Znate li nesto o HIV-u

O

ocajan

Gost
Imam problem: Imao sam jedan rizican odnos pre 2 godine . Sada imem neke simptome koje ukazuju na virus. Prvo sto sam uradi je test na HIV i pokazao je da sam negativan. Intersuje me da li je taj test validan posle toliko vremena od rizicnog odnosa? I da li ako test pokazuje da je neko negativan to apsolutno sigurno da nema HIV virus. Molim svakog ko imalo zna o ovome neka mi pomogne. Unapred zahvalan
 
Nakon rizicnog odnosa se uradi test pa se ponovi nakon 6 meseci i ako je i tad negativan onda si negativan.Nemoj sebe opterecivati,ne znam sta ti je ali hiv nemas sigurno.Pogotovo sto neko moze imati i vise godina hiv virus a da nema simptome.Znaci to sto se tebi desava nema veze sa tim,mislim da si se ti malo opteretio bez razloga.Test koji se radi je vrlo pouzdan.Ne postoji sansa da si imao odnos pre 2 godine,da si sad uradio test ,da je negativan a ti da imas hiv.Podji lepo kod lekara i izlozi svoje tegobe ,tako ces resiti svoje probleme.
Pozdrav!
P.S.Hiv ne daje simptome zato ljudi ne znaju da su bolesni,kad krenu da se javljaju simptomi to je vec odmakli stadijum kada je organizam vrlo oslabljen a to je vec 7-8 godina nakon infekcije,cisto da znas.
 
Pozdrav svima!Ja inače studiram medicinu u Zagrebu pa ću evo rado da pomogne,m ako mogu!HIV je virus a SIDA je bolest!Istina je da možeš imati HIV a ne pokazivati simptome bolesti no jednom kada se bolest razvije život postane jako težak!Nemam sad vremena da vam o svemu pišem u detalje ali vjeruj mi da je u slučaju SIDE stvarno bolje spriječiti nego liječiti!Inače svratit ćo opet pa ako te nešto detaljnije zanima piši! Pozdrav :wink:
 
Anonymous:
dr:
P.S.Hiv ne daje simptome zato ljudi ne znaju da su bolesni,kad krenu da se javljaju simptomi to je vec odmakli stadijum kada je organizam vrlo oslabljen a to je vec 7-8 godina nakon infekcije,cisto da znas.

koji su u stvari simptomi HIV?
Slusaj ne znam kako da ti objasnim jer moram da upotrebim mnogo strucnih termina koji tebi nista ne bi znacili.Hiv infekcija toliko oslabi organizam da se javljaju sve one bolesti koje inace se ne bi javile kod zdravog coveka,posebna upala pluca(pneumocystis carinii),tumori koze(Caposy sarcoma),tumori mozga,teske anemije koje su opet karakteristicne za hiv,svaka infekcija pa i najbanalnija moze biti fatalna jer organizam nema sa cim da se bori protiv virusa,i tako covek moze da zivi i do 10 godina bez i jednog simptoma,kad nastupe bolesti to je onda sida,terminalni stadijum hiv virusa.
Jos jednom ti ponavljam,test je potpuno siguran,opusti se ,nemas hiv.Naravno izbegavaj rizicne seksualne kontakte i kooristi kondom.
Pozdrav!
 
Pre svega procitao sam da je test validan jedino ako se uradi u periodu od 3 do maksimalno 6 meseci jer kasnije je nemoguce identifikovati potreban broj anti-tela.
Drugo: procitao sam da u odredjenim slucajevima test ne identifikuje anti-tela iako ih ima.
 
A sta mislis kako ljudi koji imaju hiv otkriju to nakon 5,6 godina.6 meseci nakon rizicnog kontakta je dovoljan period da se potvrdi sa sigurnoscu hiv.Mi govorimo o testu koji se radi u bolnici?Svako davanje krvi se testira na hiv.Ako ce ti biti lakse ponovi jos 5 puta taj test ali to nece promeniti taj prvi rezultat.Ja mislim da ti imas problem sa krizom savesti a ne sa hivom.
Pozdrav!
 
