Ukljesteni znaci

jbt, jeste, to je u tvojoj karti :) pa nije ni cudo vidi kako je kasno, ja dosla sad iz grada, pa mi mozak malo usporen...ali shvatila si...ako i nije pomereno za kasnije godine, nego ako je to tako, sad barem znas...pa onda mozes na tome i da poradis :)
 
svetlanke:
jbt, jeste, to je u tvojoj karti :) pa nije ni cudo vidi kako je kasno, ja dosla sad iz grada, pa mi mozak malo usporen...ali shvatila si...ako i nije pomereno za kasnije godine, nego ako je to tako, sad barem znas...pa onda mozes na tome i da poradis :)

ma znam ja to, i radim na tome celog zivota..ali ne vredi...mislim ja nesto ne umem
ali ne znam tacno sta to ne umem da bih mogla da radim na tome :(
 
Pa ti stvarno imas problem sa ispoljavanjem emocija, odnosno ispoljavanjem onoga sto osecas:)
ukljesten Rak s druge strane i Mesec u Jarcu?
Jarac - tvoja energija da sprovedes planove u delo i da napravis nesto konkretno od toga je blokirana, jarac je graditelj, organizator i kontrolor...
Energija ukljestenih znakova i planeta u njima je blokirana i obicno izadje napolje kasnije u zivotu ili u nekim intrigirajucim momentima i to uvek eksplozivno i na neprikladan nacin....

postoji nacin da se "udje" u ukljestene znake i da se izvuce ta energija na neposredan, zaobilazni nacin:))
 
beba_toronto:
ok ok, kapiram , imam i ja ukljestenu vagu izmedju device i skorpije u 7 kuci, i ukljestenog ovna izmedju bika i riba u 1. kuci:))))
e citala sam nesto o tome juce ali sad ne znam gde....uglavnom kaze da to nema neki poseban znacaj, aj idem da vidim ako nadjem nesto:)


Bebo pa ja i ti imamo slican 'oroskop ( sto bi moja baba rekla). Mislim na vrhove kuca , posebno te ukljestene i u istim kucama!
Kazu da tesko dolazi do izrazaja sve sto se tice znacenja te kuce i na tom se polju teze ostvarujes. Jedna moja prijateljica te kuce tumaci tako sto kao vladara te kuce uzme planetu ukljestenog znaka a ne znaka kojim kuca pocinje, i onda normalno analizira sta se desava sa njim , kakvi su mu aspekti i dostojanstva. Kaze da tako prognoza nikada ne omane. Nisam stigla da proveravam.
 
E bas sam ja to htela da pitam!
Neki ljudi uzimaju kao vladara kuce vladara znaka u kome kuca pocinje, a drugi vladara znaka koji je u kuci ukljesten. Kako vi to radite?

Meni je ukljesten Ovan u prvoj i ukljestena Vaga u sedmoj krcata planetama.
 
S_K_V_O:
E bas sam ja to htela da pitam!
Neki ljudi uzimaju kao vladara kuce vladara znaka u kome kuca pocinje, a drugi vladara znaka koji je u kuci ukljesten. Kako vi to radite?

Meni je ukljesten Ovan u prvoj i ukljestena Vaga u sedmoj krcata planetama.

Isto i meni i Neptunijanki ako si procitala, Vaga u sedmoj i Ovan u prvoj:))))
jedino sto kod mene nema planeta ni u jednom tom znaku
 
beba_toronto:
Pa ti stvarno imas problem sa ispoljavanjem emocija, odnosno ispoljavanjem onoga sto osecas:)
ukljesten Rak s druge strane i Mesec u Jarcu?
Jarac - tvoja energija da sprovedes planove u delo i da napravis nesto konkretno od toga je blokirana, jarac je graditelj, organizator i kontrolor...
Energija ukljestenih znakova i planeta u njima je blokirana i obicno izadje napolje kasnije u zivotu ili u nekim intrigirajucim momentima i to uvek eksplozivno i na neprikladan nacin....

postoji nacin da se "udje" u ukljestene znake i da se izvuce ta energija na neposredan, zaobilazni nacin:))

Bebo hvala na odgovoru!
Apsolutno tacno nazalost... Ali izboricu se ja vec nekako! ;-)
 
Mislim da te okolina dozivljava kao nepredvidljivu osobu jer si ti mesavina riba, ovna i bika tj. nikada se ne zna kako ces reagovati u datoj situaciji da li kao riba ili ovan ili bik. To je neko moje misljenje, mozda gresim.
 
Sta znaci ako je ascedent na poslednjem stepenu ribe a druga kuca pocinje u biku?jel se tu ovan ne oseca?sta to moze da znaci za njega i njegov opis i za njegov brak?hvala na odgovoru.

