Samopouzdanje

mammy

Poznat
Poruka
8.057
Eto, iz onih novina koje sam "greskom stavila torbu" iz doktorske cekaonice procitala sam nesto sto me iznenadilo...
Srbijanci su NAJSAMOPOUZDANIJI ljudi na planeti....
Novine se zovu psihologija......znaci nije neka rekla-kazala informacija....
Moja pitanja:
Da li ste culi za ovo?
i
Koliko ste vi samopouzdani?
 
krades novine sram te bilo :p
ja sam jako kriticna,ali naravno pokazujem se samopouzdanom.ali cu se uvek preispitivati da li je to ok i da li sam bas najbolja za taj posao i da li mi ta suknja bas tako dobro stoji.ali jednom kad izadjem odacu sasvim drugi utisak.
 
Ma sinonim sam za samopouzdanje :P Samo, treba napraviti razliku izmedju narcisoidnosti i samopouzdanja. Mislim da je osoba puna samopouzdanja kada je svesna sebe i svojih kvaliteta bez potrebe da ih sama potura drugima pod nos, vec su drugi svedoci istih i potvrde ih sami. Rekla bih da se samopouzdanje ucvrscuje sa godinama.
 
pa, i ja mislim da su oni pobrkali samopouzdanje i egoizam
1731.gif
 
I ovaj tekst ima veze sa samopouzdanjem, iako mozda ,na prvi pogled, ovde ne pripada!


"Paradoks našeg vremena kroz istoriju je da imamo veće zgrade ali kraće živce, šire puteve ali uža gledišta. Trošimo više ali imamo manje, kupujemo više ali uživamo manje. Imamo veće kuće i manje porodice, više pogodnosti ali manje vremena.
Imamo više diploma ali manje razuma, više znanja ali manje rasuđivanja, više stručnjaka ali ipak više problema, više medicine ali manje zdravlja.
Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smejemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno ležemo, ustajemo previše umorni, čitamo premalo, gledamo TV previše
Umnogostručili smo naše imetke, ali smanjili svoje vrednosti. Govorimo previše, volimo preretko, i mrzimo prečesto.
Naučili smo kako da preživljavamo ali ne i da živimo. Dodali smo godine životu ali ne i život godinama. Stigli smo sve do meseca i natrag, ali imamo poteškocu da predjemo preko ulice da upoznamo novog komšiju. Osvojili smo spoljašnji ali ne i unutrašnji prostor. Uradili smo velike stvari ali ne i bolje stvari.
Očistili smo vazduh ali zagadili dušu. Savladali smo atom ali ne i svoje predrasude. Pišemo više ali učimo manje. Planiramo više ali postižemo manje.
Naučili smo žuriti ali ne i čekati. Gradimo više kompjutera da sadrže više informacija, da proizvode više kopija nego ikad, ali mi komuniciramo sve manje i manje.
Ovo su vremena brze ishrane i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa. Ovo su dani dveju plata ali više razvoda, luksuznijih kuća ali uništenih domova. Ovo su dani brzih putovanja, višekratnih pelena, moralnosti koja se može odbaciti, jednodnevnih predstava, preteških tela, i pilula koje čine sve od hrane, da utišaju, da ubiju!
Ovo je vreme kada ima mnogo toga u izlogu a ništa u skladištu. Vreme kada vam tehnologija može doneti ovo pismo, i vreme kada možete odabrati da li ćete ga podeliti s nekim ili samo obrisati.
Zapamtite, provedite više vremena sa vašim voljenima, jer oni neće biti tu zauvek.
Zapamtite, recite poneku ljubaznu reč onome koji vas gleda sa strahopoštovanjem, jer će ta mala osoba uskoro odrasti i otići. Setite se da date topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago koje možete dati svojim srcem a ne košta ni pare.
Setite se da kažete, "Volim te" vašem partneru i vašim voljenima, ali najviše od svega i mislite tako!"

Vredi potruditi se! :)
 

Back
Top