KO SU DEVICE?

Psihologue:
KVALITETI DEVICA :

- VERNI i pozrtvovani
- ISKRENI
- Mana je shto iskrenost traze i od drugih
- Malo koji drugi znak moze da im parira
- usluge ne zaboravljaju


ja sam devica, i dosad sve sto sam procitala se donekle slaze s mojim karakterom.
samo da dopunim neke stvari:
PEDANTERIJA: jako smo pedantne, a nekad moze doci i do haosa ko sto je neko reko, ali to je organizovan haos tako da uvek device znaju da nadju sta im treba i u neredu.
PERFEKCIONIZAM: volimo perfekciju u svemu sto radimo, tako da nekad nam treba vise vremena da uradimo i najobicniju malu stvar. ( a ovo je povezano s Neodlucnoscu, zato sto smo perfekcionisti ne mozemo da se odlucimo sta da uradimo).
VERNOST I ISKRENOST: kad verujemo nekom onda dajemo sve za tu osobu, zato smo i hladne na pocetku poznanstva, ali ljudi koji nas bolje znaju mogu posvedociti da smo veoma emotivni. Iskreni smo, sto ponekad zna da povredi ljude.

a kad se setim jos neceg pisacu.......
 
Device su mi izuzetno drage, i u svom bliskom okruzenju ih imam veliki broj i zenskih i muskih (10-ak). Sve su posebne i veoma razlicite, ali ono sto bih zelela da izdvojim kao eventualno zajednicku osobinu (za oba pola):

to su izuzetno misaona bica, imaju veste ruke, detaljisti (citaj: vole lepe detalje), imaju lepo, harmonicno drzanje i umeju da nose svoju odecu, bez obzira da li je ta odeca skupa ili sa "buvljaka", umeju da nose svoje godine.

Vrlo, vrlo su prakticne, i mozda zbog toga ostavljaju utisak hladnih osoba, ali nisu hladne. Zilave su to osobe. U stanju su "prevaliti preko glave" puno zivotnih nedaca, a kada ih ugledate izgledaju kao da lebde malo iznad zemlje, kao da ih nose Merkurova krilca.
Uopsteno mozemo reci da su Device tacne i pedantne - ali tada ulecemo u veliku zamku tog uopstavanja, jer reperna tacka te tacnosti i pedantnosti nisu uvek opste-prihvacene norme i standardi, ta pedanterija podrazumeva njihove licne norme i standarde, pa tako moze da se desi da pojedne Device stalno kasne na ugovorene sastanke ili, pak, im je okruzenje u kome zive extremno neuredno, ili su neuredni "parcijalno". Pedanterija je prisutna, ali uglavnom ona kod Devica nije sveprisutna - ako je neuredno okruzenje u kome zive, pedanterija moze da vlada u njihovom nacinu razmisljanja, u izrazavanju, i slicno.
Prema svom okruzenju Device su prilicno iskrene, ponekad surovo iskrene (sto ja vidim kao dobru osobinu), sto ne znaci da su uvek i objektivne u svojoj iskrenosti, vec samo lepo umeju da plasiraju "muziku po kojoj cete vi da igrate"

Sve ovo vazi i za muske i za zenske Device, sigurna sam, a naravno, tu ima finesa i razlika, koliko hoces, kao i u svakom znaku izmedju polova.

u potpisu:

Blizanac / Devica, sa mesecom u Devici :D !
 
Ja sam devica,joooj komplikovane smo-iskreno!Ali zato kada volimooo..to je STVARNO i iskreno!Ljubomorne su jaaaako!Ja licno sam bolesno ljubomorna!Sta jos...zene device se slazu sa bikovima,skorpijama,rakovima...deluju hladno i nezainteresovano a uopste nisu takve.
 
evo i ja sam devica ( ribica u podznaku)

neki nas bas ne vole, a u stvari nas ne razumeju, ne umeju da nas razumeju. moramo se pomiriti da niko nije toliko analitican kao mi,ma ne verujem da se u jednom drugozmbicu koje nije devica desava toliko detaljnih misaonih proces kao sto je slucaj sa deveicama.muskarci su jos tezi, tacno i da su u trenutku agresivci, pomalo narcisi.....kazu da smo kopmplikovane, sebi naravno nismo, ali drugima....ja zaista volim lepo okruzenje oko sebe, volim duhovnost, analioziram, iskrena sam , volim duboka prijateljstva, povrsna me zamaraju.......slazem se sa onim sto pisu ovde device o sebi, stvarno se prepoznajemo.
pozdrav
 
