TASOS - u reči i slici

Razmisljam se da idem sa deckom i jedna od mogucnosti nam je Potos.
Ne planiramo da uzimamo auto. Ciljani termin nam je 25.08-04.9 ili 31.08-09.09 (zavisi od agencija). Ne idemo tamo zbog nocnog provoda ali bi nam bilo drago ako ima neki lep restoran.
Citam utiske na raznim forumima i ili su potpuno negativni ili potpuno pozitivni

Interesuje me:
1-koliko se dugo putuje busom do Tasosa tj Potosa
2-da li je moguce lepo se provesti tamo bez kola
3-cene kakve su
4-kakva je autobuska veza iz Potosa ka ostalim plazama
5- kakva je plaza bas u Potosu (pesak, kamen..)
6-da li je prelaz iz plicaka u more odsecen naglo (znam da nasipaju plaze i onda ides, ides i samo upadnes u dubinu)
7-da li ima neka vila koja bi se trebala izbegavati
:D


:hahaha: Haha... imao sam istu ideju, za odgovor(e), ali me je @crnicrnja pretekao! Svaka chast!

Daklem?! Odgovoricu i ja tako.... ali dodati josh neke informacije, za one koji ce ici kolima ili iznajmljivati?!

Ja sam ove godine, bio sa devojkom u Potosu od 20. do 30.09.
Vreme je bilo poprilichno odvratno, ali poshto smo bili kolima, iskoristili smo da obidjemo ostrvo.
Godinama letujemo po raznim ostrvima, ali nam nikada nije bilo, toliko ruzno vreme, kao sada na Thassos-u!
Mada je on poznat kao "kishno ostrvo"?!

- Zapadna obala, CELA nije vredna pomena, osim plaze Tripiti!!!! Komplet, od Limenarie.... do Limenasa.

- Limenarija.... nishta posebno.

- Golden Beach ima samo dobru plazu.... ostalo je zeshce sr*nje! Ali je zato (iznad njega), varoshica Panagia.... predivna!!!!

- Manastir Arhangela Gavrila, takodje prelep! Obavezno ga obici!

- Teologos (od centra Potosa 10-12km, za ostrva neverovatno ravnog i pravog puta), zanimljivo seoce, sa josh zanimljivojom istorijom i predivnim prasece/jagnjece/jarecem pechenjem! :per:
Kako se zove najbolji restoran, pitajte nashu vodichicu Milenu?! Ona je vec godinama tamo, stacionar-vodich vecine nashih agencija. Vlasnik tog restorana, obozava srbe i Srbiju. Za vreme rata, skupljao je aktivno i slao humanutarnu pomoc za Srbiju! Nama uvek daje specijalne popuste. Reci cu vam samo, da je u sporednoj ulici, na 20-tak metara od obucarske radionice, koja je istovremeno i prodavnica obuce.

- Potos je definitivno daleko najlepshi, na celom ostvu!!!! Simpatichno mestashce, koje izgleda vece, nego shto je u stvarnosti. Mislim da se @crnicrnja shalio, kada je rekao da plaza ne valja?! Plaza je skroz Ok! Pesak.... postepeno se ulazi u vodu. Ima i dobrih restorana/taverni. Mahom su uz plazu. Nemojte ici u onu najjeftiniju (na uglu), ona je i najgora! Opet i za to, obavestite se kod vodichice Milene?!

- Pefkari (pored Potos-a) mi se dopao. Ni manjeg mesta.... ni bolje sredjenog! Plaza odlichna.... tushevi... sve....!

- Izmedju Potosa i Limenasa ima vishe dobrih plaza, ali nishta spektakularno.... kao shto su na Zakynthosu, Kefaloniji, Lefkadi, Antipaxosu.... pa i Krfu.

- Giola, zanimljiva, ali samo toliko.

- Dalje u pravcu Limenasa, ima josh nekoliko finih plaza (rachunajuci i Golden Beach), do Mermerne.... i to je to.
Mermerna plaza je u principu, jedina vrednija (tj. da je po mom ukusu)!

