da li vam je bitno

  • Začetnik teme hanibaI77
  • Datum pokretanja
H

hanibaI77

Gost
gde cete biti sahranjeni???
upravo se zakacih s muzem jer on hoce po svaku cenu da bude sahranjen u srbiji,da mogu svi da dodju na sahranu :roll: a ja mu kazem da nema sanse jer pored svega sto bi me snaslo jos treba da se maltretiram oko prenosenja tela trazenja dozvole :roll:
on mene pita sta bih ja volela,rekoh mu da spali telo jos treba da kupuje mesto,svasta,kad dodje kraj potpuno je svejedno...
sta vi mislite?jes tema malo morbidna ali i to je zivot
 
ja kod nas.. ne volim taj ritual kod nas ali ne dugo nego proslu subotu sam iso na sahranu drugarovog brata, mali bolovao od neki rak.. i slabo ko zaplace za tako mlado dete..
kod nas pa rovu rovu.. nije ni to soluciju ali kod nas definitvno .. ovde da volim i da zivim.. ( pogledaj nekolko teme ispod, ) ja bi ostao ziv.. ne bi gledao druge zemlje..

jeste ti je tema malo morbidna;. ali ete
da me spaljuju ne nikao pa nisam ni ja katolik ili sta znam budista..

lele uplasi me s ovu temu.. jos sad moram da razmisljam za sve to .. a ja do skoro razmislaljo za poso i penziju..!((
 
mene baaaas briga. mogu i da me pale i da me sahranjuju, samo da ne kukaju, placu i ne spremaju one odvratne ruckove gde se na zna da li je sahrana ili svadba. bas to mrzim. ne zelim da me vrate kuci pa da me setaju od crkve do groblja i sviraju onaj grozni posmrtni mars. ja bih da to bude diskretno. a krematorijum, pa sto da ne. da bar ne dolaze na groblje i razaloscuju se nad sopstvenom sudbinom a kao placu za mnom. dust to dust...
 
ja bi najradije volela da sam na splavu, i puste me na more!!! znate, onako kao u filmovima!!
e, tako! :)
ne zelim da me sahrane , jer sam onda hrana za bube i insekte!! bäh!! doduse ionako si mrtav!!
najbolje bi bilo, kad bi znala da cu da umrem, jer onda bi se spremila na smrt!! a ovako....
IZNENADENJE!!!!!!!!!!
ko zna, mozda jednog dana...
 
roditelji moje drugarice su se jako mnogo voleli.
i dogovorili se da se kremiraju i da se čekaju...
i kada oboje budu pokojni, da deca pomešaju njihov pepeo i da ga bace tu gde imaju kuću , u more...tako da su
kada je umro tata kremirali telo i na foru ga odneli u vikendicu na moru
gde čeka mamu...(kažem na forru jer je po našim zakonima obavezno sahranjivanje, tela, pepela...)
eto.
mi imamo istu ideju.
a moj ćale,, koji živi u ch reče ovde, na topčiderskom.
kaže rošen sam na topčideru hoću tu i da završim..
ja se zezam sa njim...
kada ga stisne da mre da sedne u auto da vozi da bude što bliže srbiji da što manje platimo prevoz:p:p:p
mislim da me je mrko pogledao:roll:
 
xpajamacax:
roditelji moje drugarice su se jako mnogo voleli.
i dogovorili se da se kremiraju i da se čekaju...
i kada oboje budu pokojni, da deca pomešaju njihov pepeo i da ga bace tu gde imaju kuću , u more...tako da su
kada je umro tata kremirali telo i na foru ga odneli u vikendicu na moru
gde čeka mamu...(kažem na forru jer je po našim zakonima obavezno sahranjivanje, tela, pepela...)
eto.
mi imamo istu ideju.
a moj ćale,, koji živi u ch reče ovde, na topčiderskom.
kaže rošen sam na topčideru hoću tu i da završim..
ja se zezam sa njim...
kada ga stisne da mre da sedne u auto da vozi da bude što bliže srbiji da što manje platimo prevoz:p:p:p
mislim da me je mrko pogledao:roll:

Kad budete ostali bez roditelja - procitajte Vas tekst ponovo...
 
ako ste mislili na moju crnu šalu sa mojim ocem...
kod nas u porodici se o smrti govorilo uvek
nikada se nije ,kao što sam videla u drugim porodicama
prećutkivalo kao da je tabu tema...
malo smo možda neobični,ali se
slatko smejemo neretko na svoj račun...
npr..
dan uoči moje udaje mojoj baki nije bilo dobro,
od uzbuđenja ( a ima anginu pektoris)..
moja mama joj je rekla,
nemoj mama sad ako boga znaš...
pa sutra je svadba...pa pun je zamrzivač kud ćemo sa tobom?
baka je vrištala od smeha, i odmah joj je bilo dobro:p
mada nas podseti tu i tamo kako smo htele na led sa njom,dok ne prođe
svadba.
a što se gubitka tiče, nedavno mi je umro deda.
on mi je bio sve, i otac i majka i drug...
mislim da znam šta ste hteli da kažete.
kada ode onaj koga volite...nije važno više ni koliko košta
ni koliko je daleko...
kada bi moglo da se da svo zlato ovog sveta da se vrati.
 
