pravila, pravila...da bi me udavila

S

SINDI

Gost
Pravila, pravila da bi me udavila
Ili kicmu savila i skroz osasavila
Neka glupa pravila u crno me zavila
O, ooo..
O, ooo..

Halo, jel' cujes
Nemoj da psujes
Nemoj da pljujes po podu
Kad okolinu zagadjujes i trujes
Obavezno povuci vodu!

Postoje:
Pravila, pravila da bi me udavila
Ili kicmu savila i skroz osasavila
Neka glupa pravila u crno me zavila
O, ooo..
O, ooo..

Nezaposlenima strogo zabranjen pristup na gradiliste!
Kaznjivo je ******* u kretanju! Kaznjivo je ******* u kretanju!
Ne govori u stroju, majmune!
Zabranjeno za mladez ispod osamnaest godina!
Ne parkiraj - istovar uglja!
Popuni formulare, ako hoces pare! Popuni formulare, ako hoces pare!
Zabranjen razgovor sa vozacem!
Cuvaj se, pas ujeda!
Provereno min njet! Provereno min njet!
Mirno!

Pravila, pravila da bi me udavila
Ili kicmu savila i skroz osasavila
Neka glupa pravila u crno me zavila
O, ooo..
O, ooo..

Pravila postoje kad se dvoje vole
Mama ti je rekla: ne daj prve noci
Moze do pojasa, ne diraj me dole
A te druge noci mozda necu moci

Pravila, pravila da bi me udavila
Ili kicmu savila i skroz osasavila
Neka glupa pravila u crno me zavila
O, ooo..
O, ooo..

Svaka namerno razbijena casa se placa!
Ne sluzimo pijane goste! Ne sluzimo pijane goste!
Zabranjeno hraniti zivotinje! Zabranjeno hraniti zivotinje!
Kaznjivo je igranje rukom u sesnaestercu!
Cast cast svakome, cast cast svakome, cast cast svakome, veresija nikome!
U ovoj prostoriji se ne pusi!
Provereno min njet! Provereno min njet!
Mirno!

Pravila, pravila da bi me udavila
Ili kicmu savila i skroz osasavila
Neka glupa pravila u crno me zavila
O, ooo..
O, ooo..

Suvise sam umoran da bih dalje pev'o
Ja sam homo sapiens, ja sam bice svesno
Levi zmigavac kad skreces u levo
Desni zmigavac kad skreces u desno

Pravila, pravila da bi me udavila
Ili kicmu savila i skroz osasavila
Neka glupa pravila u crno me zavila
O, ooo..
O, ooo..


neka borina pesma bude vecerasnji slagvort...:)
da li postujete pravila?koliko im robujete?da li mislite da olaksavaju zivot, ili stvaraju okove i ubijaju spontanost?
da li vas je blam da trcite sa decom po ulici?pevate li glasno u kupatilu?koliko ste se pokorili socijalizaciji, a koliko sacuvali zrno ludosti u sebi?
:D
 
Bilo bi dosadno i bolesno bas se uvek i na svakom mestu povinovati pravilima.
Obozavam da se jurim sa decom po ulici i da galamimo i da ona vriste od srece, takodje me nije blam ni kada se na ulici deru ako im nesto nije po volji.
Pevam glasno u kupatilu i to se trudim da pevam sto ruznije i nepravilnije mogu, jer me zabavlja.
U svakoj prilici i kad god mogu gledam da iskocim iz nekih sablona ponasanja koje su ljudi sami sebi nepotrebno nametnuli.
Ali pri tome ipak ne izlazim iz okvira osnovne pristojnosti i obzira prema drugima jer jedno je biti duhom slobodno i zdravo bice a sasvim drugo pod izgovorom slobode ugrozavati druge ljude i prirodu oko sebe.
 