Uostalom, to Trakijsko (Egejsko) more, nije ni prineti Jonskom!!!! Nashi ljudi vishe idu tamo, jer im je puno blize.
Thassos na nas, nije ostavio neki narochiti utisak, ali cemo Boze zdravlje, ipak otici josh jednom! Eto, da istrazimo do kraja Thassos.... i nishta vishe na Egeju. Osim Rodosa i par ostrva blizu njega (koja nas zanimaju), teshko da cemo menjati Jonsko za Egejsko, shto se tiche Grchke?! :zloca:

1- Vec si dobila odgovor.
2- Za divno chudo, i ako se na ostva posebno, bez kola ne ide.... ali mislim da je moguce u Potosu (i Pefkariu, zbog blizine Potosa), eventuano josh Limenasu (nemojte ga pomeshati sa Limenarijom, na jugu)?!
3- Ko zeli jeftinije, u Kavali.... ili Lidlovi (ima ih nekoliko, usput) i Sofijski Metro. U Bugarskoj je sve jeftinije, chak i u Lidlu (manji porez)!
4- Vec si dobila odgovor. Losha!!!!
5- Vec sam, opisao.
6- Vec sam, opisao.
7- Ima vila, koja bi se trebala izbegavati. Kazu da su bash Oktopodove u prilichno bednom stanju. Bukvalno preko puta nashe, bila je jedna od njih.
Mi smo bili u vili Irini. Vila odlichna, stara gazdarica je fina, ali mladja je zeshci nadobudni skot! :think:

INFORMACIJA za one, koji idu sopstvenim prevozom?!

Verovatno ste od Alvirovica (u emisiji SAT) vec saznali, da je put do Kavale (Stavrosa, Asprovalte, Thassosa) za 98km kraci, nego onaj preko Makedonije?!
PROVERENO, JESTE!!!!
Put kroz Bugarsku nema kolotragova, kao onaj kroz Makedoniju!
Mislim da kroz Bugarsku i Grchku, ukupno nema oko 70km autoputa.... ali nema ga ni u Makedoniji do kraja, kao shto ga nema ni kod nas!
Sve u svemu.... isli kroz MK ili kroz BUL, shto se tiche tih deonica, slicno je?!

Tachno, u Bugarskoj nam treba vinjeta (15E, vazi 30 dana)....
.... ali ima putarina kod nas i kroz Makedoniju.... pa mu dodje na slichno, kao ta vinjeta?!
ALI?!
Ne treba vam zeleni karton, za Bugarsku! I gorivo je i tamo jeftinije, nego kod nas!

Za ne verovati je.... ali chak i za one, koji idu na Jonsko more.... preko Bugarske je samo 6km dalje, nego preko Makedonije!!!!
:ok: Daklem, bolji put.... ne treba zeleni karton.... pa ko zeli, moze i na Jonsko preko Bugarske?!


Za @malenaaaaaa preporuka?!
Ako nisi ishla na Jonsko.... idi pre tamo?! Sve osim Amamudie i Vrahosa, verujem bice Ti bolje od Thassosa?!
To je moje skromno mishljenje. Ne moram biti u pravu..... ali mislim da ce se mnoooogi sloziti, da ipak jesam?!!! :smeker:
Thassos sada.... posle pozara, izgleda veoma jadno!!!! Ono shta je bilo najlepshe, izgorelo je! :rida:

:bye:
 
Poslednja izmena:
slažem se da je krf mnogo bolji izbor, a nije skuplji
kad je grčka u pitanju tasos je gubljenje vremena, realno

Slazem se.... apsolutno!

Zemlja sa toliko ostrva.... na tri mora.... a vecina nashih turista, odlazi na NAJGORE, samo zato shto je najblize!!!!


Na (neko) more se valjda ide, zbog kvaliteta vode i boljeg provoda.... a ne samo zato, shto je blize ili jeftinije?!

U suprotnom, ne cimajte se do mora.... Ada Ciganlija je i bliza i jeftinija!. :tajna:
 
Okarakterisati Tasos kao najgore ostrvo u Grčkoj je surovo, ali i vrlo neistinito.
Teško mi je da poverujem da sam posle toliko vremena ušla na ovu temu i zatekla ovakve postove.
Praznici su, nemam živaca da bilo kome bilo šta dokazujem, a i verovatno bi bilo uzaludno.

Srećna Nova 2017. godina i svako dobro svima z:poz:!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Okarakterisati Tasos kao najgore ostrvo u Grčkoj je surovo, ali i vrlo neistinito.
Teško mi je da poverujem da sam posle toliko vremena ušla na ovu temu i zatekla ovakve postove.
Praznici su, nemam živaca da bilo kome bilo šta dokazujem, a i verovatno bi bilo uzaludno.

