SAMOUBISTVO

pa ne bash...al recimo da je tako...ne bih da se upushtam u prichu shta tachno mislim pod zashkripi jer je kasno i spava mi se...nekako kao da sam se sad setio da spavam do sada mi nije padala na pamet ta opcija...zabo sam na forumu stondiram i postujem na svakakvim mestima...pochninjem svashta da pishem i dosadno mi je do bola...a nije mi palo na pamet da legnem da spim...sve jedno sad sam se setio i pribetji tju odmah toj soluciji...
 
frozen1982.:
Pre par dana slusah Jeroticevo izlaganje na doticnu temu...
Nagon za smrcu,genetski predodredjeno,uticaj okoline,posebno zajednicko psiholosko stanje suicida koje prethodi samom cinu....neke od interprtacija za koje sam ja cuo.
Koja su vasa misljenja o ovom fenomenu?

Strah... Ogroman strah i želja za mirom i odmorom.
Taj strah nije onaj kao kad ti neko stane iza leđa i kaže BU, već se ponavlja iz dana u dan i raste, raste, raste...
Mislim da to ima veze sa hormonima - pa mi je najadekvatniji odgovor od ponuđenih da je samoubistvo genetski predodređeno.
Žao mi je što niko od njih nije uspeo da shvati da se to leči, da za to postoje terapije - da ni sreća ni tuga kao ni strah ne moraju da se dožive tako jako i da su emocije donekle stvar hormona koja se daju regulisati i svesti na normalu.
Dakle, pored straha i neinformisanost.
 
Živela hemija! Jer da nije hemije ne bi bilo ni sreće, ni tuge, ni ljubavi, ni mržnje, ni straha, ni sebičnosti, praštanja, pisanja i čitanja poezije, škole, crkve, zoološkog vrta. Dakle, živela hemija!
E,da, i elektrika, jer kažu da sinapse...
 
Lexa:
Tune, dobra ti je slika u profilu...

aham...to kao oslikava moje stanje (: a ima i penis i sve (:
ovaj ma jock to je robert crumb...otac underground stripa...
machak fric..
zap comics...
weirdo...
cheap thrills...
da ne nabrajam...super lik sa porukom...a i zabavan...

pic-crumb-stoned-again.jpg
 
lala cetnik:
religija?

greska..
vera i filosofija su ne spojive...


prvo je zivot..
a drugo prazno naklapanje paganskih umova..
kvazi oratora verbalne onanije..

paaa...ne bih se slozhio...ok za to verbalno to stoji...eve ga mizantrop prvi...al za veru...mislim ma daaaaj vera=zhivot?...hah nije ti palo na pamet da ako ne verujem nisam pagan?...c c c...al dobro svakom svoje
 
kandidat:
Ljudi i prema filozofiji imaju religiozan odnos a pogotovo prema umetnosti.

Samoubistvo jeste najveci stepen kukavicluka.


ljudi o qkavichluq govore kao o ne znam kakvom sranju...qkavichluk i strah su mnogo korisne stvari da se razumemo...ok recimo dobijesh sutra rak kostiju...i gledash svoju decu gledash svoje prijatelje gledash ceo svoj svet kako pati a ti patish vishe od svih njih zajedno...e sad ti meni reci da je qkavichluk umreti...shta u tome ima loshe?...shta ima loshe u biti qkavica?...il recimo ova pricha ne znam dal sam pisao...mislim da je gocha isprichao a on prochito u politikinom zabavniq(oooo da lako da laganije ne mozhe biti..pa ipak)...naime najvetji parobrod ikada napravljen...i bla bla uglavnom posle 40god recimo odluche da mu menjaju oplatu...oplata tog broda je iz dva sloja...izmedju je metar il dva prostora...iz razumljivih razloga se to tako gradi...i izvuq brod na kopno...i krenu da skidaju ploche chelika il chega vetj...i izmedju dva sloja u tih metar nadju dva lesha...naime to su varioci koji su ostali zarobljeni unutar oplate prilikom izgradnje tog recimo 200m dugog chudovishta...oni su ljudi neshto varili i ovi ih zatvorili...e sad reci mi da je npr njihovo samoubistvo qkavichluk...mislim ne mogu da zamislim u kakvim situacijama chovek mozhe da se nadje...al mi je drago shto smo bioloshki il psiholoshki il nazovi kako otjesh spoznali zamoubistvo...mislim ljudi kao ljudi...to je opcija koju imamo da prekratimo patnju...ok ne treba se ubijati za neuzvratjenu ljubav il neshto...al kad je telo dovedeno u neko stanje koje se sve jedno zavrshava smrtju...mislim da je suicid ok
 
lala cetnik:
religija?

greska..
vera i filosofija su ne spojive...


prvo je zivot..
a drugo prazno naklapanje paganskih umova..
kvazi oratora verbalne onanije..
Istinu govoriš, nisam ni mislila na religiju, već na veru...
Samo, vidiš, pravi vernici su danas uglavnom svesni da je religioznost mnogo više osećanje od ispraznog prihvatanja lepih priča...

