TAKSISTI

e pretera ga...
kod taksista je isti procenat sljama kao i kod bilo kog drugog zanimanja...
normalno je da ima onih savesnih, kao i da ima mufljuza....
 
Obersturmfuehrer:
e pretera ga...
kod taksista je isti procenat sljama kao i kod bilo kog drugog zanimanja...
normalno je da ima onih savesnih, kao i da ima mufljuza....
Tačno tako.

lider:
Po dolasku u svaki veći grad,najčeđće se sretnete sa taksistima.
Kakvi su beogradski taksi vozači i njihova vozila?

Taksista kao taksista,samo dok radi po taksimetru meni je ok,ne pričam sa njima zato što obično imam sluške na ušima,tako da mi je svejedno da li je razgovorljiv ili je loše volje....totalno je nebitno.:)
Kvalitet taksi vozila je u poslednje vreme znatno porastao,valjda imaju neke pogodnosti prilikom uvoza polovnih vozila i podizanja kredita..
 
taxisti (bar 80 % njih) su sise,cinkaroshi i vacaroshi
bas bas retko koristim taxi usluge,ali sam ipak mogao da dodjem do iznad pomenutih zakljuchaka


znam,t.j znao sam par taxista,i znam za one njihove ped erske fore,"turbina",pa te voze npr. sa B.Brda do N.BGD-a,preko Zeleznika i slicno...ko ih beje

a narochito me iritira,ona fora,kao "taxisti su zajebani,mojne s' njima da se zezash" slozni su i to,
mislim da ti koji to pricaju,nikako da se otmu utisku filma "Alo taxi" :smile:
slozni su samo kad treba da strajkuju

ortak je bio taxista,i ono o.k je lik,ali dok ne sedne u taxi,i bash sam se cudio kako se transformise u smrada prema mushterijama PROFESIONALNA DEFORMACIJA

btw bio je relativno skoro na tv-u neki prilog o njim i videlo se na "reprezentativnom uzorku" o kakvim se shabanima radi

CHAST IZUZETCIMA
 
taxisti-gomila egocentricnih p*dercina koji misle da je put napravljen samo za njih i nizakoga vise i da imaju sva prava ovog sveta na tom istom putu...naravno kad god da kazes da te odveze negde izabrace najduzu rutu a evre menjaju za 10% manje od prave vrednosti... a ako si devjka (ortakinji se desilo) i dobro izgledas naravno da ce malo da te opipaju i zatraze da im otplatis u naturi- pa se posle cude sto ih tuku i ubijaju
 
ma nervira me kada mu kazem> idi onom precicom, znas ona mala ulica...a on mi odgovori> e, vidis za ovo nisam znao.....a pritom mu je stanica tu dvadeset metara nize
 
probnlem je u tome sto vi kao putnici imate mnogo 'prisniji' kontakt sa taksistom nego sa, recimo, nekim pravnikom, tako da je i normalno da se takvo ponasanje vise primecuje...
 
E, ja sam imala zanimljivo iskustvo......
usla sam sa dve drugarice u taxi(ceo auto je mirisao na tamjan) i rekle dokle da vozi! Taxista je par sekundi nepomicno sedeo i cutao, onda je krenuo da prica nesto bez ikakvog smisla, a onda izvukao neki tamjan i poceo da kadi po kolima???!!!! :shock:

Izasle smo iz kola i nismo mogle da verujemo sta nam se desava ponedeljkom u 7h, lep pocetak nedelje...... :-P
 
U poredjenju sa atinskim taksistima, med i mleko. Ako zanemarimo krsine koje voze.
I ubedljivo najjeftiniji.:mrgreen:
Ali daleko od nemackih ili austrijskih taksista koji u situaciji kad ne znaju tacno mesto gde treba da vas odvezu i pocnu da lutaju, iskljuce taksimetar da vas ne bi ostetili.:-D
 
Obersturmfuehrer:
pa gde treba da stane? da produzi jos 2 kilometra, pa da ti trcis za njim?
uostalom, sta je tu toliko lose, to zaustavljanje traje 10 sekundi...
Da, ali bi bilo lepo da pre tog zaustavljanja daju zmigavac...uopste retko ko od njih zna da upotrebljava zmigavac.
 
ne vozim se taksijem :D
mnogo skupo a ja skrta da se razbacujem kada mogu peske ili autobusom...

inace su vrlo cesto bezobrazni,jer imam utisak da voze duzim putem,i kada im skrenes paznju na neki drugi put uvek nadju neko opravdanje. :roll:
 
Uvek naidjem na ok taksiste ,stvarno korektne,komunikativne,samo sam jednom imala neke neprilike.a ubedljivo su najgori oni koju za Novu godinu traze 1000 din. da bi presli most,e to je uzas,njih treba prijaviti.
e da i kada znate koliko kosta neka relacija (recimo 400 din.) a oni vam kazu 900 ili 1000,e to stvarno ne razumem,pa koga prave ludim?????
 
Sa kim imaju, super su. Ima budala ali ako pridjete profesionalno i sa distance nam problema.
Normalno ne treba sedati u taksije koji stoje pored Zeleznicke, Autobusne ili Aerodroma... to su najveci lopovi. Posebno ovi na Aerodromu. Najbolje je ako pozovete sa mobilnog.
 
Gryphon:
Sa kim imaju, super su. Ima budala ali ako pridjete profesionalno i sa distance nam problema.
Normalno ne treba sedati u taksije koji stoje pored Zeleznicke, Autobusne ili Aerodroma... to su najveci lopovi. Posebno ovi na Aerodromu. Najbolje je ako pozovete sa mobilnog.

a kako ce neko na aerodromu znati broj "postenog" taksiste?? :shock:
nije mi jasno zasto ih niko ne prijavljuje...
 
livija:
a kako ce neko na aerodromu znati broj "postenog" taksiste?? :shock:
nije mi jasno zasto ih niko ne prijavljuje...
Pa ja nisam obracao paznju na takve u mom postu, njima nema pomoci.
A neki se i duboko zahvala kad ih izvozaju pa prodju samo sa 50 eura.
Ma ko da ih prijavi, pa nisu oni od juche.
Bolje da pozovete sa mobilnog ili poruku da posaljete u svakom slucaju ce vas ispasti jeftinije nego da zaustavljate na ulici pa zaustavite nekog divljaka sa laznom tablom.
 
Jako često se vozim taksijem (od aprila 2005 - novembra 2005 bar svako treće jutro, ako ne i češće, uvek ista relacija, pritom duga) - statistički uzorak, dakle, dobar. Utisci su veoma pozitivni... cena je skoro u 5 dinara ista kod svih, znaju prečice, korektni su... Kola koja deluju kao prljavi rastur ne zaustavljam.

Jednom sam od taksiste na poklon dobila kartu pravljenja koktela... Kad me vozio u Sava centar na neki film... Meni su taksisti generalno okej. Ima idiota, ali kad pomislim da rade sa ljudima (a naši ljudi su svakakvi), skidam im kapu.
 

Back
Top