Srećna Nova 2017. godina i svako dobro svima z:poz:!!!

Mirarbi, ja imam lepa iskustva što se tiče Tasosa, ali ima i onih kojima se ne sviđa i to moramo prihvatiti.

Bila sam na ostrvu poslednje tri godine i ove ću ako se kockice slože. Meni ostrvo prija, oduševljavaju me lepe laže. Smeštaj biram u blizini najlepših plaža.

Teologos i Panagija su na mene ostavili dobar utisak. Ipsarion ostavljam u nekom narednom periodu, imam želju da odem tamo. Kazaviti pod obavezno :heart:

Mnogo me je pogodio požar na ostrvu, nadam se da je ostalo bar nešto prelepe prirode.

Da zaključim, zavisi ko šta voli i šta očekuje od destinacije. Ja obožavam Tasos :heart2:
 
Za sve ljubitelje Tasosa

lEDLGUh.jpg


c04Cz6E.jpg


phrGxsG.jpg


Za mene prelepe palaže Mermerna i Vathi

HTOS5e3.jpg


9kEJzYC.jpg
 
Poslednja izmena:
Okarakterisati Tasos kao najgore ostrvo u Grčkoj je surovo, ali i vrlo neistinito.
Teško mi je da poverujem da sam posle toliko vremena ušla na ovu temu i zatekla ovakve postove.
Praznici su, nemam živaca da bilo kome bilo šta dokazujem, a i verovatno bi bilo uzaludno.

Srećna Nova 2017. godina i svako dobro svima z:poz:!!!

Ne trebash, nikom nishta dokazivati.... ukusi su i onako, u mnogome razlichiti.... samo prochitaj malo bolje! :rtfm:

:think: Egejsko more je najgore Grchko more, tvrdim! Ko god zeli da tvrdi suprotno.... neka prvo, doooobro istrazi Jonsko i Sredozemno more?!!!
Jer ko ja obishao sva tri mora, siguran sam da mu Egej nije favorit, koliko god ukusi bili razlichiti?!

Uostalom, nisam ja ni za Thassos rekao, da je najgore Grchko ostrvo.... vec da nije nishta posebno, koliko ga hvale pojedini!
Ima mnogo, daleko lepshih destinacija u Grchkoj, nego shto je Thassos.

Josh neshto?!
Vecina koja bi 'branila' lepote Thassosa, chini to na osnovu starih utisaka. Ja sam bio u septembru, neposredno posle pozara. Otidite sad tamo, pa onda pripovedajte o 'lepotama'!
Najlepshe, shta je to ostrvo imalo da pokaze.... manje-vishe je SVE izgorelo?! Maltene, trecina ostrva!
Shta.... trebam da odem tamo, a da gledam na fotkama, kakav je bio?!

Osim toga, ni plaze nisu nishta spektakularno! Ok.... nisu loshe. Ima lepih, ali ni priblizno plazama Jonskih ostrva!!!!

Od svih mesta na obali, dopao mi se jedino Potos.... i Pefkari, pored njega. :super:

A najvishe su mi se dopali Panagia i Teologos! Seoca, unutar ostrva.... daleko od obale, a ja kobajagi bio ma moru!

Srecni praznici!!!! :zurka:
 
Poslednja izmena:
A najvishe su mi se dopali Panagia i Teologos! Seoca, unutar ostrva.... daleko od obale, a ja kobajagi bio ma moru!

Drago mi je da ti se viđaju ova dva mesta, Nije Tasos samo more.

Tasos ima svoje lepote, ljubitelji će razumeti šta pišem. Svakom posetom se obradujem, zaista. Svaki put volim da ostavim neki obilazak za naredni put jer žalim da mu se vratim.

Svako ima pravo na svoj komentar, nisu nam ukusi isti. Ja volim Tasos i uvek ću pisati o njemu sve najlepše.

Ima Grčka lepih destinacija, neke sam posetila, ali moja ljubav je Tasos :heart2:
 
Drago mi je da ti se viđaju ova dva mesta, Nije Tasos samo more.

Tasos ima svoje lepote, ljubitelji će razumeti šta pišem. Svakom posetom se obradujem, zaista. Svaki put volim da ostavim neki obilazak za naredni put jer žalim da mu se vratim.

