15 milijardi godina ...

porika Omiroslavns-u (izvini ako sam pogrešila ).
Vidim da čitaš J.Gordera.
Dakle , ako je sve nastalo velikim praskom , odbacujemo mogućnost postojanja svesti koja je eventualno mogla da interveniše.Drugim rečima , sve je samo slučajan spoj atoma , koji sa svoje strane negira bilo kakav smisao ili svrhu , jer svrha postoji samo ako ima svest , a u slučaju velikog praska nje nema.Da li tako lako možeš da prihvatiš istinu o besmislu?
 
poruka Omiroslavns-u (izvini ako sam pogrešila ).
Vidim da čitaš J.Gordera.
Dakle , ako je sve nastalo velikim praskom , odbacujemo mogućnost postojanja svesti koja je eventualno mogla da interveniše.Drugim rečima , sve je samo slučajan spoj atoma , koji sa svoje strane negira bilo kakav smisao ili svrhu , jer svrha postoji samo ako ima svest , a u slučaju velikog praska nje nema.Da li tako lako možeš da prihvatiš istinu o besmislu?
 
Anonymous:
poruka Omiroslavns-u (izvini ako sam pogreЕЎila ).
Vidim da ДЌitaЕЎ J.Gordera.
Dakle , ako je sve nastalo velikim praskom , odbacujemo mogućnost postojanja svesti koja je eventualno mogla da interveniše.Drugim rečima , sve je samo slučajan spoj atoma , koji sa svoje strane negira bilo kakav smisao ili svrhu , jer svrha postoji samo ako ima svest , a u slučaju velikog praska nje nema.Da li tako lako možeš da prihvatiš istinu o besmislu?
molim te nemoj odmah odbacivati mogucnost postojanja svesti...ne zaboravi da gorder vise gotivi misljenje da evolucija (kao i veliki prasak) nisu proizvod ciste slucajnosti(kao i ja)...tvrditi da sve jeste proizvod slucajnosti direktno vodi ka zakljucku da svrha i smisao ne postoje,a to i po meni zvuci besmisleno...procitaj ponovo "sastanak na vrhu" iz "maja"-e!ps-voleo bih kada bi mi se javila na mail,ne volim previse da razglabam na forumima....cao
 
Ne znam da li si citao Stivena Hokinga, ali on je sve to donekle lepo objasnio. da li znas da je moguce gledanje u proslost? naucnici tacno znaju sta i kako se desilo posle velikog praska, ali tacno kako se i zasto se on desio ne. takodje je dokazano da se svemir siri, i da se svaka galaksija udaljava od ostalih jednakom brzinom, tako da imas utisak da sve galaksije beze od nase, medjutim kada bi otisao na neku drugu shvatio bi da se sve medjusobno udaljavaju. Sto se tice gledanja u proslost, jasno ti je kad pogledas na nebo i vidis neku zvezdu, da ona mozda vise i ne postoji nego da je to samo njen odsjaj.Znaci mi je vidimo onakvu kakva je bila pre mnogo mil. god., znaci vidimo njenu proslost. Pa tako ako bi postojao ogromni teleskop koji bi se postavio negde u galaksiju, on bi mogao da vidi sta se desilo pre 15 milj. godina. Medjutim ono sto se ne zna a verujem da se ni nece saznati je to u cemu se siri kosmos, i kako je nasta (tacno).
Moja teorija je das je sve nastalo iz jednog i da ce se vratiti u to jedno kad dosegne krajnju tacku sirenja. Da ono oz cega je sve nastalo jeste dualizam materije i energije (pomocu koje se siri). :shock:
 
