ВОЈНО-ПОЛИЦИЈСКА УПРАВА

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
ШТА МИСЛИТЕ... ДА ЛИ БИ РАСПУШТАЊЕ СВИХ ИНСТИТУЦИЈА ВЛАСТИ, ВЛАДЕ, ПАРЛАМЕНТА, УКИДАЊЕ НВО; СТРАНАКА ИТД. И УВОЂЕЊЕ ВОЈНО-ПОЛИЦИЈСКЕ УПРАВЕ НА ПЕРИОД ОД 5 ГОДИНА - СПАСЛО СРБИЈУ ???
 
Adalv:
Ти мислиш да би то трајало само 5 година? Па, прошла војно-полицијска диктатура нам је трајала 50 година!

И Беба је баш тако причао како би ванредно стање требало да траје 5 година, па је Укица а.к.а. Хајек то продужио на 25. Не треба се играти са тим стварима.

Ја демократију ценим као корективни механизам, а постоје и други корективни механизми. Јулије Цезар је увео диктатуру ради спаса државе, па му је корективни механизам био Брут. Мислите о томе.

sa.gif

Ова играчка има и други крај...
 
eremita:
ШТА МИСЛИТЕ... ДА ЛИ БИ РАСПУШТАЊЕ СВИХ ИНСТИТУЦИЈА ВЛАСТИ, ВЛАДЕ, ПАРЛАМЕНТА, УКИДАЊЕ НВО; СТРАНАКА ИТД. И УВОЂЕЊЕ ВОЈНО-ПОЛИЦИЈСКЕ УПРАВЕ НА ПЕРИОД ОД 5 ГОДИНА - СПАСЛО СРБИЈУ ???
Pa pratis li zbivanja, vojska je od naroda potpuno odvojena pod nazivom demokratske politike, reforma vojske, vojske koja pripada narodu vise nemas, pripada NAT-u.......i sta ocekujes........
 
Ajd' sad da ja kazem nesto, da ne budemo svi mi viteziovi duda :D sa istim misljenjem. Ne treba 5 ni 25 godina. Godinu dana je sasvim dovoljno. Da se pocisti smrad olosa i kriminala, malog i velikog, zavede red u drzavi, donesu rigorozni zakoni povodom toga, da se zna sta je privatna svojina, da ne moraju i dan danas ljudi da se zakljucavaju iza sedam brava... Odgovorno tvrdim da bi to donelo rezultate. Ali.... jer uvek ima ali... morala bi da bude kontrola tog mehanizma koji se zove vojna uprava ili vec kako. U suprotnom... postadosmo Latinska Amerika u pravom smislu te reci.
 
Ма све мислим да је то питање идентитета, односно консензуса.
У НР Кини је нормално да владају комунисти, у Исламској Републици Иран муслимански клер.
Ми смо у Србији подељени па морамо да се демократски надгорњавамо. Тако да било која диктатура, ванредно стање и томе слично може бити само стицање личне позиције за себе, своју странку, идеологију ... одноно рашчишћавање конкуренције.
 
Mislim da je to veoma nerealno razmisljanje......
Iz vise krupnijh i more manje bitnih razloga...
1) Uvodjenje Vojne uprave . (diktature) bi se katastrofalno odrazilo na ionako tezak plozaj Srbije u medjunarodnoj zajednici..

2)Odmah bi nam, ekspresno , suspendovali sva clanstva u svim medjunarodnim organizacijama

3) Momentalno bi, naravno , bila obustavljena sva ulaganja u Srbiju...niko ne ulaze u zemlju u kojoj vlada vojna hunta

4) Shiptari bi dobili keca na desetku,.....najlepsi poklon......razlog da se odvoje, kao satro demokrate od vojne diktature...

5) Niko ne garantuje....i ne moze da zna ...da li bi vojska stvarno nakon godinu dana predala vlast civilnim strukturama SUMNJAM

6)Sama priroda vojne diktature, ukida sva prava gradjana, i uvodi sablju na kvadrat, na koju se zalilo toliko ljudi u Srbiji..

7) Kombinacija ovih, i nekih drugih faktora dovela bi do opadanja nivoa proizvodnje, potpune obustave izvoza, blokade pristupa medjunarodnim fondovima, povecanje inflacije, dalju i vecu nezaposlenost, jos vecu bedu i propadanje gradjana Srbije....


Mislim da ovo ni u sali, ne bi bila dobra ideja....:p
 
Uspostavljanje vojno-policijske uprave bi spasilo Srbiju?

Dajte molim vas razmislite, gospodine eremita. Ovakva odluka će naići na toliko prepreka da neće uspeti ni da se razmisli o usvajanju. Razmislite dobro: Ko bi bio na čelu the uprave? Pa svaki diktator sveta je počeo na taj način, došao je na vlast tako što je počeo da kontroliše vojsku i policiju. Siguran sam da ko god da dođe da će odmah da se reši svake pretnje po njega i oteće se kontroli naroda koji ga je postavio.
Dalje: Otkada to vojska i policija najbolje razmišljaju i donose najbolje odluke? Svaka primena sile je ima dvojni efekat: Kada se nečemu naškodi silom, to se i vraća istom merom. Današnja policija je toliko korumpirana da se njen uticaj jedva zadržava unutar njenog dozvoljenog dometa. O tome šta će biti ako se proširi njen uticaj, ne želim da zamišljam.
I još nešto: Čak i da se postavi ovakva uprava, čim neko nevin nastrada; ja ću biti prvi koji će ustati protiv te uprave.
 
marlon:
Ajd' sad da ja kazem nesto, da ne budemo svi mi viteziovi duda :D sa istim misljenjem. Ne treba 5 ni 25 godina. Godinu dana je sasvim dovoljno. Da se pocisti smrad olosa i kriminala, malog i velikog, zavede red u drzavi, donesu rigorozni zakoni povodom toga, da se zna sta je privatna svojina, da ne moraju i dan danas ljudi da se zakljucavaju iza sedam brava... Odgovorno tvrdim da bi to donelo rezultate. Ali.... jer uvek ima ali... morala bi da bude kontrola tog mehanizma koji se zove vojna uprava ili vec kako. U suprotnom... postadosmo Latinska Amerika u pravom smislu te reci.