Svako ima pravo na svoj komentar, nisu nam ukusi isti. Ja volim Tasos i uvek ću pisati o njemu sve najlepše.

Ima Grčka lepih destinacija, neke sam posetila, ali moja ljubav je Tasos :heart2:


:ok: Naravno.... ima i Thassos svoje lepote, poput navedenih seoca i manastira.... ali ipak, mi smo tamo odlazili na more, zar ne?! Intencija je valjda: na vodi, plazama, villama, hotelima.... To ljude zanima, prvenstveno.
Ja samo kazem, da mi se voda NE dopada.... kao ni naseljena mesta (osim nekoliko navedenih, sela i gradica)!

Osim toga.... i ja sam 'ostavio', valjda najbolju plazu Thassosa (mermernu).... i sam glavni grad (video sam samo luku i najkracem putem izashao/ushao iz Limenasa).
Nisam ga obishao, namerno (kao ni pomenutu plazu).... kako bih imao motiv, da nekad.... eventualno.... dodjem opet i istrazim to ostrvo, detaljnije?!
No, nece to biti skoro.... siguran sam?! :think:

Evo, pola godine je proshlo, a ja kad god se setim i pricham o tome.... i dalje imam onaj gorak ukus, dozivljenog ponizenja u vili IRINI (Potos).... gde nam je mladja gazdarica, ladno iskljuchila dogrevanje vode, poslednjih dan i po boravka!!!! Tako da smo se morali tushirati, ledenom vodom!!!!

Tu se vidi, koliko nas cene, kao goste.... i ako nashih tamo ima najvishe, od svih gostiju?! I koliko nasha agencija(e) nije u stanju, da zashtiti nashe (i svoje) interese?!
Da je u pitanju bila neka: Nemachka, Engleska, Francuska, Italijanska.... i sl. agencija, toj "gazdarici" na pamet nebi palo, da napravi neshto slichno! Jer bi se za takav gaf, debelo naplacala penala i kazni?! :rtfm: Barem kada su u pitanju navedene drzave.... siguran sam da bi tako bilo?! E sad, za Grchku.... nisam bash 100% siguran, jer mi deluje ko drzava u poprilichnom rasulu?!
Jedno je sigurno.... samo se zadovoljni gost (ili onaj koji ne zna za bolje), vraca ponovo! Ja nisam niti jedno, od ta dva!!!!

Reci ce neko.... 'koliko para, toliko muzike'. Ali to je nasha izreka. Na zapadu nema takvih podela. Svaka para, je PARA!
Oni odrede cenu, a mi ako je platimo, ochekujemo barem pristoju chistocu i tretman. Ako im je malo, neka traze vishe.... pa ako dobiju, dobiju.... ali nema klasifikacije gostiju, na osnovu visine placenih usluga?! Za tako neshto, postoji kategorizacija.

@Aruena*.... ne bih da smaram forum, detaljnijim 'raspravama'. Predlazem da predjemo na PP. Imao bih viishe pitanja.... ali i predloga (za razna putovanja)!

:bye:
 
иде неко ове године?

идем с породицом (жена и мала беба), својим аутом, апартман, скала потамиа. бирали смо то место јер су најлепше плаже на источној обали (макриамос до аликија) и не бих да експериментишем сувише.

ишчитавам форум, скупљам информације, па будем и поставио неко (конкретно) питање. где јести и сл.
 
и иначе. не дотичу ме критике, било позитивне било негативне. односно читам између редова.
јер, другачији су укуси, потребе, доживљаји и искуства...
пилот је, нагађам, озлојађен стигао на тасос, па се у том расположењу наставило.

уопште немам недоумица око тасоса. овде сам да нађем неке одговоре, да их не би тражио на лицу места и губио време.
 
и иначе. не дотичу ме критике, било позитивне било негативне. односно читам између редова.
јер, другачији су укуси, потребе, доживљаји и искуства...
пилот је, нагађам, озлојађен стигао на тасос, па се у том расположењу наставило.

уопште немам недоумица око тасоса. овде сам да нађем неке одговоре, да их не би тражио на лицу места и губио време.

:hahaha: "Ozlojedjen"?!