zeleo bih posebno da se zahvalim osobi Dr. na doronamernim kritikama. Verujem da si isto toliko dobar lekar koliko i tvoja spremnost da pomognes drugima.
Zamolio bih te da prokomentarises ove okolnosti i simptome:
OTECENE LIMFNE ZLEZDE NE VRATU, PREPONAMA I ISPOD PAZUHA ( VELICINE SU ZRNA PASULJA I MENJE, VRLO SPORO SPLASNJAVAJU). NISU BOLNE
POVREMENU TEMPERATURU DO 37,5
pOVREMENU BLAGU GLAVOBOLJU U PREDELU CELA, TEMENA I LICA
LAKO ZNOJENJE SA POVREMENIM NOCNIM ZNOJENJEM
POREMENA MALAKSALOST
KRVNA SLIKA JE OK. JEDINO U LEUKOCITARNOJ FORMULI POVECANI SU LIMFOCITI ( na pocetku ih je bilo 68%, pa 56%, 47%, 36% da bi opet poceli da se penju na 56% i tako variraju tj. padaju i rastu. Periferni razmaz je OK.
Voleo bih da cujem tvoje misljenje
 
i ovo da ne zaboravim. Da test sam radio na klinici , mada sam radi i onaj iz apoteke kome ja ne verujem ali i on je pokazao negativno. A sumnjicav sam jer sam na nekim sajtovima procitao da postoji verovatnoca da se ne pokaze na testu
 
Jesi li se javljao na infektivnu kliniku?Koliko dugo imas te temperature?S obzirom na limfne zlezde koje opisujes mislim da ne bi bilo lose da uradis testove na Epstain-Barov virus,odnosno u narodu poznato kao infektivna mononukleoza.Nisi mi rekao kakvi su bili enzimi jetre,i da li si ih kontrolisao(ast i alt).Varijacija limfocita se javlja svaki put kada se organizam bori sa nekim virusom,u slucaju ne daj boze hiv infekcije oni bi jako opadali,a u tvom slucaju oni imaju povremene poraste,nista veliko ali dovoljno da ukaze da se nesto desava.
Dakle je bih prvo ispitala da li si mozda na nogama prelezao ili imas infektivnu mononukleozu,sto je prvo na sta se posumnja kad se pojave paketi limfnih zlezda.Test na Epstain Barov virus se ne radi u obicnim laboratorijama vec postoji poseban test.Vidim da si zabrinut pa cu probati da ti objasnim neke stvari,prvo svaka temperatura daje malaksalost a najgore su u pravo te niske temperature jer izazivaju glavobolju,prosto se osecas kao da je voz presao preko tebe.
Sto se tice testova,u nasoj zemlji se koriste testovi koji se koriste i u svetu i veruj potpuno su sigurni.
Ne znam odakle si ali ako si iz Beograda,otidji naravno sa uputom iz opste prakse na infektivnu kliniku gde rade sjajni lekari,upoznati sa svakavim bolestima,da se prvo iskljuci infektivna mononukleoza a ako ne bude to,oni ce te ispitati od glave do pete da otkriju sta ti je.To se u tvom slucaju vodi kao nejasno febrilno stanje a uzrok moze biti toliko banalan da ga izaziva recimo proces na zubu.Znam koliko je opterecujuce kad ti zdravstveno nesto fali ali probaj pozitivno da razmisljas.Imao si toliko hrabrosti da uradis test na hiv,2 godine posle rizicnog odnosa,negativan si.Sad se okreni tome da otkrijes zasto se tako osecas.Ono najgore nije,ides dalje.Stvarno ima mnogo bolesti koje bi mogle da izazovu tvoje simptome,ali to zahteva detaljno ispitivanje.
Nadam se da sam te barem malo umirila.
Veliki pozdrav!
 
Moram da odgovorim na neke konstatacije osobe Dr. Ne slazem se da limfociti neminovno padaju kod HIVa a nikako rastu, cak naprotiv kod svakog virusa organizam se brani povecavanjem limfocita. Jedina je razlika sto kod hiva pocinju da padaju tek kasnije kada se vec blizi stadijum side. Drugo... prvi test na HIV je LISA test i naj bolje je dase uradi u periodu od 3 do 6 meseci jer se tada naj bolje pokazuju anti tela. Posto se ovde radi o periodu od 2 godine postoji mogucnost da test nije identifikovao anti tela. U ostalom da ovaj test nije siguran govori i to sto se ne koristi prilikom analize dobrovoljnih davalaca krvi vec test za neposredno otkrivanje virusa. Cak ni Western Blat test nije apsolutno siguran. Izvini ali ovo sam sve procitala na internetu i nebih da plasim momka ali samo hocu da kazem da ne bude apsolutno siguran zbog drugih.... Ja nisam lekar i nisam u mogucnosti da procitam ovo u medicinskoj literaturi. Ali posto ti jesi volela bih da prokomentarise ovo. I jos jednom bez uvrede ovo sam procitala.... Pozdrav od Valjevke
 