Посматрајући овај форум (као Србију у малом) може се закључити да су сви људи веома, веома незадовољни. Сваком је потпуно јасно ДА НОВИ ИЗБОРИ НЕ БИ ДОНЕЛИ НИШТА НОВО, јер смо све играче на том рингишпилу власти већ видели на делу и рекли им на изборима: марш! Ми лагано тонемо и даље без обзира на напоре да се пропадање закочи... просто, увиђам да нам нема излаза нити било каквог озбиљнијег бољитка, тј. схватам немоћ наше борбе против силника који су очигледно ОДЛУЧИЛИ ДА СРБИЈУ ИЗБРИШУ СА МАПЕ СВЕТА А ДА СРБЕ РАЗБАЦАЈУ ПО СВЕТУ КАО ШАКУ ПИРИНЧА... НА СВЕ СТРАНЕ...

Да ли ћемо себи дозволити да будемо Палестинци ???

Како ја ценим потезе стоке англосаксонске и фашиста... они ће Србе полако пумпајући све веће незадовољство, паралелно са стварањем економског ропства, дефинитивно увести у грађански рат а не у ЕУ - е, да би могли да славно и као "мировњаци" умарширају у земљу... зато је био мој предлог да ми сами себи уведемо војно-полицијску управу наше војске и полиције ... јер увиђам да ће до исте свакако доћи - па боље да то буде наша.
 
eremita:
ОДЛУЧИЛИ ДА СРБИЈУ ИЗБРИШУ СА МАПЕ СВЕТА А ДА СРБЕ РАЗБАЦАЈУ ПО СВЕТУ КАО ШАКУ ПИРИНЧА... НА СВЕ СТРАНЕ...

Е сад и ти немо' да претерујеш.
Међународна плутократија, бирократија, технократија има своје резоне и двоструке стандарде које примењује свуда. Стицајем околности и кривицом власти (и пре Милошевића) ми смо их само постали свесни на најједноставнији могући начин -> осетили смо их на својој кожи.
Не ревујем да је неко много моћан донео одлуку да збрише Србе. А и зашто би?
Моћници ће газити све принципе да би намирили своје клијенте, то иде у правцу супротном интересима Срба, али немојмо претеривати - то ће само дати повода локалним сатрапима да нам се ругају "теорије завере", "небески народ", "угрожена нејач"... морамо бити јасни и концизни.
Говорити само оно што се може доказати.
 
Duh Sekire:
Е сад и ти немо' да претерујеш.
Међународна плутократија, бирократија, технократија има своје резоне и двоструке стандарде које примењује свуда. Стицајем околности и кривицом власти (и пре Милошевића) ми смо их само постали свесни на најједноставнији могући начин -> осетили смо их на својој кожи.
Не ревујем да је неко много моћан донео одлуку да збрише Србе. А и зашто би?
Моћници ће газити све принципе да би намирили своје клијенте, то иде у правцу супротном интересима Срба, али немојмо претеривати - то ће само дати повода локалним сатрапима да нам се ругају "теорије завере", "небески народ", "угрожена нејач"... морамо бити јасни и концизни.
Говорити само оно што се може доказати.
dobro da se neko od vas setio da mu kaze..:)
 
Ovoj zemlji je stvarno potreban preokret, veliko spremanje ili kako god neko nazvao drukcije ostru, disciplinovanu i apsolutnu vladavinu u jednom periodu. E, sad: vojno - policijska uprava dolazi u vanrednim situacijama kao sto je bilo bombardovanje. Ispasce da sitnicarim ali ko bi onda upravljao u tom slucaju zemljom? Opet neka *********? Gde vodi sve to?
 
Tako nesto bi nas sj@balo totalno....da smo "sami" na svetu i u Evropi to bi dalo rezultate, a ovako nema sanse.
ОДЛУЧИЛИ ДА СРБИЈУ ИЗБРИШУ СА МАПЕ СВЕТА А ДА СРБЕ РАЗБАЦАЈУ ПО СВЕТУ КАО ШАКУ ПИРИНЧА... НА СВЕ СТРАНЕ...

E bas zbog toga nam to ne bi proslo...jbg, pomrsili bi im racune a to im normalno ne odgovara, pa cemu bi se oni nadali u Srbiji bez Cede, Bebe, Petrovica, Tadica, Karica itd, itd :)
 
Мени је ВИШЕ НЕГО ДРАГО ШТО СТЕ СЕ СВИ ЛИСТОМ ИЗЈАСНИЛИ ПРОТИВ ВОЈНО-ПОЛИЦИЈСКЕ УПРАВЕ - то онда значи да ћемо пружити отпор када стока англосаксонска и фашисти ВОЈНО УПАДНУ У СРБИЈУ ??? !!!
 

Back
Top