Nece biti! ;)
Samo je puno puta, boravio na boljim morima, od Trakijskog (Egejskog).... i na mnoooogo boljim mestima, od Thassosa! :per: Shta uopshte NE znachi, da je Thassos, losh izbor.... vec da postoje bolji izbori, za iste pare?!?! Naravno, ja sam to vec puno puta ponovio.... ali po neki, chitaju samo ono, shta njima odgovara, pa onda 'komentarishu' (da ne kazem, plju*u) moje komentare!

Da bi neko, uopshte komentarisao neku destinaciju.... prvo mora da otputuje tamo.... pa tek onda?! :rtfm:
Ovde razmatramo chinjenice i lichne impresije.... a ne folozofska stanovishta, osoba koje nikad nisu bile, na odredjenim mestima.... a da ipak imaju svoje mishljenje, koje bi ostali trebali da uzimu za AXIOM-e.... jer pobogu, oni imaju 'sposobnost', da iz mnoshtva informacija i dezinformacija. izdvoje one prave!

Kada su ukusi u pitanju.... slazem se?!
"Svak ima svoje zadovoljstvo, reche djavo i sede u koprive!"

Bash bih voleo da prochitam impresije @jovanka ambroz, posle boravka u Skala Potamia.... ako bude raspolozen(a), da ih iskreno podeli sa nama?!
Ja bio (proshao 2 puta, kroz to mestoi).... i shto se mene tiche.... zasheca vukoj*bina (shta se nebi moglo reci za Panagiu, odmah iznad Skale Potamie.... naprotiv, divno mestashce).... ali naravno.... i Skala Potamia je na moru.... ima pristojnu plazu.... za nekoga, ko ponese hranu i pice od kuce i ko nema potrebu (ili mogucnosti) da obilazi ostrvo, dovoljno?! Kao na Adi Ciganliji?! :p

Shalim se naravno, ali i ne u potpunosti.
Svako od nas se pushta, koliko mu je dugachak 'guber'?! Mnoooogi nisu nikad videli ni Paralie, Leptokarie, Vrahose, Amamudie.... pa su im i te destinacije nedostizne.
I da se razumemo.... za razliku od ovo dvoje (dole potpisanih), ja se ne podsmevam nikome.... ni njima!!!! Niti pishem ovaj odgovor, zbog njih..... ili iz potrebe, da sa njima polemishem?!
Naprotiv.... samo pokushavam, da ostalima (kojima je stvarno potreban) dam savet, na kojem mestu bi mogli, kvalitetnije utroshti svoj budzet za more?!
Da ih ne zavedu, filozofska 'zapazanja' osoba.... koja o odredjenim stvarima, pishu na osnovu tudjih impresija i putovanja..... kao i da ih ne zavode fotografije, raznih plaza i 'lepota', debelo provuchenih kroz PhotoShop!

Eto i @g. rajkovic mozda ne zna, ali ja sam siguran, da ce imati daleko bolji provod u Potos-u, nego u Vrahos-u.... Poshto je (koliko sam ja ukapirao) u Vrahos-u imao 'dobar' provod, Potos je siguran sam (iskerno).... najbolji moguci izbor, kada je Thassos u pitanju.... i koliko god da nam se ukusi razlikuju, dopashce mu se?!

Kao shto reche @J.e.l.e.n.a., jednom prilikom?!
"Ja sam razmazeni turista".... i verovatno.... ma shta verovatno, sigurno.... ochekujem, mnogo vishe od prosechnog turiste?!
I kao shto napomenih, vishe puta.... nisam sujetan i ne drzim, da sam ja upravu....
Ponavljam.... ne pishem iz potrebe, da bih polemisao sa bilo kime.... vec da bih onom 'prosechnom turisti' pomogao, da za iste ili manje pare, napravi bolji izbor, spram svojih intencija i mogucnosti?!