Ovako stoje stvari,virusna infekcija izaziva porast limfocita jer kao sto si rekla organizam se brani ali kod HIV-a je situacija malo drugacija.HIV virus kada udje u organizam se vezuje za CD4 molekul T pomocnih limfocita.I ako pokazuje tendenciju da napada i druge celije u ljudskom organizmu ipak je najveci afinitet na CD4 limfocitima.Znaci on u startu napada celije kojima se organizam brani od svega iz spoljne sredine.Tokom godina takvi zarazeni limfociti pokazuju pad nivoa u organizmu i onda dolazi do klinicke manifestacije imunodeficijencije.Kao i kod drugih virusnih infekcija inficirana celija moze biti eliminisana ili delovanjem virusa ili odgovorom organizma na infekciju.Inficiran limfocit privuce onaj ne inficiran i stvori se velika dzinovska celija koja ubrzo umira i to dalje doprinosi daljem opadanju CD4 limfocita.A sa druge strane organizam braneci se od virusa unistava upravo svoje zarazene limfocite.
Unistavanje samo tzv perifernih limfocita ne bi moglo da dovede do tako teske imunosupresije da istovremeno nije poremecena regeneracija onih celija od kojih nastaju novi limfociti,opet direktnim delovanjem virusa.Naravno sve ovo ima svoj uticaj i na druge celije u organizmu ali to sad vec nije bilo tvoje pitanje.Dakle manifestacija HIV je posledica potpunog unistenja celija kojima se organizam brani i zato se po manifestaciji bolesti i bez testa posumnja na nju jer da organizam ima cime da se brani tako rasprostranjeni klinicki oblici se ne bi javljali.
Sto se tice detekcije virusa,dijagnoza se postavlja na osnovu nalaza pozitivnih antitela na HIV u serumu osobe za koju se sumnja da je inficirana,ELISA testom,svi serumi pozitivni na ELISA test se potvrdjuju Western blot testom,kojim se odredjuju antitela na antigenske determinante virusa( da ti uprostim to je onaj deo virusa koji ce se vezati sa limfocitom).Svi serumi reaktivni sa najmanje 1 od povrsinskih glikoproteina i 1 proteinom jezgra virusa smatraju se definitivno pozitivnim(sve ovo ima tacno svoje brojeve i zna se sta se trazi u kom dobu od rizicnog kontakta).I ako je izolacija virusa najpouzdanija(kada nisu zadovoljeni svi kriterijumi za pozitivan western-blot) ona se ne koristi rutinski jer je jako skupa i spora.
U posledenje vreme se koristi nesto sto se zove PCR,najosetljivija detekcija genetskog materijala virusa u serumu.To se inace koristi i kod sigurne dijagnoze npr tuberkuloze.
Iz svega ovoga nadam se da uvidjas da se ne traze samo prosta antitela,vec se svaki test ponavlja i ima svoju kontrolu.Ipak je HIV u pitanju i tu ne sme biti sale.
Nadam se da sam ti odgovorila koliko toliko,malo mi je tesko da budem jos preciznija jer bih onda morala da ti objasnim gradju virusa,njegovo stalno menjanje,da onaj virus kojim je neko zarazen nije isti onaj kojim ce taj zarazeni zaraziti nekog drugog...
Drago mi je da si uzela ucesce u ovoj temi.
Pozdrav!
 
