Naj Srbin svih vremena

Zbog izdejstvovanja samostalnosti za srpsku crkvu, sto je IZUZETNO bitno, jer je crkva ta koja okuplja narod, cuva mu identitet - Rastko Nemanjic (Sveti Sava);
Zbog znacaja u oblasti jezika, sto je, opet, IZUZETNO vazno, jer tek od 1847. godine mi imamo prva dela na narodnom jeziku i od tada pocinje uspon srpske knjizevnosti i belezenje usmenih predanja, celokupnog bogatstvanaroda - Vuk Stefanovic Karadzic;
Nikola Tesla - jasno je zbog cega (da nije bilo njega, i jos po kojih pored njega, ne bih sada ni pisala ovo).
 
Све ово што сте навели као разлоге за Вука, Теслу, Милоша и остале је мање важно и не може се мерити са Светим Савом и његовим личним успехом у стварању средњовековне српске државе, без чега би сигурно били нешто друго а не Срби. Сви ови други су радили за своје интересе, који су се поклапали са интересима Срба и Србије, и у томе били подржани од других. Само Свети Сава је сам, уз Божју помоћ, издејствовао све за Српску Православну Цркву и слободну српску Државу. Зато мислим да је он Нај Србин свих времена. Данас нешто боде очи, а што га чини још већим, политички није подобан.
 
Poslednja izmena:
Све ово што сте навели као разлоге за Вука, Теслу, Милоша и остале је мање важно и не може се мерити са Светим Савом и његовим личним успехом у стварању средњовековне српске државе, без чега би сигурно били нешто друго а не Срби. Сви ови други су радили за своје интересе, који су се поклапали са интересима Срба и Србије, и у томе били подржани од других. Само Свети Сава је сам, уз Божју помоћ, издејствовао све за Српску Православну Цркву и слободну српску Државу. Зато мислим да је он Нај Србин свих времена. Данас нешто боде очи, а што га чини још већим, политички није подобан.

Ствар укуса..Имали смо државу и пре СВ о.Саве..А то за СПЦ да доста је урадио то јес Највише..Али су нас Као такву признали тек за време Цара Лазара??
 

Back
Top