Uostalom.... mozda ja NISHTA nisam upravu?! Mozda je moj ukus 'uvrnut'?!
Otidite, gde mislite da je lepo.... pa nam pishite o tome.... mozda nas ubedite, da i mi odemo 'tamo'?!
@YU-Pilot sigurno (za nekoga)) nije u pravu, ali barem ne prepisuje, tudje utiske?! Pishe ISKLJUCHIVO iz lichnih impresija, o destinacijama koje je lichno posecivao?! :rtfm:

Gde god poshli.... @YU-Pilot vam zeli.... SRECAN PUT i josh bolji provod?!!!!
Jedno je sigurno....
.... uopshte nije vazno, shta @YU-Pilot ili ma ko drugi, misli.... vec Vi.... i kako ste se Vi proveli?!?! :super:

Pozz..... :bye:

P.S.
Sve shta sam imao da kazem o Thassos-u, vec sam rekao/napisao?!
Ako nekoga zanima josh neki detalj, a da nisam pisao o tome.... i da bash zeli (od mene) tu informaciju.... neka mi se obrati na PP?! Rado cu pokushati, da mu(joj) izadjem u susret.
.... ili ako se u medjuvremenu, pojavi neka nova informacija.... pisacu?!
Zasad nemam potrebu, da to nadalje chinim.... jer bih se samo-ponavljao.
 
Poslednja izmena:
и иначе. не дотичу ме критике, било позитивне било негативне. односно читам између редова.
јер, другачији су укуси, потребе, доживљаји и искуства...
пилот је, нагађам, озлојађен стигао на тасос, па се у том расположењу наставило.

уопште немам недоумица око тасоса. овде сам да нађем неке одговоре, да их не би тражио на лицу места и губио време.
Onda nemoj da siris dezinformacije ili nekakve licne impresije i ako to jesu naglasi da su to sto jesu. Ende!
 
:hahaha: "Ozlojedjen"?!

Nece biti! ;)
Samo je puno puta, boravio na boljim morima, od Trakijskog (Egejskog).... i na mnoooogo boljim mestima, od Thassosa! :per: Shta uopshte NE znachi, da je Thassos, losh izbor.... vec da postoje bolji izbori, za iste pare?!?! Naravno, ja sam to vec puno puta ponovio.... ali po neki, chitaju samo ono, shta njima odgovara, pa onda 'komentarishu' (da ne kazem, plju*u) moje komentare!

Da bi neko, uopshte komentarisao neku destinaciju.... prvo mora da otputuje tamo.... pa tek onda?! :rtfm:
Ovde razmatramo chinjenice i lichne impresije.... a ne folozofska stanovishta, osoba koje nikad nisu bile, na odredjenim mestima.... a da ipak imaju svoje mishljenje, koje bi ostali trebali da uzimu za AXIOM-e.... jer pobogu, oni imaju 'sposobnost', da iz mnoshtva informacija i dezinformacija. izdvoje one prave!

Kada su ukusi u pitanju.... slazem se?!
"Svak ima svoje zadovoljstvo, reche djavo i sede u koprive!"

Bash bih voleo da prochitam impresije @jovanka ambroz, posle boravka u Skala Potamia.... ako bude raspolozen(a), da ih iskreno podeli sa nama?!
Ja bio (proshao 2 puta, kroz to mestoi).... i shto se mene tiche.... zasheca vukoj*bina (shta se nebi moglo reci za Panagiu, odmah iznad Skale Potamie.... naprotiv, divno mestashce).... ali naravno.... i Skala Potamia je na moru.... ima pristojnu plazu.... za nekoga, ko ponese hranu i pice od kuce i ko nema potrebu (ili mogucnosti) da obilazi ostrvo, dovoljno?! Kao na Adi Ciganliji?! :p

Shalim se naravno, ali i ne u potpunosti.
Svako od nas se pushta, koliko mu je dugachak 'guber'?! Mnoooogi nisu nikad videli ni Paralie, Leptokarie, Vrahose, Amamudie.... pa su im i te destinacije nedostizne.
I da se razumemo.... za razliku od ovo dvoje (dole potpisanih), ja se ne podsmevam nikome.... ni njima!!!! Niti pishem ovaj odgovor, zbog njih..... ili iz potrebe, da sa njima polemishem?!
Naprotiv.... samo pokushavam, da ostalima (kojima je stvarno potreban) dam savet, na kojem mestu bi mogli, kvalitetnije utroshti svoj budzet za more?!
Da ih ne zavedu, filozofska 'zapazanja' osoba.... koja o odredjenim stvarima, pishu na osnovu tudjih impresija i putovanja..... kao i da ih ne zavode fotografije, raznih plaza i 'lepota', debelo provuchenih kroz PhotoShop!

