Deca komunista nastavljaju porodičnu tradiciju?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: Deca komunista nastavljaju porodičnu tradiciju?

Poznat lider (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Deca komunista nastavljaju porodičnu tradiciju?

Koliko ima uticaja poridica na političko poredeljenje?
    Da li su deca komunista generalno antikomunisti ili nisu?

Podrazumevano Re: Deca komunista nastavljaju porodičnu tradiciju?

ne mora da znaci da ce deca komunista biti komunisti
    a porodica ima mnogo uticaja na formiranje licnosti

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Imam obicaj da kazem da su komunisti samo jednu stvar uradili kako treba - napravili su naslednike gore od njih samih. Naravno, ne treba generalizovati, u pitanju su ideoloski naslednici. Mnoga deca komunisticka su se okrenula veri i pravoslavlju dok su neki sinovi svestenika najveci komunisti ( S. Milosevic, Staljin - bio svestenik itd. ) Ipak, nasledje postoji kako vidimo ovde i nije ni malo zanemarljivo njihovo delovanje. Vecina modernih levicara su upravo deca najokorelijih komunista.

Primećen član
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

moj deda je bio pravi komunista
    ali nikad nije bio clan KPJ
    a niko u porodici posle nije bio komunista, a ni antikomunista

u svakom slucaju je bio idealista... pocevsi od dede, pa sve do mene
    ali su nam razliciti ideali i niko nije bio extreman

morate da naucite da gledate na svet van tog binarnog koncepta

Poznat lider (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    122

етотако
    ništa lično,interesuje me mišljenje.

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

ma da,slazem se sa etotako...moj drugi deda je bio komunista,covek idealista u dusi,pa su ga svi pustili da prica i glasa za koga hoce..jednostavno smo iskulirali(posto su ubedjivanja propala)...kakve to veze ima sa nama ostalima u porodici?nikakve...jer je ogroman broj ljudi bio u skj,i vise bi imalo uticaja da mi je deda npr. bio visoki cetnicki disident koji je morao da pobegne u ameriku...ovako,svi su se lozili na komunizam tada..
    zasto,na svakih 5 tema,dodje jedna o komunizmu?

Poznat lider (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    122

Petre zato što je to po meni pošast 20. veka u Srbiji (usko gledano).
    I još jednom ne generalizujem,samo pitam.ipak odgovori su mi malo čudni i ne očekivani.

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

pa ok,samo je malo cudna ta determinacija-roditelji komunisti-deca..mislim,nema pravila...
    a komunizam definitivno jeste posast 20 v.(ako izuzmemo fasiste iz drugog svetskog kao dodatak)u srbiji,koja je pogodila i dobar deo evrope i sveta..ali,sve sam blizi ideji da ce u malo daljoj buducnosti ipak biti nekog novog,drugacijeg komunizma,drugacijeg demokratskijeg ruha..cudne se stvari dogadjaju sa novom levicom,ekologijoma,antiglobalistima..mozda sam suvise apokaliptican
    nego,meni je cudno sto latinska amerika opet klizi ka tome..da li je moguc reformisani komunizam,bez totalitarizma u buducnosti?evo,podteme za razmisljanje..

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Petar_FPN
    pa ok,samo je malo cudna ta determinacija-roditelji komunisti-deca..mislim,nema pravila...
    a komunizam definitivno jeste posast 20 v.(ako izuzmemo fasiste iz drugog svetskog kao dodatak)u srbiji,koja je pogodila i dobar deo evrope i sveta..ali,sve sam blizi ideji da ce u malo daljoj buducnosti ipak biti nekog novog,drugacijeg komunizma,drugacijeg demokratskijeg ruha..cudne se stvari dogadjaju sa novom levicom,ekologijoma,antiglobalistima..mozda sam suvise apokaliptican
    nego,meni je cudno sto latinska amerika opet klizi ka tome..da li je moguc reformisani komunizam,bez totalitarizma u buducnosti?evo,podteme za razmisljanje..
    Komunisti su zlo. Najveci antiSrbi su komunjarcine. Ponosan sam na Srbe koji su za vreme drugog svetskog rata, radili na tome da poubijaju sto vise antiSrpske komunjarcine. Komunizam nema sanse da se vrati. Hrvati kazu da im je u mnogim delovima Hrvatske mnogo gore sad, nego za vreme Sfrj, ali rado i da bude mnogo teze samo da nema Srba tamo. A u Srbiji, ima komunjarcina koji bi svakojaka zverstva radili Srbima, samo da bude Sfrj i komunizma ponovo.

