VENERA - aspekti

Dina81

Domaćin
Poruka
3.587
Da li moze ko da mi protumaci to sto mi je venera u kvadratu sa marsom, znam da je kvadrat neharmonican aspekt ali me zanima nesto vise!? Venera mi je na 28`vage u 11kuci, mars na 5`lava u 9 kuci. Hvala!!!
 
Venera u kvadratu s Marsom
eroticni impulsi, preosetljivost, nezadovoljstvo , razdrazljivost i nedostatak takta
to je koliko ja znam,ne zameri mi....
eto da ne bude da ti niko nije odgovorio:)
ali doci ce oni kad se probude, vidis da sad nikog nema, svi spavaju, sacekaj malo:))

11. kuca je kuca prijatelja, tvoji odnosi sa prijateljima, grupama ljudi, ponasanje u drustvu, stav u drustvu i tako dalje..
9. kuca je kuca religije, ne spiritualnosti, spiritualnost je u 12., vise obrazovanje, dugacka putovanja
 
Dina81:
Da li moze ko da mi protumaci to sto mi je venera u kvadratu sa marsom, znam da je kvadrat neharmonican aspekt ali me zanima nesto vise!? Venera mi je na 28`vage u 11kuci, mars na 5`lava u 9 kuci. Hvala!!!
venera u kvadratu sa marsom oznacava disharmoniju izmedju muskog i zenskog principa u tebi, nije puno dobar znak za sex...nesto te sprecava da uzivas u sexu potpuno, ili ces naletati na muske partnere koji ne mogu da te zadovolje na sexualnom planu...a venera u 11. je izgubljena, jer je to kuca prijatelja, a ona voli da je sama, brkanje ljubavi i prijajateljstva, mada je venera u vagi super, ona je vladalac vage, ona je u tom znaku najfinija, najumetnickija, najgracioznija...trebalo bi da se super slazes sa vagama kao prijateljima...a mars u 5. u lavu, znaci da sexu prilazis kao jedan lav, koliko volis predigru, volis i sam sex, ne mozes da razdvojis ljubav od sexa, to uvek ide zajedno u paketu, volis male pokloncice, volis igru zavodjenja, ulazes puno energije u veze, dobar polozaj za sport i bavljenje sportom...e, sad vazno je i sve ostalo da bi potvrdilo ovo sto sam ti napisala, ne moze samo iz polozaja ove dve planete...
 
svetlanke:
venera u kvadratu sa marsom oznacava disharmoniju izmedju muskog i zenskog principa u tebi, nije puno dobar znak za sex...nesto te sprecava da uzivas u sexu potpuno, ili ces naletati na muske partnere koji ne mogu da te zadovolje na sexualnom planu...a venera u 11. je izgubljena, jer je to kuca prijatelja, a ona voli da je sama, brkanje ljubavi i prijajateljstva, mada je venera u vagi super, ona je vladalac vage, ona je u tom znaku najfinija, najumetnickija, najgracioznija...trebalo bi da se super slazes sa vagama kao prijateljima...a mars u 5. u lavu, znaci da sexu prilazis kao jedan lav, koliko volis predigru, volis i sam sex, ne mozes da razdvojis ljubav od sexa, to uvek ide zajedno u paketu, volis male pokloncice, volis igru zavodjenja, ulazes puno energije u veze, dobar polozaj za sport i bavljenje sportom...e, sad vazno je i sve ostalo da bi potvrdilo ovo sto sam ti napisala, ne moze samo iz polozaja ove dve planete...
Znam da nije dovoljno samo to ali me je interesaovao sam aspekt. U pravu si za sve sto si rekla, nazalost(mislim na prvi deo odgovora)
Hvala !!!!!
 
Evo sad sam otkrila nesto...
moja Venera je na 5 stepenu blizanaca u 3. kuci, a Nikola Stojanovic kaze da je to najeroticniji stepen...
mislim sta ces lepse Venera pa tu:)
a takodje ne pravi nikakve lose aspekte samo sekstil sa Merkurom i Saturnom...

cao svetlanke kako si?:)
 
upz venera u sekstilu sa Saturnom nije bas dobar aspekt

stedljivost, usamljenost , ne bas bogat drustveni zivot, rezervisanost i odanost

naucila sam u zivotu da rezervisanost i odanost uopste nisu dobre osobine:)
odanost posebno, ne donosi nikad nista dobro...
ali ja jesam odana i to mi dodje vise kao prokletstvo:))
 
venera i saturn u kombinaciji daju duge veze, ljubav opstaje...ali isto tako i saturn hladi veneru tj. ljubav vremenom. ma taj saturn, krvi ce nam se napiti :-x bebo, imam nesto puno posla poslednjih dana, pa ne mogu bas da se uzivljavam u forum, a volela bih da mogu malo vise....:)
 
svetlanke:
a koje jos aspekte pravi ta tvoja venera? daj i aspekte marsa i meseca...
Pa ovako : Ve u konjukciji sa Plutonom, pluton u vagi u 11k
Mesec u 3k u vodiliji, u opoziciji sa marsom , u trigonu sa merkurom, jupiterom , saturnom i plutonom i u kvadratu sa neptunom , neptun u strelcu u 1k
Mars u sekstilu sa saturnom i trigonu sa uranom, sa u vagi u 11k, uran u skorpiji u 1k
Mislim da je to to, nadam se da ti nije konfuzno!!! Hvala
 
