matematika

II:
Sta mislite, da li je potpuno suludo studirati matematiku kod nas?

Naravno da nije. matematika je univerzalna nauka. Sa njom imas prolaz svuda. PMF svoje najbolje studente salje u Kanadu i SAD. Imas i mnogo lepih i jakih smerova, kao na pr. racunari i informatika i sl. A i nije mnogo "tezak". Laksi je od fizike. Zapravo pre se zavrsava matematika nego fizika. Poznajem par takvih slucajeva, tj. kolega.
Pozdrav.
 
Moj momak studira matematiku u Novom Sadu (B smer - tzv. primenjena matematika).

Ono sto je presudno je KOLIKO TI ZAISTA VOLIS MATEMATIKU I ZELIS DA JOJ SE POSVETIS?
Mislim da isto kao i za medicinu moras jako puno da radis i ucis...
Ako si spreman da zrtvujes dosta toga, upisi matematiku. Posla ima, pogotovo ako budes imao dobar prosek (iznad 9).
 
Xena 977:
Moj momak studira matematiku u Novom Sadu (B smer - tzv. primenjena matematika).

Ono sto je presudno je KOLIKO TI ZAISTA VOLIS MATEMATIKU I ZELIS DA JOJ SE POSVETIS?
Mislim da isto kao i za medicinu moras jako puno da radis i ucis...
Ako si spreman da zrtvujes dosta toga, upisi matematiku. Posla ima, pogotovo ako budes imao dobar prosek (iznad 9).

Xena 977 Ti mi sigurno mozes pomoci,
mozes li me posavetovati, posto is iz NS-a koliko su dobri prirodni fakulteti u gradu posto ce najverovatnije to biti moj izbor, ne zelim ici u beograd ne volim ga, novi sad je ipak novi sad P.S. vracam se korenima :)
Mislim na FTN, i na matematicki.
Molim te pomozi mi savetima kao, koji je smer dobar i sl. Hvala
 
Xena 977:
Koji je dobar smer???????

Zavisi... Na istom fakultetu se taj stepen menja... Mislim da je novosadski FTN dobar izbor, mada je i PMF na zavidnom nivou...

Sta mislis o smeru Mikroprocesori ili telekomunikacije. I o smeru ?Automatika i Robotika?

I jos nesto: kada se opredeljujemo za smer, odmah ili kasnije?
Pri polaganju prijamnog imamo matematicki i informaticki? prosle godine bile liste za ta dva smera. Na koju ja da kazem listu treba da odem da bi izabrao smer mikroprocesori i sl. :?: :?
Valjda si me (me je neko) razimeo(la)???? :lol:
 
8)Matematika je super.Tu nemoras da ucis napamet.Nije teska ako svaki dan sednes pola sata i procitas sta si prethodni dan radio u protivnom jeste malo teza ali ne mnogo.Sto se tice zaposlenja mozes da se zaposlis gde ti je volja.Ako imas visoki prosek svi ce da trce za tobom.
 
Nesto nisam primetila da su se oko mene bas toliko otimali. :) Mada, pocela sam da radim jos kao apsolvent. Skola uvek ostaje kao sigurna mogucnost, bar za pocetak. Matematicara uvek ima manje nego sto je potrebno. Nego, taj moj "pocetak" traje vec 4 godine. :D Ko udje u skolu, tesko iz nje izlazi. Salu na stranu, sve zavisi od toga u kom mestu planiras da se zaposlis. Konkretno za Beograd, lepa je perspektiva i van prosvete. Ovde, zavisi koliko jake veze imas. Velika su konkurencija ljudi sa FON-a i ETF-a. A nije ni cudo, vise prakse - manje teoretisanja na papiru. Ne znam kakva je situacija u Novom Sadu. Ali, ako bih ponovo upsivala, mislim da bih izabrala isto bez obzira na sve. Bitno je da volis to sto ucis i radis, sve dodje na svoje mesto.
 
nije svejedno!:
Nesto nisam primetila da su se oko mene bas toliko otimali. :) Mada, pocela sam da radim jos kao apsolvent. Skola uvek ostaje kao sigurna mogucnost, bar za pocetak. Matematicara uvek ima manje nego sto je potrebno. Nego, taj moj "pocetak" traje vec 4 godine. :D Ko udje u skolu, tesko iz nje izlazi. Salu na stranu, sve zavisi od toga u kom mestu planiras da se zaposlis. Konkretno za Beograd, lepa je perspektiva i van prosvete. Ovde, zavisi koliko jake veze imas. Velika su konkurencija ljudi sa FON-a i ETF-a. A nije ni cudo, vise prakse - manje teoretisanja na papiru. Ne znam kakva je situacija u Novom Sadu. Ali, ako bih ponovo upsivala, mislim da bih izabrala isto bez obzira na sve. Bitno je da volis to sto ucis i radis, sve dodje na svoje mesto.

A sta ti konkretno radis :?:
 
Radim u jednoj osnovnoj skoli kao profesor matematike. Nikada nisam mislila da cu se time baviti, ali neverovatno je kako se ovaj posao brzo zavoli.
 

Back
Top