Jedino ne krsim "pravila" svog srca. Jedino sam tu poslusna.
Sva ostala, pa i pravila svog zdravog razuma krsim i moram da priznam da mi je to cesto zadovoljstvo. Djavo perverznosti me odavno uzeo pod svoje. :lol:
Doduse, ne bacam ni djubre po ulici.
A za pevanje u kupatilu, pitajte moje komsije. :-D
Mada ne mislim da su pravila losa generalno.
 
heh...poshtujesh pravila srca a divlja u srcu?...divlji nekako vuche na bez pravila...

pravila...hhhm...postoji ih bash raznih i ne mozhe se bash tako pitati "pravila ili ne"...pevanje u qpatilu i nije pravilo...mozhda je i neki stereotip...tj nije zabranjeno i navodno ga dosta ljudi praktiqje...trchanje za decom nije protiv pravila...mislim ko tje da zameri nekome shto juri dete?...mozhda mu je mama il tata na kraju krajeva...pravila su i zakoni...e sad tu ima svega...mislim zakon je papazjanija svega i svachega...dobrih svari ali i loshih tj onih koji sputavaju...verovatnos mislila na neka pravila u ponashanju koja nisu striktno zapisana...al kao poshtujemo ih...pa ja ih i ne poshtujem chak se trudim da se oduprem al kao mrka kapa...pravilo je da se krstish kad pop neshto kazhe na sarani pa svi krenu da se krste...ne znam tachno na koju rech...al krenu...ne mosh ti mnogo da pobegnesh od toga...ok mozhesh da se ponashash malo nekonvencionalno...al ako preterash sumnjivac si...excentrik chak...al znam koja pravila bez izuzetaka treba da se poshtuju...pravila saobratjaja!...ok ne mislim na ogranichenje brzina i tako to...al kao da je taj neki deo uskladjen sve ostalo treba da se poshtuje...ma zavisi od sluchaja do sluchaja...ima dobrih pravila a ima onih shto gushe svaq kreativnos i nelinearnos...t...bora djordjevitj je meni recimo najogavniji "rocker" u ovoj zemlji...ok i bajaga...i cukitj...al bora je zaista shljam zadnji...ovo ja skretjem s teme i naitji tju na nerazumevanje al hej briga me ja boru ne podnosim...shugavi ispaljenik...buntovnik my ass...slina...nego pravila...pa da...zavisi...al kao ne treba poshtovati ta neka pravila ponashanja...mislim po knjigama s dvorova i te fore i da ne pominjemo...to je vrhunac gluposti...al valjda su ljudi u nekom trenutq uvideli "hej ne ide da jedemo rukama pa nismo zhivotinje majq mu"...i kao pravila...shta ja znam komplexna tema...mozhda mizantrop bi imao neki odgovarajutji citat...ja ovako samo nasumice pishem al u sushtini i ne znam shta sam teo retji...tj znam al ne umem da se iskazhem...oh prokletstvo...da za pristojnost mi se chesto futjka...tj ne bash chesto al dovoljno da budem primetjen...kao to mi je cilj da zgrozim ljude koji me gledaju...za to je nepoznato okruzhenje zakon...ovde de te znaju kao mozhe da te vidi neko pa da prijavi nekome ko tje nekome retji a taj reagovati tako shto tje tebi naneti nekakve sankcije...mada sam sad i prestario sankcije od toga nekoga...al sad mi i nije do nedolichnog ponashanja...uvati me nekad...e al kad sam u drushtvu u kom sam inache toootalno sam nedolichan...skidam se kad mi se prohte...prdim...podrigujem...pravim neke grimase...ispade u javnosti...vichem na ulici a da pomisle da je ovaj drugi...izmotavam se...ok preterujem nisam bash toliko neozbiljan...al umem biti...sve je relativno kad pogledash i te norme i pravila...bora je demagog u sushtini...to je zato shto radim pa kao oni me ubacili u kalup...meni kenjaju kad se pojavim u bermudama(leti)...mislim shta josh retji...nedolichne bermude...idi u pm pa shta je suknja koji moj?...al kao ne dam se jak sam i istrajan bitje od mene neshto...otje al sutra danas sam umoran...blah
 
