carevi

batka_mija

Domaćin
Poruka
3.233
mislim, nije o carevima, to sam vama rek'o!
ne znam da li je vec postavljana slicna tema. tema je o svemiru kao necemu sto je beskonacno!
citao sam da se svemir eksplozijama siri (kod supernova, ako se ne varam, kao i zbog tamne energije!).
to je u redu, ali moje pitanje je sledece:

ako je svemir beskonacan, kako on to moze da se siri? ili jos bolje, ako se siri, u sta se siri? mora da je nesto oko, iznad, ispod, kad moze da se siri. mislim, totalno mi je nelogicno da se siri a nema nicega okolo u sta bi se sirio...

nadam se da sam bio jasan :-D
 
secam se toga... ziveo holivud! :-D
ali, zar vas ne zagolica to pitanje ponekad? mislim, u sta se siri? da li ste nekad razmisljali o tome bez google, holivuda, priznatih i nepriznatih naucnika...?
 
batka_mija:
secam se toga... ziveo holivud! :-D
ali, zar vas ne zagolica to pitanje ponekad? mislim, u sta se siri? da li ste nekad razmisljali o tome bez google, holivuda, priznatih i nepriznatih naucnika...?

...100 puta sam pomislila to... :) ...
NEREALNO:...i uvek sam zamisljala isto...da smo mi (nasa planeta)...jako mali u odnosu na ceo svemir... a sta ako je "nas"svemir i okolina dugme na kaputu nekog "malog" bica.....a sta ako u atomu..elektronu...ili jos nekom manjem elementu postoji 100 svemira koje ljudska tehnologija nije otkrila...
REALNO:..kad bi se iz svega izdvojilo vreme ...mozda bi mogli da dodjemo do nekih zakljucaka...mislim da je sve napravljeno od ciste energije koja menja svoj oblik...
 
mi smo samo 'dugme na kaputu nekog malog bica', to bice je u svom svemiru koji je veliki i nedokuciv za njega (kao i nash svemir za nas). taj njegov svemir je u nekom drugom, vecem i tako redom... do poslednjeg, koji je najveci...
pitanje je sta je izvan tog poslednjeg? jer se verovatno i taj siri... siri se u nesto... kao sto se i nash siri u nesto... i sta ako je ovaj nas najveci i poslednji? do kog zakljucka ti dolazis ako iz svega izdvojis vreme?
ili, kako moze da se siri u vreme?
mislim, malo sam se zbunio sad :-D
 
Evo otprilike kako je Anstajn objasnio beskonacnos svemira.Svemir je lopta( ili sta vec) koja se siri brzinom svetlosti.Sobzirom da je maksimalna brzina kojom mi mozemo da se krecemo kroz isti, brzina svetlosti, znaci da nikada nemozemo doci do njegove ivice ili granice, te je za nas u tom slucaju svemir prakticno beskonacan.
Moje je misljenje da u toj lopti, koju je formirao taj veliki prasak, vaze jedinstveni fizicki zakoni samo za nas svemir,tako da bi "izlazenje" iz njega,u nesto drugo, bilo paradoks.Trebalo bi "pobediti" (prekrsiti) te zakone kako bi se napustio prostor njihovog dejstva.
Takodje u teoriji relativnosti, koliko ja znam(a vi me ispravite), se govori o prostorno-vremenskom kontinumu. Ja to shvatam kao, prostor ne moze postojati bez vremena, niti vreme moze postojati bez prostora.Ako zelimo da napustimo prostor naseg svemira ucicemo u nesto #$%&%#^*&#`|@#^%# nesto sto uopste nebi bilo vreme,ako je to uopste moguce.
Jedno je sigurno to nikad necemo znati.
 
