Mama tata ili Ja

Da li bi ste poslusali mamu i tatu?

  • Da

    glasova: 4 7,4%
  • Ne

    glasova: 33 61,1%
  • Zavisi od ostalog dela price

    glasova: 17 31,5%

  • Ukupno glasova
    54
  • Anketa je zatvorena .

Markoni_kv

Primećen član
Poruka
582
Imate decka/devojku volite se,sve je ok,lepo se slazete,super vam je,dok u jednom trenutku vasi roditelji zabrane vam da se vidjate sa tim deckom/tom devojkom,i to bez nekih jakih argumenata(cak sta vise glupih i ne proverenih),jednostavno to je njihovo misljenje i ili tako ili nikako.Nema potrebe da napominjem da decku nista ne fali,normalan u svakom pogledu,mlad,lep,perspektivan,situiran....

Pitanje je:

Da li bi ste poslusali mamu i tatu??
 
Uvek... roditelji su mali Bogovi na zemlji i nema tu mnogo filozofije. Imaju vise zivotnog i kojekakvog ostalog iskustva i smatram da bi oni uvek mogli znati sta je najbolje za mene, daleko bolje nego ja sam.
Sa druge strane... roditelji su uvek upravu, ta sila im je data odmah po dobijanju prvog deteta.
 
cvele_kv:
Nisam bas tinejdzer,imam evo jos malo pa 22,ona isto nije klinka ima 20.
Izvinjavam se onda.
Pazi, situacija nije laka da se razjasni na ovakav nacin.
Jer svi imamo razlicite poglede na to sta je banalno i beznacajno i neargumentovano
kad su u pitanju komentari nasih roditelja. Ja ih ne poznajem da bih ti mogao reci da li su njihove namere opravdane. Ti moras sam proceniti na sta ti oni ukazuju i da li je to opravdano
ili su se zaneli i poverovali nekim ne istinitim glasinama. Ako je obrnuta situacija odnosno ako su njezini roditenji u pitanju onda je na njoj da proceni. Ja nemam takve roditelje tako da ti bas ne mogu reci neki dobar savet, a ovde ga je tesko i dati bez veceg objasnjenja.
 
Gryphon:
Izvinjavam se onda.
Pazi, situacija nije laka da se razjasni na ovakav nacin.
Jer svi imamo razlicite poglede na to sta je banalno i beznacajno i neargumentovano
kad su u pitanju komentari nasih roditelja. Ja ih ne poznajem da bih ti mogao reci da li su njihove namere opravdane. Ti moras sam proceniti na sta ti oni ukazuju i da li je to opravdano
ili su se zaneli i poverovali nekim ne istinitim glasinama. Ako je obrnuta situacija odnosno ako su njezini roditenji u pitanju onda je na njoj da proceni. Ja nemam takve roditelje tako da ti bas ne mogu reci neki dobar savet, a ovde ga je tesko i dati bez veceg objasnjenja.

Konkretno,neko im je reko da je moja majka romkinja,i bez ikakve provere,razgovora ili sl. mene su osudili da sam "cigance",i zabrane joj da se vidja samnom,i to je to,a to je obicna glupost,pa cak mozda i izmisljotina sa njihove strane da bi imali razlog da nas razdvoje jer me ne gotive od prvog dana.
 
cvele_kv:
Konkretno,neko im je reko da je moja majka romkinja,i bez ikakve provere,razgovora ili sl. mene su osudili da sam "cigance",i zabrane joj da se vidja samnom,i to je to,a to je obicna glupost,pa cak mozda i izmisljotina sa njihove strane da bi imali razlog da nas razdvoje jer me ne gotive od prvog dana.
Izvini, ali su te usosili do bola.
Pa ti razmisli koliko ti se isplati biti u takvoj vezi u tim godinama,
jer ne verujem da razmisljate o vencavanju (pa da odete u PM).
Ovako ces morati da trpis posledice zbog njihove ogranicenosti
i ja mislim da ce ti na kraju sve prekipeti. Nije lako biti u takvoj vezi
pa ti zato kazem razmisli dobro.
Ako ti je bas stalo do nje popricaj sa njim kao covek,
tako ces po meni najlakse shvatiti kako stvari stoje.
Srecno :lol:
 
Znaci ne da ih ne bih poslusala, nego nema sanse... Ja ne mogu da verujem da jos uvek postoje rasne diskriminacije (ovo ne vezano za tvoj slucaj, nego inace, tipa: pa sta i da ti majka jeste romkinja??!! :shock:)
A ti pritegni tu malu, i reci joj da je debil ako ih poslusa..slobodno ;)
 
cvele_kv:
Nisam bas tinejdzer,imam evo jos malo pa 22,ona isto nije klinka ima 20.
Najbolje da ispipas sta to njima toliko smeta .Mozda su ljubomorni sto si vise sa devojkom nego sa njima (oce to kod nekih), mozda imaju neki drugi argument ...Proversis da ti bude mirana savest i sam odlucis. Roditelji ce ti oprostiti kad tad , a devojka kad je ispalis u 20 oj , tesko!
 