Ovako, prvo polje ti je znaci pod vladarem Neptunom, ukljucuje i Marsa jer je Ovan umetnut a mozda i Veneru, trebalo bi,zavisi kako ko gleda jer je deo polja i u Biku...pa kako si prvo polje Ti, ono sto predstavljas u svom izgledu, nastupu, to je tvoj stav prema svetu i ololini, prema sebi samoj, onda moras da gledas vladare koje sam ti navela i njihove aspekte. Oni se ti pokazati gde je tvoj interes ispoljavanja, najprostije receno, mada je uopsteno, gde si to ti otisla..a takodje je to tvoje fizicko telo i to su ti vladari tela i sve ostalo je jako uopsteno i najbolje je, kad si tako kompleksna(imam takvo dete u kuci kraj sebe!), da postavis kartu na temi o natalima, pa da ti se jasno pogleda polje koje te interesuje. Za brak, ne moze ovako, zaista jer polje braka, po polaritetu, ce da takodje zauzme i Devicu Vagu i deo skorpije, pa je najbolje i jedino tacno da postavis kartu jer sve uopsteno receno moze da bude nekad i pogresno..Sto se tice umetnutog znaka, on kazu , po literaturi, uvek bude nekako posebno naglasen, kao "tempirana bomba" , ne vidi se mozda na prvi pogled i nikako nije tacno da se ne oseca..
 
Umetnut znak je nedovoljno inkarniran, tako kazu. S obzirom da je to prvo polje, tj. tice se tebe najlicnije i nacina na koji se ispoljavas, pasivne Ribe na 29.stepenu, aktivni ukljesteni Ovan i spori Bik daju jedan prilicno komplikovan psiholoski miks. Ukljesten znak i tebi otezava da ponekad samu sebe razumes a to tek posebno vazi za partnera,kompleksna licnost koja istu takvu trazi, :D tako nesto...
 
Umetnut znak je nedovoljno inkarniran, tako kazu. S obzirom da je to prvo polje, tj. tice se tebe najlicnije i nacina na koji se ispoljavas, pasivne Ribe na 29.stepenu, aktivni ukljesteni Ovan i spori Bik daju jedan prilicno komplikovan psiholoski miks. Ukljesten znak i tebi otezava da ponekad samu sebe razumes a to tek posebno vazi za partnera,kompleksna licnost koja istu takvu trazi, :D tako nesto...

Strelice...
off topic...
videh na drugom podforumu da smo u istoj " profesiji "...;)
Kako je ona vidljiva u tvojoj natalnoj ?
POzzzz
 
a meni je SUNCE ukljesteno u jarcu (u 5. kuci), meni ovo zvuci lose... mislim..jel lose? nisam bas skapirala, jel je samo znak ukljesten, ili su sve planete ukljestene(''neosposobljene''ili tako nesto)??
 
The fact that we don't have a sign on a cusp does not make a planet in that sign "weak." Intercepted is not weak - no planet is "weak." It shows that the influence works independent of the general inclination to approach the house affairs through the sign of the cusp and whatever planet rules that sign. As I've noted, it shows a very wide house, encompassing three sign energies, which would mean when any planet transits through that house it would have a long stay and a wide range of experience.

Remember, the planets always express themselves. While the signs on our cusps show our general inclination of approach in those life areas, those areas only express when a planet occupies that sign, or when a hot spot is set off by a progression, transit, eclipse point, a major planet conjunction point, a Solar Return emphasis, or other such indicators.

An intercepted planet is still very strong, and will show its influence every time something makes an aspect to it. It may work as a background influence, or a non-obvious influence, but it will still show itself. My Venus in Taurus in the 10th is intercepted, but no one would ever think it was not a powerful influence in my life! And I can assure you that Scorpio transits to my 4th are very powerful, since they aspect quite a few of my planets.

When two cusps share the same ruler, obviously we look to that ruler to see what "governs" the affairs of those houses, and we will often see similar movement in both areas as its ruler moves through its yearly dance with itself and all the other planets in our charts. Just remember that the outer Invisible Triad of Uranus, Neptune, and Pluto work out transpersonally and collectively, and if we want to see what's going on in our personal and interpersonal affairs we must reference the traditional rulers of the signs.

Unless you're a global force majure, you'll usually understand more about your life affairs by looking at Saturn as ruler of Cap and Aquarius, Jupiter as ruler of Sag and Pisces, and Mars as ruler of Aries and Scorpio. And even world rulers and major players are under the traditional rulers, though their decisions may work out as Uranian, Neptunian, or Plutonian energies in the world.

So please take a new look at how interceptions work if they apply in your chart, since it's a very powerful influence even though those signs aren't on a cusp. And of course, they might be if you approach cusps as zones of influence rather than hard lines fixed in space-time.