To je pitanje beskonacnog i prostora.Svemir je najverovatnije neka visedimenzionalna struktura koja se usisava u samu sebe i koju mi svescu ne mozemo da koncipiramo.
 
batka_mija:
mi smo samo 'dugme na kaputu nekog malog bica', to bice je u svom svemiru koji je veliki i nedokuciv za njega (kao i nash svemir za nas). taj njegov svemir je u nekom drugom, vecem i tako redom... do poslednjeg, koji je najveci...
pitanje je sta je izvan tog poslednjeg? jer se verovatno i taj siri... siri se u nesto... kao sto se i nash siri u nesto... i sta ako je ovaj nas najveci i poslednji? do kog zakljucka ti dolazis ako iz svega izdvojis vreme?
ili, kako moze da se siri u vreme?
mislim, malo sam se zbunio sad :-D


krug...energija se pretvara iz jednog oblika u drugi...krug nema kraj....
...mislim ja tako zamisljam...ovo nije nikakva teorija koja je prihvacena od bilo koga...ovo je teorija u mojoj glavi.... :)
 
brate u boga! bog drzhi sve u svojim shapama !!! samo shto ti ne mozesh to da pojmish jer si ogranicen racionalnim umom. mislim ljudi

:evil:
ja cu na lechenje...pa cu biti ok :evil:

sta je najdalje sto su pronasli u svemiru
 
Hm, sad ću možda lupiti, ali mislim da se pojam „širenja“ svemira posmatra u smislu koji nije baš primenjiv u našem koordinatnom sistemu.

Širenje može biti na razne načine. Ti prostori, „crne rupe“, sa ogromnom gravitacijom, su – nepristupačni za, ne samo ljude, već i za sve ljudima poznato. Širenje može da se posmatra i kao smanjenje njihove ogromne gustine, zar ne?

Mislim, samo širenje je ovde uoptrebljeno kao najpribližniji mogući izraz za ono što su naučnici uočili da se događa...

A što se beskonačnog svemira tiče, ne verujem da je beskonačan, hm, ni u kom pogledu.
U njemu vladaju zakoni koji nisu prisutni na Zemlji, jednog dana, kada put u svemir postane svakodnevnica, ljudi će se upoznati i sa njegovim zakonima. Možeš, ako te zanima, pogledati temu „Ograničite prostor“, pa da pogledaš šta su uvažene forumske glave iškrabale tamo :mrgreen:

P. S. Sama tema je jako zanimljiva, naročito ako se posmatra malo „šire“ (i ovde reč šire dobija novo značenje :) ), tj. ja bih baš volela da pročitam razne ideje o tome kako da zatvorimo nešto posle čega nema – ničega :confused:
Samo da ne počnete o – „šta nas briga, to je Božje delo“...
 
ja sam cesto razmisljao o tome, i imao puno teorija, ali je uvek nesto pobijalo prethodnu i stvaralo neku novu! dok nisam postao zbunjen k'o dva ludaka u buretu (sofronije! :-))
svidjaju mi se vase teorije. naravno da tu niko ne moze 'da lupi' kako kaze lexa, jer u sutini niko od nas stvarno nema pojma...
 
perapera:
Evo otprilike kako je Anstajn objasnio beskonacnos svemira.Svemir je lopta( ili sta vec) koja se siri brzinom svetlosti.Sobzirom da je maksimalna brzina kojom mi mozemo da se krecemo kroz isti, brzina svetlosti, znaci da nikada nemozemo doci do njegove ivice ili granice, te je za nas u tom slucaju svemir prakticno beskonacan.
Moje je misljenje da u toj lopti, koju je formirao taj veliki prasak, vaze jedinstveni fizicki zakoni samo za nas svemir,tako da bi "izlazenje" iz njega,u nesto drugo, bilo paradoks.Trebalo bi "pobediti" (prekrsiti) te zakone kako bi se napustio prostor njihovog dejstva.
Takodje u teoriji relativnosti, koliko ja znam(a vi me ispravite), se govori o prostorno-vremenskom kontinumu. Ja to shvatam kao, prostor ne moze postojati bez vremena, niti vreme moze postojati bez prostora.Ako zelimo da napustimo prostor naseg svemira ucicemo u nesto #$%&%#^*&#`|@#^%# nesto sto uopste nebi bilo vreme,ako je to uopste moguce.
Jedno je sigurno to nikad necemo znati.


teorija relativnosti je oborena prvi put 1900 godine...mnogo kasnije je to i potvrdjeno...postoji citava emisija vezana za to na dicovry-u....
Brzina svetlosti je po Anstajnu 298.080 km/sec...takodje teorija glasi da se masa tela povecava sa porastom brzine....ovo moze da se upotrebljava za gravitaciju na zemlji...
....u svemiru prema novim teorijama je masa tela nepromenljiva...inace bi energija mogla da se proizvede ni iz cega...a kineticka energija dobijena padom tela bila bi veca od one koja je neophodna da se telo pri maloj brzini podigne...
nekim merenjima je ustanovljeno da su neki kosmicki talasi i 50 puta brzi od svetlosti...
 
