Pozrtvovanost

nece moracu ja da se udam za njega resio je da stavi neku moju sliku na neki sajt ja to necu ali nemam iybora osim da mu nadjem ribu da se smiri a mozda cu biti ljubomorna ne znam

zlikovac

salim se mi smo drugari...valjda
 
ugadnubaburastem:
Da, ukoliko bi osvescen, eticki inspirisan motiv bio jedini moguci pokretac...Pri cemu je definicija etickog i racionalnog takodje diskutabilna posmatrano kroz prizmu tipologije licnosti i njenih odrednica u svakom pojedinacnom slucaju ...Verujem da se radi o duboko licnoj, intimnoj reakciji, zasnovanoj na spletu motiva, usadjenih vrednosti i sklopu licnosti - ma kakvi oni bili i ma kako raznoliku, naizgled kontradiktornu ili nelogicnu celinu formirali - nedokucivu posmatracu, pa cak i nama samima...Mozemo govoriti samo o sopstvenim ubedjenjima u ovom trenutku... Upravo zato mislim da nema 'pravih' i 'pogresnih' odgovora/reakcija, niti prostora za polemiku - vijugavi lavirinti nase svesti i podsvesti, konstantno 'harani' vrtlozima sukobljenih motiva i vrednosnih stavova ne dopustaju egzaktne pokusaje racionalizacije i postavljanje jednacine koja bi unela makar pocetni smisao i natuknula objasnjenje - ponajmanje univerzalno...Mozda bi nam tek tada promakla sustina... :)

UGBR, blistas nema sta :)
 
pikax:
Ja sam 2 puta ugrozila svoj zivot i spasila 2 zivota ( nisam bila na radnom mestu, gde mi je to zadatak ) :(

ma kooliraj je leba ti..tako ona uvek..kao, nema nista aposlutno..ni moral, ni pozrtvovanje, ni kur moj.te je nemogucje dati odgovor na ovo pitanje, jel..unapred..suvise promenljivih, sto bi rekli matematicari....odapne tako strelicu, pa koj se nadje na putu:)
 
Tesko je odgovoriti olako na ovo pitanje, jer svako normalan voli da zivi.
Da li bi poklonila svoj zivot svojoj deci i muzu, ne bi volela da dodjem u situaciju da razmisljam.
Da li bi poklonila zivot svojoj majci, da sam mogla?
Danas se daje krv,daju se organi(bubreg,srce,..), presadjuje mozdina itd. ali da li je neko zdrav i u mladjim godinama poklonio svoj zivot za zivot nekog bliznjeg?
Zivote clanova porodice bih sigurno branila pa i po cenu svog zivota, zrtvovala bih se do krajnjih granica da sacuvam njihove zivote u slucaju neke bolesti a o poklanjanju sopstvenog zivota u smislu da meni oduzmu neki organ bez kog ne mogu da zivim, mogla bih sa sigurnoscu da govorim samo u takvoj situaciji.
 
Nina2:
Ne znam da li je tema pogodna za ovaj kutak ali posto mi je on najdrazi postavljam je ovde.

Da li bi u slucaju da je ugrozen zivot nekog koga veoma volite, nekog svog, nekog iz porodice, zrtvovali svoj u slucaju da ste u mogucnosti da to ucinite? Postoji li uopste osoba zbog koje bi zrtvovale svoj sopstveni zivot a da ona time bude spasena?

Ocekujem i muske odgovore.
Naravno, uradila bih sve sto mogu, bez dvoumljenja, bez trunke sumnje... za svakog, ne samo za nekog ko je "moj". A osobe koje posebno volim ne moraju da budu u prevelikoj opasnosti da bih se polomila za njih.
 
@ Nina2, :) :) , preterujes
@ Betty, sad mi poznajes slabu tacku

Spasavala sam utopljenike, na moru, s'tim sto je prvi put bilo bas opasno. Naime, spasavala sam decaka od nekih 11-12 god., medjutim on se toliko " borio" sa mnom da mi je pocepao potpuno majicu ( skocila sam vec obucena za odlazak sa plaze ) i napravio modrice po celom telu, vukao za kosu ( imam dugu kosu )..pogresila sam jer sam mu se priblizila previse, a bila sam umorna od celodnevnog plivanja i nisam imala snage..vukao me je ka dnu..uzas. Nekako sam na kraju uspela, kad se umorio, da ga zgrabim i ne znam uopste kako doplivam do obale.
Moj dragi , koji je vec otisao ranije u hotel, doziveo je blazi sok kada me je ugledao na vratima. :)
Nisam vise dolazila na tu plazu, a ostatak letovanja sam provela u majici.. :D
 

Back
Top