Dina81:
Pa ovako : Ve u konjukciji sa Plutonom, pluton u vagi u 11k
Mesec u 3k u vodiliji, u opoziciji sa marsom , u trigonu sa merkurom, jupiterom , saturnom i plutonom i u kvadratu sa neptunom , neptun u strelcu u 1k
Mars u sekstilu sa saturnom i trigonu sa uranom, sa u vagi u 11k, uran u skorpiji u 1k
Mislim da je to to, nadam se da ti nije konfuzno!!! Hvala
samo mi objasni sta je ovo sto sam ti obelezila crvenom? sta ti je to jos u 11 kuci u vagi osim venere i plutona? nisam bas shvatila... :-?
 
aha, da, evo nasla sam tvoje podatke koje si ostavila silku, pa sam ih ukucala, sad mi je jasno...ajd pogledacu malo kasnije, sad moram da palim, pa kad se vratim...i by the way, po ovom mom programu nemas kvadrat marsa i meseca :)
 
svetlanke:
aha, da, evo nasla sam tvoje podatke koje si ostavila silku, pa sam ih ukucala, sad mi je jasno...ajd pogledacu malo kasnije, sad moram da palim, pa kad se vratim...i by the way, po ovom mom programu nemas kvadrat marsa i meseca :)
Pa ne znam koji je to program, ja mislim da sam radila na astro.com a i karte koje sam dobila kod astrologa se malo razlikuju tj. u jednoj imam u drugoj nemam taj kvadrat :shock: Kad stignes ti mi pogledaj i javi !!! Hvala
 
Dina81:
Ok. Strpljivo te cekam :)
dina, nacekala si se, jbg, ali evo mene :) pogledala sam ti malo horoskop, i veoma se iznenadih! naime, ti si isti znak i podznak kao moja sestra i kao moj brat, tako da tu kombinaciju jako dobro poznajem, hehehe. prvo da ti kazem da malo popustis i da ne budes tako ostra sa ljudima (mozda ti to ne dozivljavas tako, ali veruj mi, pitaj svoje prijatelje, a imas ih mnogo) brzo donosis zakljucke, cvrsto se drzis svojih uverenja, analiticna, zayebana i volis da se svadjas. veoma nagla i nepredvidiva, cak i samu sebe iznenadjujes, verovatno te ljudi primete cim udjes u prostoriju.ti ne znas ponekad sta hoces i imas neku maglovitu predstavu o sebi i o tome ko si i sta si. velika zelja za odlaskom u inostranstvo, na to trosis puno energije, moguca karijera u inostranstvu i ljubav. ja mislim da ces ti biti neki direktor ili ces u svakom slucaju imati jako dobar i odgovoran posao. veoma si odgovorna na poslu i temeljna, detaljista, analiticna, pricljiva (mozda ces se baviti i nekom vrsto pisanja) da svako pozeli da te zaposli, i stremis visoko, najvise...moguce zaposlenje u nekoj nevladinoj organizaciji. prijatelji su ti veoma veoma vazni, rekoh vec imas ih puno, ali isto tako mozes od njih dozivljavati i manja razocarenja. mada nista strasno. takodje mozes da pomesas ljubav i prijateljstvo, ali u tvom sucaju sa pravom, jer bi trebalo da trazis decka medju prijateljima (cak i muza). zahtevas slobodu u vezi, i osobu koja ce te stimulisati intelektualno. ako nije dorastao zadatku (tamo nekom zadatku u tvojoj glavi) ajd cao, pada u tvojim ocima i vise te ne interesuje. uzivas u zavodjenju, ne mozes da odvojis ljubav i sex (tu ima malo problema, ali iskustvo cuda cini :)) trazi nekoga sa osobinama bika i vage, nekoga ko je cvrsto na zemlji, a ipak mentalno leprsav (valjda to postoji :-? ). i preko prijatelja ces dobijati poslove, zaradjivati pare, drzi se ti njih cvrsto ;-) i cuvaj grlo :) eto, na brzaka nesto napisah...ti me nesto pitaj ako hoces, ja sam sad malo s' brda s' dola tebi ovo pricala
 