Bliss:
teorija relativnosti je oborena prvi put 1900 godine...mnogo kasnije je to i potvrdjeno...postoji citava emisija vezana za to na dicovry-u....
Brzina svetlosti je po Anstajnu 298.080 km/sec...takodje teorija glasi da se masa tela povecava sa porastom brzine....ovo moze da se upotrebljava za gravitaciju na zemlji...
....u svemiru prema novim teorijama je masa tela nepromenljiva...inace bi energija mogla da se proizvede ni iz cega...a kineticka energija dobijena padom tela bila bi veca od one koja je neophodna da se telo pri maloj brzini podigne...
nekim merenjima je ustanovljeno da su neki kosmicki talasi i 50 puta brzi od svetlosti...

Mislim da ti pojedini podaci nisu tacni, ai zvuce prilicno senzacijonisticki pa ih treba proveriti.
Kolioko znam specijalnu teoriju relativnosti je objavio 1905 godine i tesko da je neko mogeo da je obori pre toga.Mozda je ranije imao neke radove na tu temu ali i ne celu teoriju.
Nisam siguran da sam te razumeo u vezi ovog dobijanja energije nizcega a posebno povodom ovog padanja i podizanja, a i mrzime da kopam formule i proveravam.
Ovo je veoma interesantno u vezi ovih talasa ako imas neki link ili podatak vise, postavi.
 
batka_mija:
ja sam cesto razmisljao o tome, i imao puno teorija, ali je uvek nesto pobijalo prethodnu i stvaralo neku novu! dok nisam postao zbunjen k'o dva ludaka u buretu (sofronije! :-))
svidjaju mi se vase teorije. naravno da tu niko ne moze 'da lupi' kako kaze lexa, jer u sutini niko od nas stvarno nema pojma...

Hej ja znam, ja znam.... Svemir je u stvari.. (i onda ga razjarena masa rimokatolika ugazise metalnim klompama u ime svog boga)
 
frozen1982.:
HA,HA,HA!!!...JAOOOO!KAKO JE OVAJ Serj Tankian CARRRR!!!!
Jel si sad zadovoljan?Nahranismo li sujetu?

Serj je sada zacudjen, iznenadjen i malo tuzan.
Serj nezna iz kog razloga je tako kako je.
Serj ce pokusati da se ne obazire i da sledi svoje srce.
Serj ce i dalje da voli sve oko sebe.
 
Serj je zaboravio da postovi,pored sto mogu da se menjaju,mogu i da se brisu.
Serj sad prica sam sa sobom.
Serj lazno citira tudj nepostojeci post.
Serj ce i dalje biti voljen od svih oko sebe.
 
Hvala na lepim recima draga moja osobo koja se trudis da postojis, kao i ja, ali nazalost moji argumenti za primecivanje radosti naseg postojanja su upravo, pre nekoliko minuta, veoma teskom napravom oboreni. Postao sam svestan koliko sam imao laznu moc nad sobom. Izvinjavam se na svemu negativnom koje sam mogao da izazovem u vasim iskrenim mislima. Nije to za mene, suvise sam... iskren. Nisam spreman da pristupim odluci koja vodi pre do koristi nego istine tako olako, valjda se nadam da ce na kraju taj put biti uspesan (korisniji).
Evo cetri sata je, i nema nade da cu doziveti peti..
Potrebno je ustvari radi razumevanja predhodne misli definisati upotrebu termina "dozivljavati"..
Mnogo boli.

uprkos tome, skupisu hrabrosti odati ti zahvalnost na recenici poslednjoj koju si mi napisao.
hvala.
 
Serj bi mogao da objasni prisutnima, na kojim je drogama?
Serj nije svestan da bi one mnoge ovde usrećile, baš kao i njega...
Serj je dosadio pisanjem u trećem licu.
Lexa se sada distancira od konzumacije supstanci sumnjive namene, i poziva Antuna i Serja da se negde nađu i isqliraju...
 

Back
Top