dr:
Jesi li se javljao na infektivnu kliniku?Koliko dugo imas te temperature?S obzirom na limfne zlezde koje opisujes mislim da ne bi bilo lose da uradis testove na Epstain-Barov virus,odnosno u narodu poznato kao infektivna mononukleoza.Nisi mi rekao kakvi su bili enzimi jetre,i da li si ih kontrolisao(ast i alt).Varijacija limfocita se javlja svaki put kada se organizam bori sa nekim virusom,u slucaju ne daj boze hiv infekcije oni bi jako opadali,a u tvom slucaju oni imaju povremene poraste,nista veliko ali dovoljno da ukaze da se nesto desava.
Dakle je bih prvo ispitala da li si mozda na nogama prelezao ili imas infektivnu mononukleozu,sto je prvo na sta se posumnja kad se pojave paketi limfnih zlezda.Test na Epstain Barov virus se ne radi u obicnim laboratorijama vec postoji poseban test.Vidim da si zabrinut pa cu probati da ti objasnim neke stvari,prvo svaka temperatura daje malaksalost a najgore su u pravo te niske temperature jer izazivaju glavobolju,prosto se osecas kao da je voz presao preko tebe.
Sto se tice testova,u nasoj zemlji se koriste testovi koji se koriste i u svetu i veruj potpuno su sigurni.
Ne znam odakle si ali ako si iz Beograda,otidji naravno sa uputom iz opste prakse na infektivnu kliniku gde rade sjajni lekari,upoznati sa svakavim bolestima,da se prvo iskljuci infektivna mononukleoza a ako ne bude to,oni ce te ispitati od glave do pete da otkriju sta ti je.To se u tvom slucaju vodi kao nejasno febrilno stanje a uzrok moze biti toliko banalan da ga izaziva recimo proces na zubu.Znam koliko je opterecujuce kad ti zdravstveno nesto fali ali probaj pozitivno da razmisljas.Imao si toliko hrabrosti da uradis test na hiv,2 godine posle rizicnog odnosa,negativan si.Sad se okreni tome da otkrijes zasto se tako osecas.Ono najgore nije,ides dalje.Stvarno ima mnogo bolesti koje bi mogle da izazovu tvoje simptome,ali to zahteva detaljno ispitivanje.
Nadam se da sam te barem malo umirila.
Veliki pozdrav!
Kojom analizom se moze utvrditi opadanje T4 limfocita i da li je to vidljivo iz leukocitarne formula....... i interesuje me kojom analizom se utvrjuje P24 anti gen.....
 
Ovaj antigen se utvrdjuje u toku samog testa na HIV,dakle tebi je to radjeno(to je deo testa)a pad limfocita se vidi iz leukocitarne formule pa ukoliko je veliki onda se rade cd4 limfocit.
Joj daj nemoj opet da mi se bacas u dubiozu,jesi li bio kod infektologa?
Jesi li u kontaktu sa osobom sa kojom si imao rizican odnos,mislim da li znas sta je sa njom pa si zato u panici ili ti sumnjas ovako?Na slepo?
Jedini nacin da otkrijes sta ti je da se javis lekaru,da se sprovedu ispitivanja do kraja.Ako toliko ne verujes testu,uradi ga ponovo samo da znas da ja ne znam slucaj gde je neko bio - pa posle ispao +.Stvarno ne znam sta vise da ti kazem.
 
dr:
Ovaj antigen se utvrdjuje u toku samog testa na HIV,dakle tebi je to radjeno(to je deo testa)a pad limfocita se vidi iz leukocitarne formule pa ukoliko je veliki onda se rade cd4 limfocit.
Joj daj nemoj opet da mi se bacas u dubiozu,jesi li bio kod infektologa?
Jesi li u kontaktu sa osobom sa kojom si imao rizican odnos,mislim da li znas sta je sa njom pa si zato u panici ili ti sumnjas ovako?Na slepo?
Jedini nacin da otkrijes sta ti je da se javis lekaru,da se sprovedu ispitivanja do kraja.Ako toliko ne verujes testu,uradi ga ponovo samo da znas da ja ne znam slucaj gde je neko bio - pa posle ispao +.Stvarno ne znam sta vise da ti kazem.
Danas sam jos jednom uradio test nakon 5 nedelja od prvog...... bila si u pravu opet je neativan. Cak je i broj anti tela koji su dozvoljeni da bi se test smatrao negativnim bio manji od prvog 0,37 a prvi je bio 0,42. U pitanju je ELISA test. Pre testa bio sam na konsultacije kod infektologa secijaliziranog za hiv...... i rekao mi je do slovce sto i ti. Ali da ne detinjim vise sa ovim.... Hocu jos jednom da ti se zahvalim na trudu koji mi je mnogo pomogao.... e i da te pitam ..... Jel tebi zadovoljstvo pricinjava ovaj humanizam, jer vidim da skoro svakome odgovaras i to ono bas sa trudom ili kroz ovo propitujes sebe?.....i koja je tvoja speijalnost?..... U svakom slcaju zelim ti puno uspeha
 
