senka

Desni klik na my computer propertise pa tu cackaj dok ne nadjes ono za podesavanje performansi i izgleda. kad to nadjes potrazi drop shadow za ikonice na desktopu cekiraj to i trebalo bi da problem bude resen ;)
 
E jbg davno bese kad sam se ja cackao sa winom ima jos jedno resenje ali ce valjda naici neko ko je svaki dan za winom. Mogao bih da ti pomognem kad bi sad sedio za winom :(
Pokusao sam
 
rajkec:
Pojavila mi se ona senka oko ikonica na desktopu i nemogu nikako da je sklonim!!! aj pomozite molim vas!

Hehehe 8-) , pa nista aj ovako, start/control panel/system/advance"performance"setings/"tu pronadji opciju za cekiranje "Use drop shadows for icon labels on the desktop".
Apply, ok. i problem resen.
Tu mozes takodje da oslobodis skrivenu memoriju koja ti sluzi za lepsi izgled na Xp-u, i ubrzas operativni sistem malkice.
 
Evo ja sam istu temu postavio na Forumu SK-a i evo sta su odgovorili:



Na xp sp2 je ovako: odes u sistem properties->advanced->performance->settings->visual effects->i stiliraj pretposlednju stavku na listi !!! To ti je "use drop shadows for icon labels on the desktop"!


Control Panel => System settings = >advanced =>performance>apearance i tu treba da stikliras da ti se sve opcije vizualizacije Win-a budu ukljucene.


Start - Control Panel - System - Advanced - Performance - Settings - Visual Effects - Let Windows Choose What's Best For My Computer.

U svakom slučaju, problem može da bude do samog Transformation packa u kombinaciji sa raznim prethodnim malverzacijama sa Registry bazom.

Kao prvu pomoć skini ovu alatku. Skini program (600KB čini mi se), instaliraj ga i pokreni. Pozadina nestaje po defaultu (možeš da je vratiš kasnije kad god hoćeš) a možeš odmah da biraš i boju teksta ,
 
pokusao sam sve ove kombinacije ali ne ide tamno plave su boje senke jedino sto mogu je da im promenim boju ali time nista ne dobijam...Ja imam SP1..a kako se zove ta alatka i gde je mogu naci?Da li je tebi pomogla??
 
Je sam imao ovu gresku...i jedino sto mi je pomoglo je to da sam preinstalirao windows...nije utesno ali kada sam preinstalirao htelo je da senka nestne kada sam stiklirao Lock Web Ites On Desktop.Sigurno je nesto u Windowsu...greskka..
 

Back
Top