da li neko zna???

tasana.tasa

Početnik
Poruka
10
Prilikom pravljenja korisnickog naloga potrebno mi je da buducem korisniku dozvolim samo koriscenje dva programa (word, exel)a ostale da zabranim .kako to da uadim pomozite .Ili gde mogu da nadjem upustvo.
Hvala unapred.
 
NE znam da li win moze bas da se ogranici na koriscenje samo ta dva programa. Ali mozes da napravis ogranicen korisnicki nalog sto mu nece dozvoliti da pokrene programe kojima trebaju admin privilegije. I nece moci nista da instalira i uninstalira.
BTW koji je win u pitanju xp?
 
ako je xp i nadalje, mozes da koristis grupne polise, i dobijes upravo to....o tome ima mnoogo clanaka na netu...elem, problem kod ovoga je sto mozes da skenjas sistem a da ne trepnes...tako da - obazljivo :)
 
Hvala, ali trebaju mi konkretniji saveti kako sve to da uradim.Ili gde da nadjem uputstvo koje mi moze pomoci da ovo uspesno zavrsim.


Red_Zmaja:
NE znam da li win moze bas da se ogranici na koriscenje samo ta dva programa. Ali mozes da napravis ogranicen korisnicki nalog sto mu nece dozvoliti da pokrene programe kojima trebaju admin privilegije. I nece moci nista da instalira i uninstalira.
BTW koji je win u pitanju xp?
 
Pa sestro tesko ces da ga ogranicis samo na word ili exel ja mislim da je to nemoguce pod winom bez nekog dodatnog programa nek me demantuju ako gresim.
I ako je moguce kladim se u sve linux distro koje posedujem da to moze kulturno da se obidje :D
 
Evo ja cu da te demantujem... moguce je naravno... bez ikakvog dodatnog softvera.
Samo... koji OS koristis?
Mada, pisao sam o tome ovih dana samo ne znam na kojoj temi...
Napravis jedan nalog uclanjen u grupu User, i instaliras mu softver koji mu je potreban (to je najuproscenije objasnjenje).
 
@Red_Zmaja
Nadam se da cu moci da racunam na tvoje znanje u slucaju da mi nekada zatreba neka obuka sto se tice Linuxa, za koji sam suvi duduk, izuzev TCP/IP-a, koji je svuda isti komad softvera.
 
Ma nema frke sta ja znam znaces i ti :D
Mada mnogo dokumentacije postoji on line a i linux je postao prost. Eto skinem juce seamonkey i instalacija je prosla samo jednim klikom na next sto mi se bas ne svidja al ajd dok radi kako treba dobro je ;)
 
Evo kopiracu ti text sa ovog podforuma ali sa druge teme, da ga ne bih ponovo pisao, ocigledno te je mrzelo da ga trazis.
Ajde ovako.
Desni klik na My Computer, pa Manage, pa sa leve strane nadji kontejner Local Users And Groups, otvori taj nod pa odaberi kontejner Users.
Sada sa desne strane desnim klikni bilo gde u praznom prostoru i odaberi New User ili sta vec pise.
Kada kresiras usera nad njim idi desni klik pa properties da bi odredio kojoj predefinisanoj grupi korisnika ce pripadati. To ces odraditi na kartici Member Of. Dakle, samo jedan nalog neka ti bide administratorski, drugi neka bude klasican User.
 

Back
Top