uglavnom postujem pravila,jer mislim da su opravdana.
ne razbijam namerno case
ne vozim preko dozvoljene brzine
ne sedam na sveze obojeno
ne bacam papiric od zvake po ulici

moje zrno ludosti moze da se ispolji i u okviru pravila
suncam se toples u basti
kad uhvatim ljuljasku u parku deca mogu da sacekaju do sutra da dodju na red
ovo samo jednom:u rimskom metrou smo glumile one pevacice sto prose da blamiramo druga
 
nisam prilikom otvaranja teme mislila na pravila u saobracaju, ..niti sam mislila na bacanja smecja kroz prozor...nekako mi se podrazumeva da su to pravila koja svi postujemo, jer krseci ih , ugrazavamo druge ljude..sto je neprihvatljivo..

zakonska pravila bi takodje trebala biti neprikosnovena, kazem trebala, jer su kod nas veoma relativizovana u poslednjih 15 god..

mislil sam na nenapisana precutna pravila koje nam namecu drugi, okruzenje, ili ih sami sebi namecemo...ne biti previse upadljiv, uklapati se u okvire ...

ne smejati se previse glasno, glancati parket dva puta nedeljeno, utorkom i cetvrtkom..petkom izlazak, subottom sex...:roll:

znaci, ne samo pravila..vec neke nase rutine, koje u principu mogu biti veoma korisne organizaciono, ali koje takodje efikasno ubijaju svaki trag spontanosti i duha...

ovo je narocito bitno pitanje za one koji zaista imaju mnogo obaveza, koje ih ubace u masinu, i melju...da li umete da iskocite, i da budete dete?:D
 
Znam ja, sad ce ovo biti kao kad se postavi pitanje: "koja je vasha najveca mana", pa svi krenu da seru karanfile..."suvishe sam iskren(a)", "previshe verujem ljudima"... blabla....
Bice sve sami nekonformisti i umereni excentrici... A kad krenesh redom, po konkretnim sluchajevima u zivotu, ispostavi se da malo shta ne potpada pod: bonton, dress code, "takav je obichaj", "takav je red"... a kad to krshish onda si u najboljem sluchaju chudak sa kojim nije prijatno biti u drushtvu, u najcheshcem - ljakse.

Zivot tezi da bude dosadan, treba ga zbuniti malim ludostima. Ali za to su potrebne i volja i praksa... svakodnevna vezba... talenat... A ko ce josh i time da se bakce kad postoje "krucijalne" stvari o kojima treba misliti? Poput kredita, buducegstatusakosova, seriji na TV-u koju ne treba propustiti i kupovini delova za Yuga...

PS
Sindi, imash i od mene minus za Boru. Izvini ali jbg, ne podnosim ga. :|
 
Zapravo, mislm da ti postavljaš pitanje o tome kako biti prirodan u određenim situacijama koje zahtevaju konvencije, a da ti zbog takvog ponašanja ne bude zamereno. Ljudi bi se verovatno drugačije oblačili, slobodnije ponašali, smejali glasno na prijemu, slobodno kašljali u pozorištu, da oni sami ne smatraju da "tako nešto nije dozvoljeno". Postoji kućno vaspitanje. maniri, i postoje pravila lepog ponašanja. Njih se ne pridržavaš zato što moraš, već zato što si tako naučen od detinjstva Izađeš sa detetom i pogledaš na okolne prozore komšija, a sve te nešto vuče da se baciš u sneg i grudvaš sa klincem, ali, hebote - videće te neko. Nemaš više 20 godina, sramota je? Vaspitanje sa tim nema nikakve veze, tebe sputavaju onda loša razgraničenja između lepog vaspitanja i malogrđanskog koda.
Biti prirodan je privilegija dece iz dobrih kuća, prirodnost se ne uči...
 
