Open Source Windows... ili tako nesto

RiSK

Primećen član
Poruka
682
Elem, GNUovci su pre jedno 20 godina poceli da prave slobodan OS koji bi trebalo da bude klon Unixa. I dobro im ide. Svi vec znate te price.....

Sada je grupa ljudi krenula da pravi nov sistem. Takodje je open source i pod GPL-om, samo sto ovi prave klon WINDOWSA! Stvar se zove ReactOS -- www.reactos.org -- i vec moze da pokrene Unreal, Office, Firefox, Photoshop.... I bas lici na Windozzu.

Meni ovo izgleda kao samar u lice MS-u. T.j. kao da im je cilj da smaknu MS. Mozda gresim... Ce probamo pa ce vidimo :)
 
OK... sta je od softvera u tvom racunaru legalno, tj. licencirano na tvoje ime????
Pusti te idealisticke price, pogledaj realnu ekonomsku sitaciju u zemlji.
Naravno da postoji zastita autorskih prava i ne pokusavam to da osporavam... gledam sebe kroz celu tu pricu, ja zaista nisam spreman da za Office 2003 platim 500E... agde su ostali...
 
Igrice ne igram... nemam ih u racunaru.
Koristim Windows koji nije licenciran na moje ime, kao i ostali softver, ne racunajuci besplatan...
Inace imam instalaciju (cak originalni CD te distribucije Linuxa)... nikada ga nisam koristio pa me zanima vredi li cemu? Posto rece da ga koristis...
 
NE... imam live i instalacioni CD. Taj Live sam dizao sa CD-a tek da vidim kako to izgleda ali nikada ga nisam instalirao. Sto se GUI-a tice deluje skroz OK, kompletan hardver mi je prepoznao i sve je radilo OK, ali nisma se preterano zanimao sa njim, tako da i ne znam sev njegove kvalitete i mane.
 
Valja ako imas dobar internet...sve se skida s neta od dodatnog software-a. ja sam uspeo da ga skockam full znaci otprilike sav software sto mi treba (ne racunajuci OOo2 koji dolazi s ubuntu install cd-om) sa negde 500 do 700 megabajta software prevucenog s neta. E tu ima program za tehnicko crtanje QCAD, program za 3D Blender, za vektorsku grafiku Ink.. par programa za ripovanje dvd filmova mada moze i bez njih uz pomoc stapa i kanapa tj. mplayer-a i konzole ide ko zmaj..pa onda 3-4 razlicita web browsera mada koristim samo mozillu al nekad mi dodje da promenim..pa onda graficko flux i enligh....pa razvojno okruzenje za javu eclipse....pa tu je apache i mysql da se malo igram sa webom...php..phpmyadmin...pa nvu i bluefish isto da se igram sa web stranama..bilo je tu jos stvarcica al ne mogu da se setim sad kad se setim dodacu ih...i vidis da sa free programima mozes da dobijes funkcionalan sistem...samo ce biti zayebancija ako ti treba nesto za flash animacije ja mislim da toga nema...
 

Back
Top