Koliko "pravih" ljubavi ima?

Lilith

Početnik
Poruka
12
Decko mi je intravenozni narkoman vise godina, ali ja ga volim...

I sta ljudi na ovom forumu odgovaraju na ovakve postove?!
Ako je to "prava ljubav" ostani sa njim nevezano za to sto ti govore zdrav razum, porodica, prijatelji...
A mene samo zanima sta vam to znaci uopste?!

Neke statistike kazu da covek dozivi 2 "prave" ljubavi u svom zivotu... Ja sam ih sa svoje 24 godine dozivela. I sta sada?!

Ja zapravo ne znam da li je ova moja tema apel na ljude koji da se osecaju dovoljo pametnim da dele drugima savete da obrate paznju kada se vec odluce na ovu konstrukciju recenice, ili je mozda samo pitanje koliko cete njih vi stvarno pamtiti do kraja zivota kao neke svoje "ljubavi"?!

Statistika nije na mojoj strani, ali ja znam da cu voleti ponovo, i jos jace...
Ali znaju se neke granice...
 
Draga Lilit, koliko ti je srce veliko i koliko zelis opet da volis,od toga zavisi 'koliko ima pravih ljubavi' 1 2 3 4 5 ... - Zeli da ti se sreca dogodi i dogodice se,cekaj ljubav i ljubav ce te naci! Niko nije osudjen da zivi bez ljubavi,ljubav pronalazi srca koja su joj otvorena,u kojoj ima mesta za nju!
SAMO VERUJ I VIDECES !!! SRECNO
 
Zivot je borba za pobijanje statistika!

A ja generalno nikada sebi ne bih mogao da dozvolim da budem sa osobom koja je toliko nesigurna u sebe, da beg trazi u drogama... Da ne pricam kako moze opasno da se zakomplikuje zivot sa takvom jednom osobom kad joj ponestane para za taj izuzetno skup 'sport'...

No, na tebi je da odlucis...
 
ima pravih ljubavi... kad se podsvesno dve lutajuče duše nađu...

i tada odmah znaš da je prava... nema kao obično dubokog razmišljanja i nagađanja dali je to to... kada dođe prava ljubav to osetis odmah... samo mora doči ako dođe ikad :roll:
 
Anonymous:
Ja sam bio visemesecni uzivalac opojnih droga.
Svoju devojku sam voleo jako ali potreba za drogom je vremenom postala jaca.
Mnoogooo sam je lagao...
Nemoj da se zeznes da mu poverujes da mu znacis vise od droge.
E ovo je tacan stav, komentar, sta li vec.... I ja sam imala decka koji je koristio opojna sredstva (drogu) i veruj mi nije bio u stanju da batali to za mene. Koliko sam se samo lazi naslusala. Zeleo je i mene i drogu, ali oko droge se uvek znao vise potruditi. Nisu vredele moje price da droga koliko lepog daje 10 puta vise odnosi. Pricala sam mu da su ti njegovi "prijatelji" sami na celom svetu, nemaju ni kuceta ni maceta, nemaju nekog ko ih voli i ceka kuci. Oni se za razliku od njega vracaju u prazan stan, prazne duse, bez osmeha. A eto on ima cemu da se raduje ima za sta da zivi, ali avaj, nije vredelo. Desilo mi se jedne noci, dosao je kuci, mrtav nadrogiran, kolutao ocima, mrmljao nesto necujno, tresao se kao da ga prze strujom, znojiop a bio led ledeni, borio za dah. Tad sam mislila da ce mi umreti na rukama. Srecom ziv je danas jos uvek, ali ja sam otisla. Rekla sam mu da ne mogu to da podnesem jer ga volim, ne zelim da gledam kako se susi, umire nestaje, ne zelim da mi jednom umre na rukama. Bilo je tesko otici, bilo je tesko reci srcu ne a i bojala sam se za njega, ali ne mogu mu doveka dadiljati, pruzati prvu pomoc, ja mu pomoci nio ne mogu dok god on ne zeli pomoci sebi.
Tuzno...
 
TESKA SITUACIJA ALI MORAS DA SHVATIS DA AKO TI NISI DOVOLJAN RAZLOG ONDA NE ZNAM STA BI MU BILO DOVOLJNO.NEMOJ DA TVOJA LJUBAV PREDJE U SAZALJENJE JER NECES BITI NI SVESNA.TVOJ MOZAK NECE HTETI TO DA PRIHVATI.SUROVO AL ZIVOT JE JAKO KRATAK. :cry:
 
2 ljubavi?! To je ortodoksna glupost!Imam 29 godina i 4 velike ljubavi iza sebe. Posle svake sam mislila da me vise nikada ljubav nece pronaci. I, naravno, dolazile su nove, svaka drugacija od druge...Na zalost (znam da ce zvucati neverovatno - e, sad i ti!) poslednja ljubav mi je takodje bila ovisnik o heroinu. Ne intravenozni (dno dna - kako on kaze, ali mali je korak :cry: ), ali...ovisnost je ovisnost! Naravno, nije bio spreman da se zbog mene odrekne tih trenutaka blazenstva...Ne znam da li je to zbog toga sto ja njemu nisam znacila onoliko koliko je on meni..Bila je tu u prici i bivsa, i razocarenje u zivot, mnogo toga. Sve u svemu, nasa prica je trajala skoro godinu dana. Na kraju je zavrsena (na moju veliku zalost i tugu), ja sam je prekinula. Ne, ne zbog toga sto ne bih mogla da se nosim sa njegovim nacinom zivota.Naprotiv....
No, da ne duzim, jos uvek mislim na njega i tesko mi je . Ali, ne gubim nadu da ce se pojaviti i 5 ljubav.
Glavu gore i veruj, samo VERUJ!
 