Eto i @g. rajkovic mozda ne zna, ali ja sam siguran, da ce imati daleko bolji provod u Potos-u, nego u Vrahos-u.... Poshto je (koliko sam ja ukapirao) u Vrahos-u imao 'dobar' provod, Potos je siguran sam (iskerno).... najbolji moguci izbor, kada je Thassos u pitanju.... i koliko god da nam se ukusi razlikuju, dopashce mu se?!

Kao shto reche @J.e.l.e.n.a., jednom prilikom?!
"Ja sam razmazeni turista".... i verovatno.... ma shta verovatno, sigurno.... ochekujem, mnogo vishe od prosechnog turiste?!
I kao shto napomenih, vishe puta.... nisam sujetan i ne drzim, da sam ja upravu....
Ponavljam.... ne pishem iz potrebe, da bih polemisao sa bilo kime.... vec da bih onom 'prosechnom turisti' pomogao, da za iste ili manje pare, napravi bolji izbor, spram svojih intencija i mogucnosti?!

Uostalom.... mozda ja NISHTA nisam upravu?! Mozda je moj ukus 'uvrnut'?!
Otidite, gde mislite da je lepo.... pa nam pishite o tome.... mozda nas ubedite, da i mi odemo 'tamo'?!
@YU-Pilot sigurno (za nekoga)) nije u pravu, ali barem ne prepisuje, tudje utiske?! Pishe ISKLJUCHIVO iz lichnih impresija, o destinacijama koje je lichno posecivao?! :rtfm:

Gde god poshli.... @YU-Pilot vam zeli.... SRECAN PUT i josh bolji provod?!!!!
Jedno je sigurno....
.... uopshte nije vazno, shta @YU-Pilot ili ma ko drugi, misli.... vec Vi.... i kako ste se Vi proveli?!?! :super:

Pozz..... :bye:

P.S.
Sve shta sam imao da kazem o Thassos-u, vec sam rekao/napisao?!
Ako nekoga zanima josh neki detalj, a da nisam pisao o tome.... i da bash zeli (od mene) tu informaciju.... neka mi se obrati na PP?! Rado cu pokushati, da mu(joj) izadjem u susret.
.... ili ako se u medjuvremenu, pojavi neka nova informacija.... pisacu?!
Zasad nemam potrebu, da to nadalje chinim.... jer bih se samo-ponavljao.


Jedno sam zeleo kad sam isao sa roditeljima, jedno kao momak , trece kao otac a cetvrto cu zeleti kao deda. Pilot ako nije turisticki agent onda je obican folirant. Neka mi kaze sta ne valja u Vrahosu? Ako je neko seo u autoimobil i provozao se za 10 dana jednom regijom-ostrvom .....to nije merodavno.Treba biti u nekom mestu barem 10-tak dana da bi covek mogao da oceni destinaciju ,jer mi se desavalo da budem ocajan kad vidim gde sam dosao a srecan kad sam odlazio iz nekog mesta i obrnuto..Do sada sam letovao u preko 50 destinacija i nikad nisam ponovio ni jednu i zbog toga ove godine idem na Tasos jer tamo nikad nisam bio.
 
@rajkoviću
druže, tasos je bruka lepo ostrvo ako računamo prirodu i plaže...ali zaista
lepše je od evije, ali eviju bih uvek ponovio, dok tasos nikad više...te prirodne lepote nisu dovoljne da me vrate na ostrvo.
tasos je pun šabana, nema nikakvog sadržaja, sve se svodi na plaže, bugarsku jagnjetinu i kinesko srebro. sve je skučeno, tesno, uvek frka za parking, neuređeno i divlje. u potosu baja sa girosima ladno prostre stolice i stolove posred šetališta pa svi šetamo između stolova :)
sve nekako izgleda kao da su radikali na vlasti :)
i još nešto, kad je Bog delio ljudima gostoprimljivost na tasos je zaboravio. čudan soj ljudi tamo živi. neka mešavina turaka, grka i bugara, začinjeni srpskim sponzorušama i to se oseti na svakom koraku. sve je nekako lažno i izveštačeno. svi su preljubazni dok ti ne uzmu pare a onda te gledaju ko truo paradajz.
ne znam, nešto od ovoga je moj utisak a nešto su gole činjenice o kojima će ti retko ko pričati
uostalom, videćeš i sam
 
.... Pilot ako nije turisticki agent onda je obican folirant. Neka mi kaze sta ne valja u Vrahosu? Ako je neko seo u autoimobil i provozao se za 10 dana jednom regijom-ostrvom .....to nije merodavno.Treba biti u nekom mestu barem 10-tak dana da bi covek mogao da oceni destinaciju ....


