Prorok Muhamed u danskom crtanom stripu.

Pozdrav svima.
Pregledao sam fotke i ne vidim nešto naročito uvredvljivo. Naravno korišćenje nečijih simbola je uvek mač s dve oštrice i s tim se ne bi trebalo igrati, ako ne želiš da uvrediš.
Što se tiče magarca, pa i naš Isus Hristos ujahao je u Jerusalim na magarcu, a sem toga bio je i jedna od tri životinje prisutne na Hristovom rođenju. Tako da mi je magarac OK.

Kada je reč o dvostrukom moralu, slažem se da se s njim moramo obračunavati i to ne samo u religiji, nego i u svim segmentima života. Dvostruki moral ne samo što je neverovatan davež, nego nas je i koštao mnogo.
Dakle, dvostruki moral. I mi hrišćani ga u našim crkvama dobro poznajemo, a pamtimo one veće obračune s njim. Počev od cepanja crkava, preko trgovine oprostima, zatim tu je inkvizicija kojoj je u Francuskoj negde početkom 17. veka glave došlo saznanje da je Đavo nepismen i da pojma nema o latinskom, širenje "dobre vesti" među narodima Afrike, Južne Amerike itd. da ne gnjavim.
Protestantizam. reformacija, Gargantua i pantagruel, Pohvala ludosti itd. bili su upravo obračun sa
dvostrukim moralom. Ali. Uvek ima jedno Ali.
Obračun sa dvostrukim moralom u hrišćanskom svetu vodili su sami hrišćani, dakle pronašli su ga i tukli se s njim unutar sebe. Nije na to upirao prstom neko treći, izvan naše religije. E, to bi i nama bilo uvredljivo.
Šta traže smešni crteži Muhameda u Danskoj? Da su ih nacrtali u Saudijskoj Arabiji ili Iranu bilo bi OK. Zamislite da su iste karikature osvanule u Izraelu.
Šta ima neko treći da ukazuje na moj sopstveni dvostruki moral. Neka pogleda malo sebe, a kada je u pitanju hrišćanin, imao bi šta i da vidi.
 
Ma nisu oni uopste svesni sta se dogadja. Letos sam radio na Kritu. Stanovao sam sa jednom Engleskinjom. I kada su se desili oni bombaski napadi u Londonu ( a ona je bas odatle ), ja sam njoj i ostalim Englezima nabio na nos to sto su pustili svakojaku zgadiju da se doseli, a mi Srbi jedva mozemo da dobijemo turisticku vizu na deset dana. Uf ! Ispao sam rasista i nije govorila sa mnom deset dana, a i ostali su digli nos. A vecina tih terorista je bila rodjena u Londonu. Znaci, ne vredi njih vaspitavati. Oni su divlji rodjeni, i takvi ce i umreti.
Ako hodza kaze da je danas toplo, oni ce izaci bosi na sneg. To je to....
 
Verovatno zato sto je za njihove pojmove "razgolicen". Vide mu se clanci i na nogama i na rukama. Nemoj pokusavati da ih razumes, oni su malo uvrnuti.
Kad sam bio u Jordanu video sam kako muskarci idu na plazu u Aqabi, po pravilu SVI imaju maske za ronjenje, koje im ustvari sluze da bi gledali Engleskinje ispod vode, a sa sobom na plazu dovedu zene, koje sede ispod suncobrana kompletno zabradjene, sve sa velom preko ociju na 40 C. Ne razumem, sto ih onda ne ostave kuci da bar kuvaju. Ali, kao sto rekoh, njih nije lako razumeti...
 
Pjer_Nis:
Jel moze neko da objasni sta je toliko uvredljivo na ovim karikaturama?
Recimo ova prva gore, u cemu je fora? U boji turbana? Stvarno ne kontam.
Ni ja, karikature mi nisu ni smiješne odnosno ne izazivaju u meni nikakvu reakciju. Kao samo da su tražili razlog za ove proteste, a nešto ih nisam vidio da su protestovali povodom bombardovanja Srbije :D i da li ste vidjeli onog što je sricao saopštenje u Sarajevu na protestima :lol: (a sutra su odmah trčali da se izvinu Hrvatima što su i njihovu zastavu zapalili)
 

Back
Top