Primećen član
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio RatkoMladicJunior
    Komunisti su zlo. Najveci antiSrbi su komunjarcine. Ponosan sam na Srbe koji su za vreme drugog svetskog rata, radili na tome da poubijaju sto vise antiSrpske komunjarcine. Komunizam nema sanse da se vrati. Hrvati kazu da im je u mnogim delovima Hrvatske mnogo gore sad, nego za vreme Sfrj, ali rado i da bude mnogo teze samo da nema Srba tamo. A u Srbiji, ima komunjarcina koji bi svakojaka zverstva radili Srbima, samo da bude Sfrj i komunizma ponovo.

KOMUNIZAM je ideologija

dok FASIZAM to nije!

i jos jedna stvar
    ubijati ljude ne znaci biti komunista ili antikomunista

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio етотако
    KOMUNIZAM je ideologija

dok FASIZAM to nije!

i jos jedna stvar
    ubijati ljude ne znaci biti komunista ili antikomunista
    Komunjarcine su ubijali nemce, i ako su znali da za svakog ubijenog nemca 100 Srba strada. Kad su streljanja izvrsavana, nije ih bilo da brane Srbe. Komunizam treba se zabraniti u Srbiji, kao sto je to ucinjeno u Madjarskoj. Srbi su mnogo vise ispastali zbog komunizma od Madjara. A ipak komunisticko zlo nije zabranjeno u Srbiji. Dodji ce i to. Komunjarcine nisu ljudi, nego izrodi.
    Poslednji put ažurirao/la RatkoMladicJunior : 05.02.2006. u 18:56

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Komunjarcine su ubijali nemce, i ako su znali da za svakog ubijenog nemca 100 Srba strada. Kad su streljanja izvrsavana, nije ih bilo da brane Srbe.
    Ovoliko gluposti na jednom mestu bi trebalo zabraniti i pre kumunizma. Svaka čast junače...

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jomini
    Ovoliko gluposti na jednom mestu bi trebalo zabraniti i pre kumunizma. Svaka čast junače...
    Sta sam lazno napisao. Jel nije tacno da za svakog ubijenog nemca, 100 Srbina je streljano? Jel nije tacno da je Milan Nedic spasao mnoge Srpske zivote, ubijajuci komunjarcine i jevreje?

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa po tebi onda nije smelo da se dira po Nemcima... Bar dok ne budu u manjini, a? Briljantno...

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

mislim da je i fasizam ideologija,samo sto u samoj ideologiji fasizma postoje zli ideali,dok je ideologija komunizma u biti humana,samo neostvariva u praxi,i podlozna izvrtanju u autoritarnost,i totalitarizme raznih staljina,breznjeva...
    ali,svejedno,ne mogu mog dedu,postenog coveka,koji je verovao u neke ideale,zvati antisrbinom ili zlocincem,zato sto je verovao u komunizam...

Primećen član
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

pa iz te tvoje jednacine o ubijanju... ja vidim da su svi bili ubice
    ne moze onaj koji je ubijao da druge za to isto osudjuje

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

pa čekaj, hoćes reći da nije bilo tako?
    pa prilikom ''oslobodjenja'' Beograda, kada je Josip Broz ulazio na belom konju u grad, su ubili 40.000 ljudi. zakopani su kod partizanovog stadiona, Marakane, banjičke šume (u tom delu grada)

komunizam = zlo

edit: post se odnosio na Jominija, jer je poricao ono Ratkovo o 100 Srba na 1 nemca.
    jbt ne mogu verujem da sam se složio sa Ratkom u nečemu...
    Poslednji put ažurirao/la Arnold_Layne : 05.02.2006. u 19:09
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Malo ste konfuzni, morate naglasiti kome se obraćate...

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio етотако
    pa iz te tvoje jednacine o ubijanju... ja vidim da su svi bili ubice
    ne moze onaj koji je ubijao da druge za to isto osudjuje
    Komunjarcine su zverstva ucinili Srbima. Milan Nedic nije.