Dakle, religija i filozofija se mogu spojiti, ali filozofija i moj citat, ovde, nikako.
 
Lexa:
Istinu govoriš, nisam ni mislila na religiju, već na veru...
Samo, vidiš, pravi vernici su danas uglavnom svesni da je religioznost mnogo više osećanje od ispraznog prihvatanja lepih priča...

Dakle, religija i filozofija se mogu spojiti, ali filozofija i moj citat, ovde, nikako.

Potpuno se i Ja, slazem...
Previse je nabedjenih ljudi ovde, koji prepricavaju suve citate nekakvih velikana.... retko ko da prica ono sto zaista misli i tako da nekakav svoj ucinak na temu...citajuci postove mnogih, na raznim podtemama filozofije, shvatam jedno, da svi medjusobno lice..imaju istu formu!
Neko ce reci 'samoubistvo je kukavicluk!' , sledice je 'da, jeste'....cemu to?
Mozda ovo zvuci kontradiktorno, elem svako ima pravo da kaze sta misli, cak i ja apelujem na to....ali nekako svi zvuce i pricaju isto....mozda ce biiti da su upravu :)????? :oops:
 
Za Antuna

Čekaj... ova tvoja priča o variocima... pa ljudi su tu ostali zarobljeni nečijom greškom i verovatno su umrli u agoniji. Valjda je to očigledno. Odkud znaš da su se ubili?

Da se razumemo, samoubistvo je, od svih šivih bića, svojstveno samo čoveku, i očito je plod njegove svesti ali kakve?
Brojni su uzroci i razlozi čiji je krajnji rezultat samoubistvo i ne moraju uvek biti subjektivni, ali samoubistvo je, u svakom slučaju, problem ličnosti. Možda reč kukavičluk za ovaj čin ne govori baš mnogo o njemu, ali se može i tako nazvati.
 
krenula sam u crkvu, pa sam krenula na neke metode za zdravlje, pa sam krenula na gurdjijeva, pa sam krenula na krstaricu, pa nisam kopala u bashti, pa nisam imala sex odnose, pa nisam rodila dete, pa nisam pocela da zaradjujem, a kako da zaradjujem kad radim sve ovo, pa sam pomalo opsesivna, pa me niko nece..... i ti se pitash shto da se ubijem
 
kandidat:
Za Antuna

Čekaj... ova tvoja priča o variocima... pa ljudi su tu ostali zarobljeni nečijom greškom i verovatno su umrli u agoniji. Valjda je to očigledno. Odkud znaš da su se ubili?

Da se razumemo, samoubistvo je, od svih šivih bića, svojstveno samo čoveku, i očito je plod njegove svesti ali kakve?
Brojni su uzroci i razlozi čiji je krajnji rezultat samoubistvo i ne moraju uvek biti subjektivni, ali samoubistvo je, u svakom slučaju, problem ličnosti. Možda reč kukavičluk za ovaj čin ne govori baš mnogo o njemu, ali se može i tako nazvati.

pazi kad nemam pojma dal su se ubili...al to i nije sushtina...naveo sam primer kada samoubistvo po nekom mom rezonu nije samo chin qkavichluka il chega vetj...mislim recimo i da nisu imali kako da se ubiju (ok mogu da progutaju neshto od necehga al to je patnja) nebitno je to...bitno je da je razumljiva opcija
mislim da su josh neka zhiva bitja sposobna...al sam zaboravio...tj nisam siguran a ne bi da shljepetam kad sam vetj ovako lepo pocho...
 
frozen1982.:
Pre par dana slusah Jeroticevo izlaganje na doticnu temu...
Nagon za smrcu,genetski predodredjeno,uticaj okoline,posebno zajednicko psiholosko stanje suicida koje prethodi samom cinu....neke od interprtacija za koje sam ja cuo.
Koja su vasa misljenja o ovom fenomenu?
Smrznuti,brinu me stvari koe te intrigiraju :confused: :(
 
to sad dok se n e udam ya bojana.....odluchili smo..svi se vec raduju

htela sam da ne gubim nevinost ali desice se to pre ili kasnije...ebiga shteta shto ne mogu na neshto da uticem...htedoh da napisem n emogu na sve d autichem...mashtala sam o strava braku ako vec mora brak...ali ebiga. tako je to obichno. mislim da moram na chas

: ))
 

Back
Top