NEOBJASHNJIVO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve se moze objasniti, drugi je problem da li se za ta objasnjenja mogu izneti dokazi.

Nema granica moguceg, svemir je dovoljno veliki da teorijski u sebi moze sadrzati bas sve sto je ljudska rasa do sada zamislila i verovatno mnogo toga sto jos nije.

Drugim recima, sve sto zamislite ma koliko bilo nemoguce, po cistom zakonu verovatnoce bi mozda moglo negde u svemiru da postoji.
 
Covjeku je tesko da se suoci sa granicama svog saznanja.To je jedno od najstarijih filozofskih dilema.Mi smo kao bioloska vrsta intelektualno superiorni na Zemlji, ali po definicijama koje mi postavljamo.Samo nas perceptivni aparat je toliko nesavrsen, zamislite da imamo kutiju na glavi u okviru koje vidimo, cujemo, osjecamo, a sta je izvan nje?Postoji li mogucnost postojanja paralelnog svijeta, a da mi nijesmo u mogucnosti da ga detektujemo i spoznamo?Njutnova fizika je pala u vodu, sa pojaavom teorije relativiteta, sta ako se i ona pokaze jednom zastarelom?
 
+UNHOLY GATES OF MIDIAN+:
a kako je nastao svemir uopste???
Pa sad,zavisi u shta hotjesh da verujesh,postoji nekoliko teorija.
Big beng,ona u koju ja verujem,kazhe da se svemir stvorio iz jedne tachke bezgranichno ispunjene materijom...i da se rashirio i da se josh shiri.
Druga kazhe jednostawno da ga je bog stworio.
Tretja se delimichno nadovezuje na big beng . Kazhe da je josh pre postojao jedan svemir,u kome je doshlo do velikog sazhimanja,i svemir se sazheo u gorepomenutu tachu ispunjenu materijom.I to tje se opet desiti.
E sad,ti retzi u shta otjesh da verujesh ;p
U sva 3 reshenja postoji jedan problem;Ko ili shta je stvorio tu jednu tachq ili boga?
Na to niko nema odgovor ;p
 
Pa,Zemlje ne verujem,neke druge naseljene planete,moguce.Znas li koliko kockica mora da se sklopi da bi zivot bio moguc?Bar u ovom obliku.A zar nisi cuo za paralelne univerzume?
 
ja podrzavam teoriju da je vasiona nastala nakon big benga i da se radi o ciklusu sirenja i sazimanja vasione svakih 80 milijardi godina.
dalje, mislim da postoje milijarde razlicitih zivotnih oblika (sto prostih sto slozenih), ali ne vjerujem da postoji paralelni svijet, odnosno neka druga planeta na kojoj je sve identicno kao na zemlji. to bi vec bilo malo previse.
 
zasto premalo?
pa vasiona je nastala prije otprilike 15 milijardi godina. kao sto je poznato, ona se i dan-danas siri, ali s tendencijom usporavanja, tako da se pretpostavlja da ce za nekih 25 milijardi god. prestati da se siri i poceti da se sazima. po toj logici trebala bi za 65 milijardi god. ponovo biti sabijena na jedno mjesto, tako da ce energija zracenja ponovo usloviti veliki prasak, odnosno big beng.
sto znaci da ciklus traje oko 80 milijardi godina.
 
Jedino moze zasiguro da se zna da je svemir stvorio NEKO (Bog), a da je Boga stvorio NEKO ili NESTO, i to neko ili nesto je stvorilo neko ili nesto....
ne znam dokle ti ide

Takodje ne znam sta je nastalo prvo, niti kako je nastalo, niti sta je bilo pre tog prvog dok nije postojalo vreme..... kako je vreme pocelo....zasto...

Mislim da ljudski mozak ne bi mogao da shvati te stvari, i da ne treba mi da razmisljamo o tome... Onaj koji nas je stvorio ce o tome da se brine, nase je da koristimo mozak koliko mozemo ! :D
 
Sve ima logično objašnjenje. Sad što mi to ne znamo.... To je već druga priča. Treba pogledati samo primere koji su očigledni i mogući, pa videti da iako ne razumemo kako to radi - to ipak radi jer je l', vidimo i sami.
Evo i primera. Biba Struja. Svi ste čuli za njega. I videli šta može. Niko nema objašnjenje, a očigledno je moguće, zar ne? Isto primeniti na sva pitanja o neobjašnjivom, tako da sve ima svoje objašnjenje, samo to još nije provalio niko...
Jednostavno objašnjenje za neobjašnjivo. Tačije, nisam objasnio, već ukazao da ne mora da znači da je nešto nemoguće, ako nema naučnu potporu. Jednostavno, sve se objašnjava naukom kojom raspolažemo, s tim da je ljudska nauka još na nekim počecima...
 
jomini:
Sve ima logično objašnjenje. Sad što mi to ne znamo.... To je već druga priča. Treba pogledati samo primere koji su očigledni i mogući, pa videti da iako ne razumemo kako to radi - to ipak radi jer je l', vidimo i sami.
Evo i primera. Biba Struja. Svi ste čuli za njega. I videli šta može. Niko nema objašnjenje, a očigledno je moguće, zar ne? Isto primeniti na sva pitanja o neobjašnjivom, tako da sve ima svoje objašnjenje, samo to još nije provalio niko...
Jednostavno objašnjenje za neobjašnjivo. Tačije, nisam objasnio, već ukazao da ne mora da znači da je nešto nemoguće, ako nema naučnu potporu. Jednostavno, sve se objašnjava naukom kojom raspolažemo, s tim da je ljudska nauka još na nekim počecima...

Istinu zborish :)
 
Pod sami podrazumevam ovih sedam milijardi ljudi...
Ima li josh koja civilizovana skupina na Zemlji koja oko nas obitava a mi nismo spremni da sa njom komuniciramo...
Pretpostavke da nismo dostigli nivo potreban (bar tako pokushavam sebi objasniti - ovo se granichi sa sharlatanstvom) da sa tom drugom civilizacijom komuniciramo...
Sad se vratjam opet na pochetak..
Recimo ako toboznji Marsovci postoje i mi josh uvek nismo stupili u kontakt sa njima ne znachi li to da se skrivaju od nas ili pak su tu samo su napredniji...
Ovo moze biti filozofija u nedogled..

 
jomini:
Evo i primera. Biba Struja. Svi ste čuli za njega. I videli šta može. Niko nema objašnjenje, a očigledno je moguće, zar ne? Isto primeniti na sva pitanja o neobjašnjivom, tako da sve ima svoje objašnjenje, samo to još nije provalio niko...
Objasnjivo je.(.verovatno )ima urodjeni nedostatak znojnih zlezdi :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top