BEŽIČNI INTERNET I MOGUĆNOSTI

:roll: Služiće mi prvenstveno za slušanje radio stanica i skidanje muzike, možda za poneki dobar film, zatim za skidanje softvera, praćenje utakmica...
... sada trenutno koristim dosadni dial-up, a o ADSL-u nema ni govora zato što tel.centrala nije digitalna...
 
:roll: Ima ovde u mom mestu više nas koji smo zainteresovani za bežični internet, pa pomišljamo da nabavimo sat. karticu,
s tim što bih ja koristio server zato što jedini stanujem u zgradi (četvorospratnica) i antena bi se nalazila na krovu, a moji drugari bi se povezali na taj server, takođe bežično...
to je nekima uspelo... ali malo znamo o kompletnoj opremi koja nam je potrebna za tako nešto...
daleko bi nas je jeftinije izašlo kad bi zajednički pukli lovu na to... umesto da svaki mesec do 7000 din izdvajamo za tel. račun....
 
uhvatite se za ruke i napravite lanac...ovaj sto je na jednom kraju drzi modem...a ovaj na drugom je na krovu..i drzi antenu,logicno....to je sto se tice onog da se i tvoji drugari povezivali tkdje...e a sad sto se tice opreme,ona ti nije potrebna...vazno je samo da ti je srce na pravom mestu....
 
TOM@X:
:roll: Služiće mi prvenstveno za slušanje radio stanica i skidanje muzike, možda za poneki dobar film, zatim za skidanje softvera, praćenje utakmica...
... sada trenutno koristim dosadni dial-up, a o ADSL-u nema ni govora zato što tel.centrala nije digitalna...

A nije to ništa!
Drugu smeta zato što je "ispod brda" a i usred zgradurina koje ga opkoljavaju... Antenu što je stavio na krov, služi samo za golubove da odmore...
Aj' tebi srećno!
 
Raspitaj se da li u tvom gradu postoji provajder koji nudi wireless internet. Ako postoji završio si pola posla. Potrebna je optička vidljivost sa provajderovom antenom, cena opreme je do 200 evra i zgodno je da se vas nekoliko udružite ako ste u istoj zgradi jer je jeftinije.
A da, ne treba ti sat. kartica, već wireless kartica ili access point.
 
kiborg:
Raspitaj se da li u tvom gradu postoji provajder koji nudi wireless internet. Ako postoji završio si pola posla. Potrebna je optička vidljivost sa provajderovom antenom, cena opreme je do 200 evra i zgodno je da se vas nekoliko udružite ako ste u istoj zgradi jer je jeftinije.
A da, ne treba ti sat. kartica, već wireless kartica ili access point.

postoji
pozovi 011/3083-300 i postavi to pitanje .....
 

Back
Top