Hmmm.... ja mislio, da smo mi ovde, kako bi preneli utiske i iskustva.... ne da se vredjamo?!
:think: Zar su uvrede, jedini argumenti, vama i vashem predhodniku (@jovanka ambroz)?!?!

To shto neko drugachije vidi, neku destinaciju.... ne znachi da je folirant i obratno?!
Shta sam po zanimanju.... moja stvar?! Ne zelim da delim informacije o sebi, vec o destinacijama koje sam lichno upoznao.
Jedno je sigurno.... kada neshto ne valja, ne treba mi 10 dana.... sasvim je dovoljno i 10 minuta, da se uverim u 'kvalitete' te destinacije?! Ma i 10 sekundi je dovoljno za NISHTA!
Aman.... zar treba da blejim 10 dana i da zagledam, nebi li se shta pojavilo?! Shta da chinim.... da po okolnim stenama trazim hieroglife?! Pa nisam ja tamo otishao, da izigravam Shampoliona.... niti da izgradjujem Grchku, vec da uzivam u postojecem sadrzajima!

Pre nego shto se prichom, vratim na Thassos, da pojasnim zbog drugih.... Vrahos je zeshca vuko*ebina, u kojoj skoro da nema nikakvih prodavnica, niti ikakvih drugih sadrzaja! Dzaba pare.... nemash ih gde troshiti. Ko ne veruje.... neka ode, pa neka se uveri?!

- Skoro svi objekti izgradjeni na zestokoj uzbrdici, uz koju mozesh voziti jedva i PRVOM brzinom. Zestoko iscimash auto (par kilometera), da bi izashao na magistralu.... za peshice, mozete misliti kako je?! Osim ko preferira, alpinizam?!

- Pomenuh auto?!
To vazi za one, koji su dovezli svoj.... poshto rent-a-car NE POSTOJI ni u Vrahosu, ni na nekoliko desetina kilometera ukrug?!

- NE POSTOJE ni autobuske linije, tako da ko dodje tamo agencijskim busom.... zarobljen je sve vreme!

- Hotel "Ionian View" 2015.god. za 10 dana boravka mojih prijatelja (koji su bili deo grupe od preko 30 osoba), skoro da NIKADA nije imao vodu na poslednja 2 sprata!!!!
Uostalom, lichno smo se u sve ovo uverili.... jer smo im ishli u posetu, iz Parge.

Tako da.... osim stvarno lepe plaze, NEMA apsolutno nishta.... i ko se ne hrani peskom i ne pije morsku vodu.... sve dok ne izgrade i ostalu infra-strukturu.... jer osim smeshtajnih objekata, nema nichega drugo.... u Vrahosu niko nema shta da trazi?! Ono, moze da trazi, ali ce eventualno naci samo Robinzona (Krusoa) i Petka. :roll:

Eto, ja pobrojah (neke) mane.... a vi osim generalnog stava, niste naveli niti jednu prednost! Shta to ima Vrahos? Zbog chega bi neko trebao da ode tamo, osim shto je aranzman za tamo najjeftiniji?!

Thassos je vec duga pricha.
Nisam tvrdio, da ne valja nishta.... vec da nije nishta spektakularno?! Plaze, manje-vishe Ok.... ima dobrih.... ali voda je daleko loshija, nego na Jonskom i Sredozemnom moru. Drushtvene 'kvalitete' je koliko vidim, veoma lepo opisao @crnicrnja....
Sve u svemu.... za te pare, moze se ici i na bolje destinacije, nego shto je Tassos?!

Velika vecina turista, nece biti razocharana.... ali oni izbirljiviji, sigurno nece biti odushevljeni njime.... pogotovu kada ga vide, sada.... posle pozara!
To opet vazi za one, koji dodju sopstvenim autom ili iznajme rent-a-car.... sa zeljom, da malo obidju ostrvo?!

Zato i kazem.... oni koji zele da vide.... to ne vazi za onoga, ko ce presedeti 10 dana u Potosu.... a ostatak ostrvskih sadrzaja, isfilosofirati na osnovu googlanja.... tudjih pricha i fotografija?!

:bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top