Robert Wilkinson ovaj mi je ulio malo nade:)
 
U pochetku uopshte nisam bila upoznata sa tim fenomenom umetnutog znaka da bih saznala prije neki dan da imam MARSA,SATURNA,VENERU I MJESEC pod UMETNUTOM VODOLIJOM!!!!:zima2: i to u 3.kuci koja mi je najvishe naglashena......Dok nisam prochitala o ovoj tzv zakljuchanoj sputanoj energiji umetnutih planeta,Bila sam svjesna svog mjeseca u vodoliji,venere i tih znachenja,al Poshto sam riba/shkorpija dupla voda koja lako povjeruje u sve shto chuje i pretvori se u to.Sad neshto bash ne bih!

Ko se razumije u ovo molim vas da mi objasnite jer me to plashiz:cry:z HVALA PUNO!:dm5:z:dm5:
 
U pochetku uopshte nisam bila upoznata sa tim fenomenom umetnutog znaka da bih saznala prije neki dan da imam MARSA,SATURNA,VENERU I MJESEC pod UMETNUTOM VODOLIJOM!!!!:zima2: i to u 3.kuci koja mi je najvishe naglashena......Dok nisam prochitala o ovoj tzv zakljuchanoj sputanoj energiji umetnutih planeta,Bila sam svjesna svog mjeseca u vodoliji,venere i tih znachenja,al Poshto sam riba/shkorpija dupla voda koja lako povjeruje u sve shto chuje i pretvori se u to.Sad neshto bash ne bih!

Ko se razumije u ovo molim vas da mi objasnite jer me to plashiz:cry:z HVALA PUNO!:dm5:z:dm5:


Molim te, mozes li da mi protumacis sta znaci UMETNUTA (planeta, ili znak) ? Unapred hvala. z:)
 
Ukljesteni znaci, ili umetnuti, kako volite :S su znaci u kojima ne pocinje neka kuca, tj u tom znaku nije vrh neke kuce :) To su znaci koji nisu dovoljno inkarnirani, kaze Aleksandar Imsiragic :lol: dakle znaci koji nisu dovoljno materijalizovani jer su upravo vrhovi kuca ti koji nam daju materiju, ASC i kada se on pojavi, odredi ceo horoskop ...
Znacenje znakova je obicno da taj znak ima neku proslost sa odredjenom kucom, nesto sto se ranije dogodilo pre nego sto je natus sam stupio u vezu sa tom kucom, tim delom zivota, nesto se desilo sto menja stvari, ljudi obicno toga nisu svesni, zatim karakteristike ukljestenog znaka u nekoj kuci uvek kasnije dolaze do izrazaja bas zato jer nisu dovoljno inkarnirane pa im treba malo vise vremena ;) i uvek govore o necemu skrivenom u odredjenoj kuci, sto se ne vidi na prvi pogled, vec se aktivira nekim znacajnijim tranzitima ili direkcijom ...
 
umetnut znak -znak kojeg nema na vrhu nijedne kuce..kuca pochinje u jarcu i ide preko cijele vodolije i zavrshava se u ribama.E sad chitala sam o pojmu umetnutog znaka i mishljena variraju..neki kazhu da je energija tog znak tezha za ostvariti i tih planeta koje se nadju u tom znaku,neki kazhi da to kao nije dovoljno "Inkarniran" znak....nisam ni ja puno upoznata sa tim ali ovo shto sam prochitala ne zvuchi mi lijepo uopshte..Pa ako ima ko da se malo vishe razumije:))
 
Primecujem li dobro,meni ukljestena Devica u 8.kuci?Jel tako?Sta to moze znaciti?
 

Prilozi

  • astro_31gw_02_maja_2008121.84021.12655.jpg
    astro_31gw_02_maja_2008121.84021.12655.jpg
    34,4 KB · Pregleda: 16
Kad god se pojavi umetnuti Znak, uvek se nadju parovi kuća koji su povezani istim znakom, pa su aktivnosti odnosnih kuća višestruko povezane. Delatnosti i oblasti zivota na koje utiču ove dve kuće pokazuju težnju da se spajaju i prožimaju.

PRVA I DRUGA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemu ne posedovanju svesti o svojim vrednostima. Kasnije, o potrebi čoveka da se sam probija kroz život i sam da odredjuje sopstveni sistem vrednosti. Ukoliko u tome ne uspe, drugi će mu odredjivati (komandovati). Zato treba da se što pre osamostali, da kasnije ne bi zavisio od drugih. Neuspešni se opuste, pa se prepuštaju lenčarenju ili uzivanju, udobnosti koju donosi posedovanje materijalnih dobara.

