lov lisice

mesinger

Početnik
Poruka
2
potrbna mi je mala pomoc.kupio sam vabilicu koja oponasa misa i zeca.interesuje me dali neko zna kako se to zapravo koristi i kojim tonovima,koliko dugo i u kojim razmacima.unapred hvala
 
Ne znam da li si upucen, ali buduci da se sprems loviti lisice znaj da su one izuzetno vazni segment svakog sistema i glavni predator sitnih sisara poput hrcaka, miseva, voluharica, a ponekad se tu nadje i indijska kokoska, pardon, fazan. Posle kada se isti prenamnoze buduci da zive na mestima zatrpani hranom, treba bacati gomile otrova koji posle ulaze u zemljiste. Rekao bih da je iz ovog aspekta gledano vrednije ostaviti lisice u zivotu.
A sto se tice elektronskih vabilica, to je rekao bih licemerno. Ako si pravi lovac naucices to da radis i rukama.
 
Потребна ти је одређена припрема у виду одабира места са кога имаш намеру да вабиш лисицу, значи обилазиш терен и снимиш куда се лисице крећу. Даље, гардероба не сме да мирише на парфеме, детерџент, најбоља је варијанта да користиш палерину која ће пре поласка у лов вабљењем да ти одстоји пар сати пре лова у некој стаји како би попримила мирис животиња. Само вабљење можеш да тренираш и у насељеном месту. Како? На цијук миша долази и домаћа мачка ако дозовеш домаћу мачку буди сигуран да нећеш имати неких посебних проблема са лисицом. Сам стил вабљења се састоји од пар цијука а затим пауза од по три до пет минута. Иначе вабљење је врло интересантно за оног ко воли.
 

Back
Top