...Stajasmo zagledani u nista,u daljine.Srce je zaigralo i jauknulo.Srce,jedini verni i veciti pratilac na mome putu,prvi put uplaseno i izgubljeno.Jauknulo je,ali,eho je samo odneo taj jauk.Tisina ga je progutala.I kao beskucnici stajasmo smo tu,zagledani,u daljine,slusajuci mracnu tisinu sto nas je okruzivala.Tad se srce okrenulo i napustilo me...Bilo je trenutaka kada sam mastao da ces se vratiti.Bilo je i onih kada sam bez nade lezao usamljen i zaboravljen.Stalne promene,bezanje iz straha u nadu,iz sadasnjosti u proslost i ono sto si mi nekad zacila.A znacila si mi sve.Sada,sada mi znacis i preko svega,ali te nemam.Bez zbogom sam te izgubio,bez poljupca i reci utehe.Jednom,a zauvek...Odlazim sada,predugo sam te cekao.Budi mi srecna,ljubavi jedina,i ne dozvoli da te glasine o mom konacnom porazu rastuze.Zivecu jos dokle ti zivis i bicu srecan u svojoj nesreci.I jednog dana,donecu sveze cvece na tvoju poslednju postelju,leci kraj tebe,i poslednji te milovati po kosi kao sto nekada prvi sam te pomilivao...

Ne treba da bezis od stvarnosti,ne treba da se miris sa njom.Isprobano.Voleti se moze mnogo puta,ali ne dozvoli da decko propadne bez obzira na cenu.Bez obzira da li ces ga i izgubiti.Pomozi ako je pomoc moguca.Srecno
 
Incognito:
Zivot je borba za pobijanje statistika!

A ja generalno nikada sebi ne bih mogao da dozvolim da budem sa osobom koja je toliko nesigurna u sebe, da beg trazi u drogama... Da ne pricam kako moze opasno da se zakomplikuje zivot sa takvom jednom osobom kad joj ponestane para za taj izuzetno skup 'sport'...

No, na tebi je da odlucis...
Tvoj stav je jadan u najmanju ruku, moram da dodam da je i dosta efikasan.
 
Ja mislim da poenta ovog posta nije da je njen dečko narkoman, već da treba odlučiti kad je ljubav prema nekome uzaludna i da treba otići, iako voliš tu osobu... Bez obzira šta je u pitanju, da li se ta druga osoba drogira, da li je lopov, da li te ne vidi k'o buvu u dan oranja, da li ima više prioritete, ili te jednostavno ne voli ali je sa tobom jer nema ništa bolje, ili iz navike...
I? Po meni, treba otići.
 
vish, svako cita drugacije..ja mislim da je pitanje kljucno..ako se odrekne ove ljubavi, da li ce ikad ikog ponovo voleti toliko?koliko puta covek zaista moze da oseti "to"?

divno je i strasno sto zivot nema putokaze i smernice...ali, ljubav je srcu...i ne umire..samo je dajemo razlicitim ljudima...


ne treba se plasiti...svaka odluka kojoj je koren strah, pogresna je..dakle, boriti se za coveka, jer je u problemu..da..boriti se za ljubav jer je velika i divna..da...
ostati u vezi iz straha da nikad neces ponovo doziveti isto..ne..
strah-dole
zivela nada:wink:
 
McMillan:
Ako prestane da voli, može i da zavoli.
Onoliko koliko neko ima prilika.

ok, da bi zavolio nekog drugog, moras prestati da volis prethodnog/u
ali, sta znaci-koliko ima prilika?koliko ti imas godina?koliko si puta oseti da je to-taj jedinstveni osecaj?hocu reci, mnogo ljudi sretnes u zivotu..kao, imas mnogo prilika..ali, nije bas tako..zar ne?
 
Ima stvarno mnogo pravih ljubavi.Ceo svet je prepun ljubavi.Kod ozenjenih i udatih ima po jedna prava ljubav na jednog coveka,ili zenu,a kod neudatih i neozenjenih ima po 3-4 do 11-12 pravih ljubavi na jednu devojku,i na svakog decka isto toliko.
A ako krenemo dalje pa uracunamo ljubavi izmedju roditelja i dece,brace i sestara,i izmedju prijatelja tek onda se vidi koliko ima pravih ljubavi na svetu.
 

Back
Top