YEBOTE, JEL IMA OVDE KOJI HRISCANIN, PA KREMIRANJE JE PO HRISCANSTVU NEPOJMLJIVO(ZABRANJENO).
HANIBALKA PA COVEK NIJE JAGNJE DA GA TURAS U RERNU, POBOGU, KOLKO VAS SE JAVI ZA SPALJIVANJE I TO SVE SRBIN DO SRBKINJE, TO NECEMO CUTI OD NIJEDNOG ITALIJANA, JEL,DA KANIBALKO....
 
hanibaI77:
gde cete biti sahranjeni???
upravo se zakacih s muzem jer on hoce po svaku cenu da bude sahranjen u srbiji,da mogu svi da dodju na sahranu :roll: a ja mu kazem da nema sanse jer pored svega sto bi me snaslo jos treba da se maltretiram oko prenosenja tela trazenja dozvole :roll:
on mene pita sta bih ja volela,rekoh mu da spali telo jos treba da kupuje mesto,svasta,kad dodje kraj potpuno je svejedno...
sta vi mislite?jes tema malo morbidna ali i to je zivot

Blago tebi o cemu ti razmisljas!
 
....E,onda sam odrasla i skontala da su sahrane smor i da se mnogo love potrosi na te gluposti.Onda sam odlucila da me kremiraju.Ne treba mi sahrana ,ni spomenik.Uopste mi to nije bitno.BItno je da moja porodica zivi kada ja umrem.Nedavno mi je umro deda,i za sahranu smo platili 9000 dolara....A sada treba da se dize spomenik $7000 .E ,sa tim parama smo mogli da uradimo neke mnogo pametnije stvari u zivotu..Na primer da zivimo za zivot.....Dobar razlog?..Provedosmo godinu dana skupljajuci za njegovu sahranu ,i jos uvek nismo sakupili,a on prstom nije mrdnuo da se sam za to pobrine,Bog da mu dusu prosti,vec je prokocko $400.000........
 
simple_things:
....E,onda sam odrasla i skontala da su sahrane smor i da se mnogo love potrosi na te gluposti.Onda sam odlucila da me kremiraju.Ne treba mi sahrana ,ni spomenik.Uopste mi to nije bitno.BItno je da moja porodica zivi kada ja umrem.Nedavno mi je umro deda,i za sahranu smo platili 9000 dolara....A sada treba da se dize spomenik $7000 .E ,sa tim parama smo mogli da uradimo neke mnogo pametnije stvari u zivotu..Na primer da zivimo za zivot.....Dobar razlog?..Provedosmo godinu dana skupljajuci za njegovu sahranu ,i jos uvek nismo sakupili,a on prstom nije mrdnuo da se sam za to pobrine,Bog da mu dusu prosti,vec je prokocko $400.000........
e sa 16000 mozes na super putovanje da odes,ili da kupis solidan auto,ili da pocnes omanji biznis....
a kao da je njemu bitno kakav mu je spomenik iznad.
 
Ove cifre koje sam ja navela se odnose na USA.U Sriji to mu dodje oko 2-3000 eura..valjda.Ali i to je mnogo ,za danasnje uslove......Mislim ,bre....to je totalno nehumano.Bolje da te pare sa kojima bi mene sahranjivali daju nekim ugrozenim porodicama da imaju sta da jedu dve godine......
 
simple_things:
Ove cifre koje sam ja navela se odnose na USA.U Sriji to mu dodje oko 2-3000 eura..valjda.Ali i to je mnogo ,za danasnje uslove......Mislim ,bre....to je totalno nehumano.Bolje da te pare sa kojima bi mene sahranjivali daju nekim ugrozenim porodicama da imaju sta da jedu dve godine......

ma nisam ja u srbiji, zato sam se i strecnula. u srbiji je mislim oko 1000/2000 evra
u fr je verovatno skuplje ali opet mi se cini mnogo 16 000. to je godinu dana neke osrednje plate covece.
 
sahrana u srbiji košta oko 1000 - 1500 evra.
(gradska sahrana -nema klope na groblju)
u tu cenu ulazi kovčeg(500 evra), svi papiri, grobljanske usluge,
prevoz, i oglasi (koji odvaljuju od cene!!!)
na selu mu dođe isto, jer je oprema jeftinija, a i nema grobljanskih naplata,
tipa 1500 dinara -odnošenje viška zemlje sa grobnog mesta,
ili 500 din odvoženje pokojnika od kapele do grobnog mesta (cirka 500 metara)
ili 1200 posipanje rizle oko grobnog mesta(rizlu nikada nisam videla n atopčiderskom groblju!!!)
ma užas.
 

Back
Top