I ja sam devica / blizanac.
Hm... sta ti mogu reci o devicama... Sto se tice te nase cuvene analiticnosti, cesto me nevira sto propustim samu poentu bilo cega zbog neke sitnice na istom koja me zivcira, ne tolerisem nemarnost, aljkavost, glupost, nekulturu...u poslu radije vodjena nego vodja, nekada puno gundjam, sto me strasno nervira, mada se uglavnom kontrolisem, psiholoski nastrojena prema ljudima, vecito puna saveta... Dodacu, ako se setim jos necega.
 
e a kako se slazu devica i ovan? Evo ja sam ovan -strelac i uzasno me privlaci jedan muskarac koji je devica -bik... deluje mi kao malo morgen varijanta...zar ne? a tako je sladak i ....misteriozan :) uh uh uh
 
Dina81:
:-( Ja sam devica i nerado moram priznati da si upravu! Jos da dodam da iako delujemo zaista nismo toliko ni hladne ni razumne, bas naprotiv znamo biti i previse emotivne ali to samo vesto prikrivamo! Bar sam ja takva i naravno sve na svoju stetu!!! A iskrena da budem jos nisam pronasla znak sa kojim se najbolje slazem.

Svoju emotivnost nemoj pripisivati znaku Devica , nego pre podznaku i ako ne znam sta si u podznaku ali ti to nikako nije devicanska osobina, stvarno. Pa to su tako lukava stvorenja, a pomislis, jadni naivni. O emocijama su citali samo u romanima i opet im nista nije bilo jasno! Njih zanima KES! :???:
 
Fantom78:
Device su licno po meni najgori znak (princip).
Izgledaju mi kao neuspela mutacija jarca i blizanaca (pokupljene lose osobine od oba).
Obicno BLATO. (mutabilna zemlja)
Tri planete:
1. Jupiter koji donosi srecu, prosperitet, dobronamernost i uspeh.
2. Venera koja donosi uzivanje, lepotu i saradnju.
3. Neptun koji donosi romanticnost, mastovitost, umetnicke talente, i transcedentalnost.

Ove tri planete nista ne vrede kada se nadju u devici (izgoni i padovi) tj. totalno su sj'bane. Ne daju nista a ako daju to bude uglavnom lose (nedostojanstveno). A poznato je da su jupiter (najveci) i venera (najlepsi) benefik (zastitnik, nosioc srece).
Znaci kakav je to covek koji nema nicega ili ima malo od gore navedenih kvaliteta???
Zao mi je ali zakljucak je zalostan (kakvi su i vecina ljudi sa dominantnim znakom device u svom horoskopu).
Nemojte se vredjati, samo pratim logiku astrologije... :wink:

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

FANTOM, svaka ti cast! Potpuno si u pravu ! Tako nesto pametno je samo jos rekla Olja Bakic u svojoj knjizi "Nostradamusov horoskop", kada je rekla da je su-vladar znaka Device Saturn! Jer njihova mrgudnost, ozbiljnost, sarkazam i depresivnost dolazi od samog Saturna a Merkur nema nista sa tim osobinama. Od Merkura imaju intelektualni snobizam. Mnogi ljudi izjavljuju da ne mogu sa njima, ne zbog merkurijanskog tipa licnosti vec upravo zbog saturnijanskog!
 
hmm, čitam sve već rečeno i kontam...
pa ovako , ja sam dupla riba a imam devojku devica/vodolija i nećete verovati odlično nam ide, mada sam već imao jedno loše iskustvo sa devicom ranije a i kao nisu dobra kombinacija za mene. moja devica/vodolija je i tolerantna, možda malo sitničava ali na mahove, uvek nasmijana, bez te depresije, uvek nešto brbljamo, nema nikad one tišine. ako i kad dođe do nesporazuma to odmah rešimo. često se desi da mislimo na isto...mada to što se slažemo možda je i do mene, jer često mi kažu da ja i nisam baš tipična riba...
 
despot77:
hmm, čitam sve već rečeno i kontam...
pa ovako , ja sam dupla riba a imam devojku devica/vodolija i nećete verovati odlično nam ide, mada sam već imao jedno loše iskustvo sa devicom ranije a i kao nisu dobra kombinacija za mene. moja devica/vodolija je i tolerantna, možda malo sitničava ali na mahove, uvek nasmijana, bez te depresije, uvek nešto brbljamo, nema nikad one tišine. ako i kad dođe do nesporazuma to odmah rešimo. često se desi da mislimo na isto...mada to što se slažemo možda je i do mene, jer često mi kažu da ja i nisam baš tipična riba...

Pa ti si vise tip Skorpije ili ti je Mars jak, cim si stavio tu ajkulu kao avatar!
 

Back
Top