DRUGA I TREĆA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemu odnosa sa drugim ljudima koji potiču iz školskog doba. Kasnije, o potrebi čoveka da se nečim okupira i iskaže. Treba da obavlja neki posao u vezi sa transportom ili komunikacijom. Da svoje vrednosti iskaže ovde a negde daleko. Neke relacije biće naznačene sa bratom ili sestrom (uticaj, zavisnost).

TREĆA I ČETVRTA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemima u odnosima u mladosti ili porodici, ili da je veliki uticaj na njega vršen u smislu vaspitanja. Takodje, postoji mogucnost i da će rano detinjstvo biti nesredjeno ili da će menjati škole, otežano izrazavanje i uspostavljanje odnosa sa drugima. Nesigurnost će ga dugo pratiti. Kasnije, može preuzeti ulogu roditelja svojoj braći, ali i obrnuto.

ČETVRTA I PETA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o velikom uticaju domaćeg okruženja na životni plan čoveka i njegovog kreativnog ispoljavanja. Negativno može uticati da bude sputan na neki način u iskazivanju ljiubavi, nezainteresovanosti za svim onim što život čini lepim. Ili da bude previše vezana za kuću. Pozitivno, može doprineti da preuzme porodični biznis, može biti vrlo kreativna u svome domu, da se bavi umetnošću.

PETA I ŠESTA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o neozbiljnom ili nepraktičnom pristupu životu i radu. Pozitivno, kasnije, može se ispolji velikim oduševljenjem i unošenjem svoje kreativnosti u svemu što se radi u životu. To se može odnositi na sport, umetnost ili da radi sa mladim ljudima. Posao treba da zauzima najvažnije mesto u njenom životu. Da čini usluge drugima s oduševljenjem.

ŠESTA I SEDMA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemima posla i suočavanja sa drugim ljudima, o problemima kad treba da udje u partnerstvo, možda s bračnim drugom ili neki javni posao, u vezi publike ili uslužne delatnosti, trgovine ili zdravlja. Te sve elemente treba da pomiri kako bi prevazišla probleme.

SEDMA I OSMA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori o problemima usklađivanja onog što najdublje oseća i što je dotačinje iznutra i onoga što joj čine drugi ljudi. Taj odnos neće biti površan, već traumatičan. Da li će uspeti u životu ili ne, zavisiće od javnosti ili partnera. Uspeh u, npr. politici postićiće uz podršku javnosti. Ili, može biti uspešna u nekom poslu kao partner. Partnerstvo ili brak biće obojeni nekim traumatičnim iskustvom. Ali isto znači, da će neke materijalne vrednosti naslediti.

OSMA I DEVETA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori da će tokom života biti u prilici da svoja znanja iz specifičnih oblasti obelodani ili predati nekome drugom. Sve što zna i može treba dati na korišćenje nekome drugom. Zato može da se bavi pisanjem ili objavljivanjem popularnih romana iz oblasti erotike i misticizma. Moze biti finansijski stručnjak ili imati mnogo smisla za okultne nauke. Ili posedovati vanculne sposobnosti, čak i podučavati druge ovim veštinama.

DEVETA I DESETA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori da obrazovanje, prosveta, religija ili pravo igraju značajnu ulogu u poslu, ili se može desiti da neki poslovni partner, stranac pomogne u karijeri. Karijera, takodje, može biti vezana za nešto daleko. A na nekom nižem planu, može često ići na službena putovanja.

DESETA I JEDANAESTA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori da ima prijatelje i veze koje mogu mnogo pomoci u karijeri, ali i obrnuto. Može naći posao u državnoj administraciji ili aktivnosti u grupi kao voditelj nekog projekta ili tima. Ali najverovatnije neće to biti samostalno zanimanje.

JEDANAESTA I DVANAESTA KUCA U ISTOM ZNAKU - govori da treba da se bavi dobrotvornim radom ili zaposlena kao socijalni radnik. Obzirom na veliko davanje i trošenje, neophodno je da se neko vreme tokom dana posveti malo i sebi, jer bi se u protivnom moglo dogoditi da se razboli. Neka se pazi da ne ulazi u odnose koje ne može da kontroliše i čiji uticaji mogu da prouzrokuju prisilno zatočenje (zatvor ili bolnica). Položaj govori da voli radi u pozadini.

DVANAESTA I PRVA KUĆA U ISTOM ZNAKU - govori da ima veliku unutrašnju snagu na koju može da se osloni. Moguće je da joj je potrebno izvesno obrazovanje i ugladjenost, a stidljivost može stvarati izvesne teškoće. Ukoliko je pogrešno usmerena, najgora će biti po sebe, jer ovde nema puno pomoći sa strane, pa može osetiti bespomoćnost. Neprijatelji joj nisu potrebni.

sa neta
 

Back
Top