zmaja:
Ne znam da li si citao Stivena Hokinga, ali on je sve to donekle lepo objasnio. da li znas da je moguce gledanje u proslost? naucnici tacno znaju sta i kako se desilo posle velikog praska, ali tacno kako se i zasto se on desio ne. takodje je dokazano da se svemir siri, i da se svaka galaksija udaljava od ostalih jednakom brzinom, tako da imas utisak da sve galaksije beze od nase, medjutim kada bi otisao na neku drugu shvatio bi da se sve medjusobno udaljavaju. Sto se tice gledanja u proslost, jasno ti je kad pogledas na nebo i vidis neku zvezdu, da ona mozda vise i ne postoji nego da je to samo njen odsjaj.Znaci mi je vidimo onakvu kakva je bila pre mnogo mil. god., znaci vidimo njenu proslost. Pa tako ako bi postojao ogromni teleskop koji bi se postavio negde u galaksiju, on bi mogao da vidi sta se desilo pre 15 milj. godina. Medjutim ono sto se ne zna a verujem da se ni nece saznati je to u cemu se siri kosmos, i kako je nasta (tacno).
Moja teorija je das je sve nastalo iz jednog i da ce se vratiti u to jedno kad dosegne krajnju tacku sirenja. Da ono oz cega je sve nastalo jeste dualizam materije i energije (pomocu koje se siri). :shock:
ne,nisam citao hokinga,ali jesam kaufman-a i gordera,tako da sam vec znao sve to sto si izneo u textu....ja ovde samo trazim protivnike evolucije da vidim koji su im argumenti ....
 
Betty:
evo recimo ja sam anti-darwin rebel. Ne slazem se da smo postali od majmuna. bar ja nisam. Mrzim majmune.
:) pa to ti i nije bas neki argument...a sa kime se to ti ne slazes da smo nastali od majmuna?ko je to rekao? cika darvin je ukazao na cinjenicu da majmun i covek imaju zajednickiog pretka,a ne da je covek nastao od majmuna...procitaj malo vise o evolucionoj teoriji pa se javi... :)
 
djhfvsdv:
Otkud znate da mi nastadosmo na Zemlji?

pitanje ti je sasvim na mestu...odgovor-ne znamo i za sada ni ne mozemo da znamo... mozemo samo da verujemo u jedno ili u drugo,a mozemo i da verujemo da znamo...ali je i dalje definitivno da TO NE MOZEMO ZNATI...izvini ako sam malo vise zamrsio odgovor,ali nadam se da razumes sta sam zeleo da kazem?...medjutim,bez obzira na to koji je odgovor tacan (a postoje samo dva- covek je nastao na planeti zemlji ili je nastao negde drugde),nijedan ne moze direktno da srusi (ili makar okrnji) teoriju evolucije...toliko od mene za sada..
 
Kako zamisljate kraj svemira?Kad o tome razmisljam zavrti mi se u glavi jer mi nije dovoljno dobar odgovor "svemir je beskrajan".Beskrajan je samo iz razloga sto niko ne moze da pretpostavi dokle ide i sta dolazi poslije ali sve negdje zavrsava i iza toga mora opet nesto biti...Uh, izludim kad pomislim da nikad necu saznati odgovor na to pitanje.
 
Anonymous:
Kako zamisljate kraj svemira?Kad o tome razmisljam zavrti mi se u glavi jer mi nije dovoljno dobar odgovor "svemir je beskrajan".Beskrajan je samo iz razloga sto niko ne moze da pretpostavi dokle ide i sta dolazi poslije ali sve negdje zavrsava i iza toga mora opet nesto biti...Uh, izludim kad pomislim da nikad necu saznati odgovor na to pitanje.
mozda bi bilo bolje da odes na *prirodne nauke* pri potrazi za odgovorom...u svakom slucaju,dok god ne shvatis teoriju relativiteta,do odgovora neces ni moci da dodjes...ovde bi mozda bilo bolje postaviti kakvo logicko pitanje, koje bi se odnosilo na pojmove kao sto su *posle*,*iza*,*nesto*,...
 
