osteljivija, i osetim da bih mogla ići da mokrim, ali ni blizu onako strašno kao što je bilo kad me posetila e.colli.
Odem u Jugolab u Novom Sadu, i večeras pokupim antibiogram: Proteus mirabilis (90.000), sa spiskom antibiotika na koje je bakterija osetljiva i rezistentna. Kupila sam Ciprocinal (ciprofloksacin), 2 kutije, za 10 dana, iako je preporuka "min. 10, a bolje 14 dana". Verovatno ću uzeti još jednu.
Kakva su vaša iskustva, koliko je teško otarasiti se ove bakterije?
Meni se čini da i psihički deluje na mene, nervoznija sam čini mi se, i udaljenija...
Da li i partner treba da uzima lekove? Hvala i pozdrav.
 
Znas kako, sve ispod 100.000 bakterija u ml urina se ne leci, izuzev ako nisi trudnica, dete ili starija osoba.Trebalo bi ici sa rezimom uzimanja puno tecnosti,uvin caj, prolom voda, brusnica, palisept i takve stvari pa tek posle takvog rezima uraditi ponovo urin i urinokultuta.
Druga je stvar ako imas tegobe, u tom slucaju savetujem da ti terapiju ordinira lekar, nemoj na svoju ruku da ukljucujes antibiotike.
 
dr:
Znas kako, sve ispod 100.000 bakterija u ml urina se ne leci, izuzev ako nisi trudnica, dete ili starija osoba.Trebalo bi ici sa rezimom uzimanja puno tecnosti,uvin caj, prolom voda, brusnica, palisept i takve stvari pa tek posle takvog rezima uraditi ponovo urin i urinokultuta.
Druga je stvar ako imas tegobe, u tom slucaju savetujem da ti terapiju ordinira lekar, nemoj na svoju ruku da ukljucujes antibiotike.
mozete li mi molim vas reci za dete koje vec tri godine ima proteus mirabilis samo u brisu vulve,devojcica ima sest godina a od trece ima tu bakteriju.sve smo pokusali i antibiotike i razne kreme ali je bakterija i dalje prisutna.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top