LePiaf:
Znam ja, sad ce ovo biti kao kad se postavi pitanje: "koja je vasha najveca mana", pa svi krenu da seru karanfile..."suvishe sam iskren(a)", "previshe verujem ljudima"... blabla....
Bice sve sami nekonformisti i umereni excentrici... A kad krenesh redom, po konkretnim sluchajevima u zivotu, ispostavi se da malo shta ne potpada pod: bonton, dress code, "takav je obichaj", "takav je red"... a kad to krshish onda si u najboljem sluchaju chudak sa kojim nije prijatno biti u drushtvu, u najcheshcem - ljakse.

Zivot tezi da bude dosadan, treba ga zbuniti malim ludostima. Ali za to su potrebne i volja i praksa... svakodnevna vezba... talenat... A ko ce josh i time da se bakce kad postoje "krucijalne" stvari o kojima treba misliti? Poput kredita, buducegstatusakosova, seriji na TV-u koju ne treba propustiti i kupovini delova za Yuga...

PS
Sindi, imash i od mene minus za Boru. Izvini ali jbg, ne podnosim ga. :|

da, bas sam na to mislila..mislim ovo boldirano:)
a uvek neko pise iskreno, neko sere karanfile..sta s tim:wink:
ps.off topic
heheheh..el ja sad treba da budem borim drveni advokat?dobro vas dvojica, ne volite, shvatila sam..ni ja ga nesto ne ljubim preterano, ali ima pesama, iz ranih radova, koje su apsolutna antologija...neke su zene pratile vojnike, dan je tmuran, rekla je...ima stvarno fenomenalnih tekstova, to mu niko ne moze osporiti:p
sto se mene tice, otkako je milan umro, nema muskarca na srpskoj rok sceni za koga bi rekla-covek je genije:-? al, dobro, davno su prosla vremena kad sam uredno pratila sve novitete i bila muzicki zaludjenik:)
 
mislil sam na nenapisana precutna pravila koje nam namecu drugi, okruzenje, ili ih sami sebi namecemo...ne biti previse upadljiv, uklapati se u okvire ...

ne smejati se previse glasno, glancati parket dva puta nedeljeno, utorkom i cetvrtkom..petkom izlazak, subottom sex...


zaboravila si da se stavi ruka na usta kad se smeješ, skupiti noge kada sediš, nosi suknju žensko si, poštena žena se ne šminka,.. joj a ono- nosi crninu a bila na žurci ...ma morbidno, subotom sex? ja mislila da se sprema kuća, nedeljom muž ide na fudbal babe u crkvu a žena kuva ....

ukratko, smara me. mada, ako žena želi da bude dama mora da bude to tako sva u pravilima - dama ne jede na ulici ne smeje se preglasno ne psuje ne maše rukama nije pogrbljena uvek je fina i doterana...
ja bih volela da sam fina dama.
a nisam.
i ne mogu reći da sam ono otkačena, ludača i da me nije briga za svet oko mene ali imam neke svoje granice i prioritete ... život je jedan i glupo ga je proživeti... ma da skratim, svetu nije lako ugoditi i sve dok ono što radim-o je nama ok šta je koga bre briga ...
( naravno ne mislim tu na silovanja, ubijanje i sl.)
 
HeBePoBaTaH_:
Zapravo, mislm da ti postavljaš pitanje o tome kako biti prirodan u određenim situacijama koje zahtevaju konvencije, a da ti zbog takvog ponašanja ne bude zamereno. Ljudi bi se verovatno drugačije oblačili, slobodnije ponašali, smejali glasno na prijemu, slobodno kašljali u pozorištu, da oni sami ne smatraju da "tako nešto nije dozvoljeno". Postoji kućno vaspitanje. maniri, i postoje pravila lepog ponašanja. Njih se ne pridržavaš zato što moraš, već zato što si tako naučen od detinjstva Izađeš sa detetom i pogledaš na okolne prozore komšija, a sve te nešto vuče da se baciš u sneg i grudvaš sa klincem, ali, hebote - videće te neko. Nemaš više 20 godina, sramota je? Vaspitanje sa tim nema nikakve veze, tebe sputavaju onda loša razgraničenja između lepog vaspitanja i malogrđanskog koda.
Biti prirodan je privilegija dece iz dobrih kuća, prirodnost se ne uči...

