Kvaka 22, nema ekološkog automobila
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kvaka 22, nema ekološkog automobila

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Kvaka 22, nema ekološkog automobila

Kada čujem kako automobile na gas, vodonik, ružinu vodicu ili kukuruz, hvale kao ekološki automobil - puknem od smeha.Puknem i od žalosti, jer ovo je samo vrh ledenog brega.

Naime, kompletna industrija koja učestvuje izradi jednog automobila (hemijska, metalska itd), je u stvari pravi zagađivač. Posle proizvodnje automobilskih guma za kišu, sneg, trkanje, šetnju po letnjem pljusku...Posle proizvodnje lakova i boja, presvlaka od nape ili kože (a tek je ovo štos, ne znaš šta je gore: tri životinje za jednu kožnu presvlaku ili jedan poveći ekološki sistem za proizvodnju nape!), posle proizvodnje svega onog što našeg ljubimca čini lepim, brzim, udobnim, sigurnim, tihim (ekološkim), sasvim je svejedno da li taj auto manje ili više dimi.

Evo i drugog primera: Ekologija nije protiv asvaltnog puta. Da, zaista, ne šalim se.
    Ekologija je protiv svakog druma, ma kako se on uklapao u prirodnu celinu. Čak i običan zemljani put je ekološki štetan. Životinje nisu kao mi tako lako prilagodljive kao mi. One otvoren prostor većinom doživljavaju kao pretnju i ne usuđuju se da izađu na čistinu. Tako da kad mi izgradimo put kroz šumu, ustvari, jedinstven ekološki sistem pocepamo na dve nezavisne celine. Itd, da ne gnjavim.Naravno, kosa mi se digne od priča o ekološkim stazama zdravlja, biciklističkim stazama zdravlja...Okićenim ordenom kraljice ekologije, samo zato što nisu presvučene betonom ili asfaltom.

U načelu mi idu na živce priče koje nam skreću pažnju sa glavnog problema, jer je odglumljena zabrinutost sto puta gora od ravnodušnosti.

Srdačno, Vaš sejač

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Kvaka 22, nema ekološkog automobila

Čoveče, kakva pustinja.
    Pet tema za mesec dana.
    Naravno, ima i važnijih stvari u životu...Da nabrajam?

Aktivan član Blondie2 (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ljudi generalno ne brinu o zagadjivanju!! Iako su mnoge vrste pocele da odumiru, pa i ljudska vrsta pocinje polako. Nista se ne preduzima!! U svetu vlada anarhija i svko radi sta hoce!!
    I svi mi pricamo o tome i cudimo se kako ljudi mogu da kampuju u sumi i da za sobom ostave plasticne flase kao i aluminijumske za koje se zna da im treba dosta vremena da se ragrade?!
    Ko zna mozda ljudi i zasluzuju sve sto im se desava, jer su postali toliko obesni, da ih nizasta drugo nije briga?!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

U pravu si, zato me užasava ovako mala posećenost ove oblasti. Nije ekologija samo da zaštiti prirodu od nas, pobrinuće se priroda i sama, ali kad dođe vreme da neko od nas pakuje kofere, zemlja ili ljudi, onda bi i ovde moglo da bude mesto poslednjeg sastanka.

Obećava
    Učlanjen
    29.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Exclamation Re: Kvaka 22, nema ekološkog automobila

Pa ako vec tako kukate o ekologiji :

UGASITE RACUNARE!!!!!!!!1

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Evo čoveka!

Ma, svećom da ga tražiš...

Početnik Dalibor Z (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Za pocetak da Vas sve pozdravim, bez obzira na Vase licne stavove.Prvi put se javljam, ali u startu vidim da ova polemika nece daleko otici , posto se ide iz krajnosti u krajnost.Ako je ekologija "protiv svakog puta", onda bi trebalo da se vratimo u kameno doba,ali tema sigurno nije ni da se "ugase racunari".Ja , licno, vozim automobil (imam ugradjen gas), ali to ne znaci da sam protiv "zelenih".Rodjen sam u Apatinu -gradicu na samoj obali Dunava i veci deo zivota sam proveo na tim istim, te sa sigurnoscu mogu reci da je svake sezone sve gore i gore (sve prljavije i sa sve manje ribe);Nekad su mladi odlazili na Njegove obale , a danas ih izbegavaju -sigurno ne zbog nedostatka romantike.Igrom slucaja sam se doselio u Srbobran, e tu je bas poceo pakao -VELIKI BACKI KANAL. Nad ovom temom se zaista treba zamisliti , a ne je olako shvatiti. Resenje sigurno nije u zaoravanju puteva , ali nije ni za okretanje glave na drugu stranu , jer i na toj drugoj strani isto toliko smrdi ("neprijatan miris" je zaista i suvise blag izraz).Pozdrav svima !
    Poslednji put ažurirao/la Dalibor Z : 16.03.2006. u 22:21

Obećava kessa (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Konkretno pitanje ??

Pošto je ovo jedino mesto na forumu gde se neko zabrinuo za budućnost planete, možda će neko znati da mi POMOGNE. Konkretno želim da pitam, da li neko zna šta da uradim sa starim frižiderom? Frižider je iz doba kada sigurno nisu korišćeni ekološki freoni, pogotovu ne na Cetinju. Frižider je dotrajao i sledi mu put u večna lovišta a ja ne želim biti odgovoran za uništavanje ozonskog omotača. Ma koliko to zvučalo minijaturno( 1 frižider ) i nebitno za za planetarni problem ozonskih rupa, možda mogu na neki način da se rešim frižidera ,a da mi savest bude mirna. Svaki Vaš dobronameran predlog je dobrodošao.
    Poslednji put ažurirao/la kessa : 17.04.2006. u 00:51

Obećava kessa (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Zar je moguce da nikoga ne zanimaju ozonske rupe ????

Početnik
    Učlanjen
    25.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Svog zastarelog druga (frizider) mozes odneti na svaku deponiju ili ti da budem korektna, svako gradsko smetliste (posto mi nemamo ni jednu deponiju koja se tako moze nazvati. Jedini je problem sto je moras sam odneti ako grad ne organizuje prevoz takve vrste otpada.

Obećava kessa (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ma lako je baciti ga na deponiju, nego sta se desava sa freonom koji je u njemu_

Slične teme

1. Nema sta nema,fotomontaza...
    Autor Qurajber u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.08.2008., 14:37
  2. Nema pljata nema penzija
    Autor Gashi Krasniqi u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.07.2008., 23:08
  3. Sajam automobila
    Autor jomini u forumu Automobilizam
    Odgovora: 99