Numerologija - broj 4

Broj 4-povezan sa Uranom

Ovo je broj solidarnosti i cvrstine, ciji je simbol kvadrat. Cetiri je realnost sveta i predstavljen je u znamenju krsta. Umnozak broja dva ovaj broj je predznak svadja i borbe, razlicitih ideja.

Cetiri strane sveta, Cetiri elementa - Vatra, Vazduh, Voda i Zemlja.
Cetiri je temelj i ravnoteza, prosvetljen covek koji povezuje nebeske i zemaljske energije.

Broj cetiri je Ravnoteza i Snaga i Moc i Oslobodjenje...

Stabilni, ozbiljni i prakticni, "ljudi broja 4" neretko su "robovi Univerzuma". Oni su predodredjeni da rade. To sto rade, obavljaju dobro i na vreme, gonjeni idejom o svrsishodnosti onoga sto cine. Njima upravlja opsti smisao. Kao rezultat, "ljudi broja 4" gotovo se gnusaju argumentacije u kojoj, po pravilu, nema romantike, opustenosti i igre. Isto se odnose i prema svemu sto nema jaku osnovu, jaku logiku, sto negde "visi".

Posto su staromodni i opredeljeni jedino za Istinu, njihov unutrasnji zivot sveden je na previse utvrdjenog i proverenog, bez mnogo maste i radosti koja nastaje od neocekivanog...

Cetvorke su povucena i veoma osecajna bica. Njihova usamljenost i izolovanost od svega ih dovodi do cestih psihickih rajstrojstava, a ponekad se to moze zavrsiti i veoma tragicno. Neprilagodjene, ponekad isuvise ekscentricne, ipak uspevaju da sve svoje obaveze izvrse na vreme.

Ovo su osobe koje vole romanticna, mirna i zavucena mesta, a njihov dom je mali muzej svakojakih uspomena. U ljubavi ovo su nezne, mada svojeglave i ljubomorne osobe, a njihova pozrtvovanost ne poznaje granice.

Cetvorke imaju urodjeni osecaj za pravdu. Ponekad, i pored urodjenog osecaja za humanost, mogu se ponasati diktatorski i tiranisu sve oko sebe. Ovakvi periodi kod njih su vezani sa dugim periodima unutrasnje patnje i neprihvatanja pravila ponasanja okoline u kojoj se nalaze.

Cetiri je broj postojanja, cetiri su godisnja doba i cetiri su strane sveta. Sve sto je temeljno i dobro oslanja se na cetiri...
 
da pokusam ja a jedacica neka ispravi ako negde gresim...
bioritamski broj se dobija sabiranjem datuma i meseca rodjenja
generacijski broj je suma svih cifara u godini rodjenja
licni broj ili kako ga jos zovu - sudbinski je konacni zbir svoh brojeva - dakle sve cifre se sabiraju do jednoscifrene a treba imati na umu da brojevi 11 i 22 nose posebnu energiju pa se mogu svesti na jednoscifreni zbir ali i kao takvi se tumace - oni se zovu "master brojevi"

dakle, za 1.5.1978.
bioritamski broj je 1+ 5=6
generacijski broj je 1+ 9+ 7+ 8=25=2+5=7
licni/sudbinski broj je 6+7=13=1+3=4

volela bih i da pitam jos nesto - kakva su vasa iskustva po pitanju prognoze - koji od ova tri broja primarno uzimati u obzir?
 
Thanx jedachice, da li se to odnosi na mesece - istim principom ih racunamo? Ako je tako ja sam bioritamska 4 pa cu koristiti ovaj topik da podpitam podpitanje ...

tokom ove, 2006, ja sam u u godini broja 3 - je li to analogija Jupitera i sta moze doneti - gojaznost, lenjost ili neke sretne dogadjaje i u kojoj meri se to desavalo tebi kada si bila u godini broja3?
 
4 – ČETIRI

Snalažljivi ste i praktični. Niste skloni maštanju, ni zabušavanju. Osoba ste od poverenja, ono što obećate i ispunite. Previše ozbiljno shvaćate život, nije baš da se znate zabavljati. Istu odgovornost očekujete od osoba koje vas okružuju zbog toga ste često netolerantni prema prijateljima i prema ljubavnicima.
 
Broj 4-povezan sa Uranom

Ovo je broj solidarnosti i cvrstine, ciji je simbol kvadrat. Cetiri je realnost sveta i predstavljen je u znamenju krsta. Umnozak broja dva ovaj broj je predznak svadja i borbe, razlicitih ideja.

Cetiri strane sveta, Cetiri elementa - Vatra, Vazduh, Voda i Zemlja.
Cetiri je temelj i ravnoteza, prosvetljen covek koji povezuje nebeske i zemaljske energije.

Broj cetiri je Ravnoteza i Snaga i Moc i Oslobodjenje...

Stabilni, ozbiljni i prakticni, "ljudi broja 4" neretko su "robovi Univerzuma". Oni su predodredjeni da rade. To sto rade, obavljaju dobro i na vreme, gonjeni idejom o svrsishodnosti onoga sto cine. Njima upravlja opsti smisao. Kao rezultat, "ljudi broja 4" gotovo se gnusaju argumentacije u kojoj, po pravilu, nema romantike, opustenosti i igre. Isto se odnose i prema svemu sto nema jaku osnovu, jaku logiku, sto negde "visi".

Posto su staromodni i opredeljeni jedino za Istinu, njihov unutrasnji zivot sveden je na previse utvrdjenog i proverenog, bez mnogo maste i radosti koja nastaje od neocekivanog...

Cetvorke su povucena i veoma osecajna bica. Njihova usamljenost i izolovanost od svega ih dovodi do cestih psihickih rajstrojstava, a ponekad se to moze zavrsiti i veoma tragicno. Neprilagodjene, ponekad isuvise ekscentricne, ipak uspevaju da sve svoje obaveze izvrse na vreme.

Ovo su osobe koje vole romanticna, mirna i zavucena mesta, a njihov dom je mali muzej svakojakih uspomena. U ljubavi ovo su nezne, mada svojeglave i ljubomorne osobe, a njihova pozrtvovanost ne poznaje granice.

Cetvorke imaju urodjeni osecaj za pravdu. Ponekad, i pored urodjenog osecaja za humanost, mogu se ponasati diktatorski i tiranisu sve oko sebe. Ovakvi periodi kod njih su vezani sa dugim periodima unutrasnje patnje i neprihvatanja pravila ponasanja okoline u kojoj se nalaze.

Cetiri je broj postojanja, cetiri su godisnja doba i cetiri su strane sveta. Sve sto je temeljno i dobro oslanja se na cetiri...
Meni taj opis više liči na Saturna. Pošto sam rođena u danu 4 a i lični br. mi je 4, mislim da mnome upravlja Saturn (karma) u prvoj pol. života a posle je dominaciju preuzeo Uran.😁
 

Back
Top