Da znas da mi je drago sto si resio taj svoj problem :D !
Vise nisam znala kako da ti olaksam muke.Sad ces mirno da spavas.
A sto se tice humanosti,naravno da mi pricinjava zadovoljstvo.Inace ne bih to radila.Ja sam lekar opste prakse a nadam se da cu imati priliku da specijaliziram nesto kad drzava skine zabranu za specijaliziranje,ali da te ne davim to je tema za neku drugu pricu.
Uzivaj u svom zdravlju.Pozdrav!
 
Znam da ces da me kriyikujes ali sta cu takav sam..... Naime zamolio bih te samo jos za jedno.... Mozes li da se raspitas gde moze da se uradi direktna pretraga samog virusa u krvi.... koliko to kosta i koliko se ceka na rezultate...... ili samo makar br. telefona
Unapred zahvalan
 
Evo, to što kažeš i muke i bruke, e to je za one nesretnike, koji imaju HIV, verovatno gore od bolesti same. Kod nas u Sloveniji na dan borbe protiv HIV novinari izveli su u javnost mladiča, koje je dobrovoljno pristao, da mogu javno da ga snime i sam je davao intervjuje. U centru pažnje je bio kao pozitivna osoba, koja ima hrabrost o tome javno da priča, nekoliko dana. A posle nepune nedelje stiže vest, kako je izgubio posao. A radio je kao kuvar.
Eto vidiš, i pored svih objašnjavanja lekara, kako nema nikakve mogučnosti zaraze indirektnim putem, u narodu ipak vlada silni strah i otpor.
A kako vidim, i tebe strah od muke i bruke terao u sve te analize više nego strah od bolesti same.
Da nema tog straha, ti bi poverovao dr. koja je bila od samog početka u pravu i mirno bi spavao.
Znači HIV je i psihička bolest celog društva, a to može biti bolnije od bolesti same.
 
Kako znači HIV potpun raspad imunskog sistema, a drugim slovima to znači potpuno prazan akumulator električke bioenergije u organizmu, to po logici stvari rešenje mora da se traži u pravcu rešenja ovog fiziološkog problema.
A kako se zna, da električkog akumulatora nema bez elektrolita disociiranih u H2O, to če reči, da bi morala terapija da ide u pravcu popunjavanja istrošenih elektrolita.
Svi farmaceutski surogati pravih, prirodnih elektrolita u vidu tableta problem mogu jedino da ublaže i odlože a nikako da ga reše.
Ali to ne važi jedino za HIV, koji znači na paleti bolesti vrh piramide, pomanjkanje elektrolita je osnovni preduslov za nastanak gotovo svih bolesti, od prostih glivičnih obolenja do komplikovanog diabetesa na primer.
Šta su prirodni elektroliti života?
To su soli svih zemljinih elemenata, topive u H2o.
A procesi pretvaranja sunčeve energije, akumulisane u hrani, mogu po mojim saznanjima da funkcionišu jedino pomoču tih elektrolita u spoju sa C-vitaminom.
Taj spoj nazvao sam u svoji knjizi slovom BIOKODA, a ta biokoda nalazi se u zdravoj soli.
Ako nekoga dublje interesuju moja otkriča i hipoteze, a koje se u praksi več potvrđuju, na žalost ne još u najtežim bolestima, pošto su ljudi počeli sa ispitivanjem i rešavanjem svojih prostijih problema, stojim na raspoloženju za razgovor.
 
Jako sam se potresla vestima o bebi zrazenoj HIV virusom. U nastojanju da joj spasu zivot obelezili su je za sva vremena. Kazu da uz odredjenu terapiju kod deteta moze da se stalno potiskuje virus, ipak to dete ne moze da ima normalan zivot. Roditelji su u stalnom strahu da se bolest ne razvije, a dete ce imati silna ogranicenja u odnosu sa drugim ljudima.
Strasno!
 