Ljudi hvala na podrsci,ali to je gotovo,poslusala ih je,i sve se zavrsilo,a sam njima nije moglo biti razgovora,a i ne zelim da se toliko ponizavam(jesam se spustio,ali sve ima svoju meru),a ona je ipak njih poslusala,i sad joj raspolozenje na ludilo nivou.
 
Mama je bila smuvana,sve je bilo ok,nije to veza od mesec dana pa da se ne zna ko je sta i tako,nego veza od godinu dana,i odjednom cvele cigance ne mozes da budes sa njim,a cvela niko nista ne pita,mada mozda je i bolje sto se to sad sto bi rekli na pocetku rasturilo,nego da kasnije bude problema.
 
cvele_kv:
Ljudi hvala na podrsci,ali to je gotovo,poslusala ih je,i sve se zavrsilo,a sam njima nije moglo biti razgovora,a i ne zelim da se toliko ponizavam(jesam se spustio,ali sve ima svoju meru),a ona je ipak njih poslusala,i sad joj raspolozenje na ludilo nivou.


Eto... to se zove "dobar pas iz dobre kuce".
Tek da se zna ko nosi brkove. :lol:
 
cvele_kv:
Imate decka/devojku volite se,sve je ok,lepo se slazete,super vam je,dok u jednom trenutku vasi roditelji zabrane vam da se vidjate sa tim deckom/tom devojkom,i to bez nekih jakih argumenata(cak sta vise glupih i ne proverenih),jednostavno to je njihovo misljenje i ili tako ili nikako.Nema potrebe da napominjem da decku nista ne fali,normalan u svakom pogledu,mlad,lep,perspektivan,situiran....

Pitanje je:

Da li bi ste poslusali mamu i tatu??


Ma nikada ih ne slusam... A znam da bi ponekad trebalo, jer se uvek na kraju ispostavi da je moja mama bila u pravu!
 
I on reče :
Vaša deca nisu vaša deca
Oni su sinovi i kćeri čežnje života za samim sobom.
Ona dolaze kroz vas, ali ne od vas
I premda su s vama; ne pripadaju vama
Možete im dati vašu ljubav,
Ali ne i vaše misli
Jer ona imaju vlastite misli
Možete okućiti njihova tela,
Ali ne i njihove duše
Jer njihove duše borave u kući od sutra
Koju vi ne možete posetiti
Čak ni u vašim snovima
Možete se upinjati da budete kao oni,
Ali ne tražite od njih da budu poput vas
Jer život ne ide unatrag,
Niti ostaje na prekjuče
Vi ste lukovi
Sa kojih su vaša deca odapeta kao žive strele.
Strelac vidi metu na putu beskonačnosti
I on vas napinje svom snagom
Da bi njegove strele poletele brzo i daleko.
Neka vaša napetost u strelčevoj ruci, bude za sreću
Jer, kao što on ljubi strelu koja leti,
Isto tako ljubi i luk koji miruje

Mislim da je ovde sve receno....Savetujem svim roditeljima da ovo procitaju...
 
Mislim da Mama zna najbolje, uvek se treba konsultovati sa njom.

Mother will she tear your little boy apart?
Ooooowaa Mother, will she break my heart?
Hush, my baby. Baby, don't you cry.
Momma's gonna check out all your girlfriends for you.
Momma won't let anyone dirty get through.
Oooo Babe, you'll always be Baby to me
 
ja njima nisam bio po volji
vazno im bilo odakle su moji
zasto to smeta
sa ovog su sveta
hlebotvorci
cestit soj
njen me je babo uz'o na nisan
da l' sam od njinih il' bas i nisam
sloven sam, belac, slobodni strelac
za svaki slucaj
jos uvek samo svoj

kakvi crni roditelji
odraslim zrelim normalnim ljudima niko nema pravo da nesto zabranjuje
niti su takve zabrane prihvatljive
u cemu je uopste smisao mog zivota ako ce neko drugi da odredi kako da ga zivim umesto mene same?
eto mozda je nekome tako lakse al' to za mene nije zivot nego robija
 

Back
Top