Tebi, moja Dolores
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Tebi, moja Dolores

Aktivan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Tebi, moja Dolores

Da li ste procitali ovu knjigu i sta mislite o njoj?Po meni knjiga je komunisticka propaganda ali ipak iza nje se krije istinita prica koja je vrlo zanimljiva ali pre svega tuzna.

Početnik
    Učlanjen
    31.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sumnjam

Sumnjam da je komunisticka propaganda, pre bih rekao da je takav komentar kvazidemokratska ucevnost.

Uostalom ta je knjiga bolja od vecina zapadnih "cenjenih" autora.

Aktivan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

e odlicno da je jos neko procitao.pa da knjiga je jedna od najboljih koje sam do sada procitao i nemoze da se uporedi sa nekom od stranog pisca ali zar tu nije malo preterano velicanje komunista?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.10.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Ovom knjigom je dr Sasa Bozovic pokusala da podeli s citalastvom svoje licno stradanje, koje je sa svog partizanskog aspekta pokusala da poistoveti sa stradanjem citavog naroda. Mogu reci da je njena prica veoma potresna i uverljiva, buduci da je kao politicki aktivista i borac prezivela sve strahote rata, a kao majka dozivela i licnu tradediju. Ali su izneti politicki stavovi, kao i ocene o delu i liku izvesnih njenih saboraca takodje licni, pristrasni i kao takvi vrlo diskutabilni.
    Pobogu, pa knjigu je napisala zena koja je svojoj kcerki dala ime po Dolores Ibaruri... Svakako da se radi o svojevrsnoj komunistickoj lektiri, bez ikakve narocite knjizevne vrednosti.

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

Podrazumevano Re: Tebi,moja dolores

Citat Original postavio neven
    Da li ste procitali ovu knjigu i sta mislite o njoj?Po meni knjiga je komunisticka propaganda ali ipak iza nje se krije istinita prica koja je vrlo zanimljiva ali pre svega tuzna.
    Kako moze biti bilo cija propaganda,ako je istinita?

Obećava
    Učlanjen
    18.12.2003.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ma kakva crna propaganda, to je jedno od najpotresnijih svedocanstava o jednom nesrecnom periodu kroz koji je ovaj narod prosao.
    E sad interesantno je da o propagandi trube najvise oni koji su svojim delima, jednu u sustini antifasisticku borbu, posle rata uprljali i izdali, ili njihovi potomci.
    J#bi ga prljava savest je gadna stvar.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.10.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Skeptik
    Ma kakva crna propaganda, to je jedno od najpotresnijih svedocanstava o jednom nesrecnom periodu kroz koji je ovaj narod prosao.
    E sad interesantno je da o propagandi trube najvise oni koji su svojim delima, jednu u sustini antifasisticku borbu, posle rata uprljali i izdali, ili njihovi potomci.
    J#bi ga prljava savest je gadna stvar.
    "Tebi, moja Dolores" je svedocanstvo o tragediji jedne zene, majke, pa i o nesrecnom stradanju ovog naroda... To niko ne spori. Ali je kao svedocanstvo knjiga u isto vreme subjektivna i pristrasna. Knjizevno gledano ne poseduje narocitu vrednost, a na nju se svakako ne moze oslanjati cak ni kao na nekakvo istorijsko stivo.

Početnik
    Učlanjen
    12.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Cinjenice...

Moj pokojni deka je jedan od partizanskih komandira koji se pojavljuju u knjizi...Sve u svemu, ta knjiga jeste odraz jednog vremena i razmisljanja, sto ukljucuje i komunisticku propagandu i preterivanje (glirifikacija drugova,njihova hrabrost, cesto nedostatak realnih ljudskih reakcija na odredjene dogadjaje), ali je isto tako potresna prica koja je svevremenska i univerzalna, i opisuje jednu veliku tugu,nesrecu i bol.

Zainteresovan član sale89ns (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Tebi, moja Dolores

Jel ovo ta knjiga http://www.borut.com/library/texts/b...bavi/index.htm ? Ili neka skracena verzija. Voleo bi da je procitam.

Slične teme

1. TEBI...
    Autor jana7 u forumu Romantika
    Odgovora: 1638
    Poslednja poruka: 18.10.2017., 09:02
  2. Samo TEBI jedina moja najveca ljubavi :))
    Autor Nemir u forumu Romantika
    Odgovora: 1161
    Poslednja poruka: 25.05.2016., 21:19
  3. ON u tebi,a TEBI u mislima...
    Autor evel u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 02.08.2006., 13:55
  4. TEBI.....
    Autor DON u forumu Romantika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 11.04.2006., 13:30
  5. TEBI,VOLJENA MOJA !