Anonymous:
dr:
Ovaj antigen se utvrdjuje u toku samog testa na HIV,dakle tebi je to radjeno(to je deo testa)a pad limfocita se vidi iz leukocitarne formule pa ukoliko je veliki onda se rade cd4 limfocit.
Joj daj nemoj opet da mi se bacas u dubiozu,jesi li bio kod infektologa?
Jesi li u kontaktu sa osobom sa kojom si imao rizican odnos,mislim da li znas sta je sa njom pa si zato u panici ili ti sumnjas ovako?Na slepo?
Jedini nacin da otkrijes sta ti je da se javis lekaru,da se sprovedu ispitivanja do kraja.Ako toliko ne verujes testu,uradi ga ponovo samo da znas da ja ne znam slucaj gde je neko bio - pa posle ispao +.Stvarno ne znam sta vise da ti kazem.
Danas sam jos jednom uradio test nakon 5 nedelja od prvog...... bila si u pravu opet je neativan. Cak je i broj anti tela koji su dozvoljeni da bi se test smatrao negativnim bio manji od prvog 0,37 a prvi je bio 0,42. U pitanju je ELISA test. Pre testa bio sam na konsultacije kod infektologa secijaliziranog za hiv...... i rekao mi je do slovce sto i ti. Ali da ne detinjim vise sa ovim.... Hocu jos jednom da ti se zahvalim na trudu koji mi je mnogo pomogao.... e i da te pitam ..... Jel tebi zadovoljstvo pricinjava ovaj humanizam, jer vidim da skoro svakome odgovaras i to ono bas sa trudom ili kroz ovo propitujes sebe?.....i koja je tvoja speijalnost?..... U svakom slcaju zelim ti puno uspeha

Evo i ja nesto da pitam dr-a. S obzirom da sam trudna, radim krvnu sliku svakih mesec dana. Sada sam pred porodjajem i imam vec 6 analiza. Redi se o tome da su mi leukociti bili prvo 6.5, pa 8, pa 9, pa 8, pa 8 i ovog meseca su 5,5. Ostali parametri su ok, osim sto sam do pretposlednje analize bila malokrvna, a ovog sam meseca, pre poslednjeg rezultata, znatno popravila hemoglobin dodtakom gvozdja, pa mi je cak 140 Hemoglobin. Takodje sam lecila proslog meseca infekciju streptokoke beta hemoliti... grupa 2, na cerviksu. I izlecila, prema kontrolnom brisu. Kad sam procitala ovo o sidi, zabrinula sam se zbog pada leukocita ovog meseca. Da li to moze da bude povezano? Napominjem da sam razgovarala sa ginekologom o mogucoj analizi, ali posle niza pitanja koja mi je postavio, on smatra da nisam u grupi ljudi koja ima povecan rizik od ove bolesti. Takodje je moj suprug dugogodisnji dobrovoljni davalac krvi, pa i njega valjda tamo testiraju dva puta godisnje kad ode da da krv. Mada, posle ovog dogadjaja sa bebom zarazenom i ljudima iz Zavoda koji nisu dobro odradili svoj posao, bas nesto i nisam sigurna. Zvala unapred doktorki na odgovoru, koji ce mnogo da mi znaci.
 
Ginekolog u bolnici mi je postavio pitanja sledeca i zamolio me da budem iskrena (sto sam i bila):
-Da li sve spavali sa vise partnera istovremeno?
-Da li ste imali nezasticen odnos sa narkomanom?
-Da li ste primali transfuziju kao dete?
-DA li ste intravenski narkoman?
-Da li ste imali odnos sa biseksualnom osobom?
-Sa koliko ste partnera imali nezasticen odnos...?
i tako dalje, to je kao neki upitnik na osnovu kojih oni, ako ima potrebe, salju na dodatno testiranje.
Sve ovo razumem, ali dr, objasnite vi meni zasto u upitniku stoji pitanje da li upraznjavam ANALNI SEKS bez kondoma??? Pukla sam od smeha kad sam ga procitala!
 
Zato sto pri analnom seksu dolazi do pucanja malih kapilara,to je oblik seksa kod kog je najlakse inficirati se.
Inace svaki analni seks treba da bude sa kondomom zbog zastite od raznih infekcija ne samo hiv-a. Ne znam sta je tu smesno?
A sto se tice vasih leukocita...nisu leukociti ti koji ukazuju na potencijalni problem nego limfociti, tako da napravite razliku izmedju te dve grupe krvnih celija.
Pretpostavljam kao i vas ginekolog da nemate realnih razloga za zabrinutost.
 

Back
Top