KRITIKA

divlja u srcu

Poznat
Banovan
Poruka
7.025
Znamo da svima prija hvala i laskanje. Na kritiku smo osetljivi.
Kako vi, dragi forumasi, dozivljavate tudju kritiku ne samo vama bliskih ljudi, nego i onih drugih? Koliko ste u stanju da se samoanalizirate i prihvatite nesto od te kritike? Ili je lakse da takve osobe izbegavate ili da se pak branite do poslednjeg daha, samo da vam se ne rasprsi slika koju imate o sebi?
Mislim na kritiku, ne na puko vredjanje koje ima za cilj da vas povredi ili iznervira? :-)
 
au..ne volim kritiku...jbg, sta mogu kad sam savrsena:lol: :lol: :lol: :lol:

salim se naravno, ali lose reagujem na kritiku...odnosno, uvek poslusam kad mi neko ukaze na nesto sto radim pogresno ili lose..ali, krika..pa kao ton, i to...omak bljujem vatru...ili pocnem da vicem, dobro, dobro, kriva sam..aj sad prestani

:evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
divlja u srcu:
Znamo da svima prija hvala i laskanje. Na kritiku smo osetljivi.
Kako vi, dragi forumasi, dozivljavate tudju kritiku ne samo vama bliskih ljudi, nego i onih drugih? Koliko ste u stanju da se samoanalizirate i prihvatite nesto od te kritike? Ili je lakse da takve osobe izbegavate ili da se pak branite do poslednjeg daha, samo da vam se ne rasprsi slika koju imate o sebi?
Mislim na kritiku, ne na puko vredjanje koje ima za cilj da vas povredi ili iznervira? :-)
jedina slika koju imam o sebi je ona u ogledalu i dobro znam da je i ona izuzetno lako lomljiva................zato pazim da 'mogu svaki put da se pogledam u ogledalo'
volim ciste odnose..................tako da svaku kritiku, bila da je ona upucena od strane dobronamernih ili onih drugih,dobro razlozim i proucim.............................
dobro ih primam
 
@pikax



hahahhah..jbg, keva mi bila namcor..stalno me kritikovala..traume iz detinjstva...

ali, nema veze...mene je dovoljno pohvaliti..i ja se ubijem trudeci se:lol: :lol: :lol: :lol:


ma znas, cak i to sto popizdim, nema u stvari veze..sve sto mi je iko ikad rekao pohranjeno je negde, i primljeno znanju...mozda mi treba dan, dva , pet, ali ako je kritika opravdana, na kraju priznam...da nisam u pravu:evil: ..e, a sto to twek mrzim:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bila na forumu jednom margo...mnogo pametno dete..ona je umela da me razbije u dve reci, i svu moju filozofiju pretvori u prah...a da se pritom ne uvredim...nismo se cestito ni znale, a eto, pogadjala je preciznije nego ljudi koji me poznaju ceo zivot..bas mi nedostaje:(
 
SINDI:
@pikax



hahahhah..jbg, keva mi bila namcor..stalno me kritikovala..traume iz detinjstva...

ali, nema veze...mene je dovoljno pohvaliti..i ja se ubijem trudeci se:lol: :lol: :lol: :lol:


ma znas, cak i to sto popizdim, nema u stvari veze..sve sto mi je iko ikad rekao pohranjeno je negde, i primljeno znanju...mozda mi treba dan, dva , pet, ali ako je kritika opravdana, na kraju priznam...da nisam u pravu:evil: ..e, a sto to twek mrzim:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bila na forumu jednom margo...mnogo pametno dete..ona je umela da me razbije u dve reci, i svu moju filozofiju pretvori u prah...a da se pritom ne uvredim...nismo se cestito ni znale, a eto, pogadjala je preciznije nego ljudi koji me poznaju ceo zivot..bas mi nedostaje:(

