Upis na fakultet posle akademije

Hmm.
Problem je u tome sto ni ona nije bas sigurna. Bilo bi lakse kad bi barem okvirno znala, ne verujem da je opcija da ide od vrata do vrata... Nekad se moglo upisati bilo sta posle zavrsenog fakulteta, bez prijemnog, (naravno, ne i likovna akademija), ali sada, s ovim novim zakonima, nije bas sve sasvim jasno. Ono sto je najvaznije, ona nema zavrsenu srednju skolu, pa je to najvise muci. Da li bi morala vanredno da zavrsava preostali razred srednje skole, ili je dovoljna akademija, kao visokoskolska ustanova.
Ok, ako nije neki problem, ti kazi, a ako, iz nekih razloga, jeste, onda u redu. Hvala i za ovo.
Pozdrav
 
pa nije meni problem, nego ne znam. necu da pricam napamet, ako je recimo interecuje sumarski fakultet zove 988 trazi br. fona i tamo kaze otprilike "znate ja sam zavrsila lik. akademiju, nemam srednju skolu, da li je potrebno da polazem prijemni za upis na vas fax"...
 
Ja sam završila akademiju ( dramskih u. ) i provereno- imate prolaz na upis na drugi fakultet nakon diplome prvog! Dakle, tamo gde postoji bilo kakav prijemni ispit, važno je zadovoljiti kriterijume upisa tj. imati dovoljan broj poena na proveri znanja, veština itd. u zavisnosti od fakulteta do fakulteta! Ali, ne borite se da uletite u određeni broj studenata koji je predviđen za upis, to je najveća prednost!
Samo, imam jak osećaj da će bolonjska konvencija to promeniti jer će se ukinuti prijemni ispiti!
 

Back
Top