KAKO DA SE REŠIM VIRUSA SA CD-a

demonus

Početnik
Poruka
50
Naime, kada sam skupio dosta programčića odlučio sam da ih narežem na DVD tako da mi je sve na jednom mjestu. Do sada mi antivirus nije detektovao virus ali sada ga je našao u jednom exe fajlu. Sad me interesuje, pošto su mi na tom DVD bitni programi, da li mogu inficirati računar ako ubacim dvd ili trebam pokrenuti taj inficirani file da bi se zarazio.
PS kako da ga obrišem sa DVD (ili da ga neutrališem)
NAPOMENA radi se o trojancu Win32:Trojano-1756
Real time protection ga ne detektuje, samo on demand scan

Hvala
 
Neces moci nakako da fajl koji je zarazen, a narezan na CD/DVD, izbrises ili neutralises "ocistis od virusa" To sto si snimio na DVD je to, nema sad "dala baba dinar da udje u kolo, a dva da nekako izadje" :)
Ako samo stavis DVD u drajv, a ne startujes zarazeni program, ne mozes preneti zarazu. Samo budi oprezan da "slucajno" ne pokrenes taj fajl.

Ako su ti podaci stvarno vazni, "prespi" ih na disk, ali bez zarazenog fajla, pa napravi novi DVD od preostalih fajlova. Onda uhvati stari DVD za ivicu, otvori prozor i zafrljaci sto dalje mozes, gldeaj samo da ne pogodis nekoga....
 
codemaker:
Neces moci nakako da fajl koji je zarazen, a narezan na CD/DVD, izbrises ili neutralises "ocistis od virusa" To sto si snimio na DVD je to, nema sad "dala baba dinar da udje u kolo, a dva da nekako izadje" :)
Ako samo stavis DVD u drajv, a ne startujes zarazeni program, ne mozes preneti zarazu. Samo budi oprezan da "slucajno" ne pokrenes taj fajl.

Ako su ti podaci stvarno vazni, "prespi" ih na disk, ali bez zarazenog fajla, pa napravi novi DVD od preostalih fajlova. Onda uhvati stari DVD za ivicu, otvori prozor i zafrljaci sto dalje mozes, gldeaj samo da ne pogodis nekoga....

Tako sam i predpostavljao al rko ajd da pitam ima i pametnijih ljudi, haval ti za potvrdu. A inace stalno bacam CD-eove kroz prozor, ovo ce biti prvi dvd kojeg sam bacio
 

Back
Top