ne slazem se...moja sestra i ja smo iz iste kuce..i ja sam starija sest godina..kod nje uvek bilo-a sta ce narod reci, a ja sam bila povremeno "lujka":)
ali to nije bilo moje pitanje..mnogo ljudi izgubi tu crtu glupiranja i laganog ludila potpuno, ne ispoljava je ni u svojoj kuci, medju svojima, gde se gubi faktor-sta ce narod reci
naprosto, omatorili su..neki sa 25, neki sa 35, neki sa ...godine sa tim nemaju veze
 
Prirodnost nema veze sa "ludiranjem" i "glupiranjem", ja ne mislim da si ti prirodna, a ni da si "lujka"...to je usiljena i folirantska potreba da se iznudi da se bude drugačiji.
A to ne možeš da foliraš.

ovo je narocito bitno pitanje za one koji zaista imaju mnogo obaveza, koje ih ubace u masinu, i melju...da li umete da iskocite, i da budete dete?

Prirodni ljudi su prirodni u svim okolnostima, grešiš...
Prirodnost nema veze sa godinama, naveo sam samo primer za razgraničenje prirodnosti. Postoje starci od 16. i dečaci sa 35. To uopšte nije problem..
Ljudi pogrešno tumače neozbiljno ponašanje i pripisuju mu da je to "ostatak dečjeg u nama", a to je evazija, povlačenje, apsolutno štetno. Spontanost je sasvim druga stvar..
 
o cemu ti pricas leba ti?

kakvo foliranje?kakva prirodnost?

svaciji zivot ima oscilacije, sa manje ili vise problema...devedeset posto stanovnika u ovoj zemlji JESTE uhvaceno u zrvanj, zrvanj prezivljavanja...koji ih itekako melje, i lomi u njima i duh , i sklonost za te male ludosti i iskakanje iz koloseka o kojima pricam...

ja sam se obratila obicnim ljudima, koji prolaze kroz razne faze u zivotu..ne savrsenim, kao ti..svi znamo da si ti uvek i u svakoj situaciji prirodan, srecan i neopterecen bilo kakvom ljudskom manom...nemoj da lupas glavicu moji banalnim pitanjima..ti si savrseno momce, takva se pitanja na tebe ne odnose:|
 
SINDI, i pored svakog pokušaja da budeš "lepršava lujka, koja eto i pored svih problema ume da ponekad "Iskoči" iz nemilosrdnog životnog žrvnja, ti jesi folirant..
. Ljudi koji rade na teledirigovanje i imaju dugmiće "da se otkače" su foliranti.. u 14h ću da se otkačim i da ludujem hahhahaaha Nemaš pojma sa životom...
O čemu ti tupiš "Kakvo iskakanje, kakve eventualne ludorije? Ili jesi, ili nisi. I živi sa tim....
 
HeBePoBaTaH_:
SINDI, i pored svakog pokušaja da budeš "lepršava lujka, koja eto i pored svih problema ume da ponekad "Iskoči" iz nemilosrdnog životnog žrvnja, ti jesi folirant..
. Ljudi koji rade na teledirigovanje i imaju dugmiće "da se otkače" su foliranti.. u 14h ću da se otkačim i da ludujem hahhahaaha Nemaš pojma sa životom...
O čemu ti tupiš "Kakvo iskakanje, kakve eventualne ludorije? Ili jesi, ili nisi. I živi sa tim....