A zašto "kriva sam" i "nisam u pravu"?:-? Ne mora kritika da bude ti protivu nekoga i dokaz da je taj neko bio u pravu. ja kritiku ne doživljavam tako
 
Sindika, ista si ja. :lol: Samo ja se brzo primirim, analiziram, nesto prihvatim nesto odbacim, ne nuzno i promenim. Nije mi tesko da kazem drugom da je u pravu.
Mada ja volim da me kritikuju argumentovano. Desi se i da sam ja u pravu, a da se neko zaleteo.
A ima kritika na koje uopste ne reagujem, al' samo zato sto znam da su 100% na mestu. :lol:
 
hehehe...pa u prvom momentu nije prijatno (šta? nešto nije u redu? Pogrešila sam? Nije valjda? :lol: ) ali u 2. minutu već shvatim da - ima mesta za DALJE. Nije mi nikakav problem da kažem da " ja nisam u pravu", samo nikad to ne kažem TAKO :) Kažem, ok, možda je ovo moglo bolje ili ok, jeste ovo propust, dešava se, obratiću pažnju ubuduće, ajmo dalje...ponekad se i obradujem smelosti kritičara, naravno, kad je 100 % u pravu, a meni ni na kraj pameti nije bilo da tako nešto zapazim :) Pozdrav dakle za Randoma :lol: Evo, ne štancujem više bakar 8)
 
Prava ( konstruktivna ) kritika mora biti dobro argumentovana, obrazlozena i izlozena na jedan pristojan nacin !
U suprotnom, gubi svoj prvobitni smisao i prerasta nesto ruzno i neprijatno.
 
...kritika je stvar koja se ocekuje od prijatelja jer ti one zele dobro...oni takodje znaju na koji nacinda ti pridju kada zele da ti skrenu paznju...u tom slucaju prihvatam je oberucke... :)
...kritika ljudi koji me neznaju moze jako cesto izgledati kao prozivka...ako je upucena na javnom mestu pa se na taj nacin od iste i branim...
...nekada sam kao mala isla na glumu i tamo su nas ucili da postolji "vucji" i "zirafin " jezik...nadam se da se kapira sustina...e pa kadje ta kritika recena zirafinim jezikom...mozda i odreagujem na nju...u svim ostalim slucajevima vracam...
 
divlja u srcu:
Mislim na kritiku, ne na puko vredjanje koje ima za cilj da vas povredi ili iznervira? :-)


Lepo si rekla ovo poslednje. Pitanje je koliko ljudi cesto DAJU dobronamerne kritike. Takve jesam u stanju da prihvatim, ali ih u sustini kapiram kao savete.

Mislim da mnogo veci % kritika ima neku losu nameru i pozadinu.
 
Ako osećam da je kritika dobronamerna, dobro prihvatam, uvek razmislim o tome što mi je rečeno i trudim se da ne ponavljam grešku. Zlonamerna kritika me ubije u pojam. Kritika koja nije zlonamerna, ali je potpuno promašena, npr. osoba koja me ne poznaje dobro mi soli pamet za nešto što uopšte nije karakteristično za mene, izbaci me iz takta.
 
ja kritiku dozivljavam kao sindi otprilike,a i keve su nam slicne:lol:
razmislim posle kad sam sama i narocito planem ako je na mestu.ali ne volim u tom momentu.meni zaista treba dobro prici jer rizik da se zatvorim prema toj osobi.
na poslu su mi jednom rekli "aaa batali to ,to ne valja" i ja vise nisam preduzimala nikakvu inicijativu.pricala sam s profesorom menadzmenta i onda smo odigrale skec kako je trebalo da se postavi ta osoba koja me je kritikovala i posle toga sam se osecala bas motivisano.
postoje tehnike kritikovanja u menadzmentu koje dovode do motivacije a ne do pada morala
to sve moze da se primeni i na privatni zivot
 
Ne volim kad me kritikujuuuuu... svaku kritiku uzmem u razmatranje, ako je prijateljska, i ako ima osnova - prihvatam, ali ako me neko kritkuje samo zato da bi me spustao, a sebe uzdizao - takve kritike "na jedno uvo udju, na drugo izadju", uopste se ne potresam oko njih. Samo registrujem od koga su dosle, zlopamtilo :mrgreen:
 
Zavisi ko me kritikuje.Ako je to neka budala do koje mi nije stalo ne uzimam u obzir,ako je neko blizak uzimam al to ne pokazujem.Samoanaliziram se i previse za svoje dobro.
 