Pa sad ne mislim za sebe da sam ostra sa ljudima ali i sama si rekla da mozda j to ne dozivljavam tako! Mada mi i jesu ponekad davali takve komentare! Ono sto znam je da ne volim da se svadjam, mislim da je to zbog stelijuma planeta u vagi koja mi je i konacan dispozitor( i koja zivi za harmoniju)! Za posao ne znam jer trenutno stagniram u jednoj firmi, ali otom potom... Za inostranstvo kao opciju su mi mnogi koji su mi gledali kartu rekli. Istina je da me ljudi primecuju, mada mi nekad nije jasno zasto( tipa nit sam se namontirala a i naiso mi je period kad sam sebi samoj odvratna)!
Tacno je da zahtevam slobodu u vezi, intelektualni stimulans...i da brzo okreem ledja ako toga nema tj. ako neko ne i spuni ocekivanja i zato su mi mnogi rekli da imam previsoke kriterijume...Svetlanke hvala ti , sad ne mogu ni da se setim sta bih te pitala! :)
 
dobro, nadam se si zadovoljna, ako se setis necega ti me lepo pitaj. meni je lakse da tumacim kad me neko nesto konkretno pita, zato sto, kao sto znas i sama, o jednoj natalnoj karti bi se mogle ispisati strane i strane, a ja sam pokusala da izvucem sustinu. sad ne znam da li sam bas uspela....da, da, u pravu si, tvoj stelijum u vagi ti daje jednu uravnotezenost, mrzis prostake i seljake, sve mora da bude fino, lepo, odmereno i sa ukusom (moj najbolji prijatelj ima cak 5 planeta u vagi, i ja ga obozavam)...ali, ima jos jedna stvar u vezi vaga, i to je na nekom topicu napisala jedem_skorpije_za _dorucak i bila je potpuno u pravu...naime, grcka boginja pravde, ali i rata, atena, koja je pandan znaku vage, se rodila tako sto je izasla iz zevsove glave u punom ratnom oklopu...to ne treba zaboraviti. tako da vage, uz sve svoje lepe osobine, mogu da budu ponekad i veoma svadljive, ratoborne i neuravnotezene...
 
Ajde da i ja dam neki komentar u vezi ovog kvadrata...konkretno u vagi i lavu.Kao prvo vaga je vazdusni a lav vatreni znak, samim tim je kvadrat elementarno OK.
Sta bi mi bez kvadrata, bez te pokretacke energije?
U principu aspekti od 120 stepeni su lenji, pa pretsavljaju potencijal koji stiti, ali je samo potencijal kome su potrebne godine razvoja da bi se osvestio.
Kvadrati su druga prica, kao i polukvadrati(45).
Ako su u poljima kojima je elementarna podloga razlicita, zaista mogu nastati problem pri kojima se energija prosto razbacuje,nije fokusirana.
Medjutim, sta reci o kvadratu gde je Sunce u lavu(sediste) i Marsa u skorpiji(sediste).
Ko tu kolo vodi?
Ili kao ovde Venera u vagi (sediste), Mars u lavu u svom vatrenom okruzenju.
Venera ce biti dominantnija, pa se jedino moze pricati o jakom erotskom impulsu.
Dina, od sredine jula 2005 je Saturn usetao u sazvezdje lava, te je sada napred nazad oko tvog Marsa.
To je period zastoja.Tvoja Marsova energija, se nema gde izraziti.Saturn je zid,dosla si do krajnje granice kreativnosti u sopstvenom radu i imas osecaj da nema vishe prosperiteta.
Ostaces tako neko vreme na poslu koji te sputava, koji ti ne donosi finansijsku satisfakciju.Moraces da razmislis gde si stala i zbog cega.
Pocetkom juna 2006 ce nastati promene u tom domenu kod tebe.Verovatno i promena posla.
Venera ti je isto zahvacena transformacijom(Pluton na 26 stepeni strelca), pa ces duboko u sebi ponovo praviti prioritete kvaliteta.
Trazit Plutona otprilike trazi vreme od 18 meseci, da se zavrsi proces.
Verujem da ni na ljubavnom planu nisi ushicena.
Jednostavno te situacije i okolnosti dovode do potrebnih odgovora.Proces razmisljanja je malo sporiji, znas da nemoze nista preko noci i to te cini razdrazljivom.
Evo juce je Mars usao konacno u znak blizanaca, samim tim ces zablistati.Krenuce neke nove opcije, nova druzenja, novi razgovori, pregovori...No neka ostanu samo opcije, jer vrlo brzo ce se Mars suociti sa Uranom iz riba, te mozes napraviti kakvu ishitrnu odluku.
 

Back
Top