0miroslavns:
zmaja:
Ne znam da li si citao Stivena Hokinga, ali on je sve to donekle lepo objasnio. da li znas da je moguce gledanje u proslost? naucnici tacno znaju sta i kako se desilo posle velikog praska, ali tacno kako se i zasto se on desio ne. takodje je dokazano da se svemir siri, i da se svaka galaksija udaljava od ostalih jednakom brzinom, tako da imas utisak da sve galaksije beze od nase, medjutim kada bi otisao na neku drugu shvatio bi da se sve medjusobno udaljavaju. Sto se tice gledanja u proslost, jasno ti je kad pogledas na nebo i vidis neku zvezdu, da ona mozda vise i ne postoji nego da je to samo njen odsjaj.Znaci mi je vidimo onakvu kakva je bila pre mnogo mil. god., znaci vidimo njenu proslost. Pa tako ako bi postojao ogromni teleskop koji bi se postavio negde u galaksiju, on bi mogao da vidi sta se desilo pre 15 milj. godina. Medjutim ono sto se ne zna a verujem da se ni nece saznati je to u cemu se siri kosmos, i kako je nasta (tacno).
Moja teorija je das je sve nastalo iz jednog i da ce se vratiti u to jedno kad dosegne krajnju tacku sirenja. Da ono oz cega je sve nastalo jeste dualizam materije i energije (pomocu koje se siri). :shock:
ne,nisam citao hokinga,ali jesam kaufman-a i gordera,tako da sam vec znao sve to sto si izneo u textu....ja ovde samo trazim protivnike evolucije da vidim koji su im argumenti ....
 
0miroslavns:
zmaja:
Ne znam da li si citao Stivena Hokinga, ali on je sve to donekle lepo objasnio. da li znas da je moguce gledanje u proslost? naucnici tacno znaju sta i kako se desilo posle velikog praska, ali tacno kako se i zasto se on desio ne. takodje je dokazano da se svemir siri, i da se svaka galaksija udaljava od ostalih jednakom brzinom, tako da imas utisak da sve galaksije beze od nase, medjutim kada bi otisao na neku drugu shvatio bi da se sve medjusobno udaljavaju. Sto se tice gledanja u proslost, jasno ti je kad pogledas na nebo i vidis neku zvezdu, da ona mozda vise i ne postoji nego da je to samo njen odsjaj.Znaci mi je vidimo onakvu kakva je bila pre mnogo mil. god., znaci vidimo njenu proslost. Pa tako ako bi postojao ogromni teleskop koji bi se postavio negde u galaksiju, on bi mogao da vidi sta se desilo pre 15 milj. godina. Medjutim ono sto se ne zna a verujem da se ni nece saznati je to u cemu se siri kosmos, i kako je nasta (tacno).
Moja teorija je das je sve nastalo iz jednog i da ce se vratiti u to jedno kad dosegne krajnju tacku sirenja. Da ono oz cega je sve nastalo jeste dualizam materije i energije (pomocu koje se siri). :shock:
ne,nisam citao hokinga,ali jesam kaufman-a i gordera,tako da sam vec znao sve to sto si izneo u textu....ja ovde samo trazim protivnike evolucije da vidim koji su im argumenti ....
Ja sam malo radio za NASA-u znate. Svmir se siri ali ne u loptastom obliku vec u spiralnom, znaci kao svaka galaksija, kada bi se ceo kosmos gledao iz daljine izgledao bi kao jedna spirala pri cemu svetlosty takodje putanjom tako da bi teorijski bilo moguce preseci spiralu i skratiti put za par milijardi svetlosnih godina (crvotocine).
 
Osnovna mana teorije evolucije je nedostatak fosila prelaznih oblika zivotinja !
Zamislite samo koliko je raznovrstan zivotinjski svet,i koliko bi tu samo trebalo da bude prelaznih oblika,ako su sve te vrste postepeno nastajale jedna iz druge !!!
Iskopali su dinosauruse,a nisu prelazne oblike ???
 
orpas:
Osnovna mana teorije evolucije je nedostatak fosila prelaznih oblika zivotinja !
Zamislite samo koliko je raznovrstan zivotinjski svet,i koliko bi tu samo trebalo da bude prelaznih oblika,ako su sve te vrste postepeno nastajale jedna iz druge !!!
Iskopali su dinosauruse,a nisu prelazne oblike ???
tvoji argumenti stoje,samo gledas na stvari iz malo iskrivljenog ugla...
sta te je to navelo na zakljucak da ti nisi prelazni oblik? ili bilo koje drugo zivo bice? ... evolucija predstavlja kontinuitet,tako da svi osim prvog i poslednjeg JESU prelazni oblici... taj argument sa dinosaurusima je dosta lako oboriti...,samo treba previse pisati,a mrzi me... vise o tome ces dobiti u mail-u...
 

Back
Top