10,000 evra

roze

Zainteresovan član
Poruka
375
Imam prijatelja koji je nasledio nekih 10000 evra i hoće da započne privatni biznis. Njegov problem je u tome što ne zna gde da uloži pare, šta će mu se najviše isplatiti, i da!najvažnije da nema konkurencije. Mislim, šta reći? 8-)
 
Nek angažuje profesionalnog ubicu da pobije ostale nasljednike, uzme i njihove dijelove, a onda sve uloži u SAIS (Srpska Agencija za Istraživanje Svemira) i izganja sredstva iz budžeta...
 
Divna ideja, mislim da ću mu predložiti da angažuje profesionalnog ubicu. Samo da taj ubica na kraju da ne ubije i njega, pokupi sve pare i nestane. A?
 
roze:
Ali stvarno, šta bi jedan prosečan čovek uradio sa tolikim parama s tim da prvi put u životu raspolaže tolikim novcem?
Samo dugotrajni profesionalni plastenici.Zaposli ljude koji se razumeju ,Otplata krece vec u prvim mesecima (mladi luk npr. izraste za 40dana,zelena salata i brze ) Kvalitetna potpuno providna folija traje i 10 god.Nema poreza,kase, industrijsku struju, vodu (mislim tarife).Sa tom parom samo to za nesto drugo treba vise para i kasnije se otplati.
 
pa svaki plastenik/staklenik ima grejanje u sebi, u to sam upućena. moj tata je imao plastenik pre par godina. Mi smo ložili....
Da li se isplati iznajmiti lokal i prodavati sportsku obremu, za padobrance, planinare, ronioce itd?
 
intra:
A čime će da grije staklenik-plastenik?
Sam plastenik profesionalno odradjen izuzetno cuva od spoljnih mrazeva .U toku mogucih mrazeva postavi se ono sto ne mrzne ato je upravo luk i salata (samo miruje ali sa prvim porastom T,nastavlja) Koristis topli vazduh iz bunara ako ga ima ili jeftino gorivo za najlhladnije noci .Furuna sa piljevinom i preradjenim uljem npr.
 
10.000 evra je suvise malo novca da bi se ulozilo u neki samostalan posao, ako je to jedino sto se ima, a ne raspolaze se, na primer, nekom infrastrukturom, (zemlja, lokal itd.) Prosle godine sam se raspitivao u Ministarstvu poljoprivrede za proizvodnju organske hrane. U principu, ispati se, ali tek za oko 3 godine. (a dotle ces da crknes).

U stvari, trenutno ti se najvise isplati da svercujes mobilne telefone, i digitalne fotoaparate. Mali su, traze se, a u jakni mozes bez problema da prosvercujes i po desetak aparata.
 
Da sam na njegovom mestu ja bi za te pare naucio strani jezik, ozenio se negde preko i ispario odavde. Pa tamo negde neka nadje bilo kakav posao i vise ce zaradjivati od bilo kog biznisa koji bi ovde mogao da napravi sa tim parama. A kad ushteka vise para, onda neka nam se opet javi pa ce mo videti shta cemo.
 
GoshuMaster:
Da sam na njegovom mestu ja bi za te pare naucio strani jezik, ozenio se negde preko i ispario odavde. Pa tamo negde neka nadje bilo kakav posao i vise ce zaradjivati od bilo kog biznisa koji bi ovde mogao da napravi sa tim parama. A kad ushteka vise para, onda neka nam se opet javi pa ce mo videti shta cemo.

Na Bahame! Za 10 000 deset dana, 10 riba...
 
Mr. Del boy:
10.000 evra je suvise malo novca da bi se ulozilo u neki samostalan posao, ako je to jedino sto se ima, a ne raspolaze se, na primer, nekom infrastrukturom, (zemlja, lokal itd.) Prosle godine sam se raspitivao u Ministarstvu poljoprivrede za proizvodnju organske hrane. U principu, ispati se, ali tek za oko 3 godine. (a dotle ces da crknes).

U stvari, trenutno ti se najvise isplati da svercujes mobilne telefone, i digitalne fotoaparate. Mali su, traze se, a u jakni mozes bez problema da prosvercujes i po desetak aparata.
ODAKLE DA SVERCUJES iz albanije/?
Rodjace zatvoreni smo kao pacovi .
 

Back
Top