Ako je kritika dobronamerna, onda je prihvatam. Narocito u poslu, a ponekad i u privatnom zivotu. Postoji kategorija ljudi koji vole da kritikuju sve i svakog. Takve izbegavam u sirokom luku.
 
na jedno udje, na drugo izadje... marim ja...
jedino ako su dugacki u obrazlaganju iste, imam obicaj da se iskljucim... da ne bih opteretio sistem...
 
kritika samo moze da nas ucini boljima!
ja sam ranije trazila od drugarice da me kritikuje - a ona izbecila oci,kaze pa nemam oko cega... verujem da bi sad imala nekoliko kritika
A u zadnje vreme me jedna osoba mnogo kritikuje,a ja posto nisam sigurna u njene razloge - zanemarujem to jer se obicno sutradan predomisli...
Zaista, divno je kad nas kritikuju osobe koje nas najbolje poznaju

A kad smo vec tu, ja ponekad naravno i kritikujem, ali mnogo puta dajem pohvale - nebitno kome, jer ne zaboravite da samo sto kazete nekom ono sto mislite lepo o toj osobi - njoj moze da ulepsa dan a vama nije na odmet.
 
ja sam na tatu 8-) sujetna i živčana ali kada mi lepo kažeš i najgore stvari svarim i primam k znanju i trudim se da se popravim...
inače mnogo mi znači ko je šta rekao, kako je rekao , za šta me kritikuje itd.

ali primetih, ja ko sindi, pohvali me i ja se ubijem da budem što bolja... ko dete :lol:

inače računam na prijatelje da mi kažu kada brljam ili nešto tako, jer čovek sebe ipak ne vidi realno...a prijatelj je onaj ko je uvek dobornameran ...
kao što to očekujem od prijatelja ...očekujem da se na mene priajtelj ne naljuti ako nešto kažem ...
 
Veliki broj ljudi chini chesto "iznudjene" poteze zbog straha od kritike koji najchesce nastaje u detinjstvu oblikuje se kroz odrastanje,socijalizaciju i vaspitanje u razne prepreke i kochnice,zato nije uvek svakome lako osloboditi se te prepreke i nije chudno ako neko reaguje nekim svoijim odbrambrenim sistemom...na primer strah od neuspeha moze biti posledica straha od kritike...i sl...
lichno prihvatam kritiku,moji najveci kritichari su zena i kcerka...znam da nishta nekazu bez
razloga i dosta mi znachi njihovo mishljenje...
 
Zavisi na šta se kritika odnosi.

Ako je na posao, na ono što radim - primam kritiku uvek mirno i razmislim o onome što mi je rečeno. Naročito ako dolazi od ljudi koje profesionalno cenim.

Ako je kritika na ponašanje u nekoj situaciji, ili u nekom odnosu, to kako ću je primiti najviše zavisi od toga ko mi i sa kojim motivom upućuje kritiku. Ako nekoga smatram prijateljem, uvek saslušam i ozbiljno razmislim o onome šta mi govori. Ako nekoga ne smatram prijateljem, manje se trudim da slušam i čujem. Vređanje, ili zlobno udaranje u "slabe tačke" samo uvrede radi je odličan način da nekoga zauvek precrtam sa spiska ljudi sa kojima komuniciram.

Kritiku na ono što svesno jesam ne prihvatam uopšte. Tu ubrajam i kritiku na lični stil, spoljašnji izgled i lične izbore.
 

Back
Top