hahahha..ti si stvarno neverovatan..bas volis da vredjas ljude?to ti dodje ko duhovna hrana?
ma sve si u pravu...pametan si ko pcelica..aj sad ostavi nas folirante da pricamo..koji moj trazis tu?
ides na ignor, secheru...:|
 
HeBePoBaTaH_:
Prirodnost nema veze sa "ludiranjem" i "glupiranjem", ja ne mislim da si ti prirodna, a ni da si "lujka"...to je usiljena i folirantska potreba da se iznudi da se bude drugačiji.
A to ne možeš da foliraš.

ovo je narocito bitno pitanje za one koji zaista imaju mnogo obaveza, koje ih ubace u masinu, i melju...da li umete da iskocite, i da budete dete?

Prirodni ljudi su prirodni u svim okolnostima, grešiš...
Prirodnost nema veze sa godinama, naveo sam samo primer za razgraničenje prirodnosti. Postoje starci od 16. i dečaci sa 35. To uopšte nije problem..
Ljudi pogrešno tumače neozbiljno ponašanje i pripisuju mu da je to "ostatak dečjeg u nama", a to je evazija, povlačenje, apsolutno štetno. Spontanost je sasvim druga stvar..

mislim da je jako tesko nama samima da procenimo da li jos imamo "uscuvan" negde neki tracak deteta. i - mislim da je to najbolje ostaviti - samoj deci :):).
pre jedno 8-9 godina, sedim ja sa jednim komsijom, vrlo "ozbiljan", "principijelan", Ispravan i slicno, covek mojih godina, a moja cerka lunja tu unaokolo, i iznenada mu na jednu recenicu kaze - ma, pojma ti nemas, moja mama zna, ali ti nemas veze.
on ostao otvorenih usta, jer je za nju to bilo sasvim netipicno, i onda joj rece: a sta, kao - tvoja mama zna?
na sta ce ona, sa dubokim uverenjem: jeste, dabome da zna, jer su ona i moj deka (moj matori) SAMO odrasli, a nisu ODRASLI-odrasli, kao sto si ti.
ja to nisam nikad zaboravila, a moj komsa nikad nije ukopcao sta je ona htela da kaze....



 
SINDI:
ne slazem se...moja sestra i ja smo iz iste kuce..i ja sam starija sest godina..kod nje uvek bilo-a sta ce narod reci, a ja sam bila povremeno "lujka":)
ali to nije bilo moje pitanje..mnogo ljudi izgubi tu crtu glupiranja i laganog ludila potpuno, ne ispoljava je ni u svojoj kuci, medju svojima, gde se gubi faktor-sta ce narod reci
naprosto, omatorili su..neki sa 25, neki sa 35, neki sa ...godine sa tim nemaju veze

:):)
mislim da postovanje onoga "kako-treba", pa i "sta-ce-narod-reci", ne podrazumeva nuzno "matorenje" :).
to neko gubljenje autenticnog ja moze samo da znaci da ga taj neko nije nikad ni imao, ako treba da ide u carsiju po misljenje, ili da poslusa (cak i pokojne) roditelje u svakom mogucem slucaju.... jednostavno, mislim da ljudi koji slepo postuju ma kakva (pisana/nepisana) pravila bez izuzetka, samo nemaju dovoljno dobro izgradjena svoja neka rodjena....makar i naopaka :).

 
Ja u novom drustvu, a ponekad i pred onima koje dugo poznajem, npr. vecina rodjaka, komsija itd, ostavljam utisak pametne pcelice, fine i smerne. Ispostujem neka pravila ponasanja tek zato da ne budem predmet njihovih prica. Ustvari sam mnogo opustenija, volim da se ludiram, to me hrani. Obozavam ljude sa kojima mogu da se smejem glupostima, da prekrsimo neka pravila. Postujem svoja pravila, drustvena bas i ne. Mada je relativno sta su drustvena pravila. Svaka grupa ima svoja pravila koja mogu biti stroga ili blaga po pitanju razlicitih stvari.
 

Back
Top