Primećen član slayer (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Мој један деда је био комуниста али је спасавао четнике...И није хтео са села да додје у 5-особан стан на теразијама...Па да ја данас причам како сам Београђанка,а живела у стану неких људи којима је одузета имовина,да би мој деда сељак дошао ту да живи јер је био на високом положају...Тако да га се не стидим...Мој тата,његов син...је тотални тито-мрзац и антикомуниста и мене је учио од када сам проговорила...Успављивана сам са српским народним песмама... Мада смо имали проблема због тога...Јер сам у вртићу дигла буну и све наговорила да се деру ''Хоћемо Србију'' радња се одвила у центру Сарајева а у том вртићу је најмање било Срба...И са 5 година сам направила сцену у Хрватској јер нисам хтела да седим у шиптарском кафићу...Ах да и главни хоби ми је био да ломим Титове слике и да их цепам...
    Тако да је мој отац имао доста утицаја на моја политичка опредељења...као што сада имамо скоро иста...Он ме је формирао...Међутим можда и не би било тако да мајчина страна фамилије није била прочетнички оријентисана...И увек наклоњена цркви па и за време комунизма...
    С вером у бога, слобода или смрт!!!

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slayer
    Мој један деда је био комуниста али је спасавао четнике...И није хтео са села да додје у 5-особан стан на теразијама...Па да ја данас причам како сам Београђанка,а живела у стану неких људи којима је одузета имовина,да би мој деда сељак дошао ту да живи јер је био на високом положају...Тако да га се не стидим...Мој тата,његов син...је тотални тито-мрзац и антикомуниста и мене је учио од када сам проговорила...Успављивана сам са српским народним песмама... Мада смо имали проблема због тога...Јер сам у вртићу дигла буну и све наговорила да се деру ''Хоћемо Србију'' радња се одвила у центру Сарајева а у том вртићу је најмање било Срба...И са 5 година сам направила сцену у Хрватској јер нисам хтела да седим у шиптарском кафићу...Ах да и главни хоби ми је био да ломим Титове слике и да их цепам...
    Тако да је мој отац имао доста утицаја на моја политичка опредељења...као што сада имамо скоро иста...Он ме је формирао...Међутим можда и не би било тако да мајчина страна фамилије није била прочетнички оријентисана...И увек наклоњена цркви па и за време комунизма...
    Snajka, koji si ti revolucionar!!!!!

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Arnold_Layne
    pa čekaj, hoćes reći da nije bilo tako?
    pa prilikom ''oslobodjenja'' Beograda, kada je Josip Broz ulazio na belom konju u grad, su ubili 40.000 ljudi. zakopani su kod partizanovog stadiona, Marakane, banjičke šume (u tom delu grada)

komunizam = zlo

edit: post se odnosio na Jominija, jer je poricao ono Ratkovo o 100 Srba na 1 nemca.
    jbt ne mogu verujem da sam se složio sa Ratkom u nečemu...
    Poricao??? Hajde pogledaj ponovo moj post.

Primećen član
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Komunjarcine su zverstva ucinili Srbima. Milan Nedic nije.
    Uopste ne vidim temu: zlocini koje su cinili partizani vs oni koje su cinili cetnici

niti se osecam prozvana da pricam o tome, cak i licno... moj deda je ceo rat proveo u logoru
    a pre rata ga je vijala zandarmerija... i tako, on je bio pravi pravcati komunista
    on je bio idealista, a ne ubica

znaci, da li su cetnici ubijali ili ne SRBE, neka rasprave ljudi ciji je posao... ja ovako mogu da kazem da verujem da su ubijali cim su bili naoruzani, a bio je rat

Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

ah. nisam video dodatak...
    svejedno Draža je mnogo više pazio na narod. ili je u tajnosti ubijao Nemce, ili bi samo sabotirao municiju, fabrike...divan čovek je to bio, i divan pokret. šteta što se ravnogorski pokret srozao (mislim, Šešelju titula vojvode? please......)
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

tačnije, lupam, nije to isti pokret... pravi ravnogorski pokret se ugasio Dražinom smrću...

Slične teme

1. Povratak na staru srpsku tradiciju...nastavak:)
    Autor bobanms u forumu Muškarci
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 13.01.2008., 20:47
  2. POVRATAK NA STARU SRPSKU TRADICIJU
    Autor bobanms u forumu Muškarci
    Odgovora: 177
    Poslednja poruka: 13.01.2008., 16:44
  3. SRS nastavlja zločinačku tradiciju
    Autor Polly Jean u forumu Politika
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 07.04.2007., 16:49

Pravila za slanje poruka